عوارض بیمه

پرداخت ۷۷۰۰ میلیارد تومان عوارض بیمه به پلیس و وزارت بهداشت بر اساس آمار رئیس بیمه مرکزی

به گزارش ایبنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در دومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث اعلام کرد که از سال ۱۳۹۰ تاکنون از طرف بیمه مرکزی ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به راهنمایی و رانندگی و بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان عوارض بیمه ای در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شده است.

دکتر سلیمانی افزود: پیشگیری از سوانح و کاهش آلام ملت ایران یک موضوع جدی است که باید با هم اندیشی تمامی دستگاه‌‌های مرتبط کنترل شود.

صنعت بیمه و بخش درمان پس از وقوع حوادث به ایفای تعهدات خود‌‌ می‌پردازد و ما اعتقاد داریم‌‌ می‌توان با فرهنگسازی و آموزش صحیح، سوانح را تا حدود زیادی کنترل کرد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه بیمه مرکزی با گنجاندن مفاهیم بیمه ای در کتب درسی و فعالیت‌‌های فرهنگ سازانه دیگر در این حوزه‌ها موفق عمل کرده است.

رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: هدف صنعت بیمه تامین امنیت روحی و روانی برای تمامی آحاد جامعه است تا در صورت وقوع حوادث ناخوشایند به جبران خسارات وارده بپردازد.

رییس شورای عالی بیمه با اشاره به آمار سوانح و حوادث جاده ای در کشور بر اهمیت فعالیت‌‌های پیشگیرانه در این حوزه تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه زمانی‌‌ می‌تواند خدمات کامل ارائه کند و به ایفای تعهدات خود بپردازد که ضریب خسارت منطقی باشد.

وی گفت: در حال حاضر فاصله معناداری بین حق بیمه دریافتی و خسارات پرداختی ناشی از سوانح وجود دارد که باید طوری عمل کنیم که توازن در این خصوص برقرار شود.

پرداخت هزینه در حوزه کاهش سوانح یک نوع سرمایه گذاری است

رییس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از عملکرد سازمان صدا و سیما در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگسازی، کاهش بخشی از سوانح جاده ای را در گرو ضرورت تبادل اطلاعات بین صنعت بیمه و راهنمایی رانندگی دانست و گفت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به راهنمایی و رانندگی و بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم که این هزینه‌ها را نیز نوعی سرمایه گذاری ارزیابی‌‌ می‌کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان گفت: اعتقاد داریم مبالغ پرداختی عوارض بیمه ای ما به نیروی انتظامی و وزارت بهداشت باید به گونه ای هزینه و مدیریت شود که ضریب خسارت کاهش یابد.

گفتنی است، دومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث در محل ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

منبع: سایت رسمی خبرگذاری ایبنا