بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه سرمد

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه سرمد

شرکت بیمه سرمد در شهریورماه سال ۱۳۹۲ تاسیس شده است. شرکت آرمان صادرات سپهر وابسته به بانک صادرات و همچنین بانک شهر از مهمترین اعضای جامعه سهامداران عمده این شرکت محسوب می‌شوند. شرکت بیمه سرمد در تمامی رشته‌های بیمه‌ای فعالیت می‌کند و انواع بیمه نامه در رشته‌های بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی را صادر می‌کند. یکی از محصولات پایه و اصلی بیمه سرمد بیمه آتش سوزی و زلزله است که با شرایط متنوع و برای ساختمان‌های با کاربری مختلف عرضه می‌شود.

بیمه آتش سوزی سرمد

بیمه آتش سوزی سرمد یکی از انواع بیمه نامه‌های اموال محسوب می‌شود. در این بیمه نامه ساختمان و لوازم و اثاثیه داخل آن (اثاثیه خانه و و دکوراسیون یا ماشین‌آلات، مواد اولیه، کالای ساخته شده، کالای در جریان ساخت و ...) در مقابل خسارت‌های ناشی از آتش سوزی و زلزله بیمه می‌شوند. شرکت بیمه سرمد بیمه نامه آتش سوزی و زلزله را برای ساختمان‌های مختلف با کاربری متفاوت صادر می‌کند. به‌طور کلی انواع بیمه آتش سوزی و زلزله سرمد عبارتند از:

·  بیمه آتش سوزی مسکونی برای تمامی ساختمان‌های مسکونی شامل آپارتمان و ویلایی

·  بیمه آتش سوزی صنعتی برای کارگاه‌ها، واحدهای صنعتی و تولیدی

·  بیمه آتش سوزی غیرصنعتی و انبار برای انبارهای اختصاصی، واحدهای اداری و تجاری مثل فروشگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های موادغذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و ...

پوشش های بیمه آتش سوزی سرمد

تعهدات و خسارات تحت پوشش بیمه آتش سوزی سرمد شامل موارد زیر می‌شوند:

·  آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار (پوشش‌های اصلی)

·  زلزله

·  طوفان و گردباد

·  سیل

·  سقوط هواپیما

·  ضایعات ناشی از بارش برف و باران

·  هزینه اسکان موقت

·  ترکیدگی لوله آب یا نفوذ آب باران و برف

·  خسارت سرایت آتش به ساختمان همسایگان

·  سرقت لوازم و اثاثیه ساختمان

نحوه دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سرمد

بیمه‌شده برای استفاده از بیمه نامه آتش سوزی و زلزله سرمد باید حداکثر ظرف مدت 5 روز از زمان وقوع حادثه، موضوع را به شرکت بیمه اطلاع بدهد و فرم‌های اعلام خسارت را پر کند. همچنین لازم است تا بلافاصله پس از وقوع حادثه تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش خسارت و نجات اموال بیمه‌شده را انجام بدهد. هزینه‌هایی که بیمه‌شده برای جلوگیری از توسعه خسارت پرداخت می‌کند توسط شرکت بیمه سرمد جبران می‌شود.

سپس کارشناس ارزیاب خسارت از محل حادثه بازدید می‌کند تا چگونگی وقوع حریق ویا شروع حریق را مشخص کند و میزان خسارت را تخمین بزند. مهم است که بیمه‌شده به‌دقت اعلام کند که در زمان حادثه چه مقدار از اموال مورد بیمه در در محل بیمه‌شده موجود بوده و آسیب دیده‌اند.

مدارک مورد نیاز دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سرمد

برای دریافت خسارت بیمه آتش سوزی و زلزله سرمد مدارک زیر لازم است:

·  اصل بیمه‌ نامه به همراه ضمیمه‌ها (پوشش‌های اضافی)

·  گزارش مقامات انتظامی (در صورت نیاز)

·  گزارش نزدیکترین ایستگاه هواشناسی (برای خسارت‌های طوفان یا سیل)

·  گزارش کارشناس خسارت

·  گزارش آتش‌نشانی

مزایای بیمه آتش سوزی سرمد

بیمه آتش سوزی و زلزله سرمد در انواع و طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود که هرکدام مزایای مختلفی دارند:

·  امکان خرید بیمه ‌نامه اظهارنامه‌ای با سرمایه شناور برای مراکز صنعتی و انبارها با اعلام میزان موجودی (تغییرات لیست ماشین‌آلات، مواد اولیه، اقلام و ارزش واقعی آن‌ها در بیمه ‌نامه) به‌صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه.

·  امکان خرید بیمه ‌نامه آتش‌ سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی برای واحدهای تجاری، صنعتی یا صنفی که ضریب استهلاک 50 درصد یا بیشتر دارند و قیمت بازسازی یا جایگزینی آن در مدت بیمه‌ نامه افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.

·  جبران خسارت‌های وارد شده به اجزای خارجی ساختمان از جمله دیوارها،‌ بام‌ها، نورگیرها.

·  جبران خسارت اجزای داخلی ساختمان شامل سقف و کف،‌ پوشش‌های زیر سقف و کف، پارتیشن‌ها، پوشش‌های دیوارهای داخلی، درب‌ها و پنجره‌ها، راه پله‌ها،‌ آسانسورها،‌ کانال‌های تهویه و لوله‌ها.

محاسبه و استعلام قیمت بیمه آتش سوزی سرمد

قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله سرمد با توجه به عوامل زیر محاسبه می‌شود:

·  ارزش ساختمان و متراژ

·  ارزش اثاثیه و اموال موجود در ساختمان (طلا، جواهرات و پول نقد یا نسخه‌های خطی و قدیمی شامل پرداخت خسارت نمی‌شوند).

·  تعداد و سقف تعهدات درخواستی برای خطرات اضافی

·  مدت زمان بیمه نامه

·  شرایط بیمه نامه

برای استعلام قیمت بیمه آتش سوزی سرمد می‌توانید از سایت ازکی استفاده کنید. ابتدا باید وارد صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه آتش سوزی در سایت ازکی بشوید. سپس از شما اطلاعاتی مثل شهر محل ساختمان و نوع کاربری آن و همچنین نوع بیمه‌نامه‌ای که نیاز دارید پرسیده می‌شود. با پر کردن فرم مربوطه در نهایت قیمت بیمه ‌نامه آتش‌سوزی شرکت بیمه سرمد برای متراژ وارد شده و تعداد اثاثیه‌ای که می‌خواهید بیمه کنید به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد.

خرید بیمه آتش سوزی با ازکی

برای خرید بیمه آتش ‌سوزی و زلزله اینترنتی از سایت ازکی باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت گزینه بیمه آتش سوزی را انتخاب کنید تا به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه آتش ‌سوزی وارد شوید. در این صفحه یک فرم را پر کنید. در ادامه قیمت بیمه آتش ‌سوزی شرکت‌های مختلف با توجه به اطلاعاتی که خودتان پر کرده‌اید در اختیار شما قرار می‌گیرد. یعنی قبل از خرید نهایی می‌توانید قیمت‌ بیمه نامه آتش سوزی شرکت‌های بیمه مختلف را با هم مقایسه کنید و بهترین بیمه نامه آتش سوزی را برای ساختمان خود بخرید.