ازکی
 ازکی

بیمه درمان تکمیلی شرکتی

درباره بیمه درمان تکمیلی گروهی

در شرایط امروز کشور ما بیمه‌های پایه مانند تامین اجتماعی و خدمات درمانی، بخش زیادی از هزینه‌های درمان به‌خصوص در موارد دندانپزشکی، جراحی و مراقبت‌های بعد از آن را پوشش نمی‌دهند. در چنین مواردی اغلب شرکت‌ها برای تامین اسباب آسایش کارکنان خود، به سراغ بیمه‌هایی با پوشش کامل‌تر می‌روند. بیمه درمان تکمیلی سازمانی، طرحی مخصوص کارکنان ادارات و شرکت‌های مختلف است که هزینه‌های بیمه آن‌ها را تا حد زیادی پوشش می‌دهد. به همین دلیل با وجود آن پرسنل شما و خانواده‌هایشان دغدغه‌ای برای تامین مخارج درمان خود نخواهند داشت.

بیمه درمان تکمیلی سازمانی چیست؟

در حال حاضر بیمه‌های اصلی، بسیاری از خدمات درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند و مردم باید خودشان هزینه‌های آن‌ها را به‌صورت آزاد پرداخت کنند.

 این موضوع باعث می‌شود که پرسنل شما در زمان بیماری خود یا عزیزانشان، دغدغه بزرگ‌تری به نام تامین هزینه‌ها داشته باشند. با استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی دیگر نیازی نیست این نگرانی‌ها را تحمل کنند؛ چراکه این بیمه‌نامه با دریافت هزینه‌های کمی در زمان ناخوشی کنارتان خواهد بود. در واقع به کمک آن پرسنل شما می‌توانند هزینه‌های بسیار بالای دندانپزشکی، جراحی، فیزیوتراپی و... را بپردازند و تنها دغدغه سلامت خود را داشته باشند.

پوشش‌ های بیمه درمان تکمیلی سازمانی

بسته به اینکه از چه شرکتی بیمه درمان تکمیلی سازمانی را تهیه می‌کنید، پوشش‌های آن متفاوت خواهد بود؛ اما به طور کلی می‌توان آن‌ها را به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم کرد. 

در بخش پوشش‌های اصلی هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی، سنگ شکن و گامانایف تحت پوشش قرار می‌گیرد. در کنار این‌ها با توجه به هزینه‌ای که برای بیمه می‌پردازید و طرحی که انتخاب کرده‌اید پوشش‌های اضافه‌تری را نیز خواهید داشت که در ادامه برخی از آن‌ها را بیان می‌کنیم:

-     هزینه‌های زایمان و درمان ناباروری

-     سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، MRI، آندوسکوپی و سایر اعمال پاراکلینیکی

-     انواع تست‌های پزشکی، نوار قلب، پاتولوژی، نوار قلب و...

-     شکسته‌بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه، تخلیه کیست و لیزر درمانی

-     بهبود عیوب انکساری چشم

-     خدمات اورژانس و فوریت‌های پزشکی

-     هزینه‌های بینایی سنجی، خرید عینک، لنزهای تماسی و...

 

بیمه درمان تکمیلی سازمانی چه چیزهایی را شامل نمی‌ شود؟

بسته به اینکه چه نوع بیمه‌ای را انتخاب کرده‌اید، مواردی که بیمه درمان تکمیلی پوشش نمی‌دهد، متفاوت خواهند بود؛ اما برخی عمل‌های جراحی وجود دارند که هیچ شرکتی در هیچ طرحی آن‌ها را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد.

 البته توجه داشته باشید که در موارد بسیار خاص به شرط اینکه در قرارداد ذکر شده باشد، ممکن است برای بعضی افراد استثنا قائل شده و همه یا بخشی از هزینه‌های آن‌ها را بپردازند. در ادامه به برخی از مواردی که تحت پوشش این بیمه نامه قرار نمی‌گیرد، اشاره می‌کنیم:

-     عمل زیبایی بینی یا هر عمل زیبایی دیگری

-     عمل کوچک کردن معده (در مواردی که BMI کمتر از 40 باشد)

-     استفاده از خدمات زیبایی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق چربی و...

-     زاویه سازی فک، کشیدن پوست و...

قیمت بیمه درمان تکمیلی سازمانی

اگر نگاهی به لیست قیمت‌های بیمه درمان تکمیلی بیندازید، متوجه می‌شوید که هزینه آن‌ها تفاوت بسیار زیادی با هم دارد. جدای از اینکه از کدام شرکت برای سازمان خود بیمه درمان تکمیلی می‌خرید، مواردی وجود دارند که در قیمت آن موثر هستند.

 از جمله این موارد می‌توان به تعداد نفرات تحت پوشش، گروهی یا انفرادی بودن بیمه‌نامه، بیماری‌ها و اعمال جراحی تحت پوشش، سقف تعهدات و سن بیمه شده اشاره کرد.

در بیمه درمان تکمیلی شرکتی، به نسبت تعداد کارکنان شرکت، قیمت آن متفاوت خواهد بود. علاوه بر این سازمان‌هایی با تعداد زیاد کارکنان می‌توانند از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوند و خدمات متنوع‌تری را دریافت کنند.

در چه زمانی از مشاوره بیمه درمان تکمیلی استفاده کنیم؟

شما به عنوان مسئول منابع انسانی یک سازمان برای خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی گروهی نیاز به شماوره خواهید د اشت. مشاوره بیمه درمان تکمیلی در زمان خرید آن بسیار به کار شما می‌آید؛ چرا که شما وقت کافی برای مقایسه همه طرح‌های شرکت‌های مختلف را ندارید و بهتر است که از شخصی متخصص کمک بگیرید. اگر از ازکی برای خرید بیمه نامه سازمان خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از مشاوران ازکی راهنمایی بگیرید و همه سوالات خود را از آن‌ها بپرسید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید

 

چرا خرید بیمه درمان تکمیلی سازمانی از ازکی

1.    صرفه‌جویی در زمان با خرید آنلاین

رفتن به شرکت‌های بیمه مختلف و اطلاع از شرایط آن‌ها برای ما کار سختی است. ازکی با فراهم کردن امکان خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی، این کار را برای شما راحت کرده است.

 تنها کافی است وارد سایت شوید، شرایط خود را وارد کنید و بعد از مقایسه کامل و دقیق بین شرکت‌های مختلف، بیمه نامه خود را خریداری کنید. بیمه نامه بلافاصله صادر شده و به آدرس پستی شما ارسال می‌گردد.

2.    امکان مقایسه شرکت‌های بیمه

ازکی با فراهم کردن امکان مقایسه انواع شرکت‌های بیمه به طور همزمان، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین تصمیم را باتوجه به شرایط سازمانتان بگیرید. 

3.    ارائه گزارشات منظم از وضعیت پرونده های خسارت

ارسال گزارشات و تحلیلات منظم به صورت فصلی به مدیران سازمان از پرونده‌های خسارت افراد بیمه‌شده در سازمان‌ها و شرکت‌هایشان.

4.    جمع آوری مدارک خسارت از محل شرکت

همه مدارک خسارت بیمه‌شدگان، توسط کارشناس درمان از محل شرکت جمع‌آوری و بررسی می‌شود.

5.    ارائه سرویس خسارت آنلاین

در این روش عکس مدارک خسارتتان را در سایت آپلود می‌کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت آنها را بررسی و تایید کنند و پروسه تکمیل مدارک به سادگی انجام شود.

6.    آموزش جامع و کامل 

تیم ازکی به تمام پرسنل شما آموزش کامل استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی سازمانی را آموزش می‌دهد. بدین ترتیب نیروهای شما می‌توانند به سادگی از مزایایی که شرکت شما برای آنها فراهم کرده است، استفاده کنند.

ازکی در تمام مسیر همراه شماست.
 

سوالات متداول

شرایط سنی در بیمه‌های تکمیلی شرکت‌های بیمه، متفاوت است. مثلا برای بیمه تکمیلی گروهی بالای 1000 نفر، محدودیت سنی در نظر گرفته نمی‌شود. اما برای گروه‌های زیر 1000 نفر، متقاضیان بیمه که بالای 60 سال سن دارند، باید حق‌بیمه بیشتری پرداخت کنند. در مورد شرایط سنی فرزندان برای خرید بیمه تکمیلی گروهی هم شرایط بیمه تکمیلی گروهی مشابه بیمه تأمین اجتماعی است. یعنی فرزندان پسر تا سن 22 سالگی و به شرط عدم اشتغال به کار تحت تکفل پدر هستند و بعد از آن هم در صورت اشتغال به تحصیل، بیمه آنها ادامه پیدا خواهد کرد. فرزندان دختر هم تا سن 18 سالگی تحت تکفل پدر هستند و بعد از آن هم تا زمان ازدواج یا اشتغال به کار. همچنین برای نوزادان تا یک ماهگی می‌توان از بیمه تکمیلی مادرشان استفاده کرد و پس از آن می‌توان به صورت مجزا برایشان بیمه تکمیلی تهیه کرد.

بله می‌تواند، فقط حق‌بیمه فرزند (ان) و همسرش دو برابر محاسبه می‌شود.

پدر و مادر فرد بیمه‌شده در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی فرزند خود قرار بگیرند:

 1_ تحت تکفل او باشند.

 2_ سن پدر از 60 سال و سن مادر از 55 سال بیشتر باشد و یا اینکه به تشخیص کمیسیون پزشکی از کارافتاده کلی باشند.

 3_ در هر صورت مستمری بگیر نباشند.

 4_ معاش آنان توسط فرزندشان تامین گردد.

اگر بیمه‌نامه گروهی دوباره به صورت گروهی تمدید شود، دوره انتظار به صورت کامل حذف می‌شود، اما اگر بیمه‌شده‌ای بیمه گروهی خود را به صورت انفرادی تمدید کند و یا برعکس، مجدد باید دوره انتظار را بگذراند تا بتواند از پوشش‌های زایمان و جراحی و بستری استفاده کند.

بله، یک فرد می‌تواند همزمان دو بیمه تکمیلی باهم داشته باشد. اما خرید دو بیمه تکمیلی همزمان و توسط یک نفر، شرایطی دارد:

  •  شما نمی‌توانید از یک شرکت بیمه، همزمان دو بیمه تکمیلی خریداری کنید و حتما باید از دو شرکت متفاوت بیمه‌های خود را تهیه کنید.
  •  اگر بیمه تکمیلی اول شما از نوع انفرادی باشد، شما نمی‌توانید بیمه تکمیلی دوم خود را هم انفرادی انتخاب کنید و حتما باید بیمه‌نامه دوم را به صورت گروهی خریداری کنید. ولی در صورتی که بیمه‌نامه اول شما به صورت گروهی صادر شده باشد، شما می‌توانید بیمه تکمیلی دوم خود را، هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی از یک شرکت دیگر تهیه کنید. 
  • مجموع خسارت‌های دریافتی شما از شرکت‌های بیمه نباید از کل هزینه‌های درمانی که پرداخت کرده‌اید بیشتر بشود. یعنی مثلا اگر هزینه عمل جراحی شما 30 میلیون تومان شده باشد، مجموع خسارت‌هایی که از بیمه‌گر پایه (تامین اجتماعی، سلامت ایرانیان و...) و بیمه‌های تکمیلی خود دریافت می‌کنید، نباید از 30 میلیون تومان بیشتر باشد. همچنین زمانی بیمه‌گر سوم می‌تواند مابقی هزینه‌های پزشکی شما را پرداخت کند که شرکت بیمه دوم تعهد خود را تا سقفی که تعیین کرده است به طور کامل پرداخت کرده باشد.

در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کند، شرکت بیمه هزینه‌های درمانی را تا سقف تعهد خود پرداخت می‌کند و پرداخت مابقی هزینه‌ها به علاوه فرانشیز بر عهده خود بیمه‌شده خواهد بود.

در صورتی که بیمه شده به مراکز درمانی غیر طرف قراردادبا شرکت بیمه مراجعه کند، تمام هزینه‌های درمانی را خودش باید پرداخت کند و بعد از آن همراه با مدارک پزشکی، به شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه مراجعه و خسارت خود را دریافت کند. معمولا در شرکت‌های بیمه، دریافت خسارت یا هزینه‌های پزشکی، روند سخت و پیچیده‌ای دارد و بیمه‌گذار باید مراحل پیچیده‌ای را برای دریافت هزینه‌های خود پشت سر بگذارد که معمولا بین 4 تا 6 هفته کاری زمان می‌برد. در صورتی که بیمه تکمیلی خود را از ازکی خریداری کرده باشید، کارشناسان ازکی مراحل دریافت خسارت را انجام می‌دهند و به صورت هفتگی به شرکت‌هایی که به آن‎ها بیمه تکمیلی سازمانی ارائه کرده‌اند، مراجعه و مدارک و پرونده خسارت کارکنان آن‌جا را ارزیابی می‌کنند و کارهای لازم را انجام می‌دهند. به این صورت مراحل دریافت خسارت از 4 تا 6 هفته کاری به 2 تا 3 هفته کاری کاهش می‌یابد.

بیمه‌نامه تکمیلی گروهی به صورت سالانه صادر و حق‌بیمه آن هم به صورت سالانه محاسبه می‌شود. بیمه‌گذار می‌تواند حق‌بیمه را به صورت یکجا و یا قسطی پرداخت کند. مقدار پیش پرداخت و تعداد اقساط به صورت توافقی بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی تعیین می‌شود.