بهترین پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

برای آن دسته از افرادی که تصمیم به بچه‌دارشدن دارند، هزینه‌های بیمارستانی زایمان جزو مهم‌ترین دغدغه‌ها خواهد بود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه درمان تکمیلی، جبران هزینه‌های زایمان است. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان با درنظر گرفتن حداقل دوره انتظار و کمترین فرانشیز، موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کند؟

برای استفاده از پوشش زایمان باید ابتدا بیمه‌نامه‌ی درمان تکمیلی خریداری شود. بسیاری از کارفرمایان برای کارکنان خود بیمه درمان تکمیلی گروهی را تهیه می‌کنند. اما افرادی که بنا بر شرایط، تحت پوشش بیمه درمان گروهی قرار نگرفته اند برای تامین هزینه‌های پزشکی خود دچار مشکل خواهند شد. به خصوص در شرایطی که بیمه‌های پایه مثل تامین اجتماعی و سلامت پوشش‌های کافی را ارائه نمی‌کنند.

در سال‌های اخیر ببعضی از شرکت‌ها بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی و خانوادگی عرضه می‌کنند. بیمه سامان، sos، و تعاون از جمله‌ی این شرکت‌ها هستند. البته باید توجه داشت که بیمه پاسارگاد و ملت تنها به دارندگان بیمه عمر، خدمات بیمه تکمیلی را ارئه می‌کنند. اما هیچ کدام پوشش زایمان ندارند. در نتیجه تنها شرکت‌هایی که پوشش زایمان به شکل انفرادی دارند، بیمه سامان، SOS و تعاون هستند.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فروش بیمه نامه

هرساله میزان بیمه‌نامه‌ای که شرکت‌ها‌ در رشته‌های مختلف فروخته اند در سالنامه‌ی آماری منتشر می‌شود. در جدول زیر شرکتهایی که سهم از بازار بالایی در فروش بیمه درمان تکمیلی دارند، قابل مشاهده هستند. این آمار متعلق به سال 96 است و بجز بیمه سامان و تعاون، باقی شرکت‌ها بیمه تکمیلی را به شکل گروهی ارائه می‌کنند.

نام شرکتسهم از بازارنرخ رشد
بیمه سامان47.43%36.83%
بیمه ملت13.66%162.33%
بیمه پاسارگاد11.86%39.61%
بیمه ایران10.72%12.96-%
بیمه دانا1.331%97.71-%
بیمه آسیا1.26%45.23%
بیمه پارسیان1.20%1.31%
بیمه ما1.18%162.26%
بیمه البرز1.14%6.43%
بیمه تعاون0.6%66.8%

بیمه سامان با ارائه خدمات بیمه ای به شکل انفرادی، خانوادگی و گروهی جزو شرکت‌هایی است که سهم بالایی در فروش بیمه دارد. همچنین بیمه تعاون در سال 96 رشد 66% را در زمینه فروش بیمه تکمیلی تجربه کرده است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد

برای دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه دو راه وجود دارد. راه اول این است که از ابتدا به مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه مراجعه کنید. در این حالت هزینه‌های پزشکی شما با درنظر گرفتن فرانشیز توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. در واقع تنها هزینه ای که باید در مرکز درمانی طرف قرارداد پرداخت کنید، فرانشیز است. در حالت دوم مرکزی که خدمات درمانی به شما ارائه کرده طرف قراداد شرکت بیمه نیست. در این شرایط باید تمام هزینه‌های پزشکی را خودتان پرداخت کنید. سپس با ارائه‌ی صورت‌حساب مهر شده، نسبت به دریافت هزینه‌های پزشکی خود از شرکت بیمه، اقدام کنید. البته در این حالت، شرکت بیمه هزینه‌ها را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت پرداخت می‌کند. ممکن است بر اساس نوع خدمات درمانی، از مبلغ قابل پرداخت توسط شرکت بیمه، فرانشیز کسر شود و یا تمام مبلغ طبق تعرفه پرداخت شود.

اگر می‌خواهید هزینه‌ی کمتری برای خدمات پزشکی پرداخت کنید لازم است به مراکز طرف قراداد مراجعه کنید. به خصوص برای تامین هزینه‌های زایمان، خرید بیمه‌ای که با بیشترین مراکز بیمارستانی قرارداد دارد، از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

در بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه‌های درمان باید توسط شخص پرداخت شود. هر چه این مبلغ (فرانشیز) در شرکتی کمتر باشد، هزینه‌ی درمانی بیشتری توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. فرانشیز از 10 تا 30 درصد در شرکت‌های مختلف متغییر است. همچنین بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی درصد فرانشیز قابل تغییر است.

به طور مثال فرانشیز بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان 10% است. بیمه تعاون 10% فرانشیز، برای درمان تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است. درحالی که این عدد در بیمه sos به صفر درصد می‌رسد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر انجام چکاپ اجباری

بعضی از شرکت‌ها برای فروش بیمه درمان تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را الزامی کرده‌اند. بعد از بررسی نتیجه آزمایشات پزشکی مشخص می‌کنند آیا فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا نه. اما در بعضی از شرکت‌ها انجام آزمایش قبل از خرید بیمه، ضروری نیست. قبل از صدور بیمه، پرسشنامه‌ای توسط فرد تکمیل می‌شود. بر اساس اطلاعات وارد شده، اگر لازم باشد، فرد باید آزمایش پزشکی بدهد. در غیر این صورت بعد از تکمیل پرسشنامه، بیمه صادر می‌شود.

انجام آزمایش در بیمه سامان و تعاون، برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی ضروری نیست. اما بیمه sos چکاپ را الزامی کرده و تنها نتیجه آزمایشی مورد قبول است که در آزمایشگاه sos انجام شود.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی به خصوص برای زایمان و سزارین، پوششی که بیمه درمان ارائه می‌کند بسیار مهم است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی شما بهتر تامین خواهد شد.

البته در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، باید توجه داشت که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد.‌

شرکت‌هایی که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، طرح‌های مختلفی برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند که هر کدام دارای سقف پوشش متفاوتی است. هر چه تنوع طرح‌ها در یک شرکت بیشتر باشد، قدرت انتخاب شما در انتخاب بیشترین سقف پوشش افزایش خواهد یافت. بیمه سامان 6 طرح، تعاون 4 طرح و sos یک طرح برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی درنظر گرفته اند. البته بیمه سامان در طرح نسیم، پوشش زایمان ندارد و در 5 طرح دیگر این پوشش را ارائه می‌کند.

در جدول زیر پوشش زایمان در طرح‌های درمان تکمیلی انفرادی شرکت‌های مختلف قابل مشاهده است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر دوره‌ی انتظار

بعضی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دوره‌ی انتظار دارد. به این معنی که در مدت مشخصی بعد از خرید بیمه نمی‌توان از آن پوشش استفاده کرد. پوشش زایمان هم جزو همین موارد است.

دوره‌ی انتظار در شرکت‌های مختلف متفاوت است. دوره‌ی انتظاری که هرشرکت در نظر می‌گیرد، در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، موثر خواهد بود.

نام شرکتانفرادی یا خانوادگیدوره انتظارفرانشیزسقف تعهدات (تومان)
بیمه سامانانفرادی و خانوادگی9 ماه برای گروهی و انفرادی10%طرح مهر1،500،000
طرح سروش 2،000،000
طرح شمیم 3،000،000
طرح وصال 5،000،000
طرح عقیق 5،000،000
بیمه SOSخانوادگییک سالبدون فرانشیز6,500,000
بیمه تعاون خانوادگییک سال10%طرح اقتصادی 1,500,000
طرح جامع 2،000،000
طرح ویژه 3،000،000
طرح ممتاز 5،000،000
شرکت‌های پارسیان، دی، ایران و پاسارگاد که بیمه تکمیلی را تنها به شکل گروهی ارائه می‌کنند برای دوره‌ی انتظار شرایط ویژه‌ای در نظر می‌گیرند. دوره‌ی انتظار پوشش زایمان برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه، گروه‌های بین 250 تا 1000 نفر 6 ماه، و گروه‌های بالای 1000 نفر دوره انتظار نخواهند داشت.
بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

تمام شرکت‌ها به منظور ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای برای زایمان دوره‌ی انتظار مشخصی را در نظر می‌گیرند. دوره‌ی انتظار بر اساس نوع طرح ، و گروهی یا انفرادی بودن آن بین 6 ماه تا 1 سال متغیر است. دوره انتظار در بیمه های درمان تکمیلی گروهی بر اساس تعداد اعضا، قابل کاهش است. بسیاری از شرکت‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر دوره‌ی انتظار را حذف می‌کنند؛ اما در شرایطی غیر از آن ارائه‌ی پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان، بدون دوره‌ی انتظار امکان پذیر نخواهد بود. به خصوص در بیمه‌های درمان انفرادی که دوره انتظار قابل کاهش یا حذف نیست.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را ازکی بخریم؟

برای اطلاع از طرح‌های بیمه درمان در شرکت‌های مختلف و خرید بهترین آن با درنظر گرفتن مناسب‌ترین حق‌بیمه به سایت ازکی مراجعه کنید. همچنین برای مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی، خرید انواع بیمه درمان انفرادی، گروهی یا سازمانی، با مشاوران ازکی تماس حاصل فرمایید تا با مقایسه‌ی انواع شرکت‌ها و بررسی طرح‌های مختلف بیمه‌ای بهترین انتخاب را داشته باشید.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان
4.5 (90%) 10 votes
Print Friendly, PDF & Email

3 دیدگاه در “بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

  1. خواهشم میکنم ترتیبی بدین دوره انتظار برای بیمه های انفرادی برداشته بشه یا حداقل کم بشه

  2. من بیمه تامین اجتماعی(خویش فرما) دارم.چطور می توانم بیمه تکمیلی زایمان برای همسرم بگیرم. با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *