بهترین پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

برای آن دسته از افرادی که تصمیم به بچه‌دارشدن دارند، هزینه‌های بیمارستانی زایمان جزو مهم‌ترین دغدغه‌ها خواهد بود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه درمان تکمیلی، جبران هزینه‌های زایمان است. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان با درنظر گرفتن حداقل دوره انتظار و کمترین فرانشیز، موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کند؟

برای استفاده از پوشش زایمان باید ابتدا بیمه‌نامه‌ی درمان تکمیلی خریداری شود. بسیاری از کارفرمایان برای کارکنان خود بیمه درمان تکمیلی گروهی را تهیه می‌کنند. اما افرادی که بنا بر شرایط، تحت پوشش بیمه درمان گروهی قرار نگرفته اند برای تامین هزینه‌های پزشکی خود دچار مشکل خواهند شد. به خصوص در شرایطی که بیمه‌های پایه مثل تامین اجتماعی و سلامت پوشش‌های کافی را ارائه نمی‌کنند.

در سال‌های اخیر بعضی از شرکت‌ها بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی و خانوادگی عرضه می‌کنند. بیمه سامان، sos، و تعاون از جمله‌ی این شرکت‌ها هستند. البته باید توجه داشت که بیمه پاسارگاد و ملت تنها به دارندگان بیمه عمر، خدمات بیمه تکمیلی را ارئه می‌کنند. اما هیچ کدام پوشش زایمان ندارند. در نتیجه تنها شرکت‌هایی که پوشش زایمان به شکل انفرادی دارند، بیمه سامان، SOS و تعاون هستند.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد

برای دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه دو راه وجود دارد. راه اول این است که از ابتدا به مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه مراجعه کنید. در این حالت هزینه‌های پزشکی شما با درنظر گرفتن فرانشیز توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. در واقع اگر پوشش بیمه ای کافی داشته باشید، تنها هزینه ای که باید در مرکز درمانی طرف قرارداد پرداخت کنید، فرانشیز است. در حالت دوم مرکزی که خدمات درمانی به شما ارائه کرده طرف قراداد شرکت بیمه نیست. در این شرایط باید تمام هزینه‌های پزشکی را خودتان پرداخت کنید. سپس با ارائه‌ی صورت‌حساب مهر شده، نسبت به دریافت هزینه‌های پزشکی خود از شرکت بیمه، اقدام کنید. البته در این حالت، شرکت بیمه هزینه‌ها را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت پرداخت می‌کند.

اگر می‌خواهید هزینه‌ی کمتری برای خدمات پزشکی پرداخت کنید لازم است به مراکز طرف قراداد مراجعه کنید. به خصوص برای تامین هزینه‌های زایمان، خرید بیمه‌ای که با بیشترین مراکز بیمارستانی قرارداد دارد، از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

در بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه‌های درمان باید توسط شخص پرداخت شود. هر چه این مبلغ (فرانشیز) در شرکتی کمتر باشد، هزینه‌ی درمانی بیشتری توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. فرانشیز از 0 تا 30 درصد در شرکت‌های مختلف متغییر است. همچنین بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی درصد فرانشیز قابل تغییر است.

به طور مثال فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان 10% است. بیمه تعاون 10% فرانشیز، برای درمان تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است. درحالی که این عدد در بیمه sos به صفر درصد می‌رسد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر انجام چکاپ اجباری

بعضی از شرکت‌ها برای فروش بیمه درمان تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را الزامی کرده‌اند. بعد از بررسی نتیجه آزمایشات پزشکی مشخص می‌کنند آیا فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا نه. اما در بعضی از شرکت‌ها انجام آزمایش قبل از خرید بیمه، ضروری نیست. قبل از صدور بیمه، پرسشنامه‌ای توسط فرد تکمیل می‌شود. بر اساس اطلاعات وارد شده، اگر لازم باشد، فرد باید آزمایش پزشکی بدهد. در غیر این صورت بعد از تکمیل پرسشنامه، بیمه صادر می‌شود.

انجام آزمایش در بیمه سامان و تعاون، برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی ضروری نیست. اما بیمه sos چکاپ را الزامی کرده و تنها نتیجه آزمایشی مورد قبول است که در آزمایشگاه sos انجام شود.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی به خصوص برای زایمان و سزارین، پوششی که بیمه درمان ارائه می‌کند بسیار مهم است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی شما بهتر تامین خواهد شد.

البته در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، باید توجه داشت که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد.‌

شرکت‌هایی که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، طرح‌های مختلفی برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند که هر کدام دارای سقف پوشش متفاوتی است. هر چه تنوع طرح‌ها در یک شرکت بیشتر باشد، قدرت انتخاب شما در انتخاب بیشترین سقف پوشش افزایش خواهد یافت. بیمه سامان 6 طرح، تعاون 4 طرح و sos یک طرح برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی درنظر گرفته اند. البته بیمه سامان در طرح نسیم، پوشش زایمان ندارد و در 5 طرح دیگر این پوشش را ارائه می‌کند.

در مطلب بعدی سقف پوشش زایمان در شرکت های مختلف ذکر شده است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر دوره‌ی انتظار

بعضی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دوره‌ی انتظار دارد. به این معنی که در مدت مشخصی بعد از خرید بیمه نمی‌توان از آن پوشش استفاده کرد. پوشش زایمان هم جزو همین موارد است.

دوره‌ی انتظار در شرکت‌های مختلف متفاوت است. دوره‌ی انتظاری که هرشرکت در نظر می‌گیرد، در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، موثر خواهد بود.

بیمه سامان

 • دوره انتظار 9 ماه
 • فرانشیز 10%
نام طرحسقف پوشش زایمان (تومان)
طرح مهر1،500،000
طرح سروش2،000،000
طرح شمیم 3،000،000
طرح وصال 5،000،000
طرح عقیق 5،000،000
بیمه تعاون
 • دوره انتظار یک سال
 • فرانشیز 10%
نام طرحسقف پوشش زایمان (تومان)
طرح اقتصادی1،500،000
طرح جامع2،000،000
طرح ویژه 3،000،000
طرح ممتاز 5،000،000

بیمه sos

 • دوره انتظار یک سال
 • فرانشیز ندارد
 • تنها یک طرح در بیمه sos وجود دارد که سقف پوشش زایمان آن 6,500,000 تومان است.
بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر پوشش پاراکلینیکی

هزینه‌های سونوگرافی و آزمایش‌های تشخیصی، در پوشش پاراکلینیکی بیمه تکمیلی جبران می‌شود. برای دوره بارداری لام است از بیمه‌ای استفاده کنید که بیشترین هزینه را برای خدماتی مثل سونوگرافی و آزمایش پرداخت کند. البته تمام آزمایش های تشخیصی تحت پوشش بیمه نیستند.

خدماتی مثل چکاپ و غربالگری در تعهد اکثر شرکت‌های بیمه نیست. لازم است قبل از خرید بیمه به شکل دقیق از خدمات پاراکلینیکی مطلع شوید.

 • بیمه سامان
نام طرحسقف تعهد پاراکلینیکی اولسقف تعهد پاراکلینیکی دومسقف تعهد خدمات آزمایشگاهی
مهر300,000150,000100,000
سروش500,000250,000200,000
شمیم800,000400,000500,000
وصال1,500,000750,000750,000
عقیق2,000,0001,000,0001,000,000
 • بیمه تعاون
نام طرحسقف تعهد پاراکلینیکی اولسقف تعهد پاراکلینیکی دومسقف تعهد خدمات آزمایشگاهی
اقتصادی400,000200,000100,000
جامع600,000300,000200,000
ویژه1,000,000500,000500,000
ممتاز2,000,0001,000,0001,000,000
 • بیمه sos

سقف تعهدات خدمات پاراکلینیکی در طرح خانوادگی sos سیصد هزار تومان است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

تمام شرکت‌ها به منظور ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای برای زایمان دوره‌ی انتظار مشخصی را در نظر می‌گیرند. دوره‌ی انتظار بر اساس نوع طرح ، و گروهی یا انفرادی بودن آن بین 6 ماه تا 1 سال متغیر است. دوره انتظار در بیمه های درمان تکمیلی گروهی بر اساس تعداد اعضا، قابل کاهش است. بسیاری از شرکت‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر دوره‌ی انتظار را حذف می‌کنند؛ اما در شرایطی غیر از آن ارائه‌ی پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان، بدون دوره‌ی انتظار امکان پذیر نخواهد بود. به خصوص در بیمه‌های درمان انفرادی که دوره انتظار قابل کاهش یا حذف نیست.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را ازکی بخریم؟

برای اطلاع از طرح‌های بیمه درمان در شرکت‌های مختلف و خرید بهترین آن با درنظر گرفتن مناسب‌ترین حق‌بیمه به سایت ازکی مراجعه کنید. همچنین برای مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی، خرید انواع بیمه درمان انفرادی، گروهی یا سازمانی، با مشاوران ازکی تماس حاصل فرمایید تا با مقایسه‌ی انواع شرکت‌ها و بررسی طرح‌های مختلف بیمه‌ای بهترین انتخاب را داشته باشید.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان
4.5 (90%) 10 votes
Print Friendly, PDF & Email

12 دیدگاه در “بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

 1. خواهشم میکنم ترتیبی بدین دوره انتظار برای بیمه های انفرادی برداشته بشه یا حداقل کم بشه

 2. من بیمه تامین اجتماعی(خویش فرما) دارم.چطور می توانم بیمه تکمیلی زایمان برای همسرم بگیرم. با تشکر.

 3. سلام . برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان با همسرم مراجعه کردیم ولی بخاطر بی ام آی بالای ۴۰ بیمه برامون صادر نکردن . آیا تعاون و sos هم همین بهانه ها رو دارن ؟

  • با سلام بیمه sos در بیمه کردن افراد انعطاف بیشتری به خرج میده البته در رابطه با BMI بالای 40 پیشنهاد میکنیم ازشون سوال کنید تا مظمئن بشید.

 4. اشتراک: شرایط پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چیست؟ دوره انتظار و میزان پوشش زایمان چگونه است؟ | azki
 5. سلام،آیا امکانش هست که با پرداخت یکجای دو حق بیمه همزمان دوره ی انتظار رو به صفر رسوند؟

 6. سلام وقت بخیر
  من ۴ ماهه باردارم و میخوام بیمه تکمیلی بشم.بیمه پایه من تامین اجتماعی و زیر نظر شوهرم هست و الان باتوجه به اینکه ۴ ماهه هستم دوره انتظار بیمه ها به من نمیخوره .میتونم بیمه تکمیلی رو زیر نظر پدرم انجام بدم .پدرم فرهنگی هستند و بیمه خدمات درمانی پایه رو دارند؟؟تکمیلی هم دارند فکر کنم آتیه سازان باشه.دقیق نمیدونم.

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   با شرایطی که شما دارین نمیتونین از هیچکدوم از بیمه های تکمیلی انفرادی استفاده کنین. اما بیمه های تکمیلی گروهی با تعداد بالا، ممکنه سخت گیری نکنن و شما رو بیمه کنن. در مورد بیمه آتیه سازان هم ما متاسفانه اطلاعاتی ندارم و باید از خودشون بپرسین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *