اخبار ازکی

هدف‌گذاری‌‌های استارت آپ ازکی تشریح شد| از معرفی محصول تا کمک به ایجاد Big Data در صنعت بیمه

به گزارش ریسک نیوز، تیم لطیف، رئیس هیات مدیره استارت آپ ازکی با بیان اینکه «ازکی» با آدرس اینترنتی AZKI.com به عنوان «مرکز مشاوره و انتخاب آنلاین بیمه» و با شعار “از کی بیمه بگیرم” توانسته با رویکردی متفاوت، شرایط مشاوره، مقایسه و خرید انواع خدمات بیمه با پوشش‌های مختلف از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف را فراهم کند ، گفت: در انتخاب اسم ازکی تلاش شده تا مفهوم مقایسه را در خود داشته باشد. این دامین با رقم قابل توجهی از خارج خریداری شده که می‌توان گفت تنها دامین چهار حرفی موفق دات کام داخلی محسوب می‌شود.

به گفته تیم لطیف در این استارت آپ تلاش شده تا  شرایط مقایسه‌ای منصفانه‌ای  در کلیه فرایندهای بیمه‌ای از خرید بیمه‌نامه‌ها تا بخش خسارت و قیمت و  حتی تحلیل ریسک‌های بیمه‌ای  فرا روی بیمه گذار قرار گیرد تا در نهایت بتواند از میان گزینه‌های موجود بهترین انتخاب را داشته باشد.

لطیف با نگاهی به تجارب جهانی به کشور آلمان اشاره کرد و گفت: در المان استارت آپ check 24 که از جمله سایت‌های مقایسه بیمه‌ای محسوب می‌شود، توانسته 50 درصد سهم بازار بیمه آلمان را به خود اختصاص دهد. این نوع استارت آپ‌ها در انگلیس نیز توانسته اند جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص دهند.

وی در پاسخ به ریسک نیوز که در شرایط فعلی چندین استارت اپ بیمه‌ای در حال فعالیتند تفاوت شما با رقبایتان چیست، گفت: بدون شک در حوزه استارت آپ‌های بیمه‌ای فقط یک بازیکن نخواهیم داشت. همان طور که در انگلیس چهار استارت آپ بیمه‌ای بازار را در دست گرفته اند.

هدف‌گذاری‌‌های استارت آپ ازکی:

به گفته رئیس هیات مدیره ازکی وجه تمایز ما با رقبا در استفاده از زیر ساخت‌های قوی و ابزارهای قدرتمند فناوری اطلاعات است. ضمن اینکه دارای ERP حرفه‌ای هستیم.

همچنین یکی از هدف گذاری‌ های ما تمرکز بر Big Data  است که در نمونه‌های مشابه کمتر مشاهده شده چرا که این هدف گذاری‌ ها نیازمند ابزارهای‌ آی تی قوی و سرمایه گذاری‌های پر هزینه است که شاید در اختیار سایرین نباشد. علاوه بر اینکه به دلیل ارتباطات ما با استارت آپ‌های آلمان، الگوهای جهانی قدرتمندی را در دسترس داریم.

وی در ادامه وجه تمایز ازکی به بیمه را در نگاه جدی به این صنعت دانست و گفت: معتقدیم بیمه شوخی نیست، زیرا با جان و مال مردم سروکار دارد. ضمن اینکه فضای صنعت بیمه نگاه حرفه‌ای و به دور از سطحی نگری را می‌طلبد.

وی همچنین وجه تمایز دیگر ازکی با رقبای فعلی را در میزان سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌های خارجی معرفی کرد و اذعان داشت: 80 درصد سرمایه ازکی از داخل و 20 درصد دیگر از طریق سرمایه گذاری خارجی تامین شده است.

هدف‌گذاری‌‌های استارت آپ ازکی
هدف‌گذاری‌‌های استارت آپ ازکی

معرفی محصول جدید به شرکت‌های بیمه:

تیم لطیف معرفی محصولات جدید به شرکت‌های بیمه را از دیگر هدف‌گذاری‌‌های استارت آپ ازکی دانست و تصریح کرد: یکی از حلقه‌های مفقوده صنعت بیمه ایران عدم تنوع محصولات بیمه‌ای است.

در این راستا در صددیم با توجه به نیاز سنجی مشتریان بیمه‌ای محصولات جدید بیمه‌ای را تعریف و به شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی معرفی کنیم تا در نهایت با اخذ مجوزهای لازم سهمی در تولید محصولات جدید بیمه‌ای داشته باشیم.

کمک به صنعت بیمه در ایجاد Big Data:

تیم لطیف با بیان اینکه یکی از خلاء‌های صنعت بیمه ایران عدم ورود به حوزه Big Data است، از هدف گذاری‌ های دیگر این استارت آپ را کمک به صنعت بیمه در حوزه Big Data نام برد و گفت: در دنیا استارت آپ‌ها قادرند تا با در اختیار گرفتن اطلاعات مشتریان و ایجاد پروفایل‌های اطلاعاتی ، ضمن برآورد میزان ریسک‌ها و خسارت‌های ناشی از آن، به شرکت‌های بیمه در جمع آوری دیتاهای با محتوا کمک کنند.

به گفته وی گروه ازکی در نظر دارد تا رابطه خود را با صنعت بیمه در حالت برد برد قرار دهد. در این راستا طی هدف گذاری‌ های انجام شده با تجمیع داده‌های مشتریان در حوزه میزان ریسک و خسارات و … اطلاعاتی در اختیار بیمه گران قرار می‌دهد که در نهایت می‌تواند منجر به تولید محصول جدید شود.

تیم لطیف با اشاره به اینکه با گسترش استارت آپ ها، صنعت بیمه در حوزه نرخ دهی، خسارت، تولید محصول و داده‌های با کیفیت شفاف می‌شود، گفت: در حال حاضر در میان استارت آپ‌های موجود در صنعت بیمه تفاوت قابل لمسی دیده نمی‌شود که شاید بدین دلیل است که قوانین موجود همپای تکنولوژی رشد نکرده و نیاز است تا نهاد نظارتی تدوین آیین نامه‌های مدون را در دستور کار قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما به دنبال حذف نمایندگان بیمه نیستیم، چرا که حتی تجارب جهانی نیز نشان داده نمایندگان بهترین مشاوران برای بیمه گذاران هستند که باید توانمند تر شوند.

به گفته وی در جلساتی که با بیمه مرکزی داشتیم قرار شده تا اسامی استارت آپ‌های مورد تایید نهاد نظارتی در سایت بیمه مرکزی اطلاع رسانی شود. ضمن اینکه در تلاشیم تا برای تسهیل فرایندها به سامانه‌های بیمه مرکزی متصل شویم.

منبع: سایت خبری ریسک نیوز

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا