بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.

همه مردم با بیمه تامین اجتماعی و خدماتی که ارائه می‌دهد، کم و بیش آشنا هستند. در صنعت بیمه به بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌های دیگر مانند سلامت ایرانیان، خدمات درمانی و … به اصطلاح بیمه‌گر پایه گفته می‌شود.

به طور کلی یکی از خدماتی که بیمه‌های پایه به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌کنند، خدمات درمانی از جمله، ویزیت و دارو، آزمایش‌ها و … است. اما متاسفانه این خدمات درمانی محدود هستند، همچنین همانطور که میدانید این روزها هزینه‌های درمانی افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل تنها داشتن بیمه پایه برای پرداخت هزینه‌های درمانی کافی نیست و بیمه‌شده تامین اجتماعی بخش زیادی از هزینه‌های درمانی را خودش باید بپردازد.

بیمه درمان تکمیلی راه حلی است که بیمه‌شده با استفاده از آن و با حق‌بیمه‌ای نه چندان زیاد، پرداخت حدود 70 تا 90 درصد هزینه‌های درمانی خود را به شرکت‌های بیمه منتقل می‌کند و تنها 10 تا 30 درصد آن را خودش باید بپردازد.

شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی را به صورت‌ خانوادگی یا گروهی و یا هر دو ارائه می‌کنند. بیمه تامین اجتماعی هم برای کامل کردن تعهدات درمانی پایه خود، با همکاری بیمه آتیه سازان حافظ، اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی کرده است.

در ادامه، خدمات درمانی پایه‌ای که بیمه تامین اجتماعی به بیمه‌شده‌های خود عرضه می‌کند را بیان می‌کنیم و بعد از آن تمامی شرایط و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی تامین اجتماعی را خواهیم گفت.


پوشش‌های درمانی پایه بیمه تامین اجتماعی

بیمه‌شده‌های این سازمان می‌توانند با استفاده از دفترچه‌های تامین اجتماعی از خدمات درمانی پایه آن استفاده کنند. تامین اجتماعی در پرداخت هزینه‌های درمانی سقف ندارد، به این معنا که اگر بیمه‌شده‌ای 10 بار و یا بیشتر هم برای ویزیت به پزشک مراجعه کند، تامین اجتماعی موظف است که هزینه هر 10 بار ویزیت پزشک او را طبق تعرفه‌ای که دولت تعیین کرده است، بپردازد.

نکته دیگری که برای استفاده از خدمات درمانی پایه بیمه‌ تامین اجتماعی باید به آن توجه داشته ‌باشید این است که این سازمان فقط هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند که بیمه‌شده برای انجام آن‌ها به مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی مراجعه کرده باشد.

فقط برای انجام خدمات بستری و جراحی، در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هم مراجعه کند، باید هزینه‌های درمانی را خودش پرداخت کند و بعد می‌تواند همراه با مدارک پزشکی و فاکتورهای مهر شده به یکی از شعب تامین اجتماعی برای دریافت هزینه‌های درمانی خود مراجعه کند. در این حالت هم، تامین اجتماعی هزینه‌ها را طبق تعرفه دولت پرداخت می‌کند.

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

شرایط بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

همانطور که گفتیم خدمات درمانی پایه تامین اجتماعی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی هزینه‌های بالای درمانی این روزها باشد و خرید بیمه‌ تکمیلی بسیار مهم و ضروری است.

در کنار سایر شرکت‌های بیمه که به صورت خصوصی در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند، سازمان تامین اجتماعی هم با همکاری شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، به منظور کامل کردن تعهدان درمانی پایه خود، اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی برای بیمه‌شدگان خود کرده است. مدت اعتبار و تعهدات این بیمه‌نامه یکساله است.

اما چه کسانی می‌توانند بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را خریداری و از آن استفاده کنند؟

 • این بیمه‌نامه فقط برای مستمری بگیران، بازنشستگان و ازکارافتادگان تامین اجتماعی به همراه خانواده‌هایشان و سایر افراد تحت تکفل آن‌ها قابل استفاده است.
 • اعضای خانواده بازنشستگان و مستمری بگیران فقط در صورت داشتن دفترچه درمان تامین اجتماعی می‌توانند از خدمات بیمه درمان تکمیلی این سازمان استفاده کنند.
 • فرزندان مونث بیمه‌شدگان بازنشسته و مستمری بگیر تنها در صورت مجرد بودن، طلاق یا فوت همسر و همچنین اشتغال به کار می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.
 • فرزندان مذکر هم در صورت عدم ازدواج و اشتغال به کار امکان استفاده از این بیمه‌نامه را دارند.
 • بیمه‌شدگان این بیمه‌نامه می‌توانند حداکثر 3 ماه بعد از شروع قرارداد و به شرطی که از خدمات این بیمه‌نامه استفاده نکرده باشند، از ادامه آن انصراف دهند.
 • همچنین در طول 3 ماهه اول قرارداد، بیمه‌شده اصلی می‌تواند افراد تحت تکفل خود را با شرایطی که ذکر کردیم، به قرارداد درمان تکمیلی خود اضافه کند. فقط دقت داشته باشید که در این صورت شروع تعهدات بیمه‌نامه برای افراد جدید از همان تاریخ شروع قرارداد خواهد بود.

در صورتی که متقاضیان این بیمه، دفترچه درمان دیگر بیمه‌گران پایه به غیر از تامین اجتماعی، از جمله سلامت و… را داشته باشند، نمی‌توانند از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی استفاده کنند و به جای آن می‌توانند بیمه تکمیلی مورد نیاز خود را از دیگر شرکت‌های بیمه به صورت انفرادی، خانوادگی و یا گروهی خریداری کنند. مثلا بیمه سامان یکی از شرکت‌هایی است که بیمه تکمیلی را به هر سه صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی برای متقاضیان صادر می‌کند.

تعهدات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی پوشش‌های زیر را تا سقف‌های مشخص شده به بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند. همچنین پرداخت مقداری از هزینه‌های درمانی بر عهده‌ی خود بیمه‌شده است که به آن فرانشیز می‌گویند و در جدول زیر فرانشیز هریک از پوشش‌ها را بیان کرده‌ایم.

تعهداتشرح تعهداتسقف تعهدات (تومان)فرانشیز
بستری فوق تخصصیاعمال جراحی مغز و نخاع (به استثنای جراحی های دیسک ستون فقرات )، قلب،آنژیوپلاستی قلب ، پیوند ریه ، پیوند قلب ، پیوند کبد ، گامانایف(مرتبط با تومورهای خوش خیم و بدخیم)، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان ، درمان سرطان، هزینه های شیمی درمانی (شیمی درمانی اعم از بستری و سرپایی)، انواع رادیوتراپی،تأمین هزینه داروهای اختصاصی درمان، داروهای جانبی و داروهای درمان عوارض ناشی از درمان بیماریهای تالاسمی ماژور ، هموفیلی و دیالیزی، MS ، ALS، سرطان، پری کانسر ، پری لوسمی، پیوند کلیه ، پیوند مغز استخوان،پارکینسون، آرتریت روماتوئید، لوپوس،پمفیگوس، بیماری پوستی پسوریازیس و نوروپاتی،همچنین هزینه تزریق BCG و IVIG بیماران خاص و کلیه خدمات سرپائی مورد تعهد مرتبط با بیماری خاص بیماران خاص.15.000.00030%
بستری عمومیهزینه های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود day car (با بیشتر از 6 ساعت بستری در بخش غیر اورژانس)، آنژیوگرافی قلب ، جراحی چشم (پیوند قرنیه، ویترکتومی و دکولمان رتین و….، به غیر از رفع عیوب انکساری )، هزینه جراحی های دیسک ستون فقرات، لاپاراسکوپی ، پت اسکن، انواع سنگ شکن ، کورتاژ (تشخیصی ، درمانی وتخلیه ای) ، تزریق آواستین هر دوچشم، لیزرتراپی چشم (نظیر خونریزی شبکیه و یاگ لیزر)، انواع سی تی آنژیوگرافی، آنژیوگرافی عروق کرونر و عروق محیطی ،ERCP به تنهائی یا توأم با استنت گذاری، انواع آندوسکوپی، کولونوسکوپی، سیستوسکوپی ، رینوسکوپی و رکتوسکوپی ،آندوسونوگرافی، آندوآنال سونوگرافی.6.000.000
از محل تعهدات فوق تخصصی قرارداد
30%
خدمات پاراکلینیکی 1مانند: انواع اسکن (از جمله اسکن سه بعدی دندانBT و…)،انواع سی تی اسکن، دانسیتومتری، انواع ماموگرافی،انواع رادیولوژی ،انواع سونوگرافی، انواع ام ار ای ، انواع اکو کاردیوگرافی ، استرس اکو، خدمات مکمل بر اقدامات تشخیصی ،پزشکی هسته ای ، FNA ، (تیروئید و سینه ) ، RF نقاط مختلف بدن ، آنژیوگرافی چشم، خدمات کایروپراکتیک، اوزون تراپی، مگنت تراپی، فیزیوتراپی، لیزرفیزیوتراپی.700.00030%
خدمات پاراکلینیکی 2مانند: تست ورزش، هولتر مانیتورینگ قلب، نوارنگاری (مانند:نوار قلب، نوار عضله ، نوار عصب ، نوار مغز ،نوار چشم و نوار مثانه) ، Brain Mapping ، تستهای تنفسی (اسپیرومتری ،ارگواسپیرومتری، بادی باکس ،DELCO ،متاکولین و….) ، پلتیسموگرافی، تست آلرژی، تست اورودینامیک،الکترومیوگرافی مثانه ، ادیومتری، تمپانومتری، بررسی عصب شنوایی ، بررسی عصب بینایی ، بینایی سنجی ، پریمتری چشم (اندازه گیری میدان بینایی)، توپوگرافی چشم، پاکیمتری، پنتاکم، VEP ، ICG، ORB SCAN ،GDX ، IOL MASTER ، OCT، ERG ، HRT ، مانومتری.500.00030%
اعمال مجاز سرپاییمانند: ختنه ، بخیه، کرایوتراپی ، اکسیزیون لیپوم ، تخلیه کیست و لیزر درمانی (در موارد غیر زیبایی و همچنین به استثنای رفع عیوب انکساری چشم ) و هزینه مربوط به کلیه اعمال جراحی مجاز سرپایی مندرج در کتاب تعرفه واعلام شده به سازمانهای بیمه گر توسط دبیرخانه شورایعالی بیمه خدمات درمانی مانند: شکستگی ها، در رفتگی ها، آتل گذاری،انواع گچ گیری، بیرون آوردن جسم خارجی فرورفته در گوشت ، کشیدن ناخن ، فوندوسکوپی،کانفواسکن، انترپیون، درمان خونریزی بینی شامل سوزاندن وتامپونمان، شکافتن آبسه کف دهان ، شالازیون، بیوپسی ، کوتر ، ناخنک چشم، بیرون آوردن جسم خارجی از گوش و بینی ، تزریق در داخل مفاصل ، خدمات اورژانس در موارد غیر بستری (ویزیت ، دارو ، تزریق و …) ، پانسمان، SMART PLUG500.00030%
آزمایش-پاتولوژیانواع آزمایش و انواع پاتولوژی400.00030%
لیزیکرفع عیوب انکساری چشم به شرط اینکه شماره هرچشم 3 دیوپتر وبالاتر باشد (با تأیید پزشک معتمدگر)یک چشم: 6.000.000
دو چشم: 12.000.000
20%
آمبولانسآمبولانس داخل شهری وبین شهری برای فوریتهای پزشکی که منجر به بستری در بیمارستان ویا نقل و انتقال بیمار (در زمان بستری ) به سایر مراکز تشخیصی ودرمانی طبق دستور پزشک شود.آمبولانس داخل شهری: 1.000.000
آمبولانس: بین شهری 2.000.000
بدون فرانشیز

در تمام پوشش‌های گفته‌شده در جدول، فرانشیز ابتدا بر اساس تعهد بیمه‌گر اول (یعنی همان تامین اجتماعی) از بیمه‌شده دریافت می‌شود، و اگر در قرارداد اول، بیمه‌شده متعهد به پرداخت فرانشیز نباشد در بیمه تکمیلی خود، طبق درصدهای مشخص شده در جدول باید فرانشیز را پرداخت کند. به عبارت دیگر فرانشیز فقط یک بار از بیمه‌شده دریافت می‌شود، یا از طرف بیمه‌گر پایه و یا از طرف بیمه تکمیلی.

با توجه به هزینه‌های بالای پزشکی ممکن است سقف تعهدات ذکرشده در جدول بالا، کافی نباشد که شما میتوانید در کنار بیمه‌نامه تکمیلی تامین اجتماعی و یا به جای آن از شرکت های دیگر با پوشش‌ها و تعهدات بیشتر،بیمه تکمیلی خریداری کنید.


استثنائات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

موارد زیر تحت پوشش بیمه تکمیلی تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرند:

 • هزینه‌های مربوط به خدمات نازایی و سزارین
 • هزینه‌های مربوط به بیماری‌های روانی
 • هزینه خدمات جدید که جنبه تحقیقاتی دارند و فاقد تاییدیه و تعرفه از سوی وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی هستند.
 • هزینه سپتوپلاستی (انحراف بینی) در صورتی قابل پرداخت می‌باشد که قبل و بعد از عمل به تایید پزشک معتمد بیمه‌گر رسیده باشد و بر اساس مستندات و مدارک پاراکلینیکی، جنبه درمانی آن تأیید شده و در تعهد بیمه پایه باشد.

هزینه بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

حق‌بیمه این بیمه‌نامه برای هر فرد سالانه مبلغ 38,200 تومان است که از حقوق و مستمری که از طرف تامین اجتماعی به آن‌ها پرداخت می‌شود به صورت مستقیم کسر خواهدشد.

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی خانوار تامین اجتماعی

همانطور که گفتیم بیمه تکمیلی تامین اجتماعی فقط مخصوص افراد بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان است. و این افراد می‌توانند افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان و والدین) خود را هم در صورتی که شرایط ذکر شده در مطلب بالا را داشته باشند، تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند.

اگر اعضای خانواده‌ای به دلایل مختلف شرایط لازم برای استفاده از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را نداشته باشند و نتوانند آن را خریداری و تهیه کنند، می‌توانند از طرح‌های خانوادگی بیمه تکمیلی شرکت‌های دیگر استفاده کنند. مثلا شرکت سامان بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی خود را در قالب 6 طرح به متقاضیان ارائه می‌کند. در بیمه‌نامه تکمیلی خانوادگی سامان تمامی اعضای خانواده فقط یک طرح را می‌توانند انتخاب و خریداری کنند.

در جدول زیر سقف تعهدات هریک از این 6 طرح را آورده‌ایم:

تعهداتشرح تعهداتطرح نسیمطرح مهرطرح سروشطرح شمیمطرح وصالطرح عقیق
بیمارستانیجبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود Daycare.
تبصره: عمل‌های جراحی Daycare، به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت بعد از عمل در مراکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.
۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۸٫۰۰۰٫۰۰۰۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰۳۷٫۵۰۰٫۰۰۰
عمل‌های جراحیعمل‌های جراحی مهم مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، مغز استخوان۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۶٫۰۰۰٫۰۰۰۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پاراکلینیکی گروه 1جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانستیومتری۳۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰
پاراکلینیکی گروه 2جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی اسپیرومتری (PFT)، نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز (EEG)، نوار مثانه )سیستومتری، یاسیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی ، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۷۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
جراحی‌های مجاز سرپاییشکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه و کشیدن بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰
خدمات آزمایشگاهیآزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی و نوار قلب و فیزیوتراپی (به استثنا چکاپ)۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۷۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
آمبولانس شهری و بین شهریهزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری۱۵۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۳۰۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰
زایمانهزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ویزیت و داروهزینه ویزیت و دارو۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
دندانپزشکیهزینه‌های مربوط به دندانپزشکی (به استثنای ایمپلنت و ارتودنسی و دندان مصنوعی و جراحی لثه)۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
نازاییدرمان‌های مربوط به نازایی۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰
رفع عیوب انکساری دو چشمهزینه‌ها‌ی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم۶۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۱٫۶۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعکهزینه‌های مربوط به خرید سمعک۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۶۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰

برای خرید بیمه‌نامه‌های تکمیلی خانوادگی سامان نیازی نیست متقاضی شرایط خاصی داشته باشد فقط کافی است سن او کمتر از 70 سال باشد و بیماری مادرزادی نداشته باشد.

همچنین بیمه سامان تخفیف‌هایی از جمله تخفیف 15 درصدی برای خانواده‌های 3 نفر به بالا، تخفیف 10 درصدی برای خرید نقدی و تخفیف 10 درصدی برای دارندگان بیمه عمر سامان در بیمه تکمیلی خود در نظر گرفته است. البته حداکثر تخفیفی که به یک نفر تعلق خواهد گرفت، 25 درصد است.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

بیمه تکمیلی انفرادی تامین اجتماعی

بیمه آتیه سازان که ارائه کننده خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی است، طرح جداگانه و مجزایی با عنوان طرح انفرادی بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی ندارد و بازنشستگان و مستمری بگیران می‌توانند همین طرح را به صورت انفرادی برای خود و یا به صورت خانوادگی به همراه خانواده خریداری کند.

اما ممکن است سقف تعهدات و پوشش‌های طرح تکمیلی تامین اجتماعی برای متقاضیان کافی و کامل نباشد که در این صورت می‌توانند از طرح‌های بیمه تکمیلی سامان که مطرح شد به صورت انفرادی و خانوادگی ، استفاده کنند.

اگر سن متقاضی بیمه تکمیلی سامان 80 تا 100 سال باشد، 50 درصد حق‌بیمه آن اضافه می‌شود.

خرید انواع بیمه‌های تکمیلی از ازکی

همانطور که در متن بالا هم گفته شد همه شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی را با خدمات و امکانات ویژه‌ای ارائه  می‌کنند. بیمه درمان تکمیلی هم یکی از بیمه‌های مهم و کاربردی است که داشتن آن برای هر فرد ضروری است. اما با وجود تنوع در امکانات و خدمات ممکن است انتخاب مناسب‌ترین و بهترین بیمه تکمیلی که متناسب با شرایط فرد متقاضی باشد، کمی دشوار به نظر برسد.

ازکی با ارائه خدماتی از جمله مقایسه شرایط بیمه تکمیلی در تمام شرکت‌های بیمه، انجام نیازسنجی و ارائه مشاوره‌های تخصصی با توجه به نیازهای متقاضی، ارائه قیمت‌های مناسب و … مسیر خرید این بیمه‌نامه را بسیار راحت و سریع کرده است.

این خدمات در ازکی تنها محدود به بیمه تکمیلی نیست بلکه برای دیگر رشته‌های بیمه از جمله شخص ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر، مسافرتی و … هم توسط مشاوران و متخصصان ازکی به متقاضیان ارائه می‌شود.


بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.
3.9 (77.33%) 15 votes
Print Friendly, PDF & Email

110 دیدگاه در “بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.

 1. سلام بیمه آتیه بازنشستگان چیزی جز کلاهبرداری وپرکردن جیب دست اندکاران نیست خدالعنت کنه

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفیم بابت تجربه تلخی که براتون رخ داده و امیدواریم که بهش رسیدگی کنن

   • سلام
    من خیلی خیلی از خدمات بیمه آتیه سازان راضی هستم و هر دفعه مادرم بستری شدند و تحت جراحی قرار گرفتند ۹۰درصد هزینه ها را آتیه سازان پرداخت کرده
    خدا خیرشون بده که میشه برای بستری و جراحی به بهترین بیمارستانهای درجه یک مراجعه کرد و هزینه خیلی کمی پرداخت کرد و در حد رایگان مریض جراحی میشه

    • سلام دوست عزیز.
     ممنونیم از اینکه تجربه خوبتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

   • دوست عزیز متاسفانه ما به اطلاعات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی دسترسی نداریم چون این بیمه مستقیما به سازمان تامین اجتماعی مرتبط میشه و شما باید از اون طریق پیگیری کنید

 2. سلام
  من به بیمه سامان مراجعه کردم و چون مادرم بالای 70 سال بودند ایشان گفتند بیمه نمی کنیم…چطور الان نوشتید می توانند بیمه خانوده سامان شوند؟

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه حداکثر سن برای تکمیلی انفرادی یا خانوادگی سامان، 70 سال هست.

 3. من 29سال ده ماه سابقه بیمه دارم حال شیمی درمانی میشم. چکونه میتوانم ازتامین اجتماعی جهت کمک هزینه درمانیم کمک بگیرم دوماه کمتر مانده بازنشسته بشم

  • سلام دوست عزیز.
   شما میتونید به همره مدارک پزشکی و دفترچه بیمه به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا به شکل دقیق راهنماییتون کنن

  • سلام، ممنون.
   متاسفانه خیر. در بیمه تامین اجتماعی هزینه دندان مصنوعی پرداخت نمیشه

  • سلام دوست عزیز.
   بله هزینه تجهیزات با ارائه فاکتور و مدارک پزشکی قابل دریافته

 4. پرداختی بیمه ها خیلی ناچیزه و برای پوشش های ده سال قبل نه الان که هزینه های پزشکی سر به فلک کشیده

  • سلام دوست عزیز.
   حق با شماست، هزینه های درمانی خیلی بالا رفته اما اگه انتخاب درستی داشته باشید و یه بیمه تکمیلی خوب با پوشش های بالا رو انتخاب و خریداری کنید، در زمان بیماری میتونید بخش زیادی از هزینه هاتون رو از بیمه دریافت کنید.

 5. سلام .اینجا نوشتید سزارین شامل بیمه ی تکمیلی نیست اما من فرزند اولم رو سزارین انجام دادم و بیمه تکمیلی بیشتر هزینه رو پرداخت

  • سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   اما تا جایی که ما اطلاع داریم هزینه زایمان سزارین در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی پرداخت نمیشه.

 6. من دو بیمه تکمیلی دارم که دومی که پارسیانه از طریق کارکرد بالای دستگاه پوز بهم داده شده آیا میتونم همه هزینه های درمان رو از هر دو بگیرم.

  • سلام دوست عزیز.
   شما میتونید تا حد زیادی از هزینه های درمان رو دریافت کنید.
   بعد از مراجعه به شرکت بیمه اول و تحویل مدارک، باید کپی برابر اصل فاکتور و مدارک رو به شرکت بیمه دوم تحویل بدید

 7. سلام دختر من عمل کیست سر انجام داده که حدودا ۳۰ملیون بیمارستان خصوصی پرداخت کردم میخواستم بدانم بیمه پایه بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی چه مبلغی به من پرداخت میکنند ممنون از شما

  • سلام و وقت بخیر.
   میزان پوشش بیمه تامین اجتماعی کاملا به پرونده پزشکی و نوع عملشون بستگی داره و متاسفانه ما نمیتونیم به شکل قطعی اظهارنظر کنیم

 8. سلام .من جز مشاغل آزاد هستم.هزینه دفترچه تامین اجتماعی برای من یک سال چقدر میشود؟

  • سلام دوست عزیز.
   شما باید به تامین اجتماعی مراجعه کنید و اطلاعات بگیرید.

 9. سلام و خسته نباشید

  ما دیشب از طریق اینترنت ثبت نام بیمه تکمیلی انجام دادیم…
  جسارتا شما اطلاع دارید که از چه تاریخی میتوان از امتیاز آن استفاده کرد؟؟؟؟
  پس از ثبت نام نیاز به انجام کاری است؟

  • سلام دوست عزیز.
   اگه منظورتون ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی هست، متاسفانه ما اطلاعی نداریم و باید از طریق تامین اجتماعی پیگیری کنید.

 10. سلام سوالم اینه که در خصوص بیمه تکمیلی اگر شخصی بخواد یک نفر را به اشخاص تحت تکفلش اضافه کنه باید چه اقدامی انجام بده؟ چون در سایت فقط نوشته باید به تامین اجتماعی اعلام کنه. آیا باید شخص جدید را ثبت نام کنه؟ شخص جدید فرزند دختر هست که طلاق گرفته.

  • سلام و وقت بخیر.
   بله، شما باید به همراه مدارک دخترتون به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

 11. مادم مستمری بگیراست می تواندمن پسرش هستم ۳فرزندهم دارم ماراتعدپوشش خودبگیرد

 12. سلام می خواستم بدونم من بیمه کشاورزی هستم ایا می تونم بیمه تکمیلی درست کنم برای خودم

  • سلام و وقت بخیر.
   قرار بوده صندوق بیمه‌های اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، بیمه تکمیلی کشاورزان رو ارائه کنه. شما میتونید به صورت حضوری مراجعه کنید و اطلاعات بگیرید.
   البته امکان خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی هم برای شما وجود داره.

 13. سلام.من مستمری بگیر هستم.میخواستم بدونم سقف استفاده از هریک از درمان ها مال یک ماه هست یا یکسال.مثلا من که ماه قبل از بیمه رادیولوزی که حدود۱۸۰هزاربوداستفاده کردم این ماه میتونم دوباره از این گزینه استفاده کنم یااینکه سال بعد میتونم استفاده کنم لطفاراهنماییم کنید؟ مرسی

  • با سلام.
   لطفا برای دریافت اطلاعات یا خرید به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

 14. سلام من از برج 8 بازنشسته شدم وبرج 10 درخواست بیمه تکمیلی دادم چرا از اول برج 8 برای من کم کردن تو فیش حقوقی برج 11 یکدفه 3 ماه را کم کردن

  • سلام و وقت بخیر.
   شما باید برای پیگیری و دریافت اطلاعات به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه منظورتون بیمه تکمیلی تامین اجتماعی هست، خیر. پرداخت نمیشه.

 15. باسلام
  سوال دارم خدمتتون. لطفا راهنمایی کنید.
  پدر بنده 64سالشه، شغل ازاد هستن 7سال سابقه بیمه تامین داشتن. مابقیش 19و600مییلون شد واریز کرد، کارت بازنشستگی گرفت و دفترچه مستمری. در خواست بیمه تکمیلی هم دادن. ولی نگفتن اسم بیمه تکمیلی چیه؟ و مبلغ مستمری چقدره؟ چون فیش حقوقی نداره بابام. و اینکه طرف قرارداد ما چه مراکزی هستن. کارمندان اداره تامین متاسفانه جواب سربالا میدن، کانون هم ما رو پاس دادن اداره .
  لطفا راهنمایی فرمایید

  • سلام دوست عزیز.
   بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی به عهده شرکت بیمه آتیه سازان حافظ هست. مراکز طرف قرارداد این بیمه رو هم میتونید از سایت بیمه آتیه سازان مشاهده کنید.
   در مورد مبلغ مستمری هم منطقیه که ما اطلاعی نداشته باشیم.

 16. با سلام وخسته نباشید ….آیا میتوان چند بیمه تکمیلی داشت از چند شرکت مثلا بیمه تکمیلی حافظ و بیمه تکمیلی سامان و بعداز هر هزینه بیمارستانی از هر کدوم جدا گانه هزینه بیمارستانی را دریافت کرد برا مثال برای عمل زانو با گرفتن معرفی نامه از بیمه تکمیلی حافظ در یکی از بیمارستان های طرف قراداد عمل کنیم و هزینه ای پرداخت نکنیم بعد مدارک بیمارستای رو برای بیمه تکمیلی سامان ببریم هزینه های عمل وبستری وغیره را از بیمه تکمیلی سامان دریافت کنیم…تشکر

  • سلام ممنون از شما.
   شما میتونین دو تا بیمه تکمیلی داشته باشید ولی به شرطی که مجموع خسارت‌های دریافتی شما از دو شرکت بیمه، از کل هزینه‌های درمانی که پرداخت کردید بیشتر نشه.

 17. سلام من مستمری بگیر تامین اجتماعی و دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ میباشم و علاوه بر همسرم دختر مجردی دارم که به تازگی قرار است در یک شرکت خصوصی مشغول بکار شود و برایش بیمه رد کنند و مثل اینکه باید از زیر مجموعه من خارج و به طبع بیمه تکمیلی اش قطع شود میخواستم بپرسم آیا راهی نداره بیمه تکمیلی اش قطع نشود و اینکه اگر از این کار جدید بیرون بیاید مجددا میتوانم ایشان را بیمه تکمیلی نمایم ، ممنونم

  • سلام و وقت بخیر.
   طبق قانون یک نفر نمیتونه به صورت همزمان تحت پوشش دو بیمه پایه مثل بیمه تامین اجتماعی باشه.
   دختر شما هم تا زمان ازدواج و در صورت عدم استقلال مالی، میتونه تحت تکفل شما قرار بگیره

 18. سلام
  وقت بخیر
  آیا هزینه های دندانپزشکی جزو خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگی میشه؟

  • سلام و وقت بخیر.
   برای استفاده از خدمات دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی، شما باید به بیمارستان های مخصوص تامین اجتماعی مراجعه کنید

 19. سلام خسته نباشید بیمه تکمیلی هزینه های مربوط به شیمی درمانی روتحت پوشش قرار میده یانه

  • سلام دوست عزیز.
   بله پرداخت میشه. البته اگه شروع بیماری سرطان، بعد از خرید بیمه تکمیلی باشه نه قبل از اون.

 20. سلام. من بیمار ام اس هستم و مستمری بگیر تامین اجتماعی و دارای دفترچه سبز و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ هستم. من دچار افتادگی و لنگیدن پای راست هستم. طبق پیشرفت های جدید درباره مشکلات نخاعی و ام اس، پزشک من وسیله کمک حرکتی به نام T1 معرفی کرده که خیلی توسط پزشکان دیگر و حتی بصورت جمعی، همه به استفاده از اون تاکید میکنن و معتقد هستن کارایی خیلی خوبی برای حفظ تعادل و راه رفتن داره. متاسفانه مبلغ این وسیله بیشتر از ۵ میلیون تومان هست و نمایندگی آتیه سازان گفته که این هزینه رو بیمه تقبل نمی کنه. خواستم دلیلش رو بدونم.

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه در بیشتر بیمه های تکمیلی هزینه تجهیزات درمانی پرداخت نمیشه.
   البته گاهی ممکنه بعضی از شرکتای بیمه با توجه به دستور پزشک (که داشتن اون تجهیزات رو برای شما ضروری اعلام میکنه) بخشی از هزینه رو پرداخت کنن.

 21. سلام وقت بخیر
  من 13 سال سابقه بیمه دارم که اختیاری پرداخت میکنم و سال بعد 60 ساله میشم میخواستم بپرسم من میتونم بقیه سابقه رو با پول بگیرم تا بیمه تکمیلی شامل حقوق بازنشستگی من بشه

  • سلام و وقت بخیر.
   چون سابقه شما بیشتر از 10 سال هست، متاسفانه امکان خریدش وجود نداره

 22. سلام خسته نباشید..بیمه تکمیلی شامل کسایی که سربازی نرفتن هم میشه ؟میتونن بیمه بشن؟؟

  • سلام ممنون از شما.
   برای فرزندان پسر در صورتی که شما مشغول تحصیل باشید میتونید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرید.

 23. بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای مستمری بگیران،با یک بار درخواست هرسال تمدید میشه یا باید خودمون هرسال باز درخواست بدیم؟

 24. سلام آیا بیمه تکمیلی بازنشستگان اجباری است؟
  چون من تحت پوشش فرزندم که شاغل است بیمه تکمیلی خریداری کرده ام اما تامین اجتماعی هم بابت بیمه تکمیلی از حقوقم کم کرده است و در حقیقت در دو جا بیمه تکمیلی هستم . لطفا راهنمایی کنید واقعا با توجه به این تورم ظلم است که دو جا هزینه بیمه تکمیلی بدهم.

  • سلام و وقت بخیر.
   خیر اجباری نیست، شما میتونید به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا بیمه تکمیلی تون رو فسخ کنن.
   البته شما میتونید برای هزینه های درمانیتون از هر دو بیمه تکمیلی استفاده کنید.

 25. درود و قت بخیر
  بنده در تاریخ 21/08/1398 جهت بیمه تکمیلی ثبت نام کردم ولی هنوز هیچ مبلغی از حقوق تا این تاریخ 09/02/1399 از من کسر نشده
  خواهشمندم راهنمایی فرمایید
  کد رهگیری هم دارم

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز شما باید از طریق تامین اجتماعی پاسخ سوالتون رو دریافت کنید.

 26. با سلام.برای هزینه دندان مصنوعی هم برای بازنشستگان مبلغی در نظر گرفته شده یا نه؟و مبلغ آن چقدر است؟

  • سلام دوست عزیز.
   در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی، هزینه ایمپلنت یا دندان مصنوعی پوشش داده نمیشه

 27. سلام.چراآتیه سازان به صورت اس واس بامراکزدرمانی کارنمیکنه.معمولا افراتحتپوشش این سازمان که اکثرا بازنشسته وکهنسال هستندهمش اسیرکاغذبازی بروکراسی هستند.یابایدبری معرفینامه بگیری یابایست هزینه کنی بعدباارائه فاکتورپولتوبگیری.اخه الان دیگه عصراین بروبیانیست که دنبال این کارهابری.ممنون.

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز متاسفانه تامین اجتماعی عملکرد خوبی در غیر حضوری کردن خدماتش نداره

 28. سلام همسرمن کارنامه تاکسیرانی داره البته کمک راننده برادرش هستش آیا ماهم ازطرف تاکسیرانی بیمه میشویم.یازدهم اردیبهشت 99

  • سلام و وقت بخیر.
   شما باید اطلاعات مورد نیازتون رو از تاکسیرانی دریافت کنید.

 29. سلام همسر من بیمه تآمین اجتماعی وکارمند شرکتی هستن .۱۰سال هم سابقه بیمه دارن .خواستم ببینم میشه برا بیمه تکمیلی اقدام کنیم.

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه منظورتون بیمه تکمیلی تامین اجتماعیه، شما باید به بیمه تأمین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بدید.
   ولی برای بیمه تکمیلی خانوادگی میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://www.azki.com/supplementary-health-insurance

 30. سلام
  مادر من 8 ساله که بیمه تامین اجتماعی هستن
  کمیته امداد بیمشون کردن و قراره در 55 سالگی بازنشسته بشن
  کمیته امداد گفته 2 سال رو خودشون میخرن که بشه 10 سال
  میخواستم بدونم آیا میشه خودمون بقیه رو بخریم که بشه 30 سال سابقه ؟

  • سلام دوست عزیز.
   خیر، فقط تا 10 سال امکان خرید سابقه بیمه وجود داره

 31. سلام . پدرم بازنشسته تامین اجتماعی هستن که بیمه اتیه سازان هم بودن ولی متاسفانه اتیه سازان هیچ چیز رو شامل نمی شد ، نه دارو نه آزمایش نه سی تی نه ام ار ای هیچ چیز رو و فقط هر ماه از حساب پدرم پول کسر میشد . دوبار فقط برای عینک یه مبلعی رو برگردوندن بعد از سه سال و نیم با نارضایتی کامل اومدن بیرون، هیچ پولی بهشون برگشت داده نشد الان پدرم باید چیکار کنه؟

  • سلام دوست عزیز.
   بیمه تکمیلی مثل بیمه تامین اجتماعی یا بیمه عمر نیست که بعد از بازخرید یا تموم شدن بیمه، پولی به بیمه گذار پرداخت بشه.
   شما باتوجه به حق بیمه ای که پرداخت کردید میتونستید از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنید. در واقع الان پولی به شما تعلق نمیگیره

  • دقیقا فقط پول هر ماه میبرن پول عینک سیصد و هشتاد تومنی رو سی تومن بهمون داد. بعد کلی کاغذ بازی .مادرم بیمارستان بستری بود.پنجاه تومن دادن از پنصد تومن. مسخرست الان میخواد بابام بعد سه سال و نیم قطش کنه هیچ پول دارو نمیدن .ویزیت نمیده .با هیچ جا هم قرار داد نداره .

 32. با سلام
  با توجه به اینکه مادرم مستمری بگیر تأمین اجتماعی هستند و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ رو دارند لطفا بفرمائید آیا بیمه تکمیلی حافظ هزینه ی دارو و ویزیت رو به ایشون بر می گردونن؟

  • سلام و وقت بخیر.
   بله قابل پرداخته ولی به نوع دارو و نسخه پزشک هم بستگی داره

 33. سلام ببخشید مادرم دیسک کمر گرفته بیمه تکمیلی مستمری بگیران تامین اجتماعیه میخواستم بدونم سقف بیمه تکمیلیش چققدره مچکر

  • با سلام وقت بخیر.
   به شرایط سنی ایشون و حق‌بیمه ای که پردات میکردن بستگی داره دوست عزیز

 34. سلام. من بیمه تامین اجتماعی دارم ولی بازنشسته نیستم. بیمه تکمیلی دارم. خواستم بپرسم میتونم ازبیمه تکمیلی استفاده کنم؟ یا فقط باید بازنشسته بشم؟

  • با سلام وقت بخیر
   از هر دوش میتونید استفاده کنید و منافاتی باهم ندارن.

 35. سلام .من پدرم سی سال بیمه تامین اجتماعی مشاغل ازاد پرداخت کرد و باز نشسته شد.و بیمه تکمیلی شدیم سه سال پیش …هر وقت برا بیمه فاکتور میگیریم و میبریم خیلی درصد کمی پرداخت میکنه خیلی کم مثلا من عینک گرفتم فاکتور بردم سیصد و هشتاد .بهم سی تومن داده .یا آزمایش صد و خورده ایی بیست تومن داده .خیلی درصد پایین چرا…بعد از کلی کاغذ بازی با هیچ جا هم قرار داد ندارن .بیمارستان بستری بودیم هزینه پنصد تومن رو پنجاه ریخت ب حساب اصلا با عقل جور در میاد.هیچ کسم جواب نمیده کارمندا اونجا ک کلا میگن همینه میخوای برو لغو کن بیمتو و ب ما چ .الان من پاراسکوپی هفصد هزار تومن انجام دادم و بیمارستان بستری بودم نعصد تومن هزینش شد حتما ببرم براش میاد صد تومن میده

 36. دختر مجرد که خودش مستقل کار میکنه و از طرف کارفرما بیمه شده و دفترچه جداگانه داره ،می تونه فقط از بیمه تکمیلی پدر استفاده کنه. ؟

 37. سلام خسته نباشید
  من مادرم بیمه تکمیلی است مدتی است متوجه شدم دکترمیروم یک پیامک به شماره خواهرم آیاازدکتررضایت داریدارسال میشود به تامین اجتماعی انارک زنگ زدم گفته به دلیل بیمه تکمیلی است مادرم بیمه تکمیلی است مادرم مریض شود بیمه هزینه مریض شدن مادرم رابایدبدهد من بیمه تکمیلی نیستم دلیل این پیامک چیست
  مریم دستان
  انارک نایین

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه مادرتون بیمه تکمیلی تامین اجتماعی دارن، طبق پوشش ها و سقف تعهدات بیمه تامین اجتماعی میتونن از بیمه تکمیلیشون استفاده کنن.

 38. با سلام بیمه شده تامین اجتماعی هستم ولی بیمه تکمیلی ندارم.
  شما از بیمه های تکمیلی اس او اس کمک رسان و عقیق سامان کدوم رو پشنهاد میکنید؟
  امسال بازنشسته میشم و میتونم بیمه تکمیلی تامین اجتماعی رو هم داشته باشم در اون صورت کدوم بیمه تکمیلی مذکور رو پیشنهاد میکنید؟ آیا میشه همزمان از دو پوشش استفاده کرد؟

  • سلام و وقت بخیر.
   بیمه تکمیلی تامین اجتماعی پوشش های محدودی داره ولی شما میتونید در کنارش یک بیمه تکمیلی خانوادگی مناسب هم داشته باشید.
   قیمت و پوشش های بیمه تکمیلی خانوادگی سامان و تعاون رو از طریق لینک زیر مشاهده کنین:
   https://www.azki.com/supplementary-health-insurance
   شرایط بیمه sos رو هم میتونید از طریق سایت این شرکت بررسی کنید.
   به صورت کلی بیمه sos نسبت به بیمه سامان و تعاون سقف تعهدات بالاتری داره ولی در عین حال باید حق بیمه بالاتری هم برای sos بپردازید.

 39. سلام، خسته نباشید. پدر من فوت شده و دو خواهر مجرد دارم که حقوق پدرم را دریافت میکنند آیا می توانند بیمه تکمیلی آتیه سازان را داشته باشند؟

 40. باسلام.من شاغل فرهنگی هستم و میخواستم بپرسم که ایا بیمه اتیه هزینه پساری (بارداری)که پزشک تجویز کرده را پرداخت میکند؟اگر بلی چقدر؟

  • با سلام وقت بخیر.
   پیشنهاد میشه از مسئول رفاهی ببپرسید چون ما در جریان پوشش های بیمه ای موردنظر نیستیم.

 41. سلام من آشپز هستم بیمه هم هستم آیا بیمه من تکمیلی است اگه نیست چکارباید بکنم ممنون از زحمات شما عزیزان

  • با سلام وقت بخیر.
   از طرف کجا بیمه هستید؟ بهتره از خودشون سوال کنید.

 42. با سلام و درود
  با توجه به سن پسرم دیگه تحت تکفل من نیست خواستم بدونم چه اقدامی باید انجام بدم تا از لیست بیمه تکمیلی تامین اجتماعی خارج و دیگه مبلغ بیمه بابت این موضوع از حقوق من کسر نشده
  با تشکر

  • با سلام وقت بخیر.
   به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید چون ما به اطلاعات تامین اجتماعی دسترسی نداریم.

 43. سلام من آرتروز شدید زانو دارم دکتر گفت باید عمل بشی و برای هر زانو سی میلیون هزینه اش هست میخواستم بدونم بیمه تکمیلی چه مقدار از این هزینه رو پرداخت میکنه؟ بعد من باید سی میلیون و بپردازم بعد از بیمه تکمیلی بگیرم؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • با سلام وقت بخیر.
   این که بیمه تکمیلی چه مبلغی برای عمل آرتروز پرداخت میکنه به سقف پوشش شما بستگی داره و باید ببینید در قرارداد بیمه تکمیلی شما چه میزان تعهد وجود داره.
   اگر به مرکز طرف قرار بیمه مراجعه کنید هزینه‌ها رو بیمه پرداخت میکنه، ولی اگر به مرکز غیر طرف قرارداد مراجعه کنید اول باید هزینه‌ها رو خودتون پرداخت کنید بعد مدارک و فیش پرداختی رو به بیمه تحویل بدید و هزینه رو بگیرید.

 44. سلام من مبتلا به ام اس هستم با بیمه تکمیلی اجباری گروهی چقدر از هزینه های دارویی را بيمه تقبل میکنه، ماهی 2 میلیون هزینه دارو میشه

  • سلام وقتتون بخیر.
   به طرح بیمه ای که خریداری کردید بستگی داره دوست عزیز. اگه از طرف محل کارتون بیمه شدید، باید به واحد منابع انسانی یا شرکت بیمه مراجعه کنید تا ببینید ویزیت و دارو جزو پوشش های شما هست یا نه

 45. سلام.اوقاتتون بخیر
  خواستم بدونم براتون مقدورهست منو رو راهنمایی کنید؟
  پدر من بیمه تامین اجتماعی و آتیه سازان حافظ هستن
  منم تحت تکفل پدرم هستم و میخوام شامل بیمه تکمیلی بشم تا چشمم رو عمل کنم
  باید چه کارکنم؟
  ترجیحا به صورت غیرحضوری
  تشکر🙏🏻

  • با سلام وقت بخیر.
   چشمتون در حال حاضر ضعیف هست؟ شماره چشمتون چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *