بیمه شخص ثالث

جریمه بیمه شخص ثالث روزی چقدر است و چگونه تعیین می شود؟

رئیس کل بیمه‌ی مرکزی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تمامی وسایل نقلیه از ۱۵ بهمن تا پایان روز ۱۹ اسفند ماه سال 1401 خبر داد.

رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی با بخشودگی صددرصدی جرایم تمام وسایل نقلیه زمینی فاقد بیمه شخص ثالث موافقت کرد. «سیداحسان خاندوزی» با پیشنهاد بیمه مرکزی درباره اعمال بخشودگی جرایم موضوع بند «ب» ماده (٢۴) قانون بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه زمینی موافقت کرد. بر این اساس صد درصد مبلغ جریمه این وسایل که معادل حق بیمه مدتی است که آنها فاقد پوشش بیمه‌ای بوده‌اند، مشمول این طرح ویژه خواهد بود. این بخشودگی از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند برای تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی اعمال خواهد شد.

براساس این طرح تمام خودروها از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند، شامل بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت 100 درصد خواهند شد و صاحبان آن‌ها می‌توانند در این فرصت، برای تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث خود، بدون احتساب جریمه دیرکرد اقدام کنند.

طرح بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث شامل کدام وسائل نقلیه می‌شود؟

مالکان تمام وسایل نقلیه، ازجمله خودروهای سواری، تاکسی، کامیون، اتوبوس و موتورسیکلت می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنند.

به این ترتیب تمام افرادی که بلافاصله بعد از انقضای بیمه‌نامه خود نسبت به تمدید آن اقدام نکرده‌اند و مشمول جریمه‌ دیرکرد شده‌اند، اگر در این مدت بیمه ثالث خود را تمدید کنند، لازم نیست مبلغی به عنوان جریمه بپردازند. البته لازم به ذکر است مهلت اجرای طرح بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای خودروها فقط تا ۱۹ اسفند ماه سال جاری است و افرادی که بعد از زمان مقرر اقدام به تمدید بیمه ثالث خود می‌کنند، مثل گذشته باید جریمه دیرکرد را بپردازند.

البته توجه داشته باشید که این طرح تنها شامل بیمه‌نامه‌های یک ساله است. یعنی رانندگانی که قصد خرید بیمه شخص ثالث کوتاه مدت، مثلا سه ماهه یا شش ماهه را داشته باشند، نمی‌توانند از بخشودگی جرائم آن بهره‌مند شوند.

جریمه دیرکرد بیمه ثالث در سال 1401 چه قدر است؟

بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است که نداشتن یا عدم تمدید آن عواقب جبران ناپذیری برای رانندگان در پی خواهد داشت. اعمال جریمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی،  انتقال خودرو به پارکینگ، پرداخت خسارات مالی و جانی ثالث توسط راننده مقصر و پرداخت جریمه دیرکرد از نتایج عدم تمدید بیمه ثالث است.

سوال اصلی اینجاست که اگر در مهلتی که برای بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث مقرر شده، بیمه نامه ثالث خود را تمدید نکنید چه میزان باید جریمه پرداخت کنید؟

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه ثالث به شکل روزانه محاسبه میشود و مبلغ آن برای انواع خودروها به شرح زیر است:

نوع وسیله نقلیه مبلغ جریمه دیرکرد روزانه 1401 (تومان)
سواری -کمتر از چهار سیلندر 6,422
سواری -پیکان، پراید و سپند 7,605
سواری -سایر چهار سیلندرها 8,940
سواری -بیش از چهار سیلندرها 10,005
موتورسیکلت گازی 1,595
موتورسیکلت دنده‌ای یک سیلندر 1,948
موتورسیکلت دو سیلندر به بالا 2,140
موتورسیکلت سه چرخ 2,301
بارکش تا 1 تن 7,868
بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن 9,474
بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن 11,992
بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن 15,364
بارکش بیش از 10 تن تا 20 تن 17,879
بارکش بیش از 20 تن 18,948

البته حداکثر جریمه دیرکردی که به یک خودرو تعلق می‌گیرد، به اندازه ۳۶۵ روز است. یعنی اگر بیش از یک سال بیمه نامه ثالث نداشته یا آن را تمدید نکرده باشید، فقط به اندازه یک سال باید جریمه پرداخت کنید.

از آنجا که رانندگان برای خرید بیمه شخص ثالث باید حق بیمه قابل توجهی را بپردازند، اگر بیمه ثالث خود را تمدید نکنند باید علاوه بر حق بیمه، جریمه  5 هزار تا 3 میلیون تومانی را پرداخت کنند. به این ترتیب اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث بهترین فرصت برای حذف جریمه دیرکرد و پرداخت هزینه کمتر خواهد بود.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401 شامل کدام وسائل نقلیه می‌شود؟

در هر طرح بخشودگی، فهرست انواع وسایل نقلیه هم اعلام می‌شود. در آخرین طرح بخشودگی جرایم بیمه 1401 که در ماه‌های بهمن و اسفند اجرا می‌شود، جریمه تمام وسایل نقلیه موتوری بخشیده شده است و همه می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌نامه تاثیر می‌گذارد؟

اگر تمدید بیمه شخص ثالث خود را فراموش کرده‌اید یا به هر دلیل آن‌را انجام نداده‌اید، نگران تاثیر دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه ثالث خود نباشید. تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث و جریمه دیرکرد به هم دیگر ارتباطی ندارند و اگر در طول مدت اعتبار بیمه شخص ثالث خود از شرکت بیمه خسارت نگیرد، مشمول تخفیف بیمه ثالث خواهید شد. در این حالت شما تنها باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401 را پرداخت کنید.

آیا به خودروی مسروقه جریمه دیرکرد شخص ثالث تعلق می‌گیرد؟

خیر، در صورتی که خودروی شما در زمان موعد سررسید بیمه شما دزدیده شده باشد، می توانید با دریافت گواهی از کلانتری به همراه مشخصات ماشین تان از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث این مدت معاف شوید و نیاز به پرداخت جریمه بیمه نکردن ماشین ندارید.

آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شود؟

در کل جریمه بیمه شخص ثالث بخشیده نمی‌شود و تنها در زمان‌هایی که طرح بخشش جریمه بیمه شخص ثالث از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌شود این فرصت را دارید که بدون پرداخت جریمه، بیمه شخص ثالث خود را تمدید کنید.

پیشگیری از جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث با خرید آنلاین از ازکی

همانطور که گفتیم تمدید بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۱ انجام شد و  از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند 1401 امسال جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده شده است. پس بهتر است از این فرصت برای تمدید بیمه شخص ثالث خود با قیمتی کمتر اقدام کنید.

برای خرید بیمه شخص ثالث و یا تمدید آن می‌توانید به سایت ازکی مراجعه کنید. در زمان تمدید بیمه شخص ثالث با به وسیله تماس و پیامک آن را به شما یادآوری می‌کنیم تا برای تمدید بیمه شخص ثالث جریمه نشوید. به منظور مشاوره برای خرید بهترین بیمه ثالث و انتخاب مناسب‌ترین آن با توجه به آخرین تغییرات و طرح‌های مختلف بیمه‌ای با کارشناسان بیمه‌ای ازکی تماس حاصل فرمایید.

نمایش بیشتر

164 دیدگاه

 1. با سلام و احترام،،، با توجه به شرایط اسفناک و رو به فقر اقتصادِ کشور،که اراده مردم جامعه در بوجود آوردن آن، نقش و دخالتی نداشته، و نظر به اینکه، ناچاراً اغلب ارگانهای دولتی و عمومی، مثل بانک‌ها، در خصوص، بخشش جریمه دیرکرد اقداماتی هر چند کمرنگ برداشته اند تا، کمی از شدت گرانی و تورم ناشی از سیاست، را بر مردم و جامعه هموارتر کنند، شرکت بیمه، با وجود اینکه، در بطن و در لایه لایه های اقشاری که تورم و گرانی و اقتصاد متزلزل کمرشان را خُرد کرده حضور فعال دارد،،، اما زمان ایجاد طرح تخفیف، فقط ٨ روز بمناسبت دهه فجر، اقدام به ارائه تخفیف یا بخشش جریمه می‌کند، حال شرایط اقتصادی مگر با ٨روز طرح بخشش جریمه بهتر شده،،، پس پیشنهاد می‌گردد برای اینکه، بیمه بعنوان یک پشتیبان به آرامش جامعه اثری بیشتر و فراتر ایفا نماید، حداقل تا پایان سال یا تا پایان تعطیلات نوروز این طرح،،، نقش یک مسکن موقت را ایفا نماید، پروردگار عالم به شما برکت عنایت کند… ?

  1. سلام خسته نباشین.سال 89 یک دستگاه کمباین گرفتم با یک سال بیمه ثالث و زمانی که بیمش تموم شده تا امسال برج 10بیمه نکردم و امسال برج 10بیمش کردم و جریمه پرداخت کردم خواستم ببینم جریمش برگشت میکنه؟ممنون

   1. سلام خسته نباشید وممنون از این طرح عالی بنده بیمه ماشینم برج پنج تمام شده ومتاسفانه نتوانستم به موقع بیمه کنم سوال اینکه اگر بنده یکسال بیمه کنم ولی قسطی آیا شامل بنده میشود ممنون

    1. عبدالخلیل عزیز سلام
     بله، می‌توانید قسطی بیمه خودتون رو تمدید کنید.

    2. باسلام اگر کسی بدون گواهینامه رانندگی کندوتصادف کند اماآسیب نمیبیند فقط مسافر صدمه میبیند آیا بیمه دیه مسافر روپرداخت میکند

   2. سلام با توجه به ایام الله دهه فجر طرح بخشودکی جرائم پیرمرد بیمه شخص ثالث اجرا میشود؟

    1. نادر عزیز سلام
     تا این لحظه بیمه مرکزی بخشودگی را اعلام نکردند. اگر اعلام شود حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.

   3. درود بر شما
    من نتونستم بموقع پول تهیه کنم تا مشمول بخشودگی شوم الان ۱۴۰۱/۰۱/۶ به هزار بدبختی تونسم پول تهیه کنم میشه تاریخ بخشودگی تغییر بدین که بتونم ماشینم بیمه کنم؟ تشکر

    1. اسکندر عزیز سلام
     متاسفانه این فرصت تمام شده و مشخص نیست که طرح بخشودگی بعدی کی اعلام بشه.

  2. خداخیرتون بده خداکنه حرفاتون اجرایی بشه وبه گوش مسئولان مرتبط برسه??????

  3. بیمه دانا در خدمت تمامی هموطنان عزیز است با طرح مهردانا با ۱۲ قسط بدون کارمزد بدون پیش پرداخت بدون مراجعه به بانک

   1. باسلام یعنی من الان 9ماهه بیمه ثالثم تمام شده وخودروی من وانت پیکان دوگانه سوزمدل 90بایک سال تخفیف بیمه قبلی داشتم که برج 2/98تمام شده الان بایدچه مبلغی بدم تابیمه بشه ماشینم اقساطش چطوره ممنون اگه راه کاروراه چاره نشونم بدین خیلی میترسم موقع رانندگی

     1. سلام
      كجا تموم شده؟؟؟؟
      نوشتین تا 2 دیماه
      امروز که من دارم میخونم اول دیماهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

     2. همراه عزیز سلام
      بله تا فردا (۲ دی ماه) فرصت دارید از این بخشیدگی استفاده کنید.

     3. به نام خدا سلام مسؤلین محترم ازفرط بی پولی وبیکاری ماشینم که یک پراید داغون هست رو یکسال هست که بیمه ثالث نکردم مسؤلین محترم فرمود ند که جرائم بخشیده شده حالا بعدازکلی بدبختی ودوندگی دوملیون وسیصد جورکردم رفتم بیمه کنم میگن پول جریمه یکسال رو هم باید بدین آقا مسؤل عزیز دستور بفرمایید جریمه رو ازسر این مردم فلک زده بردارند خداحافظتون برین فکر قیامت هم بکنین عباس راد مشهد توی مناطق جنگی وبسیج خیلی زحمت کشیدیم بدون هیچ مزایایی

     4. عباس عزیز سلام
      طرح بخشیدگی به اتمام رسیده است پیگیر اخبار باشید تا بتوانید از فرصت بخشودگی بیمه استفاده کنید.

  4. سلام ما نتونستیم از این فرصت استفاده کنیم امکان تمدید هستش ؟
   یا منتظر فرصت دیگه در سال آینده بمونیم
   خاور دارم جریمه اش ۶ ماه هست

   1. همراه عزیز سلام
    متاسفانه در حال حاضر امکان تمدید بدون پرداخت جریمه وجود ندارد. امکان دارد تا یک سال آینده طرحی برای بخشیدگی نداشته باشیم. پیشنهاد می کنم ریسک نکنید و بیمه اتون رو هرچه سریع‌تر تمدید کنید.

  5. پروردگار عالمین رحمت فرماید
   خدای عالمیان ما یک عالم نداریم چندین عالم داریم
   الحمدلله رب العالمین

 2. با سلام : جریمه هائی که بابت تاخیر در بیمه کردن خود رو ها دریافت میشود ، با توجه با اوضاع اقتصادی مردم. امید است بخشوده شود

 3. با سلام من ماشین سمند دارم و اسفند ٩٧ بیمه ان تمام شده واز ان زمان تا کنون در پارکینگ پارک است . بنده نیز خارج از کشور هستم اکنون قصد بازگشت دارم ایا جریمه دیر کرد اینجانب بخشیده میشود با توجه به این که در ایران نبودم که فرصت تمدید داشته باشم
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز.
   در بازه های زمانی که جریمه بخشیده میشه، شما میتونید بیمه تون رو بدون جریمه تمدید کنید و این موضوع ارتباطی با دلیل عدم تمدید شما نداره

 4. سلام مثلا اگر اینجانب به دلیل مشکلات مالی از تاریخ نیمه دوم تیر نود و پنج تا الان نتونستم بیمه نامه ثالث تمدید کنم الان باید چه مبلغی باید دیر کرد پرداخت کنم.لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام و وقت بخیر.
   شما میتونید توی سایت azki.com اطلاعات ماشین و بیمه نامه و تاریخ انقضای بیمه قبلی تون رو وارد کنید، حق بیمه ماشین شما با احتساب جریمه دیرکرد بهتون نمایش داده میشه

  2. فقط یک سال دیر کرد حساب میشه حالا اگه ماشین مدل پایین باشه کمتر
   درکل هرچند سال دیر کرد داشته باشین فقط جریمه یک سال رو باید پرداخت کنید

 5. با عرض سلام واحترام وخسته نباشید. واقعا باید از دولت تشکر کرد واز بیمه ها که بخشودگی جرایم دیر کرد فرقی نداره خودرو و کامیون تا موتور سیکلت این اشتی دولت و ملت است

 6. امروز اول بهمن ماه 98به اکثریت بیمه ها مراجعه کردم ولی میگن این بخشنامه بهما ابلاغ نشده میگن شاید هفته آینده
  یعنی همش دروغ

  1. سلام دوست عزیز.
   در حال حاضر بیمه هایی که توسط ازکی صادر ارائه میشه با احتساب بخشودگی جریمه هاست. یعنی از اول بهمن این بخشنامه در ازکی اجرا شده و شما میتونید از طریق سایت ما برای خرید بیمه نامتون اقدام کنید

   1. سلام خانم سرپرستم با ۵فرزند یتیم که ماشین پراید ۷۸دارم که ازمهریه دخترم ازدومیلیاردبه همین ماشین ختم شد ۶ماهه بیمه نداره تحت پوشش بهزیستی میباشیم ودرحال حاضر نون نمتونم بخرم تا چه که بیمه خسارت ایا برا جریمه راهی برام هست؟ وهمچنین بیمه فسطی که بدون پیش پرداخت وچک وجود دارد؟ که بتونم مشکلم حل کنم

    1. افسانه عزیز سلام
     در حال حاضر جریمه‌ها بخشیده شده و امکان خرید قسطی بیمه با چک در ازکی وجود دارد.

 7. جالب ترین بخش این بخشنامه اینکه ، اونی که مثلا چند سال از اتمام بیمه اش گذشته و تاکنون هم بیمه نکرده اگه آخرین بیمه اش یکساله بوده کاملا بخشودگی بهش میخوره اما اگه کسی اگه بهر دلیلی بیمه سه یا شش ماه انجام داده ، حتی اگه یک ماه قبل بیمه اش منقضی شده و بخواد از این بخشش جریمه استفاده کنه نمیتونه . لطفا بخشنامه رو اصلاح کنید !!!

  1. سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز این موضوع جزو شرایط و قوانین بیمه مرکزی هست و ما نقشی در اون نداریم.
   امیدواریم سال آینده برای بخشودگی جرائم این موضوع لحاظ بشه.

 8. باسلام.بنده خودرویی دارم بنابه دلایلی شخصی شش ماهه بیمه کرده بودم آیا این طرح بخشودگی دیرکردشامل بیمه شش ماهه میشود؟با تشکر

   1. واقعا که افرین دارین. بیست روز فرصت هست چرا میگید یه ماه این ده روزو از کجاتون اوردین. اونی که کوتاه مدت بیمه کرده اوضاع مالیش خراب بوده حالا دولت حمایتش نمیکنه. من تا پول جور کنم وقتش تموم شد الان من چیکار کنم مشخص هست دولت به فکر مردم نیست فقط میخواد دهنشونو ببنده چی فکر میکنید تو خودتون

    1. همراه عزیز سلام
     این تخفیف برای موتور بیش از یک ماه بود. متاسفانه شرایطش توسط بیمه مرکزی اعلام میشه و در بیشتر مواقع شامل بیمه‌های کوتاه مدت نیست. معمولا در ماه بهمن بخشودگی جرایم اعلام میشه،‌ پیگیر اخبار باشید تا بتوانید از فرصت بعدی استفاده کنید.

 9. سلام خیلی خوبه دو ساله بیمه نداشتم چون بیکارم بودم پول نداشتم خدا خیرتان بده بازم کم بکنید میشه

 10. باسلام خدمت دوستان وکارشناسان عزیز ازکی ….اقا من نزدیک به دوسال میشد بیمه ماشینم تموم شده بود به خاطر اینکه درامدی نداشتم و خرج مادروخواهرم بامنه نمیتونستم بیمه کنم تا اینکه هفدهم دی ماه به اسرار اقوام رفتم اقساطی بیمه کردم وچند روز بعد اعلام کردن که دیر کردارو بخشیدن حالا من هنوز قسط اولمو نریختم رفتم دفتر بیمه میگم این بخشودگی به ماهم میخوره میگن نه اخه من چیجوری میتونم با این درامد کمی که دارم بخوام جریمه رو بریزم …ممنون میشم اگه راهی هست بهم بگید

 11. سلام به همه هموطنان عزیز
  من ماشین پراید دارم و بدلیل طلاق و پرداخت مهریه و مشکلات اقتصادی دقیقا 4 سال و 9 ماه بیمه شخص ثالث رو تمدید نکرده بودم و هرشب توی این سالها بفکر جریمه ای که هرشب به اون افزوده میشد بودم .. اما در تاریخ 16 بهمن 98 رفتم بیمه کردم و چون در بیمه قبلی سابقه 3 سال تخفیف بیمه بودم فقط و فقط با پرداخت 1 ملیون و 292 هزار تومان تا تاریخ 15 بهمن 99 ماشینمو بیمه شخص ثالث کردم ..مدل ماشین 90 هستش
  خیلی خیلی سپاسگذارم بابت این فرصت به همه مردم
  خداکنه تخفیف دیرکرد خودروهای لزینگی سایپا هم حقیقت داشته باشه تا در این اوضاع اقتصادی باری از بارهای سنگین زندگی از دوشمان برداشته بشه .. هموطنان عزیزم امیدوارم تنتون سلامت و ایام بکامتون باشه

 12. سلام
  کسی که فقط ۴ یا ۶ ماه ماشینو بیمه کرده جزو اقشار مرفه حساب میشه که این بخشودگی شاملش نمیشه بنده به خاطر وضعیت مالی نتونستم ماشینم را ۸ ماه بیمه کنم و قبل از اون هم ۴ ماه بیمه کرده بودم

 13. باسلام
  بنده یه ربع شماره شمارو گرفتم و اولین نفر در صف انتظار بودم، اما پس از یه ربع انتظار تلفن را قطع کردید

  1. سلام دوست عزیز.
   شرمنده ایم بابت این اتفاق. متاسفانه گاهی اختلالات این چنینی در تلفن ها ایجاد میشه. لطفا یک بار دیگه تماس بگیرید تا همکاران ما در خدمتتون باشن.
   باز هم عذر میخوایم.

 14. میگن این طرح واسه اقشار کم درآمده وازاین جور حرفا.
  بعدازاونور یه شرط میذاره که اون افرادی میتونن ازاین طرح استفاده کنن که آخرین بیمه ای که داشته یکساله بوده باشه.خوب برادر بزرگوار قشر کم درامد چطور میتونه. بیمه یکساله خریداری کنه؟

  1. سلام و وقت بخیر.
   بخشودگی جریمه ها و شرایطش رو بیمه مرکزی تعیین میکنه و دست ما نیست. در چنین مواردی ما فقط اطلاع رسانی میکنیم.

  1. سلام دوست عزیز.
   بخشودگی جریمه رو بیمه مرکزی تعیین میکنه واگه دوباره این طرح رو تمدید کنه ما از طریق همین سایت اطلاع رسانی میکنیم

 15. سلام لطفاً تا پایان فروردین میزاشتین بخدا ما اصلا درست خبر دار نشدیم حالا واسه ی ماشین مدل ۸۰ از کجا سه میلیون بیارم جریمه بدم لطفا فرصت بیشتری بدین

 16. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان سوالی در مورد زمان بخشودگی جرایم دیر کرد بیمه نامه موتور سیکلت که سه ماهه است و الان بالای 2 ماهه همه جا را تعطیل کردن الان تکلیف ما چیه که نتونستیم بخاطر تعطیلات بریم و بیمه کنیم لطفا این مورد را پیگیری نمایید تا دوبازه بخشودگی را تمدید بکنن با تشکر از سایت خوبتون

 17. با سلام و عرض ادب
  ضمن عرض خسته نباشید از اداره بیمه مرکزی خواهشمندم در این شرایط اقتصادی اسف بار ملت ایران علی الخصوص قشر کم درآمد حداقل به خاطر موقعیت خاصی که گریبانگیر هستیم یه اقدام مومنانه و خداپسندانه در خصوص جرایم دیرکرد ثالث انجام دهند. و اگر بخشودگی اعمال گردید طوری اطلاع رسانی کنند که همه مطلع شوند.
  به امید حسن توجه مسئولین محترم ذیربط

 18. مشکل ضعف اطلاع رسانی هست. بسیاری از افراد هستند که مثل خود بنده اگر از بخشودگی مطلع میشدند قطعا نسبت به تمدید بیمه اقدام میکردند..

  1. سلام من ماشینم دوساله بیمه نداره چون خواب بوده الان چکارکنم واسه تخفیف جریمه بیمه ممنون میشم راهنمای کنید ماشین وانت نیسان هست مدل ۹۲

   1. همراه عزیز سلام
    متاسفانه در حال حاضر طرحی برای بخشودگی جرایم نداریم. یا باید صبر کنید و اخبار رو پیگیری کنید تا بیمه مرکزی طرح بخشودگی جرایم رو اعلام کند یا باید به ازای یک سال جریمه پرداخت کنید.

 19. خودرویی که تقریبا هفت ساله توقیف شده و تو پارکینگ راهنمایی و رانندگی بوده هم جریمه بیمه بهش تعلق میگیره

  1. سلام و وقت بخیر.
   نه دوست عزیز، تعلق نمیگیره. البته باید گواهی راهنمایی و رانندگی رو برای شرکت بیمه ببرید

 20. سلام من پژو مدل ۹۲ دارم که تصادفی خریدمش و بیمه تا برج۹۹.۲ بودش با۶سال تخفیف.تاالان داخل صافکاری هستش و بیمه نکردمش،آیا بخشیدگی بیمه به این زودی ها خواهد بود که بزارم اونروز بیمه کنم که بخشیده بشه جرایمش؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر.
   دوست عزیز اصلا قابل پیش بینی نیست و تصمیمیه که فقط به عهده بیمه مرکزی. اما معمولا یکی دو ماه آخر سال بخشودگی جرائم اعلام میشه

  1. سلام و وقت بخیر.
   تا 3 ماه موتور صفر کیلومتر محسوب میشه و بعد از اون جریمه دیرکرد روزانه تعلق میگیره

 21. سلام من ماشینم تو پارکینگ توقیفه از سال ۹۵ میخواستم بدونم برای تخفیف دیر کرد از کجا باید نامه بگیرم به بیمه بدم الان یه پراید که تو پارکینگ مونده رو میخواهیم ترخیص کنیم باید چهار ملیون فقط پوله بیمه بدیم تورو خدا فکر مردم باشید وقتی که بخشش هم که اصلا به کسی اطلاع نمیدید جز خودی هاتون. من این ماشین نون دونیه خانواده ام بوده زنم طلاشو فروخته آزادش کنیم ولی با پول بیمه نمیتونیم. تورو خدا فکر مردم باشید کمر کردم خورد شد

  1. دوست عزیز متاسفیم بابت شرایطی که براتون ایجاد شده ولی راه دیگه ای وجود نداره.
   بخشودگی جرائم هم معمولا فقط یه بار در سال توسط بیمه مرکزی تعیین میشه و ما هم به سرعت از طریق همین سایت اطلاع رسانی میکنیم
   البته شما میتونید بیمه تون رو قسطی خریداری کنین تا فشار مالی کمتری بهتون بیاد

 22. سلام این بخشش شامل بیمه نامه موتور سیکلتم میشه من دو سال بیمه داشتم ولی از سال نود و سه به این طرف بیمش نکردم

  1. سلام دوست عزیز
   بله بخشودگی شامل بیمه موتور سیکلت هم میشه و تا پایان سال ادامه داره.

 23. سلام من پراید دارم تقریبا ۶۰ روز از بیمش گذشته متوجه نشدم ایا بغیر جریمه که بهمن ماه بخشیده میشه ۱۴ تخفیف سر جاش میمونه

  1. سلام دوست عزیز
   تاخیر فقط باعث اعمال جریمه دیرکرد میشه و تخفیف باقی میمونه. اگر تا پایان بهمن تمدید کنید جریمه دیرکردتون هم بخشیده میشه و با استفاده از تخفیف عدم خسارت میتونین بیمه رو خریداری کنین

 24. وقتی بدلیل مشکلات اقتصادی قادر به بیمه شخص ثالث و… وسایط نقلیه نمیشیم ومثلا سه ماه بعد خواسته باشیم بیمه کنیم .درمدتی که از وسیله نقلیه استفاده نکرده ایم وازمزایای آن هم بی بهره بوده ایم منصفانه وحلال نیست که بیمه گر جریمه از بیمه گذار دریافت کند .باسپاس

  1. سلام دوست عزیز
   ممنونیم که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید. این قانون به این دلیل به وجود اومده که تاکیدی باشه بر ضرورت داشتن بیمه شخص ثالث (چون همونطور که میدونید و گفته شده این بیمه به شدت به راننده مقصر کمک میکنه). در این شرایط پیشنهاد ما اینه که از این بازه‌ی بخشودگی استفاده کنید و خودرو رو بیمه کنید.
   بعضی از شرکت‌های بیمه هم امکان خرید اقساطی دارند که میتونه در چنین شرایطی که متاسفانه مشکلات اقتصادی زیاد هست به مالک کمک شایانی بکنه. در صورتی که هر سوال یا مشاوره‌ای نیاز داشتید کارشناسان ما در خدمتتون هستن.

  1. سلام دوست عزیز
   بله این طرح تا پایان بهمن امسال ادامه داره و شما میتونین از طریق سایت بیمه خودتون رو تمدید کنین. در صورت وجود هر سوال یا مشکلی میتونین با کارشناسان ما در ازکی تماس بگیرین.

 25. سلام خسته نباشید، من مرداد ماه سال ۹۹ باید بیمه ام رو پرداخت میکردم، حالا که طرح بخشودگی اومده و گفتن تا آخر بهمن ماه هست این طرح، اگه من هفته اول اسفند ماه بخوام بیمه ام رو پرداخت کنم آیا جریمه ای که تو این هفت ماه لحاظ شده دوباره برمیگرده یا جریمه فقط برای یک هفته که تو اسفند قراره پرداخت کنم لحاظ میشه؟؟ لطفا پاسخ بدید

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از بهمن ماه تمام جریمه‌های قبلی لحاظ میشه، به عبارتی بخشودگی برای تمدید در بهمن هست و اگر در بهمن ماه تمدید نکنید شامل بخشودگی نمیشید و باید تمام جریمه‌های قبلی رو پرداخت کنید.

   1. سلام دوست عزیز
    تو این شرایط بد اقتصادی امکان اینکه امسال با سالهای قبل متفاوت باشه و این فرصت یکماه بیشتر باشه تا همه بتونن ازاین فرصت عالی استفاده کنن و ماشینامون از پارکینگها بیرون بیان

    1. سلام دوست عزیز
     متاسفانه امکان تمدید توسط ما وجود نداره و زمان توسط بیمه مرکزی اعلام میشه.

 26. سلام…من چند ساله از ماشینم استفاده نمیکنم و فعلا هم قصد استفاده ندارم ایا راهی هست ک نیاز ب بیمه خریدن سالیانه نباشه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که بیمه رو برای چندین سال تمدید نکنین در هنگام تمدید مشمول جریمه معادل حداکثر یکسال دیرکرد میشین. با این وجود توصیه ما اینه که بیمه رو داشته باشین چون در صورتی که نیاز به استفاده اضطراری از خودرو داشته باشین ممکنه بخاطر نداشتن بیمه مشکل ایجاد بشه.

 27. سلام خسته نباشید مت میخواستم یه موتور بخرم و این موتور حدود 10.12ساله افتاده بوده و استفاده نشده و تا الانم بیمه نداره، میخواستم بدونم بخشیده میشه،بعد اگر نمیشه جریمشه 10.12 سالو حساب میکنن ممنون میشم پاسخ بدید برام مهمه

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر بخشودگی بیمه موتورسیکلت تا پایان امسال ادامه داره و شما میتونین از سایت ازکی بدون احتساب جریمه موتور رو بیمه کنین.

   1. سلام من ماشینم برج ۱۳ابان ۹۸ بیمه تموم کرده میتونم الان بیمه یک ساله بگیرم جریمه شامل حالم میشه یا نمیشه چون تعویض پلاک‌کردم ۳ملیون بیمه ماشینم هست ممنون راهنمایی کنیدتواین شرایط بد اقتصاددم عیدی سخته راننده اسنب هم هستیم یه روز کار نکنی لنگ میمونی واسه چند روز

 28. سلام . من چند تا ماشین داشتم و از یکی استفاده نمیکردم و متاسفانه از برج 7 بیمه اون تمام شده است. آیا امکان بخشودگی وجود دارد. راهی وجود دارد ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بخشودگی معمولا فقط در ماه بهمن هست و حتی ممکنه گاهی طرح بخشودگی اجرا نشه. در غیر اینصورت راه دیگه‌ای برای حذف جریمه وجود نداره.

 29. سلام خسته نباشید.میخواستم جواب سوالمو بدید
  من یه پراید مدل۸۲خریدم وتعویض پلاکش کردم واززمانی که بیمه بنام اون شخص فروشنده بوده واین بیمه شخص‌ثالث تاریخ انقضاش تموم شده بمدل۳سال بیمه اش دیگه نکردم…الان دربهمن ماه سال آینده منتظر بمونم بخشودگی اگه بگیره کل اون سه سالو میبخشن?مرسی از سایتتون

 30. سلام سه سال پیش ماشینم توقیف شدورفت پارگینگ وبعد۹ماه بیگناهیه من ثابت شدولی کرایه پارگینگانداشتم تاالان اگه الان بخوام دربیارم این سه سال بیمه وجریمه دیرکردش چجوریه ماشین بدونه استفاده پارگینگ بوده ممنونم.

  1. سلام دوست عزیز
   سه سال دیرکرد شما در واقع یکسال حساب میشه و شما باید علاوه بر مبلغ بیمه جریمه دیرکرد معادل یکسال رو پرداخت کنین.

 31. کاش هر چه سریع تر بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث ماشین سواری رو هم بزارن استرس داره بدون بیمه دارم ماشین سوار میشوم و چند ماهی هم هست گذشته جزیمش سنگینه منتظرم که بخشودگی بزارن سریع برم بیمه کنم.

 32. با سلام لطفا مرا راهنمايي كنيد . ماشين پدرم 15 ساله در پاركينگ خانه خوابيده . اگر الان بخواهم به آن بيمه بگيرم چقدر بايد پرداخت كنم . جيپ 6 سيلندر نا مشخص

 33. با سلام.دمتون گرم.بنده 40روز از وقت بیمه نامم گذشته بود و شامل جریمه میشد.دلیلشم وضعیت مالی و اقتصادیم بود ک نتونستم سر وقتش تمدید کنم.ولی چن روز پیش رفتم بیمه ایران.هم اینکه نقد و اقساطی بیمه را تمدید کردم و جریمه ها هم بخشیده شده بود.برای من راننده آژانس واقعا سخت بود بخوام نقدی بیمه کنم و جریمه دیرکردهم بدم.بازم ممنون

 34. سلام بخشودگی جرائم بیمه تا پایان وقت اداری ۶ آبان هست یا تا پایان ۵ آبان ظ؟

 35. با سلام خواستم ببینم مگه از تاریخ ۱۷ مهر بمدت یک ماه نبوده ،پس چرا نوشته بجای آخرین مهلت ۱۶ آبان باشه ۶ آبان اعلام شده؟

  1. امیر حسین عزیز سلام
   تا ۲ دی ماه فرصت دارید که بیمه‌اتون رو تمدید کنید.

 36. سلام، بزرگوار این طرح بخشودگی جریمه تاخیر تمدید بیمه نامه متاسفانه به خوبی از طریق رسانه اطلاع رسانی نمی شه بنده امروز شنبه 1400/10/04متوجه شدم که ظاهرا” تا 1400/10/02 آخرین فرصت بوده.
  خواهشن اگر ممکنه مهلت تا آخر امسال یا حداقل تا پایان دسماه تمدید فرمائید.
  با سپاس – هاشمی

  1. مرتضی عزیز سلام
   متاسفیم که نتونستید از این فرصت استفاده کنید. بخشودگی هر سال توسط بیمه مرکزی انجام میشه و ما حتما در همین صفحه اطلاع رسانی رو انجام می‌دیم.

  2. اخه بنده خدا چرا شما ها تینقدر ساده این این بنده خدا هم یکی مثل من شما چیو تمدید کمه؟

 37. سلام ، میگن در اخبار گفته اند تا آخر دیماه ۱۴۰۰ بخشش جرایم تمدید شده ؟؟؟ یا شایعه است ؟؟؟

  1. همراه عزیز سلام
   متاسفانه زمان استفاده از بخشودگی تمام شده است. ما مجدد بخشودگی جرایم رو در همین صفحه اعلام می‌کنیم.

 38. سلام هر سال در بهمن ماه جرایم دیرکرد بیمه بخشیده میشه آیا امسال هم امکان دارد این طرح اجرا شود یا خیر به دلیل اجرا شدن در ماه قبل؟

  1. همراه عزیز سلام
   اگر بخشیده بشه، ما حتما همینجا اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

    1. سعید عزیز سلام
     بیمه مرکزی از طریق رسانه‌ها بخشیدگی رو اعلام می‌کند، ما هم در همین صفحه و همچنین کانال‌های ارتباطی‌مون از جمله اینستاگرام این اخبار رو اطلاع رسانی می‌‌کنیم.

 39. سلام
  خودرو اینجانب پارس مدل 1390 است و تا سال 1394 دارای تخفیف ، اما در فروردین 1394 به سرقت رفت و در دی ماه 1400 کشف گردید، میخواستم نحوه پرداخت بیمه شخص ثالث و تکلیف تخفیف هاش و مبلغ پرداختی رو بدونم؟ جریمه دارد یانه؟

  1. حسین عزیز سلام
   این عرفه و قانون مشخصی وجود ندارد. امسال ۲ بار جریمه‌ها بخشیده شدند و هنوز اطلاعیه‌ای برای بهمن صادر نشده است.

 40. اقا کسی میدونه الان من یه ماشین دارم ک تمام تخفیفش مال منه و پلاک از کس دیگه ای سند گم شد مجبور به تعویض پلاک شدم البته صاحب پلاکی در کار نیست و از طریق نماینده شورا تعویض پلاک کردم ولی الان میگن تخفیف ها رفته قولنامه هم دارم که چندین سال دست من بوده کسی نمیتونه تخفیف ها رو برگردونه؟؟واقعا خیلی نامردیه این الان بخوام سه تومن پول بیمه بدم آخه صاحب پلاکی هم نیست تخفیف ها بعد یکسال میگن میپره و میره هوا

  1. بردیا عزیز سلام
   متاسفانه راه حلی وجود ندارد و این مشکل برای عده زیادی هم به وجود آمده.

   1. تواین مملکت هیچی بی راه که نیست هر چیزی یه تبسر ماده ای داره زیر سبیلی درست بشه کسی نمایندگی بیمه داره که میتونه راه بندازه شیرینیشو قبول دارم

 41. سلام ما چطوری بیست روز بیمه کنیم یکی پول نداره وقتی جریمه بخشیده می‌شود باید تا آخر سال جریمه بخشیده بشه حالا ما باید یک سال دیگه صبر کنیم تا از دوباره جریمه بخشیده بشه لطفا تمدید کنید بهمن جریمه پرداخت کنیم تا آخر بهمن ممنون میشم

  1. همراه عزیز سلام
   این بخشیدگی توسط بیمه مرکزی انجام می‌شه و حتما ما در اینجا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 42. این بیمه نامرکزی هیچ جایی برای مکاتبه ندارد لطفاً شما باهاشون مکاتبه کنید این جریمه دیرکرد شخص ثالث را در بهمن ماه ببخشند توان پرداخت نداریم

  1. محمدرضا عزیز سلام
   تا این لحظه بیمه مرکزی بخشودگی را اعلام نکردند. اگر اعلام شود حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.

 43. بیمه ربا است. امام علی (ع) می‌فرمایند: هرکه از شناخت چیزی درماند بر آن خرده‌گیرد.(الارشاد301/1)؛ بنابراین از شما تقاضامندم که باحوصله و تأمل متن این فرزند یا برادر کوچک خود را بخوانید و از پیش به این خاطر که حوصله به خرج می‌دهید و برای آن‌وقت می‌گذارید از شما تشکر می‌کنم. در هر چیزی که سه شرط زیر برقرار باشد آن چیز ربا به‌حساب می‌آید: 1- قرض 2-شرط 3-زیاده
  مثلاً کرایه مغازه ربا است. مغازه را قرض می‌دهیم. با مستأجر شرط می‌کنیم و سر سال مغازه را از او پس می‌گیریم و پول اضافی بابت قرضی که به او داده‌ایم پس می‌گیریم. (هر سه شرط ربا را دارد.) بنابراین این می‌شود ربا! (قرض به‌شرط زیاده). برای زمین‌های کشاورزی هم همین است. درگذشته اجداد ما زمین‌های کشاورزی را به‌صورت درصدی می‌دادند. (اگرکرایه ثابت باشد هر سه شرط ربا را دارد.) راه‌حل اینکه طرف سرمایه‌ای داشته باشد این است که به‌صورت درصدی کار کند یعنی مغازه یا زمین کشاورزی خود را به‌صورت درصدی به مستأجر بدهد که در سود و ضرر آن شریک می‌شوند.
  بیمه نیز هر سه شرط ربا را دارد: پولی به شرکت بیمه قرض داده می‌شود و شرط می‌شود که اگر حادثه‌ای رخ داد خسارت را بدهد که بیشتر از مبلغی است که به شرکت بیمه پرداخت‌شده؛ یعنی قرض به‌شرط زیاده. مثال‌های زیادی برای ربا وجود دارد که متأسفانه در جامعه ما رباخواری دارد به اوج می‌رسد.
  اقتصاد به سه حوزه تولید، خدمات و تجارت (خریدوفروش) دسته‌بندی می‌شود. هرکدام از کارهای بالا را که شما انجام دهید، کاری مفید و سودمند برای جامعه انجام داده‌اید. مثلاً در تولید چیزی تولیدشده است و یا در خدمات مثلاً خودرویی رنگ یا تعمیر می‌شود و یا در تجارت کالایی از جایی دور خریداری می‌شود و به خریداری در شهر خودش فروخته می‌شود. با این کار نیاز او برآورده می‌شود. درواقع، با این کارها کاری مفید انجام‌شده است. ولی در ربا هیچ کار مفیدی انجام نمی‌شود. طرف مغازه‌ای دارد آن را به کسی می‌دهد، در خانه می‌نشیند، تلویزیون تماشا می‌کند و بدون اینکه هیچ کاری کرده باشد پول به جیبش سرازیر می‌شود.
  رباخواری مهر و محبت را از بین می‌برد و کینه و دشمنی ایجاد می‌کند. باعث جدایی و تفرقه بین مردم می‌شود و آثار بسیار دیگر دارد … ازنظر تاریخی در هیچ دوره‌ای تا به امروز تا این حد رباخواری رواج نداشته است. طرف به‌صرف اینکه بیمه و گواهینامه دارد با خیال راحت تصادف می‌کند و یک انسان را می‌کشد و بعد می‌گوید بیمه پولش را می‌دهد! کارفرمای ساختمانی کارگرش سقوط می‌کند و می‌میرد، کارفرما می‌گوید مشکلی نیست بیمه دیه را می‌پردازد!(یعنی به‌جای اینکه به فکر خدا باشد، به فکر پول و بیمه است!) مغازه‌دار که به مستأجرش مغازه را داده است برایش اصلاً مهم نیست طرف درآمد دارد، ندارد یا از کجا آن پول را درمی‌آورد. از حلال یا حرام. کرونا هست یا نه. درصورتی‌که اگر به‌جای کرایه ثابت (که ربا است) درصدی می‌بود، صاحب مغازه به‌جای اینکه در خانه بنشیند پای تلویزیون و ماه‌به‌ماه پول کرایه در جیب بگذارد، خدا را بیشتر در نظر می‌گرفت و به فکر مستأجر خود می‌بود و مثلاً (درصورتی‌که درصدی باشد) پیش خود می‌گوید که اگر مغازه‌اش را زیباسازی کند شاید مشتری‌های مستأجرش بیشتر شوند. یا دوستان و آشنایان خود را به مغازه مستأجرش می‌فرستاد تا از او خرید کنند یا مثلاً اگر به هر دلیلی شرایط کشور خوب نبود به فکر فرومی‌رفت که چرا وضع کارخانه یا تجار یا کاسبی خوب نیست و چاره‌اندیشی می‌کرد ولی اگر ربا باشد حتی فک و فامیل و خانواده خود را هم به‌جایی دیگر می‌فرستد! خیلی کم فکر می‌کند و کاری ندارد که برادران مسلمانش (چرا) وضع کسب‌وکارشان خوب نیست و … و مثال‌های دیگر …
  امام علی (ع) می‌فرمایند: ای مردم! ابتدا احکام، سپس تجارت! به خدا قسم که ربا در میان این امّت، ناپیداتر از حرکت مورچه بر روی تخته‌سنگ سیاه است. (بحار الأنوار: 103/ 117/16) یا درجایی دیگر می‌فرمایند: هر کس بی فقاهت (بدون دانستن احکام معاملات) به بازرگانی پردازد، در گرداب ربا درافتد. (هج البلاغه، ح 439، ص 1293) یا درجایی دیگر می‌فرمایند: آن‌که بدون دانستن احکام دین سوداگری کند، به ورطه ربا افتد (نهج البلاغة: الحکمة 447).
  احادیث زیادی از منابع مختلف داریم که از آثار ربا در زندگی خبر داده‌اند که هرکدام قابل‌تأمل‌اند: امام باقر(ع): خدای عزوجل ربا را حرام فرمود تا احسان کردن از بین نرود. (وسائل الشیعه، ج 12، ص 425، ح 10) امام صادق(ع): ـ در پاسخ به سؤال از علّت تحریم ربا ـ فرمود: تا این‌که مردم از احسان کردن به یکدیگر دریغ نورزند. (بحار الأنوار: 78/201/32) امام‌صادق(ع): ـ در پاسخ به پرسش هشام بن حکم از علّت تحریم ربا ـ فرمود: اگر ربا حلال بود، مردم کار، تجارت و کسب مایحتاج خود را رها می‌کردند پس خداوند ربا را حرام فرمود تا مردم از حرام‌خواری دست کشیده به تجارت و خریدوفروش روی‌آورند و به یکدیگر قرض دهند. (بحار الأنوار: 103/119/24) امام صادق(ع): به‌راستی، اگر ربا حلال بود، مردم تجارت و تلاش برای معاش را رها می‌کردند. به همین دلیل خداوند ربا را حرام کرد تا مردم از حرام به حلال و تجارت و خریدوفروش رو بیاورند و به یکدیگر قرض بدهند (من لایحضره الفقیه، ج 3، ص 567، ح 4937)هر کس کار زشتی را نیکو بداند او هم در آن شریک است و بسیاری احادیث دیگر که آثار آن را می‌توان در زندگی‌های امروزه مردم دید.

  طرح میدم من خودم، خودم رو بیمه می کنم شما دست از سر من یکی لااقل بردارید.

   1. لطفا از رئیس کل بیمه خواستار شویدبخشودگی راتاپایان سال تمدید نمایند خداخیرتان دهد

 44. سلام خسته نباشید
  من الان امتحان کردم برای تمدید بیمه ولی جریمه دیر کرد رو هم سایت حساب کرده در صورتی که زده ۲۰بهمن بخشیده میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. همراه عزیز سلام
   اعمال شدن بخشش جریمه‌ها مدتی زمان برد، الان مجدد چک کنید.

 45. با سلام
  من امروز 12 ام متوجه طرح بخشودگی بیمه شدم و متاسفانه مهلت تموم شده و نتونستم از این بخشودگی استفاده کنم
  ممنون میشم منعکس بفرمایید تا این طرح حد اقل تا عید تمدید بشه

 46. سلام مشخص نیست چه زمانی باز هم طرح بخشودگی رو قرار می دهند ؟مثلا عید یا زمانی دیگه؟

  1. میلاد عزیز سلام
   زمان مشخصی وجود ندارد اما معمولا یک یا دو بار در سال جریمه‌ها بخشیده می‌شوند.

   1. سلام یک سوال لطف کردن دیر کرد جرائم را بخشیدند چرا تا دهم اسفند تا بیست و نهم اسفند تمدید نکردند
    با تشکر از شما

    1. امیر عزیز سلام
     این بخشیدگی از طرف بیمه مرکزی انجام می شود و قاعده مشخصی ندارد.

 47. سلام طرح بخشودگی بیمه تمدید نمیشه؟ و یا اینکه کی دو باره این طرح تکرار میشه من الان متوجه شدم حدود ۸ ماه جریمه دارم.

  1. همراه عزیز سلام
   مشخص نیست که کی دوباره طرح بخشیدگی اعلام شود. حتما ما اینجا اطلاع رسانی می‌کنیم.

 48. عرض سلام خدمت شما تو نظرات و پاسخ ها خواندم که در بعضی از مواقع در سال احتمال اینکه دوبار بخشودگی اعمال کنند اتفاق افتاده و هست و البته میدانم روال مشخصی نداره اما اگر لطف کنید بفرمایید طبق سنوات گذشته معمولا در چه ماه هایی از سال این بخشنامه احتمال بیشتری داره اجرا شود خیلی ممنون میشم بنده بخاطر بیماری قلبی بیکار شدم وقتی بیمه ماشین تموم شد تنها منبع درامدم رو خوابوندم …و استفاده نکردم…اینطورکه خواندم ظاهرا یکبار برای دهه فجر هست.. واگر لطف بفرمایید مناسبت دیگری که بجز دهه فجر قبلا بخشش دادن کی بوده خیلی عالی میشه…?و بسیار سپاسگزارم

  1. حمید عزیز سلام
   معمولا در دهه فجر بخشش انجام می‌شود حتما پیگیر اخبار باشید تا از طرح بخشودگی بعدی مطلع شوید.

 49. خدا نابودتون کنه که فقط دروغ میگید.نوشته تا پایان روز 11 شهریور ……الان ساعت هشت شب هست و چهار ساعت به پایان روز باقی مونده و تمام جریمه ها برگشته …..من میخواستم الان بیمه کنم.دوباره دو برابر شده .لعنت بهتون

 50. باسلام بیمه شخص ثالت خودروی بنده از آذرماه سال ج۷ تموم شده است و بنده خودم در زندان وماشین نیز در پارکینگ در توقیف نیروی انتظامی بوده است خواهش میکنم راهنمایی کنید که دیر کرد برای بیمه محاسبه می‌شود یا خیر ؟البته شنیدن که با ارائه قبض پارکینگ دیرکردمحاسبه نمیشود آیا صحت دارد؟؟لطفا راهنمایی کنید

  1. همراه عزیز سلام
   حداکثر یک سال برای شما جریمه دیرکرد در نظر گرفته میشه.

 51. سلام خسته نباشید؛بیمه شخص ثالث من حدود۱سال ک تموم شده وخودم ب دلیل مشکلات درزندان بودم ونمیتونستم بیمه کنم دوباره ماشینمو،حالابایدچکارکنم واینکه آیابخشودگی شامل حال من میشه یان؟راهنمایی کنیدلطفاممنون

  1. همراه عزیز سلام
   در حال حاضر طرح بخشودگی وجود ندارد و جریمه می‌شوید، می‌توانید منتظر اخبار باشید تا در صورت اعلام از این طرح استفاده کنید.

 52. سلام ببخشید من یک ساله که بیمه ماشینم تموم شده الان اگه بخوام بیمه کنم ایا جریمه یک سال باید پرداخت کنم؟و یا از 11شهریور تا به این روز جریمه محسوب میشه؟لطفا راهنماییم بفرمائید ممنونم.

  1. ناصر عزیز سلام
   برای یک سال باید جریمه پرداخت کنید، می‌توانید منتظر طرح بخشیدگی جرایم بعدی هم باشید، البته زمان آن مشخص نیست.

 53. سلام.اگه یک سال کلا ماشین را بیمه نکنیم و سال بعد بخوایم بیمه کنیم هم باید دیرکرد بدیم؟ یا اینکه اون یک سال کلا حذف میشه و جز تخفیف حساب نمیشه و از سال بعد دوباره میتونیم بیمه کنیم؟

  1. جهان عزیز سلام
   تو تخفیف‌هاتون تاثیری نداره اما باید جریمه دیرکرد یک سال رو پرداخت کنید.

   1. سلام هلیا جون خوبی عزیزم ، ببین این طرح بخشودگی جرائم دیر بیمه کردن سواری به مناسبت دهه فجر از اوایل دهه یعنی ۱۲ یا ۱۳ شروع میشه یا نه احتمالش پایین .

    1. همراه عزیز سلام
     بله، دوباره طرح بخشودگی اعلام شده و تا ۱۹ اسفند فرصت دارید ازش استفاده کنید.

 54. با سلام من فکر میکردم ایام دهه فجر طرح بخشودگی دیرکرد بیمه انجام میشه واقعا جای تأسف هست که مدیران ما این ایام رو نادیده بگیرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا