جزئیات بیمه شخص ثالث

قانون جدید بیمه شخص ثالث در سال 1400 و جزئیات آن

هرساله قوانین جدیدی توسط بیمه مرکزی و سایر مراجع مربوط برای بیمه شخص ثالث تصویب می‌شود. در این مقاله ما جدید‌ترین قوانین بیمه شخص ثالث سال 1400 را برای شما توضیح می‌دهیم تا به بخشی از سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.


برای دسترسی سریع‌تر روی مطلب مورد نظر کلیک کنید.قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

در قانون جدید بیمه شخص ثالث سال 1400 امکان انتقال تخفیف در زمان فروش خودرو وجود ندارد. به این معنا که دیگر داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان فروش خودرو امتیاز نیست و هیچ تخفیفی به خریدار منتقل نمی‌شود.

این قانون در راستای راننده محور شدن بیمه شخص ثالث ایجاد شده است. در قانون جدید فروشنده خودرو می‌تواند تخفیف بیمه شخص ثالث را به خودروی دیگر خود انتقال دهد یا آن را تا زمان خرید خودرو برای خود حفظ کند. البته به طور متوسط تا یکسال می‌توانید این تخفیف را حفظ کنید.

علاوه بر این فرد می‌تواند تخفیف خود را به خانواده درجه یک خود یعنی والدین، همسر و فرزندان منتقل کند. امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو که به نام یک فرد هستند هم وجود دارد اما برای این انتقال باید پلاک و سند و بیمه‌نامه‌ی دو خودرو، همه به نام یک فرد باشند و مبنای محاسبه تخفیف جدید، تخفیف بیشتر است. برای مثال اگر یک خودرو 50درصد تخفیف داشته باشد و یک خودرو 20درصد، پس از انتقال، تخفیف نهایی همان 50درصد است و تخفیف‌ها باهم جمع نمی‌شوند.

همچنین در زمان انتقال تخفیف به خودروی خود فرد یا خانواده درجه یک، کاربری دو خودرو باید یکسان باشد یعنی برای مثال امکان انتقال تخفیف خودروی سواری به خودرو با کاربری تاکسی وجود ندارد.

در پست زیر می‌توانید شرایط و مدارک انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث را به طور کامل بخوانید.

حتما بخوانید:  شرایط انتقال بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های عدم خسارت آن چگونه است؟

قانون جدید ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث

یکی از قوانین جدید بیمه شخص ثالث در سال 1400، قانون ثبت اطلاعات گواهینامه است. طبق این قانون در زمان خرید بیمه شخص ثالث، بیمه‌گذار باید اطلاعات گواهینامه افرادی که قصد استفاده از خودرو دارند را در بیمه‌نامه ثبت کند.

این قانون برای شخصی‌سازی یا همان راننده محور کردن بیمه شخص ثالث است. اضافه کردن گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث باعث می‌شود تا تخفیف عدم خسارت برای تمامی رانندگان خودرو محاسبه شود و یا در صورت تصادف و خسارت تنها راننده‌ی مقصر مشمول قانون شود. با این وجود وارد کردن اطلاعات گواهینامه تمام افراد الزامی نیست و تنها یک گواهینامه (بهتر است برای فردی باشد که بیشترین استفاده را از خودرو دارد) برای خرید بیمه شخص ثالث کافی است.

باید توجه کنید که در صورتی که فقط گواهینامه یک نفر ثبت شده باشد و تصادف در زمان استفاده فرد دیگری رخ بدهد، هیچ تفاوتی در پرداخت خسارت ایجاد نمی‌شود و خسارت به صورت کامل پرداخت می‌شود. این قانون جدید صرفا برای شخصی‌سازی تخفیفات بیمه شخص ثالث است.


راننده محور شدن بیمه شخص ثالث در سال 1400

قانون راننده محور شدن بیمه شخص ثالث چند سالی است که در دست بررسی است و امسال به طور جدی به مرحله اجرایی رسید. در این قانون، درصد تخفیف بیمه شخص ثالث، درصد فرانشیز و … با توجه به سوابق رانندگی و خسارت مالک خودرو تعیین می‌شود.

یکی از اقدامات در زمینه راننده محور شدن بیمه شخص ثالث، قانون جدید انتقال تخفیف است که در بالا توضیح دادیم. همچنین اضافه کردن گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث باعث می‌شود تا تخفیف عدم خسارت برای تمامی رانندگان خودرو محاسبه شود و یا در صورت تصادف و خسارت تنها راننده‌ی مقصر مشمول قانون شود.

در واقع طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث 1400 شرکت‌های بیمه در کنار ارگان‌های نظارتی (مانند نیروی انتظامی، پلیس راهور و …) می‌توانند به اطلاعات رانندگی افراد دسترسی داشته باشند و با توجه به رانندگی کم‌خطر یا پرخطر افراد بیمه آن‌ها را تنظیم کنند.

حتما بخوانید:  بیمه ثالث چیست؟ | روش محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث ، تخفیف ثالث و جریمه دیرکرد بیمه ثالث

قانون خودروی نامتعارف

قانون خودروی نامتعارف در سال 1395 برای جبران هزینه‌های سنگین خسارت خودروهای لوکس تصویب شد. در این قانون دو نوع خودروی متعارف و نامتعارف تعریف می‌شود. خودروی متعارف در هرسال، خودرویی است که قیمت آن معادل با نصف قیمت دیه در ماه حرام یا به عبارتی برابر با سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد. در سال 1400 این مقدار برابر با 320 میلیون تومان است.

در قانون خودروی نامتعارف هزینه خسارت توسط یک فرمول تعیین می‌شود. برای مثال اگر شما با یک بنز تصادف کنید و 100 میلیون تومان خسارت وارد کنید، این مقدار خسارت در یک خودرو با قیمت 320 میلیون تومان محاسبه می‌شود (برای مثال 40 میلیون تومان) و همان مقدار به راننده بنز پرداخت می‌شود. راننده آسیب‌دیده باید باقی خسارت را از طریق بیمه بدنه خود دریافت کند و راننده مقصر مسئولیتی در قبال پرداخت مابه‌التفاوت ندارد.

در سال‌های قبل پس از محاسبه مقدار خسارت، حتی اگر سقف تعهدات مالی راننده مقصر بیشتر از مقدار خسارت بود بیمه تنها همان مقدار را پرداخت می‌کرد اما در قانون جدید بیمه شخص ثالث 1400 مقدار خسارت تا سقف تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود و باقی هزینه‌ها باید توسط بیمه بدنه راننده زیان‌دیده پرداخت شود.

برابری دیه بانوان و آقایان

یکی از قوانین مهم بیمه شخص ثالث، پرداخت دیه و خسارت جانی بدون توجه به جنسیت و دین فرد آسیب‌دیده است. در این قانون، با وجود تفاوت بین مبلغ دیه بانوان و آقایان، همه اشخاص ثالث که در یک تصادف آسیب می‌بینند یا فوت می‌کنند دیه برابر دریافت می‌کنند.

پرداخت خسارت بدون کروکی

در حوادثی که مبلغ خسارت از حداقل پوشش مالی (برابر با 16 میلیون تومان در سال 1400) کمتر است، برای دریافت خسارت نیازی به کروکی نیست و فقط لازم است هردو طرف بیمه شخص ثالث معتبر داشته باشند.

قانون فرانشیز بیمه شخص ثالث برای رانندگان متخلف

رانندگانی که به دلیل تخلف حادثه‌ساز باعث ایجاد خسارت مالی یا جانی شوند، باید بخشی از خسارت را خودشان پرداخت کنند. این قانون برای جلوگیری از تخلفات حادثه‌ساز و رعایت هرچه بیشتر قانون و مقررات است.

جریمه دیرکرد پرداخت خسارت برای شرکت‌های بیمه

از زمانی که پرونده تصادف تشکیل و خسارت ارزیابی و تایید می‌شود، شرکت‌های بیمه با توجه به نوع و میزان خسارت باید در بازه‌ی زمانی مشخصی خسارت را پرداخت کنند در غیر اینصورت به دلیل عدم پرداخت به موقع خسارت مشمول جریمه می‌شوند.

اطلاع داشتن از قانون جدید بیمه شخص ثالث و جزئیات بیمه شخص ثالث برای تمام بیمه‌گذاران و نمایندگان بیمه الزامی است.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث در سایت ازکی

شما با مراجعه به سایت ازکی می‌توانید بیمه شخص ثالث را طبق قوانین جدید بیمه خریداری کنید.


قانون جدید بیمه شخص ثالث در سال 1400 و جزئیات آن
4.7 (93.85%) 26 votes
Print Friendly, PDF & Email

56 دیدگاه در “قانون جدید بیمه شخص ثالث در سال 1400 و جزئیات آن

 1. درود بر شما
  در ایران متفاوت با کشوری که در آن زندگی میکنم می‌باشد در اینجا کسی حق رانندگی دارد که نامش وشماره لایسنس او در بیمه به ثبت رسیده باشد در غیر اینصورت دیگری حق رانندگی ندارد وعواقب آن بعهده مالک می‌باشد، اما در ایران خودرویی که مالکیت وبیمه آن والدین باشند و فرزند حق رانندگی در قانون داشت ، البته تا ده سال پیش که در ایران بودم چنین آزادی بود نه تنها آن بلکه با داشتن گواهینامه معتبر آزادی برای رانندگی بر خودروهای دوست ودیگران داشتید ،اما سابقه ای بنام فرد ثبت نمی‌گردید، حال این فرد چگونه میتواند سابقه رانندگی داشته باشد ؟
  سپاسگزارم از پاسخ

  • سلام و وقت بخیر.
   موضوعی که شما میفرمایید کاملا درسته و متاسفانه راننده محور شدن بیمه شخص ثالث در ایران، ضعف ها و مشکلات فراوانی داره که باید به مرور برطرف بشه

 2. چرا در مورد اضافه خسارت به خودروی غیر متعارف کمتراز قیمت 220 میلیون تومان اشاره ای نشده است؟
  اگر خسارت مالی وارده بیشتر از سقف تعهد مالی بیمه ثالث مقصر باشد و خودرو آسیب دیده جز خکدروهای لوکس نباشد چطور عمل میشود؟؟

 3. سلام ماشین سندش به نام خودمه و بیمه نامه فعلی هم به نام خودم فقط پلاک به نام دیگری است میخوام بیمه نامه تمدید کنم با مشخصات خودم و چند ماه بعدش بفروشم ایا امکان انتقال تخفیفات وجود دارد ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه دقیق متوجه شرایط شما نشدم. اما به خوام کلی توضیح بدم برای انتقال تخفیف به خودروی دیگه خودتون و یا حفظ تخفیف باید تمامی مدارک به نام خودتون باشه. در چنین شرایطی که شما میفرمایین که پلاک برای خودتون نیست ممکنه برای انتقال تخفیف مشکلی ایجاد بشه. میتونین در صورت نیاز با کارشناسان ما بخش بیمه شخص ثالث تماس بگیرین تا به طور دقیق راهنماییتون کنن.

 4. سلام من سال قبل ماشین بیمه کردم پلاک به نامم نبود
  بعد از عوض کردن پلاک به نمایندگی گزارش دادم یک الحاقیه روی بیمه نامه گذاشتند پیامش برام اومد روی گوشی
  ولی الان استعلام که میگیرم هنوز همون پلاک قبلی درج شده یعنی همه تخفیفات از بین رفته؟

  • سلام دوست عزیز
   امکانش هست که سیستم به مشکل خورده باشه ولی به طور کل اگه مجدد بیمه رو تمدید کنین احتمال حفظ تخفیف خیلی زیاده.

 5. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم این قانون از سال جدید اعمال میشه یا فرقی نمیکنه.ماشینی که دارم چندسال دستم بوده بعد سند زدم بنام خودم و بیمه نامه ماشینم هم این چندساله بنام خودم بوده و برج دوازده ۱۳۹۹ سند زدم میخواستم ببینم برای بنده هم اعمال میشه یانه از سال جدید این قانون اجرا میشه مرسی متشکر

  • سلام دوست عزیز
   اگه پلاکی که در بیمه نامه ثبت هست به نام شما نباشه تخفیف به صاحب پلاک میرسه و شما نمیتونین از تخفیف استفاده کنین.

 6. سلام خسته نباشید و ممنون از مقاله مفیدتون
  در صورت فروش خودرو و نخریدن خودروی جدید گفتین به طور متوسط تا یکسال تخفیفات می مونه؟ مگه تا پایان قرار داد تخفیفات نمیمونه و بعدش از بین میره؟ پس به طور متوسط یعنی چی؟ منظورتون حداکثر هست؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز
   ممنونیم از نظر شما. منظور از متوسط این هست که تمام شرکت‌های بیمه مدت یکسانی برای حفظ تخفیف ندارن و برخی ممکنه بیش از یکسال و برخی کمتر از یکسال تخفیف رو حفظ کنن. به همین خاطر ما اینجا میانگین رو یکسال در نظر گرفتیم. بهتره برای اطمینان بیشتر قبل از اقدام به حفظ تخفیف از شرکت بیمه خودتون به طور دقیق سوال کنین.

 7. سلام من قبل عید امسال سند بنام زدم‌میخواستم ببینم این قانون ازسال جدید اجرا میشه برای منم ااعمال میشه یانه ممنون

  • سلام دوست عزیز
   این قانون برای شماهم اعمال میشه اگه بیمه نامه و پلاک ثبت شده توی اون به نام مالک قبلی باشه تخفیف برای ایشون میشه.

 8. مسئولین مملکت شبونه تا اون نوک سوزن به نفع خودشون قانون مینویسن صبم اجرایی میشه .حقوق شهروندیم که هیچی

 9. سلام ماشینمو فروختم باتخفیف بیمه وسند به نام خریدار زدم ولی بیمه نامه اش به نام خودم هست وتا برج۱۴۰۰.۴.۱۰ اعتبار دارد، برای انتقال تخفیف به ماشین جدید فقط کپی بیمه نامه را دارم،خریدار همکاری نمیکنه ومدارک نمیده، ایا میشه بدون مدارک انتقال ، بعد از اتمام اعتباربیمه نامه، از تخفیفش استفاده بکنم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام دوست عزیز
   اگه بیمه‌نامه قبلی کاملا به اسم خودتون باشه (پلاک خودتون توی بیمه نامه باشه) میتونین تخفیف رو برای خودتون حفظ کنین چون حتی در صورتی که همکاری نکنن باز تخفیف برای ایشون نیست و برای شماست که پلاک به اسمتون هست.

 10. سلام من یک ماشین در سال ۹۷ خریدم با ۷۰٪تخفیف بیمه و درهمان زمان انتقال سند انجام شد اما بیمه در هر سال توسط برادرم و بنام خودش تمدید شد الان اون ماشینو به برادرم فروختم تکلیف تخفیفاتش چی میشه ایا تخفیفات برا من حفظ میشه یا برا برادرم ؟ممنون میشم راهنمای کنید

  • سلام دوست عزیز
   طبق قانون جدید اگه پلاک به اسم شما باشه تخفیف برای شما حفظ میشه و نمیتونین به برادرتون انتقال بدین. اما امکانش هست که والدین اگر خودرو دارن تخفیف رو به ایشون انتقال بدن و شما تخفیف خودتون رو به والدین انتقال بدین.

 11. سلام
  کسی که بیمه پردازی داشته بایدازمزایایش بهره مند بشه یاصاحب پلاک؟ بنده 15سال سابقه بیمه پردازی داشتم ولی چون پلاک فعال نداشتم تمام تخفیفات برای صاحب پلاک میره این کجاش عدالته؟ اصلا چراتخفیف روی کدملی اعمال نمیشه تاهیچکس متضرر نشه؟چراکسی که قبل سال یه ماشین مدل پایین خریده وپلاک زده وتالان سابقه بیمه پردازی هم نداشته الان صاحب 15سال تخفیف اه ولی من که 15سال بیمه پردازی داشتم تخفیفم صفره چون پلاک بنامم نبوده چراقانون ها همش باید به نفع پولدار باشه وهمیشه قشر ضعیف پایمال بشه طرف با هزار قرض یه پراید مدل پایین خریده الان ازکجا بیاره سالی 3میلیون پول بیمه بده؟

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه این قانونی هست که توسط بیمه مرکزی تصویب شده و شرکت‌های بیمه هم چاره‌ای جز اجرای قانون ندارن. ازونجایی که این قانون جدید هست امیدواریم در آینده تغییراتی داشته باشه تا شرایط بهتری برای مردم فراهم بشه.

 12. سلام ماشین قبلیم رو در سال ۹۹ تو عید فروختم خریدار تعویض پلاک ۹۹/۱/۱۷ انجام داده بیمه رو در ۹۹/۵/۱۷ تمدید کرده حالا میخواستم ببینم چطور تخفیفاتشو به ماشینی که تازه خریدم منتقل کنم لطفا راهنمایی کنید؟

  • سلام دوست عزیز
   ازونجایی که پلاک و بیمه‌نامه هردو به مالک جدید منتقل شدن امکان انتقال تخفیف رو ندارین.

 13. سلام
  1_چراتخفیف بیمه رو براساس کدملی محاسبه نمیکنندتاکسی متضررنشود؟
  2_مگه تخفیفات یه سقف نداره وبیشترازاون تخفیف نمیدن ماشینای مدل پایین که تاالان20سال بیمه شدندباتعویض پلاک ازصفربیمه میشوند یعنی روزازنوروزی ازنویعنی کلاهبرداری توی روزروشن!!!!
  20سال شده بیمه پرداخت میکنیم چون پلاک نداشتیم تخفیفات صفروسالی 3میلیون تاچندسال بایدپرداخت کنیم این کجاش عدالته؟
  3_الان هرجامیریم کدملی کاربردداره چرابیمه براساس کدملی نباشه؟ تازه اینطوری شخصی که به خسارت میخوره هم دوندگی نداره کدملی کدی هست که تغییرنمیکنه وثابته!!!

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه این قانونی هست که توسط بیمه مرکزی تصویب شده و شرکت‌های بیمه هم باید این قانون رو اجرا کنن. متوجه شرایطی که شما میفرمایین هستیم ولی متاسفانه قانون هست و فعلا غیرقابل تغییر.

 14. سلام
  برادرم ۸ سال سابقه پرداخت بیمه و رانندگی بدون حادثه و بدون استفاده از بیمه داشته اواخر سال ۹۹ اقدام به تعویض پلاک کرده و بعد برای بیمه اقدام کرد ، بیمه گفت تخفیفات صفر شده و با پلاک قبلی بوده ، این کجاش عدالته کسی که چند سال بدون خسارت و تصادف رانندگی کرده و حق بیمه پرداخت کرده الان هزینه چند برابری برای حق بیمه پرداخت کنه. الان همه کارها با کد ملی انجام میشه . چرا سوابق بیمه شخص ثالث رو روی کد ملی نمیذارن ؟ ایجوری دیگه حق کسی ضایع نمیشه …

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه این قانون توسط بیمه مرکزی تصویب شده و شرکت‌های بیمه ملزم به اجرای قانون هستن.

 15. سلام من واقعا نمی‌فهمم ولی کسی که این تز رو ارائه داده خدا جوابشو بده

 16. اخه کی دیدین که این ارگان های دولتی و مسئولین یه کاری کرده باشن که به نفع مردم باشه.فقط به فکر اینکه چطوری بتونن پول بیشتری بخورن. نمیتونن یه طرح خوب بدن.حالا تا ۱۰سال باید عیب و‌نقص بر طرف بکنن. فقط یه کاری کردن که چطور تخفیف بیمه مردم رو بسوزونن

  • سلام دوست عزیز
   این قانونی هست که از طرف بیمه مرکزی تصویب شده و شرکت‌های بیمه ملزم به اجراش هستند.

 17. سلام من چند روز پیش تصادف کردم ماشین بنام مادرم هست و بیمه نامه بنام همسرم و از پشت با یک ماشین برخورد کردم ک خودم و سرنشین ماشین من هر دو زخمی شدیم آیا بیمه دیه کامل پرداخت میکنه

  • سلام دوست عزیز
   بله مشکلی در پرداخت دیه بوجود نمیاد و کامل پرداخت میشه.

 18. سلام من یه ماشیتی خریدم تا برج ۸ بیمش اعتبار داره تعویض پلاکم انجام دادم به نام خودم میخواستم بدونم باید برم بیمه نامه جدید به اسم خودم بگیرم یا اینکه تا برج ۸ بیمه نامه اعتبار داره؟؟

  • سلام دوست عزیز
   بیمه تا برج 8 اعتبار داره و مشکلی نیست ولی در زمان تمدید چون تعویض پلاک انجام دادین تخفیف از بین میره.

 19. سلام من یه ماشین سال گزشته خریدم که تعویض پلاک رو همون وقت انجام دادم اما بیمه نامه به نام صاحب قبلی تا برج ۳ امسال هست الان چند روز دیگه تموم میشه ولی پلاک بنام خودمه تخفیف شامل من میشه یا اون صاحب قبلی؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد تخفیف برای شما باقی میمونه ولی احتمال کمی وجود داره که به دلیل مغایرت نام بیمه‌گذار و مالک پلاک تخفیف از بین بره. میتونین در زمان تمدید با همکاران ما در شرکت تماس بگیرین تا دقیق شما رو راهنمایی کنن.

 20. سلام وقت بخیر
  من دوسال قبل یک ماشین سواری از عموم خریدم با ۱۲سال تخفیف و سند و همه چیز این ماشین به اسم عمومه الان اگه بخوام ماشین رو به اسم خودم بزنم برایرگرفتن تخفیف ماشین چکار کنم ؟ ؟ عموم راضیه که این تخفیف به من برسه ایا راهی هست تا تخفیف رو بگیرم

  • سلام دوست عزیز
   متاسفانه امکان انتقال تخفیف برای شرایط شما وجود نداره چون از بستگان درجه یک عموتون نیستین.

 21. سلام من ده ساله که پلاک دارم
  و تو این چند سال ماشین های مختلفی خریدم و همیشه بیمه کردم و اصلا تا حالا از بیمه استفاده نکردم
  الان ۴ ساله که یک ماشین ۲۰۶ دارم
  و تا برج ۱۰ سال ۱۴۰۰ بیمه داره
  میخاستم ببینم من اگه ماشین و بفروشم و ماشین جدیدی بخرم و تعویض پلاک بکنم و پلاک خودم و روی ماشین جدید بندازم این تخفیف بیمه هام چی میشه برای این که ماشین تا برج ۱۰ هنوز بیمه داره
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   میتونین تخفیف رو به خودروی جدیدتون منتقل کنین و مشکلی ایجاد نمیشه.

 22. سلام
  بنده پراید دارم که حدود13ساله من بیمه میکنم.بیمه ب اسم من هست .ولی تعویض پلاک نکردم وپلاک بنام کسی دیگه هست .ایا این تخفیف برای من هست یا نه .اگه تعویض پلاک کنم تخفیفات شامل من میشه یا صفر میشه چون بیمه نامه بنام من هست .اگه تعویض پلاک نکنم مثل سال های قبل بیمه کنم باز تخفیفات سرجاشه یا نه لطفا جواب بدین

  • سلام دوست عزیز
   اگر تعویض پلاک انجام بدین تخفیف بیمه برای مالک قبلی (که پلاک فعلی به اسمش هست) لحاظ میشه و برای شما صفر میشه. اگر هم بخواین با همون پلاک ادامه بدین ممکنه در اینده مشکلی ایجاد بشه.

 23. سلام وقت بخیر من ماشینم وقبل سال۱۴۰۰فروختم یعنی سال۱۳۹۹وخریداردیربه تعویض پلاک اقدام کردن ومنم قبل تعویض پلاک اون وماشین خریدم و تعویض پلاک کردم یه پلاک دیگه بهم دادن ایاتخفیف بیمه به این این پلاک جدیدم هس یارواون یکی پلاکم هس؟ویه سوال دیگه من چون قبل۱۴۰۰ماشین فروختم وخریدم الان کدوم تخفیف به نامم هس؟

  • سلام دوست عزیز
   اگه بیمه‌نامه‌ی خودروی قبلی هنوز به اسم و پلاک شماست میتونین از تخفیف اون برای خودروی جدیدتون استفاده کنین. بهتره از طریق شرکت بیمه اقدام کنین تا اگه هنوز پلاک بیمه به اسم شماست سریعتر تخفیف به خودرو و پلاک جدیدتون منتقل بشه

  • سلام دوست عزیز
   تقریبا از اواسط بهمن این قانون اجرایی شده و در حال حاضر هم باید اجرا بشه.

 24. سلام ی پیکان سواری داشتم برج دوازده بیمش کردم ب اسم خودم فروختم گفتن تخفیف بیمه رو ولاک میمونه حالا میخام ی وانت پیکان بخرم بیمش س ماه مهلت داره بخام وانت رو بیمه کنم تخفیف شامل حال من میشه یا باید صبر کنم اون بیمه نامه قبلیم تموم بشه ؟یا کلا بهم نعلق نمیگیره ممنون میشم راهنمایم کنید

  • سلام دوست عزیز
   اگه به شرکت بیمه خودروی قبلیتون مراجعه کنین و درخواست حفظ تخفیف بدین میتونین در زمان تمدید بیمه خودروی جدید اون تخفیف رو به خودروی جدید انتقال بدین.

 25. سلام خسته نباشید من یک پراید مدل88با تخفیف 70درصدبرج چهارسال98 خریدم وهمان موقع سند مالکیت وتعویض پلاک را به نام خود انجام دادم الان دوسال است که خودم ماشین را بیمه کردم باهمان 70درصدتخفیف ایا مالک قبلی میتواند از بیمه ماشین که به نام من است استفاده کند

  • سلام دوست عزیز
   اگه پلاک داخل بیمه‌نامه به اسم خودتون باشه خیر نمیتونن تخفیف رو بگیرن مجدد. تخفیف برای خودتون باقی میمونه

  • سلام دوباره مزاحم شدم نفر قبلی که ماشین رو خریدم ازش رفته بیمه ایران گفته بهش میشه الان امده به من میگه پول بیمه ماشین جدیدمو بده وگرنه تخفیف بیمه رو بر میدارم ممنون میشم موضوع رو روشن کنید برام

 26. باسلام
  من خردادسال قبل ماشینموعوض کردم وپلاک قبلیموروی ماشین جدید نصب کردم اماالحاقیه نگرفتم وماشین قبلیم هم مرداد۹۹ باپلاک جدیدوکدملی طرف بیمه شد.اسفند۹۹ خودم ماشینم رابیمه کردم بازم یادم رفت که پلاک خودم رابیمه کنم بیمه هم اشتباهن همون پلاک قبلی رازد الان هرجامیرم میگن مانمیدونیم چی میشه بایدالحاقیه بزنیم یاتخفیفت ازبین میره یامیمونه نمیدونم بایدچکارکنم

  • سلام دوست عزیز
   با شرایطی که شما میفرمایین احتمال از بین رفتن تخفیف‌ها زیاد هست. با این وجود بهتره الحاقیه بزنین ولی باز ممکنه تخفیف از بین بره.

 27. باسلام من سال ۹۴ تاسال ۹۷ماشین داشتم وپلاک وببمه بنام خودم بوده ماشین رو فروختم برج ۶سال ۹۹ماشین جدید خریدم باهمون‌پلاک میشه تخفیف پلاک قبلیم رو انتقال بدم به این پلاک…الان پلاک وبیمه نامه ماشین جدید به نام خودم نیست ممنون میشم جواب بدید

  • سلام دوست عزیز
   اگه خریدار خودرو رو با پلاک خودشون بیمه کرده باشن نمیتونین از تخفیف استفاده کنین با این وجود بهتره مجدد از طریق شرکت بیمه پیگیری کنین تا اگه امکانش بود به خودروی جدید انتقال بدین.

 28. سلام دوباره مزاحم شدم نفر قبلی که ماشین رو خریدم ازش رفته بیمه ایران گفته بهش میشه الان امده به من میگه پول بیمه ماشین جدیدمو بده وگرنه تخفیف بیمه رو بر میدارم ممنون میشم موضوع رو روشن کنید برام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *