پژوهشکده بیمه

تأکید دکتر سلیمانی بر اهمیت نقش پژوهشکده بیمه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی، روز چهارشنبه 17 مرداد 97 با حضور در پژوهشکده بیمه با رییس و مدیران این سازمان دیدار و گفت وگو کرد و افزایش توان پژوهشی پژوهشکده بیمه را در روند توسعه صنعت بیمه بسیار موثر دانست.

بر اساس این گزارش، دکتر سلیمانی در این جلسه نقش این سازمان در ارائه راهکارهای جدید برای دوران تحریم را بسیار کلیدی خواند وگفت: پژوهشکده بیمه برای این دوران باید راهکارهای علمی و قابل اجرا به صنعت بیمه ارائه دهد.

وی افزود: فعالیت‌های این سازمان باید در راستای رفع نیاز‌های صنعت بیمه باشد و اگر پژوهش‌ها به قانون و مقررات تبدیل نشود، صنعت بیمه‌ نمی‌تواند از آنها منتفع شود.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر برقراری رابطه بیشتر پژوهشکده بیمه با شرکت‌های بیمه گفت: شرکت‌های بیمه نیاز اساسی به مشاوره و یافته‌های پژوهشی برای رفع مشکلات و پیشرفت در حوزه کاری خود دارند و پژوهشکده بیمه با ایجاد این فضا‌ می‌تواند هم در بخش آموزش نیروهای تخصصی و هم در حوزه پژوهشی به آنها خدمت ارائه نماید.

دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود، پژوهش را محور اصلی فعالیت‌های این سازمان دانست و گفت: هرچند آموزش نیروهای متخصص از دستاوردهای بسیار خوب صنعت بیمه محسوب‌ می‌شود اما نباید آموزش، پژوهشکده بیمه را دچار روزمرگی کند و از اهمیت پژوهش کاسته شود.

وی در ادامه افزود:  پژوهشکده بیمه باید بیش از پیش در حوزه برگزاری سمینارهای بین المللی و منطقه ای و همچنین ارتباط با دانشگاه‌ها فعالیت نماید.

نگرانی در مورد حذف رشته مدیریت بیمه از برخی از دانشگاه‌ها:

دکتر سلیمانی با ابراز نگرانی از حذف رشته مدیریت بیمه در برخی از دانشگاه‌ها گفت: این موضوع در آینده صنعت بیمه و کمبود نیروی متخصص و آکادمیک اثر منفی خواهد گذاشت و باید پیگیری شود که دلیل حذف این رشته چه بوده است.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان از عملکرد خوب پژوهشکده بیمه در سال‌های اخیر قدردانی کرد و گفت: امیدوارم پژوهشکده بیمه با ارائه پژوهش‌های کاربردی به رشد بیمه که یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است، کمک نماید تا صنعت بیمه به جایگاه واقعی خود در میان مردم و اقتصاد دست یابد.

شایان ذکر است، در ابتدای این جلسه دکتر صفری، سرپرست این پژوهشکده به ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های این سازمان پرداخت.

منبع: سایت رسمی بیمه مرکزی