اخبار ازکی

گسترش چتر حمایتی بیمه، اولین برنامه دکتر سلیمانی؛ رئیس جدید بیمه مرکزی

دکتر غلامرضا سلیمانی، صبح روز چهارشنبه 27 تیر ماه 1397 در جلسه هیات وزیران برای ریاست کلی بیمه مرکزی رای اعتماد گرفت و به عنوان رئیس جدید بیمه مرکزی تعیین شد.

به گزارش بیمه مرکزی، دکتر سلیمانی در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد در پاسخ به این سوال که مهم ترین اولویت‌های شما برای سکانداری بیمه مرکزی چیست و چه برنامه هایی دارید، گفت: دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری در جلسه هیات دولت در بحث بیمه مسائل مهمی را مطرح نمودند که به نوعی مسیر آینده را با تحول بیشتر و رشد فزاینده ای ترسیم کردند. این مسائل در خصوص این بود که یک بیمه قدرتمند و قوی لازم است که پوشش کاملی داشته باشد، بتواند هزینه‌های مردم را کاهش دهد و به گسترش چتر حمایتی و همچنین شفافیت رقابت منجر شود.

دکتر سلیمانی رئیس جدید بیمه مرکزی اضافه کرد: برای رسیدن به این اهداف باید در مجموعه صندوق‌ها و شرکت‌های بیمه ای تلاش بیشتری انجام شود.

البته طبیعی است که در چنین وضعیتی به یک مجموعه بیمه ای با توانگری بالا نیاز است تا با توانگری مالی بالا بتواند تعهدات آتی را قبول کند و ریسک پذیر باشد.

به همین دلیل در چنین شرایطی باید حتما ضریب نفوذ بیمه را افزایش داد. متاسفانه در کشور ما ضریب نفوذ بیمه ۲.۳ درصد است، در حالی که در کشورهای پیشرفته، نزدیک ۱۳ درصد است.

دکتر سلیمانی تاکید کرد: باید به سمت گسترش چتر حمایتی بیمه در کشور حرکت کرد. خوشبختانه مجموعه شرکت‌های بیمه ای در کشور از ظرفیت خیلی بالا همچون نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیل کرده و همچنین از تجربه خیلی خوبی برخوردار هستند.

تأکید دکتر سلیمانی بر بخش خصوصی:

رئیس جدید بیمه مرکزی در پاسخ به این سوال که در شرایط جنگ اقتصادی پیش رو، بخش خصوصی چه وظیفه ای را‌ می‌تواند ایفا کند، گفت: در جنگ اقتصادی اخیر که توسط دولتمردان آمریکا به خصوص ترامپ علیه ملت ایران شروع شده است، به نظر‌ می‌رسد یکی از بهترین روش‌های مقابله، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است.

شرکت‌های خصوصی بیمه در همین رابطه‌ می‌توانند خیلی خوب عمل کنند. شرکت‌های خصوصی، اصناف و همچنین شرکت‌های تولیدی معمولا راهکارهایی پیدا‌ می‌کنند که در سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها به راحتی صورت نمی پذیر، چرا که معمولا در دستگاههای دولتی، قوانین و مقرراتی حاکم است که نمی تواند خیلی سریع و روشن مسیر را برای فعالیت‌های اقتصادی باز کند.

وی افزود: اینجاست که شرکتهای خصوصی و بخش خصوصی خیلی راحت وارد‌ می‌شوند و با طرف مقابل که آنها هم در کشورهای مختلف، معمولا شرکتهای خصوصی هستند، با همکاری هم‌ می‌توانند روشهای نقل و انتقال کالا و پول را طی قراردادهایی به راحتی منعقد کنند، این مسیر‌ می‌تواند تا حد زیادی جلوی تلاش آمریکایی‌ها را برای نابودی ملت ایران بگیرد.

دکتر سلیمانی در ادامه گفت: همانطور که در زمان جنگ تحمیلی، بسیج به کمک ارتش و سپاه آمده بود، در این دوره هم باید بسیج اقتصادی داشته باشیم که این بسیج اقتصادی و بسیجیان اقتصادی همین شرکت‌های خصوصی هستند که علاقمند به کشورشان بوده و به راحتی‌ می‌توانند این وضعیت مقابله و جنگ اقتصادی آمریکا را به نوعی به شکست علیه خودش تبدیل کنند.

منبع: سایت رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا