استفاده از دو بیمه تکمیلی

چگونه می‌شود همزمان از چند بیمه تکمیلی استفاده کرد؟ شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی

بعضی از افراد هستند که به دلایل مختلف دو یا چند بیمه تکمیلی دارند. این افراد می‌توانند از همه بیمه‌های خود استفاده کنند اما استفاده از دو بیمه تکمیلی شرایطی دارد که در این بخش قصد داریم به آن بپردازیم.

شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی چیست؟

برای استفاده از چند بیمه تکمیلی یک شرط مهم وجود دارد و آن هم این است که مجموع خسارت‌های دریافتی شما از شرکت‌های بیمه نباید از کل هزینه‌های درمانی که پرداخت کرده اید بیشتر بشود. یعنی مثلا اگر هزینه عمل جراحی شما 30 میلیون تومان شده باشد، مجموع خسارت هایی که از بیمه پایه و بیمه‌های تکمیلی خود دریافت می‌کنید، نباید از 30 میلیون تومان بیشتر باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که مبلغ فرانشیزی را که در بیمه تکمیلی اول خود پرداخت می‌کنید، فقط می‌توانید از بیمه پایه دریافت کنید نه از بیمه‌های تکمیلی دیگرتان.


بیشتر بخوانیم: چرا بیمه پایه برای بیمه تکمیلی لازم است؟ منظور از بیمه‌گر پایه چیست؟


مراحل استفاده از دو بیمه تکمیلی چگونه است؟

برای استفاده از دو بیمه تکمیلی دو حالت وجود دارد:

در حالت اول اگر قصد دارید با دریافت معرفی نامه برای درمان خود اقدام کنید، باید به شرکت بیمه ای که تعهدات آن بالاتر است مراجعه کرده و برای مرکز درمانی مورد نظر خود معرفی نامه دریافت کنید. اگر هزینه درمانی شما از سقف تعهدات بیمه‌گر تکمیلی اولتان بیشتر شد، باید هزینه آن را خودتان پرداخت نمایید و بعد با پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی خود به بیمه‌گر تکمیلی دومتان مراجعه کرده تا مابقی هزینه‌ها را دریافت نمایید.

در حالت دوم بعد از پرداخت هزینه‌های درمانی، باید به همراه پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی به شرکت بیمه ای که تعهدات آن بالاتر است مراجعه کرده و خسارت خود را دریافت کنید و بعد برای بقیه هزینه‌ها به بیمه تکمیلی بعدی خود مراجعه کنید.

اگر قصد دریافت خسارت از بیمه‌گر پایه خود را دارید، حتما باید قبل از مراجعه به بیمه‌گر تکمیلی به بیمه‌گر پایه مراجعه کنید. یعنی اولویت در دریافت خسارت با بیمه پایه است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *