بهترین بیمه تکمیلی

5 نکته که برای خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کرد!

قبل از خرید بیمه تکمیلی باید نسبت به ویژگی‌ها و شرایط آن اطلاعات کافی داشته باشید تا با دقت و آگاهی بیشتری بیمه تکمیلی مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.

تفاوت اصلی بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه را می‌توان در 5 نکته مهم خلاصه کرد که در این بخش قصد داریم به بررسی این 5 نکته بپردازیم.


1) تفاوت طرح‌های بیمه تکمیلی چیست ؟

از نظر کلی می‌توان بیمه تکمیلی را در دو رشته بیمه تکمیلی گروهی و بیمه تکمیلی انفرادی دسته بندی کرد.

اما همه انواع بیمه تکمیلی توسط تمامی شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود. به عنوان مثال ریسک بالای بیمه تکمیلی انفرادی باعث شده تا بعضی از شرکت‌ها از ارائه این بیمه خودداری کنند.

همچنین بسیاری از شرکت‌های بیمه طرح‌های متنوعی را در زمینه بیمه تکمیلی ارائه کرده‌اند. مثلا بیمه تکمیلی انفرادی سامان شامل 5 طرح مختلف می‌باشد: طرح نسیم، طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق. هر کدام از این طرح‌ها بر اساس نیاز مخاطبان مختلف طراحی شده‌اند و پوشش‌ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند.

با توجه به مطالب ذکر شده، برای انتخاب و خرید بیمه تکمیلی ، حتما به تنوع طرح‌های ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه و شرایط و ویژگی‌های این طرح‌ها توجه کنید و مطابق با نیاز و توان مالی خود یکی از طرح‌ها را انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:  شرایط بیمه تکمیلی گروهی برای گروه‌‌های زیر 50 نفر

2) دلیل تفاوت قیمت بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه چیست؟

یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت بیمه تکمیلی، میزان پوشش‌ها و سقف تعهدات درمانی در این بیمه می‌باشد.

یعنی وقتی بیمه تکمیلی را با حق بیمه بالایی خریداری می‌کنید، معمولا به این معنی است که بیمه تکمیلی شما پوشش‌ها و سقف تعهدات بالاتری داشته و شما می‌توانید استفاده بیشتر و بهتری از آن داشته باشید.

به عنوان مثال در یک بیمه تکمیلی ارزان‌، پوشش هزینه‌های بستری تا سقف 3 میلیون تومان ارائه می‌شود و در یک بیمه تکمیلی با قیمت بالاتر، سقف این پوشش 30 میلیون تومان است.

پس تنها ملاک شما برای انتخاب و خرید بیمه تکمیلی ، نباید ارزان بودن این بیمه باشد.

خرید بیمه تکمیلی

خرید بیمه تکمیلی

3) تفاوت فرانشیز بیمه تکمیلی در طرح‌های مختلف چیست ؟

در بیمه تکمیلی نیز مانند بعضی دیگر از رشته‌های بیمه‌ای، موضوع فرانشیز مطرح می‌باشد.

همان طور که می‌دانید فرانشیز به معنی درصدی از خسارت است که بیمه‌گذار وظیفه پرداخت آن را به عهده دارد. دلیل اعمال فرانشیز در بیمه تکمیلی این است که بیمه شدگان به صورت دائم و بی دلیل برای استفاده از بیمه خود به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

فرانشیز بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف و طرح‌های مختلف این بیمه معمولا بین 10 تا 30 درصد در نظر گرفته می‌شود.

به عنوان مثال اگر در یکی از طرح‌های بیمه تکمیلی 10 درصد فرانشیز وجود داشته باشد، به این معنی است که 90 درصد هزینه‌های پزشکی را شرکت بیمه پرداخت می‌کند و پرداخت 10 درصد آن به عهده بیمه‌گذار است.

پس قبل از خرید بیمه تکمیلی حتما به درصد فرانشیز بیمه تکمیلی مورد نظر خود توجه کرده و پایین بودن درصد آن را مد نظر قرار دهید.

4) شرایط سنی در بیمه تکمیلی چگونه است ؟

در بیمه‌های تکمیلی معمولا شرایط سنی ویژه‌ای برای بیمه‌گذاران در نظر گرفته می‌شود. یعنی خرید بیمه تکمیلی برای کسانی که سن بالاتری دارند ممکن است با محدودیت‌هایی روبه رو باشد.

در بیمه تکمیلی گروهی برای گروه‌های بیشتر از 1000 نفر، شرایط سنی وجود ندارد. اما در بیمه تکمیلی گروهی برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر، بازه سنی تعیین شده تا 60 سال است. یعنی برای بیمه‌گذاران بالای 60 سال، حق بیمه بیشتری توسط شرکت بیمه دریافت می‌شود.

در بیمه تکمیلی انفرادی نیز بعضی از شرکت‌های بیمه ممکن است محدودیت‌هایی را برای صدور بیمه برای گروه‌های سنی بالاتر در نظر بگیرند.

5) تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌‌های تکمیلی به چه صورت است ؟

یکی از نکاتی که قبل از خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کنید، تنوع و تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد است.

وقتی که تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی زیاد بوده و در مناطق مختلف پراکنده شده باشد، دسترسی به این مراکز راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود و شما می‌توانید استفاده بهتر و راحت‌تری از بیمه تکمیلی خود داشته باشید.

به این صورت که می‌توانید با دریافت معرفی نامه از شرکت بیمه، و بدون نیاز به پرداخت هزینه، به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی خود مراجعه کرده و از خدمات درمانی آن استفاده نمایید.

پس قبل از انتخاب و خرید بیمه تکمیلی حتما به زیاد بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی مورد نظر خود دقت کنید.

بهترین بیمه تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی

چگونه بیمه تکمیلی مناسبی را انتخاب و خریداری کنیم ؟

با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط تیم ازکی، انتخاب یکی از بیمه‌‌های تکمیلی به شرایط شما بستگی دارد، اما موضوع مهم تعیین کننده بهترین بیمه تکمیلی، میزان پوشش‌‌های آن‌ است که می‌تواند بار سنگین هزینه‌‌های درمانی را از دوش شما بردارد.

پس در زمان خرید بیمه تکمیلی حتما به طرح‌ها، پوشش‌ها و سقف تعهدات آن توجه نمایید تا در مواقع بیماری بتوانید با خیال راحت از بیمه خود استفاده کنید.

همچنین بالا بودن تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد، یکی از عوامل مهم دیگری است که باید حتما به آن توجه کرد.

حتما بخوانید:  بهترین بیمه تکمیلی را چگونه انتخاب کنیم؟ بررسی عوامل مؤثر بر انتخاب بیمه تکمیلی

ازکی، مرکز مشاوره و انتخاب بیمه تکمیلی

ازکی برای دریافت مشاوره، مقایسه و خرید انواع بیمه تکمیلی در خدمت شماست. به این منظور کافی است به سایت ازکی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02154864 تماس بگیرید.

مشاوران متخصص ازکی، با ارائه مشاوره‌ای دقیق و بی طرفانه شما را در انتخاب و خرید بیمه تکمیلی راهنمایی خواهند کرد.

در حال حاضر نیز شما می توانید بیمه تکمیلی انفرادی را به صورت آنلاین از طریق سایت ازکی مقایسه و خریداری کنید.

بهترین بیمه درمان تکمیلی را از ازکی بخواهید!


5 نکته که برای خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کرد!
4.1 (82.86%) 7 votes
Print Friendly, PDF & Email

5 دیدگاه در “5 نکته که برای خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه کرد!

 1. در مورد بیمه تکمیلی پارسیان توضیح بدین آیا کسی بیمه تامین اجتماعی نداشته باشه می‌تونه از این بیمه استفاده کنه ؟ من شنیدم بعضی برای استفاده بیمه تکمیلی باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشن اما گفتن برای استفاده بیمه تکمیلی پارسیان تامین اجتماعی هم نداشته باشی میتونی استفاده کنی آیا واقعا همین‌طور است؟

  • سلام دوست عزیز
   بیمه پارسیان بیمه تکمیلی انفرادی نداره و فقط بیمه تکمیلی سامان و تعاون بیمه انفرادی بدون بیمه پایه ارائه میدن.

 2. سلام من بازنشسته تامین اجتماعی هستم و همسرم سرطان سینه داشت درمان شده خودم سنگ مجاری کیسه صفرا دارم و هر دو بالای ۶۰ سال هستیم آیا این بیماری ها در صدور بیمه تکمیلی مشگل ایجاد میکنه و از چه شرکتی میتونیم بیمه تکمیلی با حدوداً حد اقل قیمت تهیه کنیم با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   بیماری شما که سنگ کیسه صفرا هست چون قبل از شروع بیمه تکمیلی باهاش درگیر هستین توسط بیمه تقبل نمیشه البته در باقی موارد میتونین ازش استفاده کنین. در مورد همسرتون اگر آزمایش‌های ایشون سلامت کامل رو نشون بده میتونن تحت پوشش بیمه قرار بگیرن. همچنین چون قصد استفاده به صورت دو نفره دارین میتونین بیمه تکمیلی خانواده تهیه کنین. میتونین با شماره 02154864 تماس بگیرین تا همکاران بنده دقیق شما رو راهنمایی کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *