پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در شرایط کرونا

ورود بیماری کرونا به ایران و شیوع گسترده آن باعث شد که یک سری محدودیت‌ها و تغییرات در زندگی روزمره مردم کشورمان ایجاد شود. مثلا تعطیلی یا محدودیت بسیاری از کسب‌و‌کارها، فروشگاه‌ها یا مراکز خدماتی، باعث شد تا افراد یا کسب‌و‌کارهای مختلف، خدمات اینترنتی یا غیر حضوری را تجربه کنند.

از آن جایی که در شرایط کرونا نیاز مردم به بیمه همچنان ادامه دارد، تجربه اینترنتی شدن در صنعت بیمه هم اتفاق افتاده است. مثلا افرادی که بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه آنها تمام شده و به دنبال تمدید کردن آن هستند و یا افرادی که در چنین شرایطی دچار خسارت شده‌اند و می‌خواهند خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت کنند.

پس اگر در شرایط کرونایی موجود، در مورد چگونگی خرید و تمدید بیمه و یا پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و سایر بیمه‌ها سوالی دارید، خواندن این متن به شما کمک خواهد کرد.


پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، حضوری یا اینترنتی؟

همزمان شدن شیوع بیماری کرونا و تعطیلات نوروز و همچنین محدود شدن ساعات کاری شرکت‌های بیمه، باعث شده تا تعداد زیادی از بیمه‌گذاران برای دریافت خسارت دچار مشکل شوند.

البته متاسفانه شرکت‌های بزرگ بیمه در کشور هنوز نتوانسته‌اند خدمات اینترنتی مورد نیاز بیمه‌گذاران را به شکلی درست و کاربردی ارائه کنند. اما هنوز یک راه سریع، آسان و غیر حضوری برای دریافت خسارت وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات سیار است.

حتما بخوانید:  خسارت بیمه شخص ثالث و بدنه، با کروکی یا بدون کروکی ؟

چگونه بدون مراجعه حضوری، خسارت خود را دریافت کنیم؟

پرداخت خسارت سیار یکی از امکانات جدیدی است که بسیاری از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه سامان، بیمه رازی و ... آن را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

برای استفاده از خدمات پرداخت خسارت سیار در بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، شما بعد از وقوع تصادف و در محل حادثه باید با شماره شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا کارشناس ارزیاب خسارت بیمه در محل مورد نظر حاضر شود.

ارزیاب خسارت پس از بررسی مدارک و نوع حادثه، مبلغ خسارت را ارزیابی می‌کند. در صورت توافق دو طرف حادثه در مورد مبلغ خسارت، در اسرع وقت مبلغ مورد نظر به حساب زیان دیده پرداخت خواهد شد.

همچنین بعضی از شرکت‌های بیمه شرایط ویژه‌ای را هم به دلیل بیماری کرونا در نظر گرفته اند. مثلا بیمه سامان تا چند روز بعد از وقوع حادثه هم کارشناس خسارت خود را برای دریافت مدارک و ارزیابی خسارت به محل شما میفرستد تا شما دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشید.

در مورد پرداخت خسارت سیار به این سه نکته توجه کنید:

1) استفاده از پرداخت خسارت سیار، یعنی همان درخواست اعزام کارشناس خسارت، فقط در ساعات اداری انجام می‌شود، نه 24 ساعت شبانه روز.

2) پرداخت خسارت سیار فقط برای خسارت‌های مالی انجام می‌شود، نه خسارت‌های جانی.

3) بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه دانا و بیمه آسیا، هنوز امکان پرداخت خسارت سیار را ندارند. پس برای اطمینان پیدا کردن از این موضوع، بعد از وقوع حادثه فورا با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

4) بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران این امکان را دارند که در صورت پایین بود مبلغ خسارت، چک خسارت را در محل حادثه به زیان دیده پرداخت کنند.

پرداخت خسارت سیار بیمه

پرداخت خسارت سیار بیمه

مهلت اعلام خسارت به شرکت بیمه در شرایط کرونا

در بیشتر شرکت‌های بیمه، فرد حداکثر تا 5 روز کاری برای اعلام خسارت به شرکت بیمه فرصت دارد (توجه داشته باشید که تعطیلات رسمی و روزهای جمعه جزو روزهای کاری محسوب نمی‌شوند.)

البته در شرایط کرونایی موجود، بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه ایران، مهلت اعلام خسارت را افزایش داده‌اند تا بیمه‌گذاران با خیال راحت‌تری مراحل دریافت خسارت را انجام دهند.

ساعات کاری شرکت‌های بیمه در شرایط کرونا

از روزهای پایانی سال 98، ساعت کاری شعب شرکت‌های بیمه مانند سایر اداره‌ها کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر هم ساعت کاری تمام شرکت‌های بیمه در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 14 و روزهای پنجشنبه 8 تا 12 است و شعب شرکت‌های بیمه با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، خدمات مورد نیاز را به افراد ارائه می‌دهند.

حتما بخوانید:  بهترین بیمه شخص ثالث؟ ارزان ترین و گران ترین بیمه شخص ثالث

خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث در شرایط کرونا

همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری است و مالکان خودرو اگر به موقع برای خرید یا تمدید آن اقدام نکنند، به جز جریمه مشکلات زیادی هم برایشان به وجود خواهد آمد.

به همین دلیل و با هدف کنترل بیماری کرونا، رئیس بیمه مرکزی اعلام کرده است که تمام بیمه‌گذاران می‌توانند به صورت اینترنتی برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنند.

پرداخت خسارت سیار بیمه

پرداخت خسارت سیار بیمه

همچنین بیمه مرکزی برای کسانی که امکان خرید آنلاین بیمه را ندارند و بیمه‌نامه ثالث آن‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ منقضی می‌شود، شرایط خاصی را در نظر گرفته است. به این صورت که شرکت‌های بیمه باید بیمه‌نامه این گروه از افراد را به صورت خودکار تمدید کنند و این موضوع را به اطلاع بیمه‌گذار برسانند. بیمه‌گذار‌ها هم باید حداکثر تا 15 اردیبهشت با شرکت بیمه تسویه‌حساب کنند و بیمه‌نامه را تحویل بگیرند.


خرید یا تمدید اینترنتی تمام بیمه‌ها از سایت ازکی

سایت ازکی یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است که امکان مقایسه و خرید تمام بیمه‌ها را از تمامی شرکت‌ها فراهم کرده است. یعنی شما می‌توانید در azki.com قیمت و شرایط بیمه‌های شخص ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر، درمان، مسافرتی و … را در شرکت‌های معتبر بیمه مثل بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه دانا، بیمه البرز، بیمه سامان و … مقایسه کنید؛ در صورت نیاز از کارشناسان ازکی مشاوره بگیرید و در نهایت بیمه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

با خرید اینترنتی بیمه از سایت ازکی، علاوه بر اینکه از تخفیفات مختلفی بهره مند می‌شوید، بیمه‌نامه شما هم به صورت رایگان و فوری به آدرس مورد نظرتان ارسال می‌شود.

با وجود رعایت نکات لازم برای کنترل بیماری کرونا، ازکی همچنان در خدمت شماست. به این معنی که کارشناسان ازکی در واحدهای مختلف مشاوره، صدور و ارسال به صورت دورکاری و با همان شماره 02154864  در خدمت شما هستند.


پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در شرایط کرونا
2 (40%) 1 vote
Print Friendly, PDF & Email

5 دیدگاه در “پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در شرایط کرونا

 1. سلام
  ببینید همه این مواردی که اعلام می کنید فقط روی کاغذه
  ما سالیان زیاد از جاهای دیگر بیمه بدنه و شخص ثالث می گرفتیم امسال گفتند بیمه دانا بهتره الان بیشتر از یک ماهه تو تبریز دجار تصادف شدیم و همه مراحل قانونی کار برای پرداخت بیمه رو انجام دادیم تواین شرایط کرونا همسر بیچاره من اسیر راه تهران تیریز شده تا الان که 40 روز ازحادثه می گذره حتی یک ریال تاکید میکنم حتی یک ریال بیمه به ما خسارت نداده و هررو کار رو به فردا موکول میکنه می خوان جواب سلام بدن می گن از تهران باید استعلام بگیریم پس می افته برای هفته بعد و …..

 2. سلام باحقوق ودرامد کم ونیاز به داشتن خودرو وگرانی ها بنده حتی باسختی زیادلاستیک ماشینم رامیخرم تا بر سه به بیمه ..درشرایط کرونایی که درامدوکاری نداشتم ازپرداخت بیمه عاجز بودم وحالا جریمه روزانه نزدیک به روزی 5هزار هست حال باخرج خانواده چگونه جربمه بیمه بپردازم لاقل قسطی هم بیمه نمیکنند

  • سلام وقتتون بخیر.
   شما میتونید از طریق طرح مهر بیمه دانا به صورت قسطی ماشینتون رو بیمه کنید. بعضی از نمایندگی های بیمه هم بیمه ثالث رو به صورت قسطی ارائه میدن

 3. با سلام.بیمه ایران نه ماه پس ازتشکیل پرونده و یک سال بعدازقطعی شدن حکم هنوزخسارت مارونداده.آیااین قانونه

  • سلام دوست عزیز
   بابت تجربه شما متاسفیم. در چنین شرایطی شما میتونین به صورت قانونی اقدام کنین و خواهان بررسی شرایط بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *