پوشش زایمان در بیمه تکمیلی

اگر به دنبال پوشش زایمان در بیمه تکمیلی هستید، بخوانید!

داشتن فرزند و به اصطلاح بچه دار شدن می‌تواند یکی از اتفاقات بسیار شیرین و در عین حال پر هزینه برای همه خانواده‌ها باشد.

همان طور که می‌دانید هزینه‌های مربوط به زایمان به عوامل مختلفی مثل نوع زایمان، پزشک، بیمارستان انتخابی و نوع بیمه بستگی دارد.

متاسفانه در حال حاضر هزینه زایمان به خصوص زایمان سزارین تا حدی بالا رفته است که بسیاری از خانواده‌ها توانایی پرداخت آن را ندارند.

بیمه شدگان تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح یا بعضی از ارگان‌های دولتی می‌توانند برای هزینه‌های زایمان از بیمه خود استفاده کنند اما این بیمه‌ها فقط درصدی از هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کنند، آن هم به شرط انجام زایمان در بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه.

حال سوال اینجاست که کسانی که قصد استفاده از خدمات بیمارستان‌های خصوصی را دارند، باید با هزینه‌های سرسام آور آن چه کنند؟

بیمه تکمیلی می‌تواند بهترین پاسخ برای این سوال باشد.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

پوشش زایمان توسط همه بیمه‌های تکمیلی ارائه می‌شود اما شرایط، سقف تعهدات و دوره انتظار در بیمه‌های مختلف متفاوت است.

در ادامه قصد داریم به بررسی بیشتر و دقیق‌تر پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی بپردازیم.


میزان پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چقدر است؟

همان طور که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، بیمه تکمیلی در قالب طرح‌های مختلف و در دو دسته کلی بیمه تکمیلی گروهی و بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌شود.

هر کدام از طرح‌های بیمه تکمیلی، پوشش ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند.

سقف پوشش زایمان نیز در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی متفاوت بوده و از حداقل 1 میلیون تومان تا حداکثر 20 میلیون تومان متغیر است.

مثلا اگر سقف پوشش زایمان در بیمه تکمیلی شما 5 میلیون تومان باشد، به این معنی است که شما تا سقف 5 میلیون تومان از هزینه‌های مربوط به زایمان خود را می‌توانید از بیمه دریافت کنید. البته پرداخت درصدی از هزینه‌ها به عنوان فرانشیز، به عهده شماست.

پس در زمان خرید بیمه تکمیلی، حتما به سقف پوشش زایمان آن دقت کنید تا در زمان استفاده از بیمه و دریافت خسارت با مشکلی مواجه نشوید.

پوشش زایمان در بیمه تکمیلی

پوشش زایمان در بیمه تکمیلی

حتما بخوانید:  5 نکته که برای خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کرد!

 

دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چگونه است؟

در پوشش زایمان بیمه تکمیلی موضوع مهمی به نام دوره انتظار وجود دارد که سوال بسیاری از متقاضیان این بیمه است.

دوره انتظار مدت زمانی است که در آن، شرکت بیمه تعهدی نسبت به بیمه‌گذار ندارد و خدماتی را در زمینه پوشش مورد نظر ارائه نمی‌دهد.

یعنی شما در مدت دوره انتظار نمی‌توانید از پوشش مورد نظر خود استفاده کنید.

دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی معمولا بین 9 تا 12 ماه است. اما در بیمه‌های تکمیلی گروهی، مدت زمان این دوره به نوع بیمه خریداری شده بستگی دارد. یعنی هرچه تعداد بیمه شدگان بیشتر باشد، دوره انتظار کمتر است.

مثلا برای گروه‌های زیر 1000 نفر، دوره انتظار 6 ماهه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر، دوره انتظار 3 ماهه (یا بدون دوره انتظار) در نظر گرفته می‌شود.

دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی انفرادی هم معمولا 9 ماه است.

پس اگر قصد خرید بیمه تکمیلی و استفاده از پوشش زایمان را دارید، حتما قبل از بارداری برای آن اقدام کنید. چون با توجه به موضوع دوره انتظار، اگر بعد از بارداری برای خرید این بیمه اقدام کنید، نمی‌توانید از خدمات پوشش زایمان آن استفاده نمایید و بیمه هیچ تعهدی نسبت به پرداخت خسارت این پوشش به شما نخواهد داشت.

برای استفاده از پوشش زایمان در بیمه تکمیلی ، حتما قبل از بارداری بیمه خود را خریداری کنید!

همچنین اگر قصد دارید از طریق کارگاه یا ارگانی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرید، حتما به زمان شروع دوره سالیانه بیمه مورد نظر خود توجه کنید.

پوشش زایمان در بیمه تکمیلی

پوشش زایمان در بیمه تکمیلی

هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری در چه بیمه‌ای  جبران می‌شود؟

به صورت کلی هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری شامل پوشش زایمان در بیمه تکمیلی نمی‌شود. یعنی شما با خرید بیمه تکمیلی فقط تحت پوشش خدمات مربوط به زایمان قرار می‌گیرید، نه خدمات مربوط به درمان نازایی.

البته در برخی از بیمه‌های تکمیلی گروهی، خدمات مربوط به درمان نازایی و ناباروری به عنوان پوشش اضافی ارائه می‌شود.

همچنین برای جبران هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری می‌توانید از بیمه‌ای  تحت عنوان بیمه تولد استفاده کنید.

حتما بخوانید:  بیمه تولد ، بیمه جبران هزینه های نازایی و ناباروری

 

قبل از خرید پوشش زایمان در بیمه تکمیلی به این نکات توجه کنید!

با توجه به مطالب ذکر شده، اگر قصد استفاده از پوشش زایمان را دارید، قبل از انتخاب و خرید بیمه تکمیلی، این دو نکته را مد نظر داشته باشید:

1) اگر می‌خواهید بیشتر هزینه‌های مربوط به زایمان را از بیمه تکمیلی خود دریافت کنید، حتما به سقف پوشش زایمان آن توجه کرده و طرحی را انتخاب نمایید که سقف پوشش زایمان قابل قبولی داشته باشد.

البته توجه کنید که پرداخت درصدی از هزینه‌ها (بین 10 تا 30 درصد) به عنوان فرانشیز به عهده بیمه‌گذار می‌باشد.

2) در زمان خرید بیمه تکمیلی، به دوره انتظار پوشش زایمان بیمه خود دقت کنید. همان طور که گفتیم با توجه به دوره انتظار بیمه‌های تکمیلی (بین 6 تا 9 ماه) بهتر است قبل از بارداری برای خرید آن اقدام نمایید. به خصوص اگر قصد خرید بیمه تکمیلی انفرادی را دارید.

ازکی، مرکز مشاوره و انتخاب بیمه تکمیلی

در ازکی امکان مقایسه و خرید انواع بیمه از جمله بیمه تکمیلی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی و… فراهم شده است.

اگر در زمینه بیمه تکمیلی، طرح‌های مختلف و پوشش‌های آن به سوال یا مشکلی برخورد کردید، مشاوران متخصص ازکی در خدمت شما هستند تا با ارائه مشاوره دقیق و بی طرفانه شما را در انتخاب و خرید بیمه تکمیلی راهنمایی کنند.

در حال حاضر شما می‌توانید مقایسه و خرید بیمه تکمیلی انفرادی خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

همچنین می‌توانید پوشش زایمان را در قالب بیمه‌های تکمیلی گروهی و انفرادی از ازکی دریافت نمایید.


اگر به دنبال پوشش زایمان در بیمه تکمیلی هستید، بخوانید!
3.2 (63.33%) 6 votes
Print Friendly, PDF & Email

13 دیدگاه در “اگر به دنبال پوشش زایمان در بیمه تکمیلی هستید، بخوانید!

 1. سلام من و همسرم هیچ بیمه پایه ای نداریم..کارای پزشکی برای بارداری انجام دادیم..کدوم بیمه مدت زمان انتظارش از همه کمتره؟ مثلا من همین ماه یعنی اردیبهشت بیمه بشم و ماه بعد یعنی خرداد باردار باشم بتونم از بیمه تکمیلی استفاده کنم؟بهترین و کم هزینه ترین بیمه پایه کدومه؟ بعد اگه بیمه سلامت داشته باشم برای پایه میتونم ویزیتا و سونو هامو فاکتور بگیرم و از بیمه پولشو بگیرم یا ن؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام وقت شما بخیر.
   شما باید ابتدا برای ثبت نام و دریافت بیمه پایه مثل سلامت یا تامین اجتماعی اقدام کنید و پس از اون برای بیمه تکمیلی. مقایسه قیمت ها و خرید بیمه تکمیلی رو هم میتونید از طریق سایت azki.com انجام بدید. بعد از خرید این بیمه ها میتونید بخشی از هزینه هاتون رو تا سقف تعرفه بیمه پایه بگیرید و مابقیش رو از بیمه تکمیلی.

  • سلام دوست عزیز
   شما حتی بدون داشتن بیمه پایهمی تونید از بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان استفاده کنید.

 2. سلام.من میخواستم بدون شرکت شما بیمه تکمیلی گروهی دارد چون همسر من 1ماه هست که بارداره و اگر بیمه تکمیلی گروهی باشه میتونه از تعهد بیمه استفاده کنه

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه شما عضو شرکت، سازمان یا صنف خاصی باشید، میتونید از اون طریق برای بیمه تکمیلی گروهی اقدام کنید. در غیر این صورت نمیشه.

 3. سلام بیمه پایه من تامین اجتماعی من برای بارداری میخوام بیمه تکمیلی بشم فقط بیمه زمانش ۱ ساله و اگر که قبلش بخوام بیمه بشم ۹ ماه هم باردار باشم زنان بیمه تموم میشه باید چی کار کرد؟

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه دوره انتظار بیمه تکمیلی شما برای زایمان 9 ماه باشه، شما حداکثر تا سه ماه قبلش میتونین بیمه تکمیلی بگیرین و برای استفاده از پوشش زایمان مشکلی نخواهید داشت.
   ضمنا اگه بیمه تون رو بعد از یک سال بلافاصله تمدید کنید، توی بیمه سال بعدتون دوره انتظار حذف میشه.

 4. سلام، بنده دوساله قبل بیمه تکمیلی آسیا داشتم ولی بدلیل تغییر شغلم بیمه بنده قطع شد مجددا امسال از مهر ماه تحت پوشش بیمه تکمیلی اسیا قرار گرفتم و بنده تقریبا 7 ماه دیگر زایمان دارم، میخواستم بدانم میتوانم از بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه زایمانم استفاده کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر.
   چون فاصله بین پایان بیمه تکمیلی قبلی و شروع بیمه تکمیلی جدیدتون بیشتر از 1 ماه بوده، دوره انتظار براتون حذف نمیشه. البته دوره انتظار توی بیمه های تکمیلی گروهی متفاوته. باید ببینید دوره انتظار بیمه شما چند ماهه. ممکنه کمتر از 9 ماه باشه و شما بتونید از پوشش زایمان استفاده کنید.

 5. باسلام..بیمه تامین اجتماعی دارم ..خانمم دوماهه که بارداره ومن تازه میخوام بیمه تکمیلی اقدام کنم..آیا بیمه تکمیلی شامل هزینه ها میشه یا نه؟؟؟مدت زمان انتظارش چقدره؟؟؟

  • سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه بعد از بارداری امکانش نیست. البته اگه برای بیمه تکمیلی گروهی اقدام کنید، اون هم برای گروه های با تعداد بالا، ممکنه هزینه ها بهتون پرداخت بشه. چون توی بیمه های سازمانی یا گروهی دوره انتظار زایمان کمتره

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه خیر. برای استفاده از بیمه تکمیلی باید قبل از بارداری اقدام می کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *