مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و قیمت قطعات و تعمیرات آن، بیمه بدنه بیمه‌ای بسیار مهم و ضروری برای تمام ماشین‌ها است. بیمه ایران و بیمه آسیا هم دو شرکت قدیمی و معتبر در زمینه بیمه بدنه هستند و ممکن است شما در زمان خرید بیمه بدنه بین این دو شرکت مردد باشید. به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی تفاوت‌ها و مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا پرداخته ایم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری بهترین بیمه بدنه را برای ماشین خود انتخاب و خریداری کنید.


بیمه ایران معتبر است یا بیمه آسیا؟

بیمه ایران اولین و قدیمی‌ترین شرکت بیمه و تنها بیمه دولتی در ایران است. این شرکت در سال 1314 تأسیس شده و از همان سال تا به حال، در زمینه انواع بیمه‌ها به صورت جدی فعالیت کرده است و در حال حاضر پرفروش‌ترین شرکت بیمه محسوب می‌شود.

از طرف دیگر بیمه آسیا هم در سال 1338 تأسیس شده و در حال حاضر بزرگترین، قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین شرکت بیمه خصوصی است. همچنین این شرکت در بین شرکت‌های بیمه خصوصی، بیشترین تعداد شعب و تعداد پرسنل را دارد.

پس اگر در مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا ، در مورد پشتوانه و اعتبار این دو شرکت بیمه تردید دارید، بهتر است بدانید که بیمه ایران و بیمه آسیا معتبر‌ترین شرکت‌های بیمه هستند و از این جهت تفاوتی با هم ندارند.

حتما بخوانید:  بهترین بیمه بدنه خودرو | گران‌ترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه

بیمه ایران سرمایه بیشتری دارد یا بیمه آسیا؟

یکی از معیارهای مهم برای انتخاب یک شرکت بیمه، میزان سرمایه یا میزان توانگری مالی آن است. بیمه مرکزی هر سال صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه را بررسی می‌کند و سطح توانگری مالی تمام شرکت‌ها را منتشر می‌کند. در جدول‌های توانگری مالی چهار سطح وجود دارد، سطح یک بالاترین میزان توانگری و سطح چهار پایین‌ترین میزان است.

بیمه آسیا در سال‌های متوالی از جمله سال 98، سطح یک توانگری مالی را به خود اختصاص داده است، یعنی این شرکت در حال حاضر توانایی مالی بالایی در پرداخت خسارت دارد.

اما در بررسی این فاکتور، بیمه ایران سطح قابل قبولی ندارد. در سال‌های گذشته توانگری مالی بیمه ایران در سطح چهار، یعنی پایین‌ترین سطح، قرار داشت و در حال حاضر هم این شرکت در سطح دو قرار دارد. پس می‌توان نتیجه گرفت که بیمه ایران از نظر توانایی مالی در زمان پرداخت خسارت، نسبت به بیمه آسیا قابل دفاع نیست. البته با توجه به حمایت‌های مالی دولت از بیمه ایران، این شرکت تا به حال عملکرد قابل قبولی در پرداخت خسارت داشته است.

مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

بیمه بدنه ایران ارزان‌تر است یا بیمه بدنه آسیا؟

در حال حاضر بیمه بدنه آسیا یکی از ارزان‌ترین بیمه‌های بدنه است و بیمه بدنه ایران بیمه گران‌تری محسوب می‌شود. به خصوص در شرایطی که پوشش‌های اضافی بیشتری مثل شکست شیشه، بلایای طبیعی و سرقت قطعات را انتخاب کنید، و یا خودروی شما جزو خودروهای خیلی گران نباشد (مثلا زیر 500 میلیون تومان باشد) بیمه بدنه آسیا بیمه ارزان‌تر و به صرفه تری برای شما خواهد بود.

اما برای پوشش‌های پایه، یعنی تصادف، آتش سوزی، صاعقه و انفجار، و برای خودروهای گران قیمت بیمه بدنه ایران تفاوتی با بیمه بدنه آسیا ندارد. حتی گاهی کمی ارزان‌تر هم خواهد بود.

مثلا برای یک ماشین پژو 207 دنده اتوماتیک، مدل 1396 و ارزش 150 میلیون تومان، اگر با پوشش‌های اضافی بلایای طبیعی و سرقت قطعات، از سایت ازکی استعلام بگیریم، قیمت بیمه بدنه آسیا حدودا یک میلیون و 580 هزار تومان و قیمت بیمه بدنه ایران دو میلیون و 115 هزار تومان خواهد بود.

همچنین از نظر تخفیف بیمه بدنه، بیمه ایران تخفیف‌های بیشتری نسبت به بیمه آسیا دارد. مثل تخفیف خودروهای با کیفیت و تخفیف ارزش خودرو.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه هم در بیمه ایران و بیمه آسیا دقیقا مشابه یکدیگر و حداکثر 60 درصد است.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه و تمام تخفیفات آن | تخفیف بیمه بدنه آسیا، دانا، پاسارگاد، ایران و ....

کیفیت بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟

پس از مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا از نظر قیمت و اعتبار، اگر بخواهیم بیمه آسیا و بیمه ایران را از نظر کیفیت بیمه‌نامه مقایسه کنیم، باید بگوییم این دو شرکت بیمه و سایر شرکت‌ها از نظر کلیات بیمه بدنه یکسان هستند و یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه آسیا این است که در بیمه ایران پوشش اضافه‌ای تحت عنوان پوشش کشیدن میخ ارائه می‌شود که در بیمه آسیا این پوشش وجود ندارد.

در پوشش کشیدن میخ، خسارت‌های ناشی از کشیدن میخ و ایجاد خط و خش بر روی خودرو با اجسام تیز جبران می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های بیمه بدنه ایران و بیمه آسیا، در زمینه پرداخت خسارت است. به این صورت که در بیمه بدنه ایران امکان پرداخت خسارت در محل وجود دارد. یعنی اگر به عنوان مثال در یک حادثه تصادف، شما مقصر باشید و ماشینتان آسیب ببیند، می‌توانید با شعب بیمه ایران تماس بگیرید تا کارشناس خسارت به محل تصادف اعزام شود. پس از بررسی کارشناس و برآورد مبلغ خسارت، شما می‌توانید همان لحظه چک خسارت خود را دریافت کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به مراجعه حضوری و صرف زمان زیادی نیست.

اما در بیمه بدنه آسیا چنین امکانی وجود ندارد و زمانی که بخواهید از بیمه خود خسارت بگیرید، باید به صورت حضوری و همراه با مدارک خود به شعب بیمه آسیا مراجعه کنید.

همچنین بیمه ایران و بیمه آسیا از نظر تعداد شعب پرداخت خسارت هم تفاوت چندانی با هم ندارند. مثلا بیمه ایران در استان تهران 8 شعبه پرداخت خسارت دارد و بیمه آسیا 6 شعبه.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه خودرو چه خسارت‌هایی را تحت پوشش بدنه قرار می دهد؟

خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه آسیا از ازکی

ازکی مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است و در سایت ازکی امکان استعلام، مقایسه و خرید اینترنتی انواع بیمه از جمله بیمه بدنه وجود دارد. یعنی شما می‌توانید قیمت و شرایط بیمه بدنه خودروی خود را در شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه ایران و آسیا مشاهده و مقایسه کنید، در صورت نیاز برای انتخاب بهترین بیمه بدنه از کارشناسان متخصص ازکی مشاوره بگیرید و سپس خرید خود را در سایت ازکی تکمیل کنید.

پس از بازدید کارشناس بیمه از خودروی شما، بیمه مورد نظرتان به سرعت صادر شده و به آدرس مورد نظرتان به صورت رایگان ارسال می‌شود.

خرید بیمه از ازکی، روشی آگاهانه، راحت و به صرفه است و تجربه خوبی از خرید اینترنتی را برای شما ایجاد خواهد کرد.


بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا
5 (100%) 8 votes
Print Friendly, PDF & Email

4 دیدگاه در “بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

  1. من بیمه بدنه اسیا و ایران را خریداری کردم خوب بود یکی از بچه ها بیمه بدنه پاسارگاد بهم پیشنهاد داد وقتی به خسارت خوردم متوجه شدم هیچ بیمه ای پاسارگاد نمیشه واقعا عالی بود برای همین بیمه عمرم هم پاسارگاد گرفتم واقعا عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *