بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه ثالث تمامی وسائل نقلیه تا پایان بهمن 1397

رئیس کل بیمه‌ی مرکزی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تمامی وسایل نقلیه تا پایان بهمن ماه خبر داد.

رئیس بیمه‌ی مرکزی در نشست خبری با خبرنگاران از بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا آخر بهمن ماه خبر داد. بر اساس اظهارات سلیمانی به مناسبت دهه فجر قرار است جرائم دیرکرد بیمه ثالث وسایل نقلیه حذف شود. این طرح بلافاصله به تایید وزیر اقتصاد رسیده و از 12 تا 30 بهمن ماه قابل اجراست.

بنابراین تمام خودروها تا پایان بهمن ماه شامل بخشودگی 100 درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهند شد. مالکان خودروها می‌توانند تا پایان بهمن ماه، بدون پرداخت جریمه‌ی دیرکرد نسبت به تمدید بیمه‌نامه‌ی شخص ثالث خود اقدام کنند و از طرح بخشودگی بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

بعد از تایید و اعلام موافقت وزیر اقتصاد لزوم اجرای این طرح به شرکت ها ابلاغ شده و افراد با مراجعه به شعبات شرکت های بیمه ای می‌توانند نسبت به تمدید بیمه نامه های خود اقدام کنند.

طرح بخشودگی جرائم دیرکرد شامل کدام خودروها می‌شود؟

مالکان تمام وسایل نقلیه، ازجمله خودروهای سواری، تاکسی، کامیون و اتوبوس، می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه ثالث خود را تمدید کنند. همچنین رانندگان موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی فاقد بیمه فرصت بیشتری در اختیار دارند و از 12 بهمن به مدت 6 ماه می‌توانند از طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

به این ترتیب تمام افرادی که بلافاصله بعد از انقضای بیمه نامه نسبت به تمدید آن اقدام نکرده اند و مشمول جریمه‌ی دیرکرد شده اند، اگر تا پایان بهمن ماه بیمه ثالث خود را تمدید کنند، لازم نیست مبلغی به عنوان جریمه بپردازند. البته لازم به ذکر است مهلت اجرای طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا پایان بهمن ماه سال جاری می‌باشد و افرادی که بعد از زمان مقرر اقدام به تمدید بیمه ثالث خود میکنند مثل گذشته باید جریمه دیرکرد را بپردازند.

حتما بخوانید:  بیمه ثالث چیست؟ | روش محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث ، تخفیف ثالث و جریمه دیرکرد بیمه ثالث
بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث

 

جریمه دیرکرد بیمه ثالث چه قدر است؟

بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است که نداشتن یا عدم تمدید آن عواقب جبران ناپذیری برای رانندگان در پی خواهد داشت. اعمال جریمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی،  انتقال خودرو به پارکینگ، پرداخت خسارات مالی و جانی ثالث توسط راننده مقصر و پرداخت جریمه دیرکرد از نتایج عدم تمدید بیمه ثالث است.

سوال اصلی اینجاست که اگر در مهلتی که برای بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث مقرر شده، بیمه نامه ثالث خود را تمدید نکنید چه میزان باید جریمه پرداخت کنید؟

جریمه دیرکرد بیمه ثالث به شکل روزانه محاسبه میشود و مبلغ آن برای انواع خودروها به شرح زیر است:

  • خودروهای کمتر از ۴ سیلندر: ۲۳۰۰ تومان
  • خودروهای پراید، پیکان و سپند: ۲۷۲۰ تومان
  • سایر خودروهای ۴ سیلندر : ۳۲۰۰ تومان
  • خودروهای بیشتر از  ۴ سیلندر: ۳۵۷۰ تومان

به طور مثال اگر بیمه ثالث خودروی پراید خود را به مدت یک ماه بعد از تاریخ انقضا، تمدید نکنید، باید 81  هزارتومان جریمه دیرکرد پرداخت کنید.

البته حداکثر جریمه دیرکردی که به یک خودرو تعلق می‌گیرد، به اندازه ۳۶۵ روز است. یعنی اگر بیش از یک سال بیمه نامه ثالث نداشته یا آن را تمدید نکرده باشید، فقط به اندازه یک سال باید جریمه پرداخت کنید.

از آنجا که رانندگان برای خرید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه قابل توجهی را بپردازند، اگر بیمه ثالث خود را تمدید نکنند باید علاوه بر حق بیمه، جریمه  2 هزار تا 3 میلیون تومانی را پرداخت کنند. اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث بهترین فرصت برای حذف جریمه دیرکرد و پرداخت هزینه کم تر خواهد بود.

بیمه شخص ثالث را ازکی بگیریم؟

برای خرید بیمه شخص ثالث و یا تمدید آن میتوانید از طریق سایت ازکی اقدام نمایید. به منظور مشاوره برای خرید بهترین بیمه ثالث و انتخاب مناسب ترین آن با توجه به آخرین تغییرات و طرح های مختلف بیمه ای با کارشناسان بیمه ای ازکی تماس حاصل فرمایید.


بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه ثالث تمامی وسائل نقلیه تا پایان بهمن 1397
4.2 (83.57%) 28 votes
Print Friendly, PDF & Email

1 دیدگاه در “بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه ثالث تمامی وسائل نقلیه تا پایان بهمن 1397

  1. با سلام و احترام،،، با توجه به شرایط اسفناک و رو به فقر اقتصادِ کشور،که اراده مردم جامعه در بوجود آوردن آن، نقش و دخالتی نداشته، و نظر به اینکه، ناچاراً اغلب ارگانهای دولتی و عمومی، مثل بانک‌ها، در خصوص، بخشش جریمه دیرکرد اقداماتی هر چند کمرنگ برداشته اند تا، کمی از شدت گرانی و تورم ناشی از سیاست، را بر مردم و جامعه هموارتر کنند، شرکت بیمه، با وجود اینکه، در بطن و در لایه لایه های اقشاری که تورم و گرانی و اقتصاد متزلزل کمرشان را خُرد کرده حضور فعال دارد،،، اما زمان ایجاد طرح تخفیف، فقط ٨ روز بمناسبت دهه فجر، اقدام به ارائه تخفیف یا بخشش جریمه می‌کند، حال شرایط اقتصادی مگر با ٨روز طرح بخشش جریمه بهتر شده،،، پس پیشنهاد می‌گردد برای اینکه، بیمه بعنوان یک پشتیبان به آرامش جامعه اثری بیشتر و فراتر ایفا نماید، حداقل تا پایان سال یا تا پایان تعطیلات نوروز این طرح،،، نقش یک مسکن موقت را ایفا نماید، پروردگار عالم به شما برکت عنایت کند… ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *