بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه ما

درباره بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه ما

 

شرکت بیمه ما از سال 1390 قعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت به‌صورت سهامی عام و با سرمایه‌گذاری بانک ملت و شرکت‌های تعاونی این بانک تاسیس شده است. در حال حاضر بيش از40 شعبه و 2000 نمايندگی بیمه ما در سراسر کشور فعالیت می‌کنند. محصولات بیمه ای ما در انواع بيمه‌های اموال، اشخاص و مسئوليت ارائه می‌شوند. یکی از این محصولات بیمه آتش سوزی است که در طرح‌‌های مختلفی مثل طرح جامع منازل مسکونی و طرح اصناف صادر می‌شود.

بیمه آتش سوزی ما

بیمه آتش‌ سوزی ما یکی از انواع بیمه نامه‌های اموال است. در این بیمه نامه اموال و دارائی‌های منقول و غیرمنقول مثل ساختمان و اثاثیه منزل مسكونی و واحدهای اداری، تجاری، صنعتی، تأسیسات، ماشین‌آلات، محتویات انبارها درمقابل حوادث مربوط به آتش‌سوزی (آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار) تحت پوشش قرار می‌گیرد. درضمن علاوه بر خود ساختمان‌ها مشاعات آن‌ها از جمله سرایداری، پاركینگ، ساختمان تأسیسات، انبارها و تأسیسات مشترک (موتورخانه، چیلر، آسانسورها) هم بیمه می‌شوند.

البته بیمه‌شده می‌تواند پوشش های تکمیلی زیر را هم به بیمه نامه آتش سوزی اضافه کند: خسارت ناشی از وقوع زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها، طوفان، رانش زمین، سقوط بهمن، تركیدگی لوله آب، ضایعات ناشی از آب باران، ذوب برف، سقوط هواپیما و هلی‌كوپتر، شكست شیشه، سرقت اموال و اثاثیه منزل، مسئولیت مدنی در قبال همسایگان، هزینه پاكسازی و ...

استعلام بیمه آتش سوزی ما

بیمه آتش‌ سوزی ما برای انواع ساختمان‌های مسكونی و مجتموع‌های مسکونی بیشتر از 15 واحد، واحدهای صنعتی، واحدهای غیرصنعتی و انبارها صادر می‌شود. می‌توانید شرایط و قیمت بیمه نامه هرکدام از این بیمه‌های آتش‌سوزی را در سایت ازکی استعلام بگیرید.

برای استعلام بیمه آتش سوزی ما به اطلاعات زیر نیاز دارید:

  • شهر محل ساختمان و نوع کاربری آن 
  • نوع بیمه‌ نامه (مسکونی یا صنعتی)
  • متراژ ساختمان 
  • ارزش اثاثیه و کالاهایی که می‌خواهید در بیمه نامه ثبت شوند

براساس همین اطلاعات لیستی از قیمت بیمه آتش‌ سوزی شرکت‌های مختلف بیمه به شما نشان داده می‌شود. یعنی می‌توانید حق بیمه پرداختی برای بیمه آتش سوزی ما را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید.

محاسبه بیمه آتش سوزی ما

حق بیمه برای بیمه آتش سوزی به ارزش اعیانی بنای ساختمان، تأسیسات، اموال و اثاثیه بیمه‌شده بستگی دارد. یعنی هرچقدر ساختمان متٰراژ بزرگ‌تر و تاسیسات و مشاعات بیشتری داشته باشد قیمت بیمه نامه بیشتر می‌شود. البته نوع سازه و عمر بنا هم ضریب ریسک و مبلغ حق بیمه را بالا و پایین می‌کند. درضمن هرچقدر پوشش های اضافی بیمه نامه و سقف تعهدات انتخابی آن بیشتر باشد هم در زمان محاسبه بیمه آتش سوزی  و زلزله ما قیمت بالاتر می‌رود.       

خرید آنلاین بیمه آتش سوزی ما از ازکی

حتی در روز تعطیل و ساعات غیراداری هم می‌توانید بیمه آتش سوزی ما از سایت ازکی آنلاین بخرید. یعنی بدون اینکه به نمایندگی بیمه مراجعه کنید می‌توانید با یک گوشی موبایل هوشمند ساده که به اینترنت دسترسی دارد وارد سایت شوید و هرنوع ساختمانی چه مسکونی و چه کارخانه و کارگاه یا فروشگاه و انبار را بیمه آتش سوزی کنید. فقط باید نوع کاربری، متراژ، نوع سازه و عمر بنای ساختمان و همین‌طور تعداد و ارز اثاثیه مورد بیمه را وارد کنید. حتی قبل از خرید می‌توانید قیمت بیمه نامه با پوشش ها و تعهدات درخواستی را در شرکت‌های بیمه مختلف با هم مقایسه کنید.

خرید بیمه آتش سوزی ما اقساطی

خوشبختانه حق بیمه نامه‌های آتش سوزی چندان زیاد نیست. مخصوصا وقتی برای یک‌سال و چندین واحد در یک مجتمع پرداخت می‌شود. اما می‌توانید بیمه آتش سوزی ما را در سایت ازکی به‌صورت قسطی هم بخرید. البته برای خرید بیمه آتش سوزی اقساطی باید 50 درصد حق بیمه را نقد پرداخت کنید و بعد بقیه مبلغ با چک و در سه تا شش ماه تسویه می‌شود. راه دیگر هم دریافت وام با بازپرداخت حداکثر 9 تا ۱۱ ماهه از ازکی‌وام است.

تمدید بیمه آتش سوزی ما

از سال 1400 قانون بیمه اجباری ساختمان های مسکونی اجرا شده و همه ساختمان‌های مسکونی باید حتما بیمه نامه آتش سوزی و زلزله داشته باشند. بیمه آتش سوزی برای کارخانه‌ها و کارگاه‌ها هم واجب است. پس نباید تاریخ سررسید بیمه نامه را فراموش کنیم و قبل از تمام شدن اعتبار بیمه نامه حتما باید آن را تمدید کنیم. برای تمدید بیمه آتش سوزی ما هم نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه ندارید چون تمدید بیمه نامه‌ها در سایت ازکی آنلاین انجام می‌شود.

تخفیف های بیمه آتش سوزی ما

شرکت بیمه ما طرح‌های ویژه‌ای برای انواع بیمه آتش سوزی و زلزله دارد که شامل سقف تعهدات و پوشش‌های مختلفی می‌شود. در این طرح‌ها معمولا ایمنی و سلامت ساختمان از نظر برق‌کشی و ساخت‌ساز و ... می‌تواند تا 50 درصد هم از نرخ حق بیمه کم کند. یعنی به ساختمان مورد بیمه که شرایط ایمنی خوبی داشته باشند تخفیف تعلق می‌گیرد. اگر هم کاربر ازکی هستید و کد تخفیف دارید می‌توانید زمان خرید کد تخفیف را وارد و از آن استفاده کنید.