شرکت‌‌های بیمه

دکتر سلیمانی در اولین دیدار با مدیران عامل شرکت‌‌های بیمه: شرکت‌‌های بیمه باید حقوق مردم در پرداخت خسارت را رعایت کنند

به گزارش سایت بیمه مرکزی، صبح روز چهارشنبه 3 مرداد ماه 1397، دکتر غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی در اولین دیدار صمیمانه با مدیران عامل شرکت‌‌های بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و صندوق تامین خسارت‌‌های بدنی بر رعایت حقوق مردم با پرداخت به موقع خسارت تاکید کرد.

دکتر سلیمانی با اشاره به شرایط اقتصادی فعلی، گفت: بانک و بیمه‌ها در شرایط بحران اقتصادی در خط مقدم قرار دارند و وظایف آن‌ها سنگین تر‌‌ می‌شود، لذا باید با همراهی مدیران، پیشنهادات جدیدی به ستاد تحریم ارائه کنیم.

وی از بیمه درمان به عنوان یکی از چالش‌‌های موجود کشور یاد کرد و گفت: این چالش سازمان‌‌های زیادی از جمله شرکت‌‌های بیمه تجاری را درگیر کرده است و از مهم ترین عوامل آن‌‌ می‌توان به نبود کارشناسان اقتصاد درمان اشاره کرد که مانع پیوند بخش درمان و بیمه شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی، بیمه را یکی از سه ضلع مثلث اقتصادی دانست و گفت: متاسفانه بیمه در کشور ما هنوز نتوانسته به جایگاه خود از منظر اقتصادی دست یابد و با یک فرهنگ سازی عمیق، باید کارایی بیمه در زندگی مردم بیشتر نشان داده شود تا تمایل آنها به خرید بیمه نامه افزایش یابد.

دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود بر نظارت علمی در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: شرکت‌‌های بیمه باید نظارت خود را از نظارت فیزیکی و حضوری به سمت نظارت علمی سوق دهند و بیشتر بر مسائلی چون اکچوئری و تحلیل آماری تکیه کنند.

اهمیت پژوهشکده بیمه در خدمات بیمه ای:

وی پژوهشکده بیمه را مغز متفکر صنعت بیمه خواند و افزود: پژوهشکده بیمه علاوه بر مطالعات باید به شرکت‌‌های بیمه در راستای حل مشکلات و خدمات پژوهشی کمک کند.

دکتر سلیمانی همچنین بر ارتباط با رسانه‌ها به خصوص استفاده از ظرفیت صدا و سیما در راستای گسترش فرهنگ بیمه تاکید کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان با اشاره به سخنان مدیران عامل شرکت‌‌های بیمه در خصوص حل مشکل مالیات بر ارزش افزوده، ساده سازی آیین نامه ها، بالا بودن ضریب خسارت بیمه درمان و افزایش تعرفه‌‌های وضع شده بر صنعت بیمه گفت: موارد مذکور حتما در دستورکار قرار‌‌ می‌گیرد و حل آن مستلزم همراهی و اجماع شرکت‌‌های بیمه با بیمه مرکزی است.

منبع: سایت رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *