شرایط دریافت وام بیمه عمر

شرایط وام بیمه عمر | از بیمه عمر خود بدون ضامن و وثیقه وام بگیرید.

یکی از حقوق بیمه‌گذاران بیمه عمر در استفاده از اندوخته بیمه‌نامه، دریافت وام از اندوخته می‌باشد. این مزیت بیمه عمر با توجه به بلندمدت بودن بیمه‌نامه، این امکان را به بیمه‌گذار می دهد تا در طول مدت بیمه‌ و قبل از سر رسید آن، از اندوخته بیمه‌نامه خود وام بگیرد.
به این صورت بیمه‌گذار می‌تواند در صورت نیاز مالی به جای بازخرید کردن بیمه‌نامه، از دریافت وام از اندوخته خود استفاده نماید.

در این مقاله، به بررسی شرایط دریافت وام بیمه عمر از هر شرکت بیمه، به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه اشخاص است و دارای دو جنبه سرمایه‌گذاری و پوشش بیمه‌ای می‌باشد. بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مقدار مشخصی حق‌بیمه علاوه بر پوشش‌هایی که در زمان حیات به او ارائه می‌شود، از پوشش‌های مخصوص بعد از فوت بیمه‌گذار و متعلق به ذینفعان وی نیز بهره‌مند شود.
همچنین علاوه بر ارائه پوشش‌های متنوع، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت با سود تضمینی و مشارکت (که مقدار هریک از این سودها توسط شرکت‌های بیمه تعیین می‌شود.) محسوب می‌شود.
بیمه‌گذار می‌تواند پس از گذشت مدتی از بیمه‌نامه خود، آن را بازخرید نماید و یا در پایان مدت بیمه‌نامه اندوخته خود را به صورت مستمری یا یک‌جا دریافت نماید.
این بیمه مزایای بسیاری دارد که خرید آن را برای بیمه‌گذاران جذاب‌تر می‌کند یکی از این مزایا دریافت وام از اندوخته بیمه‌گذار می‌باشد.

حتما بخوانید:  بیمه عمر چیست ؟ مزایا و شرایط بیمه عمر ؛ نحوه محاسبه نرخ حق بیمه عمر

دریافت وام بیمه عمر

دریافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری و بدون نیاز به ضامن، یکی از مزایای بیمه عمر می‌باشد. در واقع در این روش بیمه‌گذار می‌تواند در زمان مورد نیاز از مجموع حق بیمه پرداختی و سود تعلق گرفته به آن، استفاده مناسبی کرده و نیاز مالی خود را با دریافت وام بیمه عمر برطرف کند.
این نکته قابل ذکر است که بیمه‌گذار بدون نیاز به بازخریدی بیمه‌نامه می‌تواند وام را دریافت نماید و از اندوخته بیمه عمر خود استفاده کند. همچنین دریافت وام هیچ‌یک از پوشش‌های بیمه‌نامه را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.
برخی از این شرایط در شرکت‌های بیمه ثابت و برخی دیگر متفاوت است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط دریافت وام بیمه عمر

دریافت وام دارای یک سری شرایط کلی طبق موارد زیر می‌باشد.

 • بدون نیاز به ضامن و هیچگونه تشریفات اداری است.
 • سود متعلق به وام بیمه عمر حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به بیمه‌نامه عمر است.
 • بیمه‌گذار می‌تواند بعد از تسویه کامل وام قبلی، به دفعات از اندوخته بیمه عمر خود وام دریافت کند.
 • بیمه‌گذار برای دریافت وام، نباید هیچ قسط عقب افتاده‌ای داشته‌باشد.

توجه به این نکته بسیار ضروری است که هرچه مقدار حق‌بیمه پرداختی و اندوخته شخص بیمه‌گذار بیشتر باشد وام تعلق گرفته به او بیشتر خواهدبود.
در ادامه به شرایطی که در شرکت‌های بیمه متفاوت هستند، خواهیم پرداخت.

وام بیمه عمر

وام بیمه عمر

وام بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد، 765,757 تعداد بیمه‌نامه عمر درسال 96 صادر کرده‌است که این تعداد 6.35 درصد کاهش نسبت به سال 95 داشته‌است.
با مقایسه مقدار فروش بیمه عمر در بیمه پاسارگاد با دیگر شرکت‌های بیمه‌ متوجه این موضوع می‌شویم که بیمه پاسارگاد در این رشته از بیمه مخاطبان بیشتری نسبت به سایر شرکت‌های بیمه دارد.
بیمه عمر این شرکت در دو رشته بیمه عمر به شرط فوت و بیمه عمر و تامین آتیه ارائه می‌شود، که در هریک امکان دریافت وام وجود دارد.

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

شرایط دریافت وام توضیحات
مقدار وام پرداختی حداکثر 90 درصد ارزش بازخریدی اندوخته
میزان گذشت از مدت بیمه نامه حداقل پس از 6 ماه از تاریخ شروع بیمه‌نامه عمر
حداقل مقدار اندوخته بدون محدودیت
میزان سود حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به اندوخته
نحوه‌ی بازپرداخت وام حداکثر طی 36 قسط و یا 3 سال


وام بیمه عمر سامان

انواع بیمه‌های عمر سامان شامل بیمه عمر زمانی، عمر مانده بدهکار، عمر و حوادث گروهی، عمر و سرمایه‌گذاری و بیمه‌نامه جامع عمر و زندگی سامان می‌باشد، که هرکدام از این بیمه‌نامه‌های عمر خدمات خاصی را به بیمه‌گذاران ارائه می‌دهند، اما شرایط دریافت وام در همه‌ی آنها یکسان است.
این شرکت، 77,157 بیمه‌نامه عمر در سال 96 صادر کرده‌است که نسبت به سال قبل رشد 0.48 درصدی داشته است و در بین شرکت‌های دیگر رتبه پنجم را در تعداد صدور بیمه‌نامه عمر داراست.
یکی از مزایای بیمه سامان، شفاف و واضح بودن تمام شرایط و امکانات بیمه‌نامه‌های صادر شده توسط این شرکت می‌باشد.

شرایط وام بیمه عمر سامان

شرایط دریافت وام توضیحات
مقدار وام پرداختی حداکثر 90 درصد ارزش بازخریدی اندوخته
مبلغ وام حداقل 200 هزار تومان
میزان گذشت از مدت بیمه‌نامه حداقل یکسال
میزان سود معادل سود قطعی صندوق ریسک متوسط + 2 تا 3 درصد کارمزد
نحوه‌ی بازپرداخت وام مبالغ بالاتر از 1 میلیون تومان، ۲۴ ماهه و طی ۴ قسط شش ماهه
مبالغ کمتر از ۱ میلیون تومان، ۱۲ ماهه و طی ۲ قسط شش ماهه

این نکته قابل ذکر است که در بیمه عمر سامان تمام حق‌بیمه‌های بیمه‌گذار به جز اولین حق‌بیمه باید حداکثر تا یک ماه پس از سررسید اقساط وام به صورت کامل پرداخت‌شود.

وام بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران در دو زمینه گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. بیمه عمر انفرادی شامل طرح‌های بیمه عمر زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه تأمین آتیه فرزندان و بیمه تامین هزینه جهیزیه می‌شود، همچنین بیمه عمر کارکنان دولت، زیر مجموعه بیمه عمر گروهی ایران است. علاوه بر طرح‌های ذکر شده، بیمه ایران طرح‌هایی ویژه ازجمله بیمه جامع زندگی و بیمه مان ارائه داده‌است.
بیمه ایران با صدور 290,626 بیمه‌نامه بیمه عمر در سال 96، 25 درصد کاهش در تعداد بیمه‌نامه‌های عمر صادر شده نسبت به سال 95 داشته است و رتبه دوم را از نظر تعداد بیمه‌نامه‌ی عمر، در بین دیگر شرکت‌های بیمه کسب کرده است.

شرایط وام بیمه عمر ایران

شرایط دریافت وام توضیحات
مقدار وام پرداختی حداکثر 90 درصد ارزش بازخریدی اندوخته
میزان گذشت از مدت بیمه‌نامه در پایان سال دوم
حداقل مقدار اندوخته بدون محدودیت
میزان سود حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به اندوخته
نحوه ی بازپرداخت وام حداکثر طی 36 قسط و یا 3 سال

وام بیمه عمر کارآفرین

بیمه کارآفرین اولین شرکت خصوصی ارائه‌دهنده بیمه عمر در ایران می‌باشد و بعد از آن به پدر بیمه عمر ایران معروف شده‌است. بیمه عمر این شرکت شامل طرح‌های انفرادی، مشترک، خودپرداخت و مستمری می‌شود که هرکدام خدمات خاصی را ارائه می‌دهند.
این شرکت بیمه، 56,250 بیمه‌نامه عمر در سال 96 صادر کرده و این تعداد، 92/22 درصد کاهش نسبت به سال 95 داشته است.

شرایط وام بیمه عمر کارآفرین

شرایط دریافت وام توضیحات
مقدار وام پرداختی حداکثر 90 درصد ارزش بازخریدی اندوخته
میزان گذشت از مدت بیمه‌نامه پس از سال دوم بیمه‌ای
حداقل مقدار اندوخته بدون محدودیت
میزان سود با توجه به میزان وام معین می‌شود.
نحوه‌ی بازپرداخت وام طبق شرایط ذکر شده در قرارداد وام

وام بیمه عمر آسیا

بیمه آسیا از سال 1373 فعالیت خود در زمینه بیمه عمر را آغاز نموده است.
این شرکت 81,185 بیمه‌نامه عمر در سال 96 صادر کرده که نسبت به سال 95 رشد 22.77 درصدی داشته است.
انواع بیمه عمر این شرکت شامل بیمه‌نامه مختلط عمر و پس انداز (طرح قدیم)، بیمه نامه جامع عمر و پس انداز و بیمه نامه جامع مهر آسیا می‌باشد.

شرایط وام بیمه عمر آسیا

شرایط دریافت وام توضیحات
مقدار وام پرداختی حداکثر 80 درصد ارزش بازخریدی اندوخته
میزان گذشت از مدت بیمه‌نامه پس از 2 سال
حداقل مقدار اندوخته بدون محدودیت
میزان سود حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به اندوخته
نحوه‌ی بازپرداخت وام طبق شرایط بیمه‌نامه

به این نکات باید توجه داشت که در سال‌های ابتدایی به دلیل کمتر بودن اندوخته بیمه‌گذار میزان وام مسلما کمتر خواهدبود و این مقدار با گذشت زمان از بیمه‌نامه بیشتر خواهدشد.
همچنین هرچه مقدار حق‌بیمه‌های پرداختی بیشتر باشد مقدار اندوخته شخص بیمه‌گذار بیشتر خواهدشد، در نتیجه میزان وام دریافتی بیشتر می‌شود.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

خرید بیمه عمر از ازکی

به راستی که انتخاب بهترین بیمه عمر برای افراد مختلف، سخت است اما ازکی می‌تواند این کار را برای شما آسان کند.

ازکی به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، با ارائه مشاوره رایگان، دقیق و بی‌طرفانه شمارا در انتخاب بهترین بیمه عمر راهنمایی می‌کند و می‌توانید به صورت آنلاین بیمه عمر مورد نظر خود را خریداری کنید.

علاوه بر بیمه عمر می‌توانید سایر بیمه‌ها از جمله شخص ثالث، بدنه، مسافرتی و… را به صورت آنلاین از ازکی خریداری کنید.


شرایط وام بیمه عمر | از بیمه عمر خود بدون ضامن و وثیقه وام بگیرید.
4.9 (97%) 20 votes
Print Friendly, PDF & Email

26 دیدگاه در “شرایط وام بیمه عمر | از بیمه عمر خود بدون ضامن و وثیقه وام بگیرید.

 1. با سلام. سوال من این هست که من ۲۳سال سن دارم و پدرم منو بیمه عمر ۳۰ ساله کرده. ۳۰سال دیگر من ۵۳سال خواهم داشت. اگه بخوام ۱۵ ساله بیمه رو بازخرید کنم ضرر میکنم؟ مشاور به ما گفت که من ۳۰ساله میزنم اما اگه ۱۵ ساله بازخرید کنی هم اشکالی نداره. ضمنا مشاور به ما گفت موقعی که زمان بیمه سر میرسد (یعنی بعد از ۳۰سال) یه مقدار پولی هم میاد روی مبلغ بازخریدی به عنوان سودمشارکت (یه همچین چیزی) ، اگه من ۱۵ ساله یا ۲۰ساله بیمه رو بازخرید کنم بازم اون سود برام محاسبه میشه؟ یا فقط ارزش بازخریدی رو پس میگیرم؟

  • سلام وقت شما بخیر.
   اگر بیمه‌نامه عمر خودتون رو در کمتر از 5 سال بازخرید کنید، سودی برای شما نداره، 15 سال مشکلی ندارد ولی بهتره که دیرتر بازخرید کنید مثلا بعد از 20 سال. درمورد سوال دومتون هم، هرساله سود قطعی (سود مشارکت+سود تضمینی) به اندوخته شما تعلق میگیره و سود مشارکت از همون سال اول برای شما محاسبه میشه.

  • سلام دوست عزيز در زمان سر رسيد بيمتون در سال جديد بيمه نامه رو به ١٥ سال ك خودتون مد نظرتون تبديل كنيد اگر زودتر از مدت قرار داد برداشت كنيد سود مشاركت بهتون تعلق نميگيره

  • سلام دوست عزيز در زمان سر رسيد بيمتون در سال جديد بيمه نامه رو به ١٥ سال ك خودتون مد نظرتون تبديل كنيد اگر زودتر از مدت قرار داد برداشت كنيد سود مشاركت بهتون تعلق نميگيره

 2. سلام بیمه عمر آسیا دارم برای دریافت وام مراجعه کردم.گفتند یک ساله 4 درصد و 2 ساله 8 درصد سود داره وقتی برای گرفتن حواله رفتم دیدم سود را 22 درصد حساب کردند برای بازپرداخت 2 ساله .متاسفانه از توضیحاتشون قانع نشدم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام و وقت بخیر.
   اون 4 یا 8 درصدی که مبفرمایید، به جز سود تضمینی شما از بیمه عمر است.

 3. برای عضویت بیمه عمر هیچ آزمایشی گرفته نمیشه پس چطور در آینده از کارافتادگی یا بیماری را تشخیص میدهند ممکنه فردی بیماری داشته باشه اما پنهان کند این شبهه برانگیزه مثلا برای بیمه بدنه از ماشین عکس میگیرن که مشخص باشه هنگام بیمه شدن سالمه

  • سلام وقت شما بخیر.
   یک اصل مهم در زمان خرید بیمه نامه و پر کردن پرسشنامه اون، اصل حسن نیته. یعنی اگر شما مثلا در مورد وضعیت سلامتیتون اطلاعات غلطی رو وارد کنید و در زمان حادثه یا بیماری بر اساس سوابق پزشکیتون مشخص بشه که منشا اون مشکل قبل از خرید بیمه وجود داشته، بیمه نه تنها هیچ هزینه ای رو به شما پرداخت نمیکنه، بلکه بیمه نامتون فسخ میشه و حتی حق بیمه هایی که پرداخت کردید بهتون برنمیگرده. پس اگه قصد خرید بیمه عمر یا هر بیمه ای رو دارید، به این موضوع توجه کنید و اطلاعاتتون رو دقیق و درست به شرکت بیمه اعلام کنید.

   • یعنی توپ رو میندازن تو زمین بیمه شده ، آزمایش و تست بکنن بعد بهانه گیری نشه . مشکل اینجاست که حسن نیت بیمه ها مشخص نیست

    • در مورد حسن نیت شرکت های بیمه هم قوانین مختلفی وجود داره اما در بیمه های مختلف از بیمه گذار یا بیمه شده انتظار میره که حسن نیت باشه و قبل از خرید بیمه تمام اطلاعات لازم رو به شکل صادقانه به شرکت بیمه بگه

 4. سلام من ۵سال بیمه ایرانم خواستم ببینم چقد وام بهم تعلق میگیره تاحالا وامم نگرفتم

  • سلام دوست عزیز.
   مبلغ وام به میزان اندوخته بیمه عمر شما بستگی داره و شما باید جدول بیمه عمرتون رو مشاهده کنید

 5. سلام این میزان سود وام گفته حداکثر ۴ درصد بیشتر از سودتضمینی متعلق اندوخته یعنی چند درصد؟

  • سلام وقتتون بخیر.
   4 درصد بیشتر از سود تضمینی یعنی مثلا توی دو سال اول بیمه عمر که سود تضمینی 16 درصده، سود وام میشه 20 درصد. در واقع توی مدت بازپرداخت وام، سود تضمینی به شما پرداخت نمیشه و شما باید مبلغ وامتون رو با 4 درصد بهره به شرکت بیمه پرداخت کنید.

 6. Sسلام و خسته نباشید
  از کجا میتونم متوجه بشم بیمه عمر من مدت دار هست یا خیر؟

  • سلام وقتتون بخیر.
   بستگی داره بیمه عمرتون بیمه عمر و سرمایه گذاری باشه یا بیمه عمر و حوادث. بهتره برای دریافت اطلاعات دقیق به شرکت بیمه تون مراجعه کنید.

 7. سلام من شنیدم از هر بیمه نامه در طول مدت واریز اقساط به تعداد محدودی میشود وام گرفت مثلا بیمه عمر بیمه معلم ۸ بار بیشتر نمیشه وام بگیری آیا این موضوع صرفاً به بیمه معلم اختصاص دارد یا بقیه بیمه ها را شامل می شود

  • سلام و وقت بخیر.
   در همه شرکت های بیمه بعد از تسویه وام قبلی میشه دوباره وام گرفت. حداکثر تعداد دفعاتش هم در شرکت های مختلف متفاوته و بعضی از شرکت ها محدودیت ندارن

 8. سلام خسته نباشید برای گرفتن وام از بیمه پاسارگاد حتما خود بیمه گذار باید باشه
  کسی که بیمه شده نمیتونه وام دریافت کنه؟

  • سلام ممنونیم از شما.
   فقط بیمه گذار میتونه وام بگیره و باید فرم درخواست رو امضا کنه

 9. سلام و وقت بخیر
  خواستم بپرسم اگر بیمه گذار در مدت پرداخت وام فوت کنن، مابقی وام چه می شود؟

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   در این حالت اقساط باقی مونده از اندوخته بیمه نامه فرد کسر میشه و بعد مابقی اندوخته به اضافه سرمایه فوت به ذی نفعان پرداخت میشه

 10. با سلام یعنی کل ۲۰ درصد سود در طول بازپرداخت وام به حساب شرکت بیمه میره,پس در اصل ما یه وام با سود ۲۰ درصد دریافت میکنیم.سود بانکها که بهتره ۴ درصده

  • بله دوست عزیز همینطوره. البته الان سودی که بانک به ازای دریافت وام از افراد میگیره هم خیلی بیشتر از این عددیه که شما میفرمایید

 11. سلام
  شما نوشتید بیمه آسیا میزان سود حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به اندوخته الان من تماس گرفتم با بیمه میگن 12 تا 18 درصد !!!! این یعنی چی؟ مثلا ی وام 2 ملیونی بگیری باید 2500 پس بدی و این واقعا خیلی زیاده

  • سلام دوست عزیز
   سود تضمینی که به بیمه عمر تعلق میگیره (همونطور که در مقاله نوشته شده) بسته به سال بیمه میتونه 16، 13 یا 10 درصد باشه. مبلغ سود حداکثر 4 درصد بیشتر است یعنی سود وام میتونه بین 11 تا 20 درصد باشه. میزان سود هم بستگی به موارد مختلفی داره. در واقع مقدار سودی که شما میفرمایید حدود 2 درصد هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *