جاوااسکریپت در مرورگر شما غیر فعال می باشد!

لطفا برای استفاده صحیح از وبسایت ازکی جاوااسکریپت را بر روی مرورگر خود فعال کنید.

آموزش فعال کردن جاوااسکریپت برای مرورگرهای مختلف

بیمه دی

سال تاسیس 1383
تعداد شعب 48
رتبه رضایت‌مندی (در بین ۱۹ شرکت) ۱۹ بدترین رتبه و 1 بهترین رتبه
9
بیمه دی با ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف مثل بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، بیمه شخص ثالث و بدنه، بیمه مسئولیت و مهندسی و سایر بیمه‌ها، در حال حاضر چهارمین شرکت بزرگ بیمه‌ای کشور از لحاظ سهم از بازار است.

بیمه دی فعالیت خود را از سال 1383 و در زمینه فروش تمام محصولات بیمه‌ای آغاز کرده است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، این شرکت حدود 600 نماینده فعال و 48 شعبه اصلی دارد. یکی از سهامداران اصلی این شرکت بانک دی است و سطح توانگری مالی آن در حاضر در سطح 2 قرار دارد. همچنین این شرکت در میان 19 شرکت بیمه دیگر، از نظر میزان رسیدگی به شکایات مشتریان در سطح مطلوبی قرار دارد.

چشم انداز شرکت بیمه دی

شرکت بیمه دی با بهره مندی از کارشناسان متخصص و متبحر صنعت بیمه و همچنین گسترش شبکه فروش خود در تمامی نقاط کشور و با سرلوحه قراردادن شعار تعهد، تخصص و نوآوری به طور مستمر سعی در ارائه خدمات بهینه و مطلوب به بیمه گذاران خود داشته است.

ما می خواهیم شرکتی:

  • نواندیش
  • ارزش آفرین
  • خلاق در زمینه ارائه خدمات متنوع بیمه ای

با تمرکز بر بیمه های زندگی به عنوان پدیده صنعت بیمه باشیم.

ما به عنوان شرکت بیمه دی ، متعهد شده ایم که با درک مخاطرات و نیازهای مشتریان مان در سطح ملی و منطقه ای، منابع خود را برای توسعه خدمات مورد نیاز آن ها با رویکردی متمایز به کار گرفته و حفظ منافع همه ذی‌نفعان و حداکثرسازی رضایت آن ها را سرلوحه کار خود قرار دهیم.