بهترین پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

برای آن دسته از افرادی که تصمیم به بچه‌دارشدن دارند، هزینه‌های بیمارستانی زایمان جزو مهم‌ترین دغدغه‌ها خواهد بود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه درمان تکمیلی، جبران هزینه‌های زایمان است. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان با درنظر گرفتن حداقل دوره انتظار و کمترین فرانشیز، موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

کدام شرکت بیمه تکمیلی انفرادی ارائه میکند؟

برای استفاده از پوشش زایمان باید ابتدا بیمه‌نامه‌ی درمان تکمیلی خریداری شود. بسیاری از کارفرمایان برای کارکنان خود بیمه درمان تکمیلی گروهی را تهیه می‌کنند. اما افرادی که بنا بر شرایط، تحت پوشش بیمه درمان گروهی قرار نگرفته اند برای تامین هزینه‌های پزشکی خود دچار مشکل خواهند شد. به خصوص در شرایطی که بیمه‌های پایه مثل تامین اجتماعی و سلامت پوشش‌های کافی را ارائه نمی‌کنند.

در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌ها بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی و خانوادگی هم ارائه می‌کنند. بیمه سامان، آسماری، تکمیلی SOS و ملت از جمله‌ی این شرکت‌ها هستند.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فروش بیمه نامه

هرساله میزان بیمه‌نامه‌ای که شرکت‌ها‌ در رشته‌های مختلف فروخته اند در سالنامه‌ی آماری منتشر می‌شود. در جدول زیر شرکتهایی که سهم از بازار بالایی در فروش بیمه درمان تکمیلی دارند، قابل مشاهده هستند. این آمار متعلق به سال 96 است.

نام شرکتسهم از بازارنرخ رشد
بیمه سامان47.43%36.83%
بیمه ملت13.66%162.33%
بیمه پاسارگاد11.86%39.61%
بیمه ایران10.72%12.96-%
بیمه دانا1.331%97.71-%
بیمه آسیا1.26%45.23%
بیمه پارسیان1.20%1.31%
بیمه ما1.18%162.26%
بیمه البرز1.14%6.43%

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد

برای دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه دو راه وجود دارد. راه اول این است که از ابتدا به مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه مراجعه کنید. در این حالت هزینه‌های پزشکی شما با درنظر گرفتن فرانشیز توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. حالت دوم این است که مرکزی که خدمات درمانی به شما ارائه کرده طرف قراداد شرکت بیمه نیست. در این شرایط باید تمام هزینه‌های پزشکی را خودتان پرداخت کنید. سپس با ارائه‌ی صورت‌حساب، نسبت به دریافت هزینه‌های پزشکی خود از شرکت بیمه، اقدام کنید.

اگر می‌خواهید هزینه‌ی کمتری برای خدمات پزشکی پرداخت کنید لازم است به مراکز طرف قراداد مراجعه کنید. به خصوص برای تامین هزینه‌های زایمان، خرید بیمه‌ای که با بیشترین مراکز بیمارستانی قرارداد دارد، از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

در بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه‌های درمان باید توسط شخص بیمه‌گذار پرداخت شود. هر چه این مبلغ (فرانشیز) در شرکتی کمتر باشد، هزینه‌ی درمانی بیشتری توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

به طور مثال فرانشیز بیمه درمان سامان 10% است. درحالی که این عدد در بیمه sos به صفر درصد می‌رسد. البته باید توجه داشت، انجام آزمایشات پزشکی از شرایط الزامی فروش بیمه درمانی SOSمی‌باشد. درحالی که بیمه سامان برای ارائه‌ی‌ خدمات درمانی انجام آزمایشات پزشکی را الزامی نکرده است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی به خصوص برای زایمان و سزارین، پوششی که بیمه درمان ارائه می‌کند بسیار مهم است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی شما بهتر تامین خواهد شد.

البته در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، باید توجه داشت که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد.‌

شرکت‌هایی که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، طرح‌های مختلفی برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند که هر کدام دارای سقف پوشش متفاوتی است. بیش‌ترین سقف پوششی که برای زایمان توسط هر شرکتی ارائه می‌شود در جدول زیر به تفکیک، مشخص شده است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر دوره‌ی انتظار

بعضی از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دوره‌ی انتظار دارد. به این معنی که مدتی بعد از خرید بیمه نمی‌توان از آن پوشش خاص استفاده کرد. پوشش زایمان هم جزو همین موارد است.

دوره‌ی انتظار در شرکت‌های مختلف متفاوت است. دوره‌ی انتظاری که هرشرکت در نظر می‌گیرد، در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، موثر خواهد بود.

نام شرکتانفرادی یا خانوادگیدوره انتظارفرانشیزسقف تعهدات
بیمه سامانانفرادی و خانوادگی9 ماه برای گروهی و انفرادی10%5،000،000
بیمه آسماریانفرادی و خانوادگی9 ماه برای گروهی و انفرادی10%6،000،000
بیمه SOSانفرادی و خانوادگییک سالبدون فرانشیز5,500,000
بیمه ملتبیمه درمان خانوادگی (حداقل 2 نفر)یک سال/ در صورت تمدید برای سال دوم 9 ماهبا پرداخت حق بیمه اضافی فرانشیز تا 10% قابل کاهش است5،000،000
بیمه پاسارگاددارد ( طبق شرایط خاص)ندارد (در شرایط خاص)بر اساس نوع قرادادبر اساس اندوخته ریاضی

شرکت‌های پارسیان، دی، ایران و پاسارگاد که بیمه تکمیلی را تنها به شکل گروهی ارائه می‌کنند برای دوره‌ی انتظار شرایط ویژه‌ای در نظر می‌گیرند. دوره‌ی انتظار پوشش زایمان برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه، گروه‌های بین 250 تا 1000 نفر 6 ماه، و گروه‌های بالای 1000 نفر دوره انتظار نخواهند داشت.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی پاسارگاد SOS

به طور کلی بیمه پاسارگاد بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی ارائه نمی‌کند. اما افرادی که بیمه عمر پاسارگاد را خریداری می‌کنند می‌توانند از خدمات درمان تکمیلی انفرادی هم بهره‌مند شوند. به این صورت که اگر اندوخته‌ی ریاضی بیمه عمر شما تا 2 میلیون تومان افزایش یابد می‌توانید پوشش درمان تکمیلی انفرادی را داشته باشید. نکته‌ی مهم این است که پوشش زایمان بیمه تکمیلی پاسارگاد، دوره‌ی انتظار ندارد اما برای استفاده از آن باید ابتدا اندوخته‌ی ریاضی بیمه عمر پاسارگاد تا 2 میلیون تومان افزایش پیدا کرده باشد. در این حالت شرکت بیمه با توجه به اندوخته‌ی ریاضی، سقف پوشش خدمات پزشکی را معین خواهد کرد.

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

تمام شرکت‌ها به منظور ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای برای زایمان دوره‌ی انتظار مشخصی را در نظر می‌گیرند. دوره‌ی انتظار بر اساس نوع طرح ، و گروهی یا انفرادی بودن آن بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است. البته بسیاری از شرکت‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر دوره‌ی انتظار را حذف می‌کنند؛ اما در شرایطی غیر از آن ارائه‌ی پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان، بدون دوره‌ی انتظار امکان پذیر نخواهد بود.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را ازکی بخریم؟

برای اطلاع از طرح‌های بیمه درمان در شرکت‌های مختلف و خرید بهترین آن با درنظر گرفتن مناسب‌ترین حق‌بیمه به سایت ازکی مراجعه کنید. همچنین برای مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی، خرید انواع بیمه درمان انفرادی، گروهی یا سازمانی، با مشاوران ازکی تماس حاصل فرمایید تا با مقایسه‌ی انواع شرکت‌ها و بررسی طرح‌های مختلف بیمه‌ای بهترین انتخاب را داشته باشید.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان
4.5 (90%) 10 votes
Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *