اتاق خبر

ضعف زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بیمه‌ها در ایران

به گزارش فناوران، تیم لطیف، بنیانگذار و رییس هیات مدیره ازکی (مرکز مشاوره و انتخاب بیمه) صبح روز 8 مهر 1397 در نشست خبری که در محل شرکت علی بابا با حضور خبرنگاران و مدیران وب سایت azki.com برگزار شد، از آغاز به کار رسمی این مرکز مشاوره و انتخاب بیمه در ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر  شرکت‌های بیمه بسیاری در کشور فعالیت می‌کنند که از لحاظ نوع خدمات دهی با یکدیگر تفاوت هایی دارند و این موضوع موجب سردرگمی برخی از مردم شده بود؛ حالا ازکی با ارائه خدمات مشاوره و انتخاب بیمه آمده است تا به نیاز خریداران برای انتخاب بهترین بیمه پاسخ دهد.

وی با بیان این مطلب که در ایران کسی را نداریم که واقعا به صورت بی طرفانه در حوزه بیمه مشاوره دهد، گفت: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم به مرکز مشاوره‌ای در این زمینه تبدیل شویم و در این راستا از شش ماه پیش و پس از جذب سرمایه، سرمایه گذاران حرفه‌ای آلمانی فعالیت خود را در حوزه ارائه خدمات بیمه‌ای آنلاین به مردم شروع کردیم.

تیم لطیف با بیان این که یکی از امتیازات ما این است که با همه بیمه‌ها کار می‌کنیم، گفت: بیمه مرکزی از دیجیتالی شدن بیمه حمایت می‌کند، در این راستا با بیمه‌ها در حال مذاکره هستیم تا آنها را توجیه کنیم که خطری برای صنعت بیمه نیستیم؛ بلکه می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم مردم بتوانند بهترین خدمات را در بخش بیمه دریافت کنند.

هدف اصلی ازکی:

لطیف در ادامه با اشاره به این که هدف اصلی ما این است که نوآوری در فروش بیمه عرضه کنیم، گفت: شفافیت، دیجیتالی شدن، تسهیل امور مربوط به خرید بیمه و… از جمله اهداف azki است و یکی از مهمترین اهداف ما این است که به مردم مشاوره خسارت بدهیم و اعتقاد داریم شرکت‌ها باید از مردم راحت تر دفاع کنند و در خسارت گرفتن به مشتری کمک کنند.

وی با اشاره به این که در صنعت بیمه فقط یک بازیگر نداریم، گفت: پایه‌ای تی “از کی” قوی است و در حوزه مذاکره نیز به لحاظ تجربه در سطح بالایی قرار داریم. ضمن این که به لحاظ جذب سرمایه چه داخلی و چه خارجی خیلی جلو هستیم.

بنیانگذار سایت مشاوره و انتخاب بیمه (azki) با اشاره به این که تا حدی می‌توان نگرانی‌های اقتصادی را با بیمه برطرف کرد، گفت: هنوز در کشور بیمه عمر نداریم، در این بخش فقط بحث سرمایه گذاری داریم. حق بیمه عمر واقعی در سال باید 100 هزار تومان باشد اما چنین محصولی را نداریم و هدف ما این است چنین محصولی را به مردم عرضه کنیم. وی افزود: زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بیمه‌ها در ایران عقب افتاده است. بنابراین لازم است به آنها کمک کنیم تا بهتر بتوانند خدمات رسانی را انجام دهند.

در پایان این سمینار، وب سایت «ازکی» با آدرس https://www.azki.com/توسط مدیر فروش این شرکت معرفی و کارکردهای آن تشریح شد. اپلیکیشن «ازکی» نیز به زودی عرضه می‌شود.

 

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا