تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه

کارت طلایی بخریم یا بیمه بدنه؟ تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه چیست؟

کسانی که ماشین خود را از ایران خودرو می‌خرند، می‌توانند برای آن کارت طلایی تهیه کنند. اما این افراد معمولا با این دو راهی رو به رو می‌شوند که کارت طلایی بخرند یا بیمه بدنه؟ و اینکه واقعا کدام بهتر است؟ در ادامه می‌خواهیم تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه را بررسی کنیم.

 

تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه چیست؟

 

کارت طلایی و بیمه بدنه در پوشش های اصلی مثل تصادف، آتش سوزی و سرقت کلی و جزئی مشابه هستند اما چند تفاوت مهم با هم دارند:

 • می توان گفت اصلی ترین ترین تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه پوشش های اضافه آن است. کارت طلایی پوشش های بیشتری دارد. مثل: حمل رایگان ماشین در صورت خرابی، امداد سیار، سرویس و تعویض دوره‌ای بعضی از قطعات ماشین، تعویض ماشین در صورتی که هزینه تعمیر از 60 درصد قیمت آن بیشتر باشد و…
 • یکی از اصلی ترین تفاوت های کارت طلایی با بیمه بدنه ، قیمت آن است. قیمت بیمه بدنه به صرفه ‌تر و ارزان ‌تر از کارت طلایی می‌باشد.
 • یکی از موضوعات مهم در بیمه بدنه تخفیف های عدم خسارت آن است. شما می‌توانید این تخفیف‌ها را به ماشین بعدی خود هم منتقل کنید که چنین امکانی در کارت طلایی وجود ندارد.
 • نکته مهم دیگر این است که در کارت طلایی شما باید تعمیر ماشین خود را در نمایندگی ایران خودرو انجام دهید و نمی‌توانید ماشینتان را در جای دیگری تعمیر کنید. اما در بیمه بدنه هزینه خسارت ماشین به صورت نقدی به شما پرداخت می‌شود و در انتخاب تعمیرگاه آزادید.

 

بالاخره کدام را بخریم؟ کارت طلایی یا بیمه بدنه؟

 

بعد از بررسی تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه، اگر در انتخاب یکی از این دو شک دارید باید ببینید کدام یک برای شما مهم ‌تر است؟ پوشش؟ قیمت؟ شرایط خرید؟ و یا…؟

اگر می‌خواهید با یک قیمت مناسب، پوشش های مناسبی را برای ماشین خود داشته باشید، پیشنهاد ما به شما بیمه بدنه است.

اما اگر به دنبال پوشش های بیشتری مثل امداد سیار و سرویس دوره‌ای هستید و محدودیتی در قیمت خرید خود ندارید، می‌توانید کارت طلایی را انتخاب کنید.

در نهایت همه چیز به نیازهای شما بستگی دارد.

 

Print Friendly, PDF & Email

9 دیدگاه در “کارت طلایی بخریم یا بیمه بدنه؟ تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه چیست؟

 1. بیمه بدنه بهتره…. طلایی باید تعمیر خودرو رو به نمایندگی ها بسپاری و نمایندگی ها هم غیر الافی و کار خرابی چیزی بلد نیستن

  • بله موافقم الانم ماشینم تو نمایندگی هست ۹ روز هست ک الافم بیمه بدنه خیلی بهتره مرگ بر کارت طلایی

 2. کارت طلایی در عمل براتون خدمتی معادل یک چهارم ارزش بیمه بدنه انجام میده ولی روی کاغذ ادعای زیاد داره

 3. بیمه بدنه پرداختی ش بنا بر مبلغی است که بیمه کردی ولی کارت طلایی کاری به مبلغ نداره قطعه تحویل می ده. تو مملکتی که همه چی هر روز گرون می شه اگه بیمه بدنی کنی هر روز باید بری الحاقی بدی در کل کارت طلایی تو این شرایط بهتره

 4. من بیمه بدنه را ترجیح می دهم. فقط این نکته وجود دارد برای ماشینی که در گارانتی هست در صورتی که تصادفی بکند مه منجر به تعوض قطعات مرتبط با موتور شود (مثلا رادیاتور) فقط در صورتی گارانتی برقرار خواهد ماند که کارت طلایی داشته باشیم. منظور این است که بیمه بدنه درست است که خسارت تعمیر بدنه و تعویض رادیاتور را می دهد اما حتی اگر در نمایندگی ایران خودرو هم این کار را بکنید باز هم از گارانتی خارج می شود. اما اگر کارت طلایی داشته باشیم از گارانتی خارج نمی شود. ولی با این حال من تصمیم گرفتم بیمه بدنه کنم و این ریسک را بپذیرم.

  • با سلام.
   دوست عزیز متاسفانه بنده در مورد جزئیات گارانتی و کارت طلایی اطلاعاتی ندارم. ولی به صورت کلی بیمه بدنه مزایای زیادی نسبت به کارت طلایی داره

 5. سلام من کارت طلایی سه ستاره دارم ماشینم از سمت راننده سپرش برخورد داشته فقط یکم سپرش آسیب دیده و یکم بدنه ماشین تو رفتی داشته ایا میتوان از کارت طلایی برای جبران خسارات استفاده کرد ؟؟

  • با سلام.
   به صورت کلی خسارت تصادف توی کارت طلایی پرداخت میشه. ولی جزئیاتش رو باید از خودشون بپرسین، ما اطلاع دقیقی نداریم

 6. کارت طلای بدرد نمیخوره من گرفتم بعد تصادف افسر حاضر به دادن کروکی وحتی گزارش نشد ودر حیطه اختیارات خود نداست ومن موندم و حوضم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *