بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.

همه مردم با بیمه تامین اجتماعی و خدماتی که ارائه می‌دهد، کم و بیش آشنا هستند. در صنعت بیمه به بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌های دیگر مانند سلامت ایرانیان، خدمات درمانی و … به اصطلاح بیمه‌گر پایه گفته می‌شود.

به طور کلی یکی از خدماتی که بیمه‌های پایه به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌کنند، خدمات درمانی از جمله، ویزیت و دارو، آزمایش‌ها و … است. اما متاسفانه این خدمات درمانی محدود هستند، همچنین همانطور که میدانید این روزها هزینه‌های درمانی افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل تنها داشتن بیمه پایه برای پرداخت هزینه‌های درمانی کافی نیست و بیمه‌شده تامین اجتماعی بخش زیادی از هزینه‌های درمانی را خودش باید بپردازد.

بیمه درمان تکمیلی راه حلی است که بیمه‌شده با استفاده از آن و با حق‌بیمه‌ای نه چندان زیاد، پرداخت حدود 70 تا 90 درصد هزینه‌های درمانی خود را به شرکت‌های بیمه منتقل می‌کند و تنها 10 تا 30 درصد آن را خودش باید بپردازد.

شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی را به صورت‌ خانوادگی یا گروهی و یا هر دو ارائه می‌کنند. بیمه تامین اجتماعی هم برای کامل کردن تعهدات درمانی پایه خود، با همکاری بیمه آتیه سازان حافظ، اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی کرده است.

در ادامه، خدمات درمانی پایه‌ای که بیمه تامین اجتماعی به بیمه‌شده‌های خود عرضه می‌کند را بیان می‌کنیم و بعد از آن تمامی شرایط و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی تامین اجتماعی را خواهیم گفت.


پوشش‌های درمانی پایه بیمه تامین اجتماعی

بیمه‌شده‌های این سازمان می‌توانند با استفاده از دفترچه‌های تامین اجتماعی از خدمات درمانی پایه آن استفاده کنند. تامین اجتماعی در پرداخت هزینه‌های درمانی سقف ندارد، به این معنا که اگر بیمه‌شده‌ای 10 بار و یا بیشتر هم برای ویزیت به پزشک مراجعه کند، تامین اجتماعی موظف است که هزینه هر 10 بار ویزیت پزشک او را طبق تعرفه‌ای که دولت تعیین کرده است، بپردازد.

نکته دیگری که برای استفاده از خدمات درمانی پایه بیمه‌ تامین اجتماعی باید به آن توجه داشته ‌باشید این است که این سازمان فقط هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند که بیمه‌شده برای انجام آن‌ها به مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی مراجعه کرده باشد.

فقط برای انجام خدمات بستری و جراحی، در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هم مراجعه کند، باید هزینه‌های درمانی را خودش پرداخت کند و بعد می‌تواند همراه با مدارک پزشکی و فاکتورهای مهر شده به یکی از شعب تامین اجتماعی برای دریافت هزینه‌های درمانی خود مراجعه کند. در این حالت هم، تامین اجتماعی هزینه‌ها را طبق تعرفه دولت پرداخت می‌کند.

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

شرایط بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

همانطور که گفتیم خدمات درمانی پایه تامین اجتماعی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی هزینه‌های بالای درمانی این روزها باشد و خرید بیمه‌ تکمیلی بسیار مهم و ضروری است.

در کنار سایر شرکت‌های بیمه که به صورت خصوصی در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند، سازمان تامین اجتماعی هم با همکاری شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، به منظور کامل کردن تعهدان درمانی پایه خود، اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی برای بیمه‌شدگان خود کرده است. مدت اعتبار و تعهدات این بیمه‌نامه یکساله است.

اما چه کسانی می‌توانند بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را خریداری و از آن استفاده کنند؟

 • این بیمه‌نامه فقط برای مستمری بگیران، بازنشستگان و ازکارافتادگان تامین اجتماعی به همراه خانواده‌هایشان و سایر افراد تحت تکفل آن‌ها قابل استفاده است.
 • اعضای خانواده بازنشستگان و مستمری بگیران فقط در صورت داشتن دفترچه درمان تامین اجتماعی می‌توانند از خدمات بیمه درمان تکمیلی این سازمان استفاده کنند.
 • فرزندان مونث بیمه‌شدگان بازنشسته و مستمری بگیر تنها در صورت مجرد بودن، طلاق یا فوت همسر و همچنین اشتغال به کار می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.
 • فرزندان مذکر هم در صورت عدم ازدواج و اشتغال به کار امکان استفاده از این بیمه‌نامه را دارند.
 • بیمه‌شدگان این بیمه‌نامه می‌توانند حداکثر 3 ماه بعد از شروع قرارداد و به شرطی که از خدمات این بیمه‌نامه استفاده نکرده باشند، از ادامه آن انصراف دهند.
 • همچنین در طول 3 ماهه اول قرارداد، بیمه‌شده اصلی می‌تواند افراد تحت تکفل خود را با شرایطی که ذکر کردیم، به قرارداد درمان تکمیلی خود اضافه کند. فقط دقت داشته باشید که در این صورت شروع تعهدات بیمه‌نامه برای افراد جدید از همان تاریخ شروع قرارداد خواهد بود.

در صورتی که متقاضیان این بیمه، دفترچه درمان دیگر بیمه‌گران پایه به غیر از تامین اجتماعی، از جمله سلامت و… را داشته باشند، نمی‌توانند از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی استفاده کنند و به جای آن می‌توانند بیمه تکمیلی مورد نیاز خود را از دیگر شرکت‌های بیمه به صورت انفرادی، خانوادگی و یا گروهی خریداری کنند. مثلا بیمه سامان یکی از شرکت‌هایی است که بیمه تکمیلی را به هر سه صورت انفرادی، خانوادگی و گروهی برای متقاضیان صادر می‌کند.

تعهدات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی پوشش‌های زیر را تا سقف‌های مشخص شده به بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند. همچنین پرداخت مقداری از هزینه‌های درمانی بر عهده‌ی خود بیمه‌شده است که به آن فرانشیز می‌گویند و در جدول زیر فرانشیز هریک از پوشش‌ها را بیان کرده‌ایم.

تعهداتشرح تعهداتسقف تعهدات (تومان)فرانشیز
بستری فوق تخصصیاعمال جراحی مغز و نخاع (به استثنای جراحی های دیسک ستون فقرات )، قلب،آنژیوپلاستی قلب ، پیوند ریه ، پیوند قلب ، پیوند کبد ، گامانایف(مرتبط با تومورهای خوش خیم و بدخیم)، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان ، درمان سرطان، هزینه های شیمی درمانی (شیمی درمانی اعم از بستری و سرپایی)، انواع رادیوتراپی،تأمین هزینه داروهای اختصاصی درمان، داروهای جانبی و داروهای درمان عوارض ناشی از درمان بیماریهای تالاسمی ماژور ، هموفیلی و دیالیزی، MS ، ALS، سرطان، پری کانسر ، پری لوسمی، پیوند کلیه ، پیوند مغز استخوان،پارکینسون، آرتریت روماتوئید، لوپوس،پمفیگوس، بیماری پوستی پسوریازیس و نوروپاتی،همچنین هزینه تزریق BCG و IVIG بیماران خاص و کلیه خدمات سرپائی مورد تعهد مرتبط با بیماری خاص بیماران خاص.15.000.00030%
بستری عمومیهزینه های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود day car (با بیشتر از 6 ساعت بستری در بخش غیر اورژانس)، آنژیوگرافی قلب ، جراحی چشم (پیوند قرنیه، ویترکتومی و دکولمان رتین و….، به غیر از رفع عیوب انکساری )، هزینه جراحی های دیسک ستون فقرات، لاپاراسکوپی ، پت اسکن، انواع سنگ شکن ، کورتاژ (تشخیصی ، درمانی وتخلیه ای) ، تزریق آواستین هر دوچشم، لیزرتراپی چشم (نظیر خونریزی شبکیه و یاگ لیزر)، انواع سی تی آنژیوگرافی، آنژیوگرافی عروق کرونر و عروق محیطی ،ERCP به تنهائی یا توأم با استنت گذاری، انواع آندوسکوپی، کولونوسکوپی، سیستوسکوپی ، رینوسکوپی و رکتوسکوپی ،آندوسونوگرافی، آندوآنال سونوگرافی.6.000.000
از محل تعهدات فوق تخصصی قرارداد
30%
خدمات پاراکلینیکی 1مانند: انواع اسکن (از جمله اسکن سه بعدی دندانBT و…)،انواع سی تی اسکن، دانسیتومتری، انواع ماموگرافی،انواع رادیولوژی ،انواع سونوگرافی، انواع ام ار ای ، انواع اکو کاردیوگرافی ، استرس اکو، خدمات مکمل بر اقدامات تشخیصی ،پزشکی هسته ای ، FNA ، (تیروئید و سینه ) ، RF نقاط مختلف بدن ، آنژیوگرافی چشم، خدمات کایروپراکتیک، اوزون تراپی، مگنت تراپی، فیزیوتراپی، لیزرفیزیوتراپی.700.00030%
خدمات پاراکلینیکی 2مانند: تست ورزش، هولتر مانیتورینگ قلب، نوارنگاری (مانند:نوار قلب، نوار عضله ، نوار عصب ، نوار مغز ،نوار چشم و نوار مثانه) ، Brain Mapping ، تستهای تنفسی (اسپیرومتری ،ارگواسپیرومتری، بادی باکس ،DELCO ،متاکولین و….) ، پلتیسموگرافی، تست آلرژی، تست اورودینامیک،الکترومیوگرافی مثانه ، ادیومتری، تمپانومتری، بررسی عصب شنوایی ، بررسی عصب بینایی ، بینایی سنجی ، پریمتری چشم (اندازه گیری میدان بینایی)، توپوگرافی چشم، پاکیمتری، پنتاکم، VEP ، ICG، ORB SCAN ،GDX ، IOL MASTER ، OCT، ERG ، HRT ، مانومتری.500.00030%
اعمال مجاز سرپاییمانند: ختنه ، بخیه، کرایوتراپی ، اکسیزیون لیپوم ، تخلیه کیست و لیزر درمانی (در موارد غیر زیبایی و همچنین به استثنای رفع عیوب انکساری چشم ) و هزینه مربوط به کلیه اعمال جراحی مجاز سرپایی مندرج در کتاب تعرفه واعلام شده به سازمانهای بیمه گر توسط دبیرخانه شورایعالی بیمه خدمات درمانی مانند: شکستگی ها، در رفتگی ها، آتل گذاری،انواع گچ گیری، بیرون آوردن جسم خارجی فرورفته در گوشت ، کشیدن ناخن ، فوندوسکوپی،کانفواسکن، انترپیون، درمان خونریزی بینی شامل سوزاندن وتامپونمان، شکافتن آبسه کف دهان ، شالازیون، بیوپسی ، کوتر ، ناخنک چشم، بیرون آوردن جسم خارجی از گوش و بینی ، تزریق در داخل مفاصل ، خدمات اورژانس در موارد غیر بستری (ویزیت ، دارو ، تزریق و …) ، پانسمان، SMART PLUG500.00030%
آزمایش-پاتولوژیانواع آزمایش و انواع پاتولوژی400.00030%
لیزیکرفع عیوب انکساری چشم به شرط اینکه شماره هرچشم 3 دیوپتر وبالاتر باشد (با تأیید پزشک معتمدگر)یک چشم: 6.000.000
دو چشم: 12.000.000
20%
آمبولانسآمبولانس داخل شهری وبین شهری برای فوریتهای پزشکی که منجر به بستری در بیمارستان ویا نقل و انتقال بیمار (در زمان بستری ) به سایر مراکز تشخیصی ودرمانی طبق دستور پزشک شود.آمبولانس داخل شهری: 1.000.000
آمبولانس: بین شهری 2.000.000
بدون فرانشیز

در تمام پوشش‌های گفته‌شده در جدول، فرانشیز ابتدا بر اساس تعهد بیمه‌گر اول (یعنی همان تامین اجتماعی) از بیمه‌شده دریافت می‌شود، و اگر در قرارداد اول، بیمه‌شده متعهد به پرداخت فرانشیز نباشد در بیمه تکمیلی خود، طبق درصدهای مشخص شده در جدول باید فرانشیز را پرداخت کند. به عبارت دیگر فرانشیز فقط یک بار از بیمه‌شده دریافت می‌شود، یا از طرف بیمه‌گر پایه و یا از طرف بیمه تکمیلی.

با توجه به هزینه‌های بالای پزشکی ممکن است سقف تعهدات ذکرشده در جدول بالا، کافی نباشد که شما میتوانید در کنار بیمه‌نامه تکمیلی تامین اجتماعی و یا به جای آن از شرکت های دیگر با پوشش‌ها و تعهدات بیشتر،بیمه تکمیلی خریداری کنید.


استثنائات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

موارد زیر تحت پوشش بیمه تکمیلی تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرند:

 • هزینه‌های مربوط به خدمات نازایی و سزارین
 • هزینه‌های مربوط به بیماری‌های روانی
 • هزینه خدمات جدید که جنبه تحقیقاتی دارند و فاقد تاییدیه و تعرفه از سوی وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی هستند.
 • هزینه سپتوپلاستی (انحراف بینی) در صورتی قابل پرداخت می‌باشد که قبل و بعد از عمل به تایید پزشک معتمد بیمه‌گر رسیده باشد و بر اساس مستندات و مدارک پاراکلینیکی، جنبه درمانی آن تأیید شده و در تعهد بیمه پایه باشد.

هزینه بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

حق‌بیمه این بیمه‌نامه برای هر فرد سالانه مبلغ 38,200 تومان است که از حقوق و مستمری که از طرف تامین اجتماعی به آن‌ها پرداخت می‌شود به صورت مستقیم کسر خواهدشد.

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی خانوار تامین اجتماعی

همانطور که گفتیم بیمه تکمیلی تامین اجتماعی فقط مخصوص افراد بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان است. و این افراد می‌توانند افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان و والدین) خود را هم در صورتی که شرایط ذکر شده در مطلب بالا را داشته باشند، تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند.

اگر اعضای خانواده‌ای به دلایل مختلف شرایط لازم برای استفاده از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را نداشته باشند و نتوانند آن را خریداری و تهیه کنند، می‌توانند از طرح‌های خانوادگی بیمه تکمیلی شرکت‌های دیگر استفاده کنند. مثلا شرکت سامان بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی خود را در قالب 6 طرح به متقاضیان ارائه می‌کند. در بیمه‌نامه تکمیلی خانوادگی سامان تمامی اعضای خانواده فقط یک طرح را می‌توانند انتخاب و خریداری کنند.

در جدول زیر سقف تعهدات هریک از این 6 طرح را آورده‌ایم:

تعهداتشرح تعهداتطرح نسیمطرح مهرطرح سروشطرح شمیمطرح وصالطرح عقیق
بیمارستانیجبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود Daycare.
تبصره: عمل‌های جراحی Daycare، به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت بعد از عمل در مراکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.
۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۸٫۰۰۰٫۰۰۰۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰۳۷٫۵۰۰٫۰۰۰
عمل‌های جراحیعمل‌های جراحی مهم مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، مغز استخوان۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۶٫۰۰۰٫۰۰۰۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پاراکلینیکی گروه 1جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانستیومتری۳۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰
پاراکلینیکی گروه 2جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی اسپیرومتری (PFT)، نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز (EEG)، نوار مثانه )سیستومتری، یاسیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی ، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۷۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
جراحی‌های مجاز سرپاییشکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه و کشیدن بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰
خدمات آزمایشگاهیآزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی و نوار قلب و فیزیوتراپی (به استثنا چکاپ)۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۷۵۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
آمبولانس شهری و بین شهریهزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری۱۵۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۳۰۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰
زایمانهزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ویزیت و داروهزینه ویزیت و دارو۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۸۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
دندانپزشکیهزینه‌های مربوط به دندانپزشکی (به استثنای ایمپلنت و ارتودنسی و دندان مصنوعی و جراحی لثه)۱۰۰٫۰۰۰۲۰۰٫۰۰۰۵۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰
نازاییدرمان‌های مربوط به نازایی۱٫۵۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰
رفع عیوب انکساری دو چشمهزینه‌ها‌ی مربوط به رفع عیوب انکساری دو چشم۶۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰۱٫۶۰۰٫۰۰۰۲٫۰۰۰٫۰۰۰۳٫۰۰۰٫۰۰۰
سمعکهزینه‌های مربوط به خرید سمعک۱۵۰٫۰۰۰۲۵۰٫۰۰۰۴۰۰٫۰۰۰۶۰۰٫۰۰۰۱٫۰۰۰٫۰۰۰

برای خرید بیمه‌نامه‌های تکمیلی خانوادگی سامان نیازی نیست متقاضی شرایط خاصی داشته باشد فقط کافی است سن او کمتر از 70 سال باشد و بیماری مادرزادی نداشته باشد.

همچنین بیمه سامان تخفیف‌هایی از جمله تخفیف 15 درصدی برای خانواده‌های 3 نفر به بالا، تخفیف 10 درصدی برای خرید نقدی و تخفیف 10 درصدی برای دارندگان بیمه عمر سامان در بیمه تکمیلی خود در نظر گرفته است. البته حداکثر تخفیفی که به یک نفر تعلق خواهد گرفت، 25 درصد است.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

بیمه تکمیلی انفرادی تامین اجتماعی

بیمه آتیه سازان که ارائه کننده خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی است، طرح جداگانه و مجزایی با عنوان طرح انفرادی بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی ندارد و بازنشستگان و مستمری بگیران می‌توانند همین طرح را به صورت انفرادی برای خود و یا به صورت خانوادگی به همراه خانواده خریداری کند.

اما ممکن است سقف تعهدات و پوشش‌های طرح تکمیلی تامین اجتماعی برای متقاضیان کافی و کامل نباشد که در این صورت می‌توانند از طرح‌های بیمه تکمیلی سامان که مطرح شد به صورت انفرادی و خانوادگی ، استفاده کنند.

اگر سن متقاضی بیمه تکمیلی سامان 80 تا 100 سال باشد، 50 درصد حق‌بیمه آن اضافه می‌شود.

خرید انواع بیمه‌های تکمیلی از ازکی

همانطور که در متن بالا هم گفته شد همه شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی را با خدمات و امکانات ویژه‌ای ارائه  می‌کنند. بیمه درمان تکمیلی هم یکی از بیمه‌های مهم و کاربردی است که داشتن آن برای هر فرد ضروری است. اما با وجود تنوع در امکانات و خدمات ممکن است انتخاب مناسب‌ترین و بهترین بیمه تکمیلی که متناسب با شرایط فرد متقاضی باشد، کمی دشوار به نظر برسد.

ازکی با ارائه خدماتی از جمله مقایسه شرایط بیمه تکمیلی در تمام شرکت‌های بیمه، انجام نیازسنجی و ارائه مشاوره‌های تخصصی با توجه به نیازهای متقاضی، ارائه قیمت‌های مناسب و … مسیر خرید این بیمه‌نامه را بسیار راحت و سریع کرده است.

این خدمات در ازکی تنها محدود به بیمه تکمیلی نیست بلکه برای دیگر رشته‌های بیمه از جمله شخص ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر، مسافرتی و … هم توسط مشاوران و متخصصان ازکی به متقاضیان ارائه می‌شود.


بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.
4.4 (88.57%) 7 votes
Print Friendly, PDF & Email

13 دیدگاه در “بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی، حتما بخوانید.

 1. سلام بیمه آتیه بازنشستگان چیزی جز کلاهبرداری وپرکردن جیب دست اندکاران نیست خدالعنت کنه

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفیم بابت تجربه تلخی که براتون رخ داده و امیدواریم که بهش رسیدگی کنن

   • دوست عزیز متاسفانه ما به اطلاعات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی دسترسی نداریم چون این بیمه مستقیما به سازمان تامین اجتماعی مرتبط میشه و شما باید از اون طریق پیگیری کنید

 2. سلام
  من به بیمه سامان مراجعه کردم و چون مادرم بالای 70 سال بودند ایشان گفتند بیمه نمی کنیم…چطور الان نوشتید می توانند بیمه خانوده سامان شوند؟

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه حداکثر سن برای تکمیلی انفرادی یا خانوادگی سامان، 70 سال هست.

  • سلام، ممنون.
   متاسفانه خیر. در بیمه تامین اجتماعی هزینه دندان مصنوعی پرداخت نمیشه

 3. پرداختی بیمه ها خیلی ناچیزه و برای پوشش های ده سال قبل نه الان که هزینه های پزشکی سر به فلک کشیده

  • سلام دوست عزیز.
   حق با شماست، هزینه های درمانی خیلی بالا رفته اما اگه انتخاب درستی داشته باشید و یه بیمه تکمیلی خوب با پوشش های بالا رو انتخاب و خریداری کنید، در زمان بیماری میتونید بخش زیادی از هزینه هاتون رو از بیمه دریافت کنید.

 4. سلام .اینجا نوشتید سزارین شامل بیمه ی تکمیلی نیست اما من فرزند اولم رو سزارین انجام دادم و بیمه تکمیلی بیشتر هزینه رو پرداخت

  • سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   اما تا جایی که ما اطلاع داریم هزینه زایمان سزارین در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی پرداخت نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *