اخبار ازکی

۱۱هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی و ۶۷۰۰ میلیارد خسارت: گزارش جدید رئیس بیمه مرکزی

به گزارش اقتصاد آنلاین، غلامرضا سلیمانی رئیس‌کل جدید بیمه مرکزی در جمع خبرنگاران گفت:۹۰ درصد مجامع شرکت‌های بیمه‌ای تشکیل شده است.

بر اساس گزارش جدید رئیس بیمه مرکزی در ۴ماهه اخیر حق بیمه تولیدی در کشور به ۱۱هزار میلیارد تومان رسیده و در همین مدت ۶۷۰۰ میلیارد خسارت پرداخت شده است. رییس کل بیمه مرکزی خبر داد: بر اساس جدیدترین آمار، در سال جاری حق بیمه تولیدی و خسارت‌های پرداختی به ترتیب ۲۴ و ۲۲.۳درصد افزایش داشته است.

وی همچنین گفت: در سال جاری بیش از ۱۹.۳میلیون بیمه‌نامه صادر شده است. سلیمانی ادامه داد: تعداد بیمه‌‌نامه‌های صادر شده در ۴ماهه سال جاری ۷.۷درصد رشد داشته است.سهم سه رشته اصلی یعنی ثالث، درمان و عمر در صنعت بیمه به ترتیب ۳۳.۸، ۱۹.۹ و ۱۵درصد است.

اعلام آمادگی بیمه مرکزی برای واگذاری سهم دولت در “بیمه ایران”

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه در برنامه است تا با طی فرآیندهای قانونی، صورت‌های مالی بیمه ایران تنظیم و اصلاح ساختار مالی صورت بگیرد، تاکید کرد: اما هدف این نیست که شرکت بیمه ایران بورسی شود. علاقمند هستیم تا با اصلاح قانون و در راستای رشد خصوصی‌سازی بتوانیم سهم دولت را در شرکت بیمه ایران واگذار کنیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۴۰درصد بازار کشور در اختیار بیمه ایران است و هیات مدیره بیمه ایران با برگزاری جلسات مستمر با وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی، اصلاح ساختار مالی را در برنامه دارد که یکی از روش‌های آن افزایش سرمایه است.

منبع: سایت تحلیلی خبری اقتصاد آنلاین

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا