استفاده از دو بیمه تکمیلی

چگونه می‌شود همزمان از چند بیمه تکمیلی استفاده کرد؟ شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی

بعضی از افراد هستند که به دلایل مختلف دو یا چند بیمه تکمیلی دارند. این افراد می‌توانند از همه بیمه‌های خود استفاده کنند اما استفاده از دو بیمه تکمیلی شرایطی دارد که در این بخش قصد داریم به آن بپردازیم.

شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی چیست؟

برای استفاده از چند بیمه تکمیلی یک شرط مهم وجود دارد و آن هم این است که مجموع خسارت‌های دریافتی شما از شرکت‌های بیمه نباید از کل هزینه‌های درمانی که پرداخت کرده اید بیشتر بشود. یعنی مثلا اگر هزینه عمل جراحی شما 30 میلیون تومان شده باشد، مجموع خسارت هایی که از بیمه پایه و بیمه‌های تکمیلی خود دریافت می‌کنید، نباید از 30 میلیون تومان بیشتر باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که مبلغ فرانشیزی را که در بیمه تکمیلی اول خود پرداخت می‌کنید، فقط می‌توانید از بیمه پایه دریافت کنید نه از بیمه‌های تکمیلی دیگرتان.


بیشتر بخوانیم: چرا بیمه پایه برای بیمه تکمیلی لازم است؟ منظور از بیمه‌گر پایه چیست؟


مراحل استفاده از دو بیمه تکمیلی چگونه است؟

برای استفاده از دو بیمه تکمیلی دو حالت وجود دارد:

در حالت اول اگر قصد دارید با دریافت معرفی نامه برای درمان خود اقدام کنید، باید به شرکت بیمه ای که تعهدات آن بالاتر است مراجعه کرده و برای مرکز درمانی مورد نظر خود معرفی نامه دریافت کنید. اگر هزینه درمانی شما از سقف تعهدات بیمه‌گر تکمیلی اولتان بیشتر شد، باید هزینه آن را خودتان پرداخت نمایید و بعد با پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی خود به بیمه‌گر تکمیلی دومتان مراجعه کرده تا مابقی هزینه‌ها را دریافت نمایید.

در حالت دوم بعد از پرداخت هزینه‌های درمانی، باید به همراه پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی به شرکت بیمه ای که تعهدات آن بالاتر است مراجعه کرده و خسارت خود را دریافت کنید و بعد برای بقیه هزینه‌ها به بیمه تکمیلی بعدی خود مراجعه کنید.

اگر قصد دریافت خسارت از بیمه‌گر پایه خود را دارید، حتما باید قبل از مراجعه به بیمه‌گر تکمیلی به بیمه‌گر پایه مراجعه کنید. یعنی اولویت در دریافت خسارت با بیمه پایه است.

Print Friendly, PDF & Email

6 دیدگاه در “چگونه می‌شود همزمان از چند بیمه تکمیلی استفاده کرد؟ شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی

 1. بعنوان استادتمام بازنشسته دانشگاه شهید بهشتی تهران- چگونه می‌توانم بیمه دوم تهیه کنم؟

  • سلام و وقت بخیر. اگه منظورتون اینه که بیمه اولتون بیمه تکمیلی گروهیه، میتونید از بیمه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی به عنوان بیمه تکمیلی دوم استفاده کنید.

 2. با سلام
  من بیمه تکمیلی در شرکت محل کارم هستم ایا امکان استفاده ار بیمه تکمیلی که ویژه هنرمندان و مترجمان هم هست را میتوان داشته باشم ؟و از هر دو بیمه تکمیلی استفاده کنم؟

  • سلام و وقت بخیر.
   بله شما میتونید همزمان دوتا بیمه تکمیلی داشته باشید

 3. مادر من تحت پوشش دو بیمه تکمیلی فرهنگیان و رانندگان هست.الان عمل تعویض مفصل ران انجام داده و هزینه های عمل ایشون بیشتر از چیزی هست که این دو بیمه روی هم رفته تقبل میکنن.ما میتونیم از هر دو بیمه هزینه های درمان رو پس بگیریم؟؟

  • سلام و وقت خیر.
   بله شما باید اول به بیمه ای که پوششش بالاتره مراجعه کنید و بعد به بیمه دومتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *