بیمه تکمیلی درمان

بهترین بیمه دندانپزشکی را از کجا تهیه کنیم؟

خدمات دندانپزشکی یکی از پر هزینه ترین خدمات درمانی است. به صورتی که در کشور ما رتبه دوم بعد از هزینه‌های بستری متعلق به هزینه‌های دندانپزشکی‌ می‌باشد. این هزینه رقمی در حدود 15 تا 20 درصد کل هزینه‌های خدمات درمانی و دارویی را شامل‌ می‌شود. همین موضوع اهمیت بیمه تکمیلی در زمینه دندانپزشکی یا به اصطلاح بیمه دندانپزشکی را مشخص‌ می‌کند.

در کشور ما خدمات دندانپزشکی نسبت به سرانه درآمد جامعه، بسیار پر هزینه است. از طرفی هم همه افراد حداقل چند بار در طول زندگی با بیماری‌های دندان و دندانپزشکی روبه رو هستند. تا جایی که شاهد هستیم بسیاری از افراد به علت اینکه هزینه درمان دندان هایشان را ندارند از روی ناچار دندان درد‌های شدید خود را تحمل‌ می‌کنند.

همین موضوع باعث تمایل بسیاری از افراد به خرید بیمه تکمیلی شده و همچنین ضرورت توجه بیمه‌های پایه درمانی را نسبت به این خدمات نشان‌ می‌دهد. در ادامه به بیمه دندانپزشکی، شرایط و پوشش‌های آن در بیمه درمان تکمیلی‌ می‌پردازیم.

وضعیت حال حاضر پوشش دندانپزشکی در بیمه‌های درمانی پایه:

یکی از بیمه‌های پایه که جمعیت زیادی از افراد را تحت پوشش قرار داده، بیمه تأمین اجتماعی است. بعضی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی، خدمات دندانپزشکی را به صورت رایگان به بیمه شدگان خود ارائه‌ می‌دهند. اما این خدمات محدود به بعضی از خدمات ابتدایی دندانپزشکی‌ می‌شود. خدماتی مثل کشیدن دندان، پر کردن معمولی و جرم گیری. یکی دیگر از مشکلات این مراکز، نوبت گیری و هدر رفتن زمان مراجعه کنندگان است.

خدمات دندانپزشکی بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح هم وضعیت مشابهی با بیمه تأمین اجتماعی دارد. به این صورت که این بیمه‌‌ها هم یک سری خدمات پایه دندانپزشکی را با تعرفه‌های کم ارائه‌ می‌دهند. البته بیمه سلامت بابت این خدمات پایه تعرفه‌ای 30 درصدی دارد. یعنی 30 درصد هزینه‌‌ها را از فرد دریافت‌ می‌کند.

اما یکی از مشکلات اصلی اینجاست که این بیمه‌‌ها پشتیبانی مناسبی از مراجعه بیمه شده به مطب‌های دندانپزشکی خصوصی نداشته و افراد مجبور‌ می‌شوند بیشتر هزینه‌‌ها را خودشان پرداخت کنند. همین مسئله باعث شده تا افراد تمایل بیشتری برای خرید بیمه تکمیلی داشته باشند.

بیمه دندان‌پزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گر مانند سازمان تأمین‌ اجتماعی توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی تعیین می‌شود. خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک ( نوعی جرم گیری )
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

کدام بیمه هزینه دندانپزشکی را می‌دهد؟

با توجه به مواردی که گفته شد، به نظر‌ می‌رسد بهترین راه برای جبران هزینه‌های دندانپزشکی، بیمه دندانپزشکی یا همان پوشش دندانپزشکی در بیمه درمان تکمیلی است. البته بیمه‌های تکمیلی هم مثل بیمه‌های پایه بعضی از خدمات مثل خدمات مرتبط با زیبایی فک و دندان و ایمپلنت را پشتیبانی نمی‌کنند.

چرا باید از بیمه تکمیلی دندان پزشکی استفاده کنیم؟

در بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی معمولا به دو صورت وجود دارد:

1) حالت اول:

در حالت اول بیمه‌های تکمیلی با برخی از مراکز دندانپزشکی قرارداد دارند که شما‌ می‌توانید برای خدمات مورد نیاز خود به آنها مراجعه نمایید. در این مراکز تقریبا تمام خدمات دندانپزشکی پوشش داده‌ می‌شود ولی پرداخت درصدی از هزینه‌‌ها تحت عنوان فرانشیز بیمه به عهده شما خواهد بود.

2) حالت دوم:

شما‌ می‌توانید به هر مرکز دندانپزشکی یا مطبی که تمایل دارید مراجعه کنید و از خدمات دندانپزشکی استفاده نمایید. بعد از مراجعه، امکان دریافت هزینه‌های پرداخت شده از بیمه تکمیلی وجود دارد. البته ممکن است در بعضی مواقع برای دریافت هزینه از شرکت بیمه نیاز به تأیید پزشک معتمد بیمه یا انجام رادیوگرافی قبل و بعد از درمان داشته باشید.

بهترین بیمه دندانپزشکی را کدام بیمه ها ارائه می‌دهند؟

بیمه درمان تکمیلی گروهی عموما به شکل قراردادی بین نهاد یا سازمان متقاضی بیمه، و شرکت بیمه منعقد شده و شرایط و پوشش‌های آن بر اساس توافق دوجانبه‌ی طرفین مشخص می‌شود. اما سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی ثابت است. نکته‌ی قابل توجه این است که تنها چند شرکت محدود بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین عوامل برای خرید بیمه به‌خصوص بیمه تکمیلی پوشش‌های مربوط به خدمات دندان‌پزشکی است. بسیاری از مردم به خاطر هزینه‌های هنگفت خدمات دندان‌پزشکی، به دنبال بیمه تکمیلی هستند که تاحدزیادی هزینه‌های سنگین این خدمات را تحت پوشش قرار دهد.

بیمه سامان، sos و تعاون ازشرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند. در ادامه به معرفی پوشش دندانپزشکی در این سه شرکت می‌پردازیم.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی سامان

بیمه درمان تکمیلی سامان شامل 5 طرح خاص به نام طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق است. سقف پوشش دندانپزشکی در این 5 طرح از 100.000 تومان تا 1.000.000تومان قابل انعطاف است. پوشش دندان پزشکی طرح وصال و طرح عقیق بالاترین سقف را نسبت به سایر طرح‌های دیگر دارند که مبلغ آن برابر با 1.000.000 میلیون تومان است. البته بالاترین حق‌بیمه به ترتیب به طرح عقیق و طرح وصال تعلق دارد.

شرط خرید بیمه درمان تکمیلی از بعضی شرکت‌ها انجام چکاپ و آزمایشات پزشکی است. اگر بعد از بررسی نتیجه‌ی آزمایش، مشخص شود ریسک فرد برای شرکت بیمه بسیار بالاست، بیمه درمان به او تعلق نخواهد گرفت.

نکته‌ی مثبت درباره‌ی بیمه سامان این است که انجام آزمایشات پزشکی را قبل از خرید بیمه، برای افراد الزامی نکرده است. اما ممکن است بعد از تکمیل فرم پرسشنامه، طبق نظر پزشک انجام چکاپ و آزمایشات برای بررسی دقیق‌تر وضعیت سلامت فرد، الزامی باشد. اما این موضوع جنبه‌ی عمومی ندارد و بنا بر شرایط ممکن است برای فردی که وضعیت مشخصی ندارد الزامی باشد.

امکان پرداخت حق‌بیمه به شکل قسطی در هر 5 طرح وجود دارد. البته بیمه سامان برای افرادی که حق‌بیمه بیمه تکمیلی خود را یکجا پرداخت کنند و یا بیمه عمر سامان را خریداری کرده باشند، 10% تخفیف در نظر گرفته است.

نام طرح سقف تعهد دندانپزشکی
مهر 100,000
سروش 200,000
شمیم 500,000
وصال 1,000,000
عقیق 1,000,000

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تعاون

بیمه تعاون به تازگی در قالب چهار طرح، بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می‌کند. طرح اقتصادی، طرح جامع، طرح ویژه و طرح ممتاز چهار طرح بیمه تکمیلی انفرادی تعاون هستند.

پوشش دندانپزشکی از 100،000 تومان تا 1,000,000 تومان در این طرح‌ها متغیر است. مانند سایر شرکت‌ها، حق‌بیمه برای سنین مختلف متفاوت است. به طور مثال برای استفاده از پوشش دندانپزشکی 100،000 تومانی در طرح اقتصادی باید 660،000 تومان حق‌بیمه پرداخت شود. همچنین هزینه لازم برای برای بهرمندی از حداکثر پوشش دندانپزشکی با سقف تعهدات 1،000،000 تومان، 1،920،000 تومان است.

انجام چکاپ و آزمایشات پزشکی برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی تعاون الزامی نیست. با توجه به شرایط فرد متقاضی و پرسشنامه‌ای که باید قبل از خرید بیمه پر کند، مشخص می‌شود آیا انجام آزمایشات پزشکی ضروری هست یا نه.

تخفیف خرید نقدی، تخفیف دارندگان بیمه عمر تعاون ( با حداقل اندوخته 1.5 میلیونی) و تخفیف برای افرادی که از سایر بیمه های تعاون استفاده می‌کنند تا سقف 10% بر حق‌بیمه اعمال می‌شود.

نام طرح سقف تعهد دندانپزشکی
اقتصادی 100,000
جامع 200,000
ویژه 400,000
ممتاز 1,000,000

بیمه تکمیلی دندانپزشکی sos

پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی انفرادی sos وجود ندارد و برای استفاده از خدمات دندانپزشکی لازم است بیمه دندانپزشکی به صورت جداگانه خریداری شود.

خدمات دندانپزشکی از تاریخ 97/1/1 به درمان تکمیلی انفرادی شرکت sos اضافه شده که شامل دو طرح طلایی و نقره‌ای است. این دو طرح، جهت افزایش پوشش بیمه‌ای و برای جبران هزینه‌های دندانپزشکی به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود.

 •  سقف پوشش دندانپزشکی در طرح طلایی 4،000،000 تومان و حق‌بیمه‌ی آن 795،000 تومان است.
 •  سقف پوشش دندانپزشکی در طرح نقره‌ای 1،500،000 تومان و حق‌بیمه‌ی آن 475،000 تومان است.

برای خرید بیمه دندانپزشکی لازم است حتما بیمه درمان تکمیلی انفرادی sos را خریداری کنید. البته برای خرید بیمه درمان sos، انجام چکاپ و آزمایشات الزامی است.

میزان پوشش هزینه ها در بیمه تکمیلی دندانپزشکی

توجه داشته باشید که با خرید بیمه تکمیلی تا یک حد معینی‌ می‌توانید از خدمات دندانپزشکی استفاده کنید و این میزان در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است.

سقف پوششی که برای دندان پزشکی می‌توانید استفاده کنید به حق‌بیمه ای که برای خرید بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌کنید بستگی دارد. نوع طرح و سقف تعهدات بیمه در موارد مختلف مثل زایمان، دندانپزشکی و … بر خسارتی که از بیمه دریافت می‌کنید موثر است. ممکن است بیمه در یک طرح خاص برای یک پوشش بیشترین سقف را درنظر بگیرد و برای پوشش دیگر سقف کمتری را ارائه کند. اگر پوشش دندانپزشکی برای شما اهمیت دارد، طرحی را انتخاب کنید که بیشترین پوشش را برای دندانپزشکی داشته باشد.

بیمه دندان‌پزشکی

مشاوره و خرید آنلاین بیمه تکمیلی دندانپزشکی از ازکی

بیمه تکمیلی یکی از بیمه هایی است که در ازکی هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی ارائه‌ می‌شود. شما‌ می‌توانید پوشش دندانپزشکی را در قالب بیمه‌های تکمیلی از ازکی دریافت نمایید. همچنین مشاورین ازکی در خدمت شما هستند تا به سوال‌های شما در زمینه بیمه دندانپزشکی یا بیمه تکمیلی پاسخ دهند.

سوالات متداول

۱.آیا بیمه تامین اجتماعی شامل دندانپزشکی می‌شود؟

بعضی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی، خدمات دندانپزشکی را به صورت رایگان به بیمه شدگان خود ارائه‌ می‌دهند. اما این خدمات محدود به بعضی از خدمات ابتدایی دندانپزشکی‌ می‌شود. خدماتی مثل کشیدن دندان، پر کردن معمولی و جرم گیری. یکی دیگر از مشکلات این مراکز، نوبت گیری و هدر رفتن زمان مراجعه کنندگان است.
۲. آیا بیمه تکمیلی رانندگان شامل دندانپزشکی می‌شود؟بیمه تکمیلی رانندگان شامل دندانپزشکی می‌شود؟

بله؛ بیمه تکمیلی رانندگان شامل دندان پزشکی هم می شود و افراد می توانند از طریق دریافت بیمه تکمیلی انفرادی از این پوشش استفاده کنند.

۳. آیا بیمه تکمیلی بازنشستگان شامل دندانپزشکی می‌شود؟

طرح دندانپزشکی شامل بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنان است که تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ باشند. البته شامل وظیفه‌بگیران تک ‌ورثه همسر تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان نیز می شود.

۴.بیمه تکمیلی چند درصد هزینه دندانپزشکی را پرداخت می‌کند؟

خدمات دندانپزشکی بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح هم وضعیت مشابهی با بیمه تأمین اجتماعی دارد. به این صورت که این بیمه‌‌ها هم یک سری خدمات پایه دندانپزشکی را با تعرفه‌های کم ارائه‌ می‌دهند. البته بیمه سلامت بابت این خدمات پایه تعرفه‌ای 30 درصدی دارد. یعنی 30 درصد هزینه‌‌ها را از فرد دریافت‌ می‌کند.

 

نمایش بیشتر

94 دیدگاه

  1. بیمه تکمیلی یعنی به جبران هزینه های درمان کمک کند.
   در حقیقت مبلغ یک میلیون تومان چند درصد هزینه‌ها را تامین می‌کند؟

 1. هزینه های دندانپزشکی خیلی بالاست و سالی 1 میلیون با پرداخت بیمه ی بالا اصلا صرف نمیکنه اونم برای قشر کارگر!!

  1. من رفتم بیمه دندانپزشکی همکارت رو گرفتم. به مشکلی همکارت داره اونم اینه که تو شهرستان مرکز کم دارن. من تو تهران رفتم دندانپزشکی و سی درصد تخفیف گرفتم.

    1. سلام دوست عزیز
     جرمگیری جزو زیبایی حساب میشه و بیمه معمولا پوشش نمیده. ولی به طور کلی هزینه در بیمارستان تامین اجتماعی مطابق تعرفه اعلام شده هست که میتونین از طریق خود بیمارستان پرس و جو کنین.

     1. سلام عزیزم ما بیمه گذار هستیم بیمه مهراز و الان توی تخفیف سالانه با مبلغ ۶۳۸ تومن بیمه میشین که با تخفیف میشه ۵۳۰ بدون سقف همه کارهاتون با ۵۰ درصد تخفیف توی مراکزمون انجام میشه
      خواستین تماس بگیرید

   1. باسلام کسی میدونه کاشت دندان و عصب کشی وجراحی قبل ازکاشت باهم مثلا میگیم ده تومان بشه چند درصدشو بیمه تقبل میکنه؟

    1. علی عزیز سلام
     تا سقف پوشش دندان پزشکیتون و طبق تعرفه بیمه هزینه را پرداخت می‌کند.

   2. سلام نداریم اون بیمه نیست رفتن با بیمه آماری قرار بستن با اونا کار می‌کنند اصلش بیمه آماری که هست نه sos تو سایتشون زدن بیمه نیستن

  1. سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز پایین ترین و ضعیف ترین طرح بیمه تکمیلی سامان پوشش دندانپزشکی 100 هزار تومنی داره. شما میتونید طرح های بهتر رو انتخاب کنید تا پوشش بیشتری داشته باشید.

   1. سلام خواستید بیاید از بیمه سرمد نمایندگی فروش بگیرید تا سقف 50میلیون تومان هم برای دندان های سالم با فرانشیز 10% و همچنین دندان‌های ناسالم با فرانشیز 50% بذارن ارائه میدن البته هنوز رسمی اعلام نشده مجوز هاش دریافت شده

 2. دندان مصنوعی هزینه بالای ۱ میلیون داره اگر هزینه دندان مصنوعی ۲.۵ میلیون باشه با قرارداد ۱ ساله بیمه ماهیانه مرداختی چه قدر می شود

  1. سلام و وقت بخیر.
   توی بیمه تکمیلی انفرادی هزینه دندان مصنوعی پرداخت نمیشه. اما اگه منظورتون بیمه تکمیلی گروهیه، پوشش ها به قرارداد بیمه نامتون بستگی داره و باید از شرکت بیمه تون اطلاعات بگیرید.

 3. باسلام.بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی هستم.پانزده ماه پیش دندونامو کشیدم ومصنوعی گذاشتم البته دندونای جلوفک پائین رانکشیدم.میخواسم بدونم هزینه ایی که پرداخت کردم حالا بیمه تکمیلی به من پس میده؟
  باتشکر

  1. سلام دوست عزیز.
   متاسفانه بیمه تکمیلی تامین اجتماعی هزینه دندان مصنوعی رو پرداخت نمیکنه. اما بهتره با مدارک پزشکیتون به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید تا هزینه هایی مثل کشیدن دندان رو دریافت کنید.

 4. با سلام بیمه تامین اجتماعی هستم میخوام بیمه انفرادی تکمیلی بیمهsosبشم در شهرستان از کجا بدونم کدام بیمه ها داره و چه کار باید بکنم

  1. سلام وقتتون بخیر.
   برای خرید بیمه تکمیلی sos میتونید به سایت http://www.iranassistance.com مراجعه کنید. اما اگه بخواید بیمه تکمیلی انفرادی رو از شرکت های دیگه مثل بیمه سامان تهیه کنید میتونید در سایت azki.com ثبت سفارش کنید یا با شماره 02154864 تماس بگیرید.

 5. سلام
  من دندان هایم را امروز عصب کشی و پر کردم ایا بیمه تکمیلی هزینه اش را میدهد ؟
  رادیو گرافی قبل و بعد هم گرفته ام …!

  1. سلام و وقت بخیر.
   از اونجایی که ما اطلاعاتی در مورد شرکت بیمه و طرح بیمه ای شما نداریم، نمیتونیم راهنماییتون کنیم.
   بهتره با شرکت بیمه تون تماس بگیرید و اگه این موارد جزو پوشش بیمه شما بود، به همراه مدارک و صورت حساب ها به بیمه مراجعه کنید.

  1. سلام دوست عزیز.
   ایمپلنت جزو استثنائات بیمه تکمیلی هست که در بیشتر بیمه ها از جمله بیمه سامان پرداخت نمیشه

 6. سلام
  من بیمه دندان سامان شدم واقعا افتضاح بود و برخورد دکترهای طرف قرارداد خوب نبود.

 7. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که سقف هزینه های که برای مثال بیمه سامان گفته یک میلیون تومان واسه دندانپزشکی هست فقط برای ۱ دندان هست یا اگه کسی کلآ بخواد همه ی دندوناشو ایمپلنت بذاره بازم همون یک میلیونه؟

  1. سلام دوست عزیز.
   سقفی که در بیمه نامه ذکر میشه، مجموع هزینه هاست. مثلا ممکنه شما تا سقف 1 میلیون 3 دندنون رو پر کنید یا …
   ضمنا هزینه ایمپنت در هیچکدوم از بیمه های تکمیلی تحت پوشش نیست، مگر بعضی از بیمه های تکمیلی گروهی با تعداد اعضای خیلی بالا.

   1. سلام و وقت بخیر
    میشه لطفآ راهنمایی بفرمائید کدام بیمه تکمیلی هزینه های مربوط به ایمپلنت و یا مصنوعی بر پایه ایمپلنت رو پرداخت میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمائید؟!

    1. سلام وقت شما هم بخیر.
     دوست عزیز متاسفانه ایمپلنت و دندان مصنوعی جزو استثنائات همه بیمه های تکمیلیه و هیچ بیمه ای اون رو پوشش نمیده. چون این جور چیزها زیبایی محسوب میشه

     1. سلام ببخشید چند دندان ایمپلنت کردی ؟ چند درصد هزینه ایمپلنت رو میده بیمه پارسیان ؟

  1. سلام دوست عزیز.
   به پوشش ها و سقف تعهدات بیمه نامه شما بستگی داره. سقف هزینه دندانپزشکی در شرکت ها و طرح های مختلف بیمه تکمیلی متفاوته.

 8. سلام وقت بخیر من بیمه تامین اجتماعی هستم و بیمه تکمیلی اتیه سازان حافظ هم دارم میخوام بدونم این بیمه شامل چ خدماتی از دندون پزشکی میشه و چند درصد رو باید پرداخت کنم
  مچکر

  1. سلام و وقت بخیر.
   برای استفاده از خدمات دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی، شما باید به بیمارستان های مخصوص تامین اجتماعی مراجعه کنید

 9. سلام و عرض ادب به دوستان و همدردهای گرامی
  تمام بیمه ها براساس درآمدهای اقتصادی بنا نهاده شدند و از تکنیک های خاصی استفاده میکنند. از ترفندهای به ظاهر مفید و فریبنده استفاده میکنند. دندان، به علت موقعیت حساسش ، عمر مفیدی دارد و با افزایش سن، آثار خرابی دندان ظاهر میشود و هزینه های سر سام آور تعمیر دندان آغاز میگردد. به همین دلیل هیچ بیمه ای حاضر به تقبل هزینه های نامعقول نمیشود.
  بهتر این است که به یک پزشک مراجعه کنید و به صورت قسطی عملیات لازم رو انجام بدهید.

   1. ‌اگه مقاله بالارو خونده باشید نوشته بیمه تامین اجتماعی فقط برای روکش سطحی وجراحی دندان، کشیدن دندون و جرمگیری و عکس دندون و ویزیت پولی نمیگیره البته توی بیمارستان تامین احتماعی که باید مثلا ۶ صبح بری ببینم آیا نوبت بهت برسه یا نه؟من دیدم گاهی بعضیا که توی دهاتهای اطراف بیمارستانهای تامین اجتماعی هستن شب رو در بیمارستان میخوابن که ساعت ۵ برن نوبت بزنن متاسفنه.چون اینقدر مبلغ کاردندان پزشکی زیاده کمتر کسی میتونه بره مطب و کارهای دندونش رو انجام بده خیلی برای اینکه نمیتونن پول بدن دندوناشون رو میکشن که نخوان عصب کشی و پرکردن دندان و مخصوصا روکش که هزینش خیلی بالاست رو انجام بدن .دندونیم که عصب کشی میشه و پر بشه اگه روکش نشه بعد از چند ماه اون پر کردن دندان میریزه تو دهنت و دندون یواش!یواش خوردمیشه و چیزی ازش نمیمونه

 10. سلام.من میخام دندون هام رو بیمه تکمیلی کنم باید چ مراحلی رو طی کنم.رفتم برا پر کردن یک دندونم میگن یک میلیون.بیمه تکمیلی انفرادی میخام انجام بدم.کدوم بیمه از همه بهتر و باصرفه تره.

 11. سلام.خسته نباشید.
  مشکل دندونای بنده زیاد هستش،هم ایمپلنت میخواد هم عصبکشی،جراحی دندون عقل وارتودنسی و …
  آیا بیمه تکمیلی هست که همه مشکلات دندانپزشکی رو شامل بشه؟حتی با هزینه بالاتر از ۱ میلیون تا ۵ میلیون؟؟؟
  تشکر

  1. سلام ممنون از شما.
   بیمه دندانپزشکی sos حداکثر تا سقف 4.5 میلیون رو پوشش میده. البته شما باید اول بیمه تکمیلی sos رو خریداری کنید تا بتونید بیمه دندانپزشکی رو هم خریداری کنین که مجموعا حق بیمه زیادی رو باید پرداخت کنین. البته ایمپلنت و ارتودنسی جزو استثنائات همه بیمه های تکمیلیه و هزینه اون پرداخت نمیشه.

 12. سلام پسرم ۸ سالشه و برای اینکه فک پایینش کوچکه و دندانهای کج داره میخوام ارتودنسی انجام بدم با دفترچه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی اسیا میخوام بدونه تا چه سقفی هزینه رو دریافت میکنم

  1. سلام و وقت بخیر.
   به صورت کلی، ارتودنسی جزو استثنائات همه بیمه های تکمیلیه و معمولا شرکت های بیمه هزینه ای براش پرداخت نمی کنن. مگر در برخی از بیمه های تکمیلی گروهی با تعداد خیلی بالا

 13. با سلام دفتر چه من تامین اجتماعی هست میخوام دوتا از دندوناموپرکنم ایا دفترچه تامین اجتماعی پوشش میده

  1. سلام و وقت بخیر.
   شما باید به مراکز درمانی تأمین اجتماعی مراجعه کنید. لیست مراکز رو هم میتونید از سایت تامین اجتماعی دریافت کنید

 14. با بیمه تامین اجتماعی ایا میتونم دندونامو ارتو دنسی و سیم کشی کنم و تا چ حد هزینه پرداخت میشه؟

 15. بنظر من در کشور عزیزمان ایران با مدیریت سطح بالای همه ی مسئولین گرامی مان ، بهترین راه درمان دندان ، بی خیالی و خوردن سوپهای خوشمزه است .

 16. سلام من مادرم بازنشستس و بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی داره و من تحت پوشش هستم حالا میخوام بدونم مراکزی هست که بشه از این بیمه ها برای دریافت هزینه های انجام شده از طیق بیمه تکمیلی اقدام کرد یا اینکه با تامین اجتماعی قرار داد داشته باشن دولتی باشن بشه ارزون تر ارتودنسی کرد

  1. سلام هزینه عصب کشی وروکش با دفترچه نیروهای مسلح چطوره چند درصد بعهده خودمون هست

 17. سلام میشه بگین بیمه ها کی شارژ میشن؟ یعنی من که الان از بیمه م استفاده کردم و پولشو گرفتم باز دوباره کی تمدید میشه تا دوباره برم دندونپزشکی؟

  1. سلام دوست عزیز.
   هیچ بیمه ای خود به خود شارژ نمیشه. یعنی شما باید بعد از اتمام بیمه نامه (که توی بیمه تکمیلی یک ساله ست) خودتون برای تمدید بیمه نامه اقدام کنید.
   در هر بیمه نامه هم میتونید تا سقف پوشش دندانپزشکی از بیمه تون استفاده کنید و محدودیتی در تعداد دفعات مراجعه وجود نداره. فقط مجموع هزینه ها محدودیت داره

 18. سلام من کامل متوجه نشدم دوره انتظارش یک سالس؟ینی من یک بار از اون میتونم استفاده کنم؟
  و اینکه میشه فقط بیمه دندان پزشکی رو گرفت؟بقیه خدمات درمانی رو نگیریم

  1. سلام دوست عزیز.
   توی پوشش دندانپزشکی دوره انتظار وجود نداره. توی متن هم چنین چیزی نوشته نشده.
   تعداد دفعات استفاده هم محدودیت نداره ولی مجموع استفاده ها باید تا سقف پوشش دندانپزشکی باشه.
   ضمنا برای استفاده از این پوشش، باید حتما کل بیمه نامه تکمیلی رو خریداری کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   ارتودنسی چون به عنوان زیبایی حساب میشه بیمه تکمیلی هزینه‌هاش رو پوشش نمیده. بجز در بعضی از بیمه‌های تکمیلی گروهی با تعداد بالا و با تایید پزشک معتمد بیمه

 19. سلام خواستم بدونم بیمه ای هست ک بتونه هزینه عمل لیزیک یا لازک رو پرداخت کنه

  1. سلام دوست عزیز
   معمولا جراحی‌های چشم که برای حذف عینک هستن تحت پوشش بیمه تکمیلی انفرادی نیستن. اما اگر بیمه تکمیلی گروهی داشته باشین ممکنه بتونین با توجه به شرایط بیمه نامه هزینه این عمل رو از بیمه دریافت کنین. با این وجود بازهم باید عمل به تایید پزشک معتمد بیمه تکمیلی برسه تا هزینش توسط بیمه پرداخت بشه

 20. سلام.من امروز دندون عقلمو کشیدم..بیمه تکمیلی ودفترچه تامین اجتماعی داریم وازطریق همون دکترتامین اجتماعی کشیدم.خاستم بدونم هزینه کشیدن دندون عقل چقدر هست؟؟ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه‌های دندان پزشکی با توجه به مصوبه تعیین میشه و شما باید از طریق درمانگاه جویا بشین.

 21. سلام آیا بیمه ای به نام بیمه دندانپزشکی همکارت داریم؟ یکی قبلا اینو پرسیده بود منم الان برام سوال پیش اومده
  به من گفتن کارت تخفیف هست ولی من الان یک مقدار سوال برام پیش اومده

  1. سلام دوست عزیز
   همکارت جزوی از بیمه نیست و ما اطلاعات کافی در زمینه این موضوع نداریم.

 22. سلام خسته نباشید من معلم هستم و بیمه تامین اجتماعی هستم و الان بیمه تکمیلی گرفتم میخواستم بدونم برای هزینه عصب کشی و پر کردن دندان بیمه تکمیلی چقدر پرداخت میکنن اینجا متاسفانه حتی خودم مسئولشم چیزی نمیدونن، بابت بیمه تکمیلی هم به من گفته بودن 49500تومن هست هزینه اش و با اینکه من تو فرم هیچ کس از اعضای خانوادم رو تخت پوشش قرار ندادم مبلغ 201هزارتومن از حقوقم کسر شده ممنون میشم یکم توضیح بدین چون اینجا متاسفانه کسی نیست من توضیح دقیقی ازشون بگیرم

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه بنده از شرایط و پوشش‌های بیمه شما مطلع نیستم. اگه شما پوشش دندانپزشکی رو داشته باشین بسته به سقف پوشش ممکنه تمام یا بخشی از هزینه عصب کشی و پر کردن پرداخت بشه. باید به طور دقیق شرایط بیمه‌نامه خودتون رو بررسی کنین.

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به سقف پوشش بیمه شما داره. ممکنه کل مبلغ رو تقبل کنه یا فقط بخشی از اون رو. باید از روی بیمه‌نامه خودتون ببینین.

 23. بیمه تکمیلی به هیچ عنوان به درد خدمات دندانپزشکی نمیشه، شما برای استفاده از 1000000تومن خدمات بیمه باید 2000000تومن پرداخت کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   به طور کلی بیمه تکمیلی هزینه دندون پزشکی رو کامل پوشش نمیده. خیلی از اعمال دندون پزشکی که هزینه بالا دارن اصلا تحت پوشش بیمه نیستن مثل ایمپلنت، روکش و … . در واقع خرید بیمه تکمیلی به قصد دندون پزشکی منطقی نیست و باید پوشش رو به صورت محدود برای پر کردن و کشیدن و … در کنار بقیه موارد تکمیلی اضافه کنین.

 24. سلام بیمه در ایران یعنی پر کردن جیب شرکت های بیمه گر چون موارد مهم و درگیر را باپوشش بیمه ه ای 20 درصد ارائه میشه و بقیه هزینه باید از جیب پرداخته بشه مثل دندانپزشکی و … پس نتیجه میگیریم بیمه فقط در زمان مرگ به درد بیمه گر میخوره زنده بودنم انسانها برایشان مهم نیست

 25. سلام به نظر من بانکها با مطب های دندانپزشکی قراردادببندند تا جهت کارهای دندانپزشکی هزینه به صورت دریافت وام به حساب دندانپزشک ریخته میشه و واسطه ای به نام بیمه دیگر نیست و کاغذ بازی و دلال بازی ندارد حق فرانشیز و غیره ندارد و مستقیم با مطب دکتر در ارتباط هستید و کار بهتر پیش میرود و دندانپزشکان راحت تر کار انجام میدهند ..

 26. سلام خدمت دوستام انسان از نظر یک شرکت بیمه چقدر ارزش دارد اگر شما با ماشینی تصادف کنید و قسمتی از ماشین ضربه بخوره و تعویض بشه قیمتش مشخصه ولی برای انسان انقدر باید بوروکراسی های اداری را بگذرانی تا بتوانی حق از دست رفته خودت را بگیری اون هم اگر بتونی ثابت کنی در دادگاه پس نتیجه میگیریم بیمه تکمیلی فقط برای جامدات و اجسام بی روح کارایی دارد .

  1. روژان عزیز سلام
   هزینه‌های ارتودنسی در بیشتر موارد زیبایی محسوب می‌شوند و هزینه‌اشون پرداخت نمی‌شود. برای اطلاعات دقیق‌تر با شرکت بیمه‌اتون تماس بگیرید.

 27. سلام بیمه طلایی تامین اجتماعی ایمپلنت وارتودنسی رو هم پوشش میده؟؟آیا بیمه ای هست که این دوتا رو پوشش میده؟

  1. سپیده عزیز سلام
   در اکثر بیمه‌های تکمیلی هزینه ایمپلنت تا سقف پوشش پرداخت میشه اما ارتودنسی جزو زیبایی حساب می‌شود و شرکت‌های بیمه اون را پرداخت نمی‌کنند.

 28. با درود و ارادت
  اطلاعات ارایه شده در اینجا راجع به تکمیلی سامان به روز نیست و نیاز به اپدیت شدن دارد لطفا بررسی بفرمایید
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا