مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و قیمت قطعات و تعمیرات آن، بیمه بدنه بیمه‌ای بسیار مهم و ضروری برای تمام ماشین‌ها است. بیمه ایران و بیمه آسیا هم دو شرکت قدیمی و معتبر در زمینه بیمه بدنه هستند و ممکن است شما در زمان خرید بیمه بدنه بین این دو شرکت مردد باشید. به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی تفاوت‌ها و مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا پرداخته ایم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری بهترین بیمه بدنه را برای ماشین خود انتخاب و خریداری کنید.


بیمه ایران معتبر است یا بیمه آسیا؟

بیمه ایران اولین و قدیمی‌ترین شرکت بیمه و تنها بیمه دولتی در ایران است. این شرکت در سال 1314 تأسیس شده و از همان سال تا به حال، در زمینه انواع بیمه‌ها به صورت جدی فعالیت کرده است و در حال حاضر پرفروش‌ترین شرکت بیمه محسوب می‌شود.

از طرف دیگر بیمه آسیا هم در سال 1338 تأسیس شده و در حال حاضر بزرگترین، قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین شرکت بیمه خصوصی است. همچنین این شرکت در بین شرکت‌های بیمه خصوصی، بیشترین تعداد شعب و تعداد پرسنل را دارد.

پس اگر در مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا ، در مورد پشتوانه و اعتبار این دو شرکت بیمه تردید دارید، بهتر است بدانید که بیمه ایران و بیمه آسیا معتبر‌ترین شرکت‌های بیمه هستند و از این جهت تفاوتی با هم ندارند.

حتما بخوانید:  بهترین بیمه بدنه خودرو | گران‌ترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه

بیمه ایران سرمایه بیشتری دارد یا بیمه آسیا؟

یکی از معیارهای مهم برای انتخاب یک شرکت بیمه، میزان سرمایه یا میزان توانگری مالی آن است. بیمه مرکزی هر سال صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه را بررسی می‌کند و سطح توانگری مالی تمام شرکت‌ها را منتشر می‌کند. در جدول‌های توانگری مالی چهار سطح وجود دارد، سطح یک بالاترین میزان توانگری و سطح چهار پایین‌ترین میزان است.

بیمه آسیا در سال‌های متوالی از جمله سال 98، سطح یک توانگری مالی را به خود اختصاص داده است، یعنی این شرکت در حال حاضر توانایی مالی بالایی در پرداخت خسارت دارد.

اما در بررسی این فاکتور، بیمه ایران سطح قابل قبولی ندارد. در سال‌های گذشته توانگری مالی بیمه ایران در سطح چهار، یعنی پایین‌ترین سطح، قرار داشت و در حال حاضر هم این شرکت در سطح دو قرار دارد. پس می‌توان نتیجه گرفت که بیمه ایران از نظر توانایی مالی در زمان پرداخت خسارت، نسبت به بیمه آسیا قابل دفاع نیست. البته با توجه به حمایت‌های مالی دولت از بیمه ایران، این شرکت تا به حال عملکرد قابل قبولی در پرداخت خسارت داشته است.

مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

بیمه بدنه ایران ارزان‌تر است یا بیمه بدنه آسیا؟

در حال حاضر بیمه بدنه آسیا یکی از ارزان‌ترین بیمه‌های بدنه است و بیمه بدنه ایران بیمه گران‌تری محسوب می‌شود. به خصوص در شرایطی که پوشش‌های اضافی بیشتری مثل شکست شیشه، بلایای طبیعی و سرقت قطعات را انتخاب کنید، و یا خودروی شما جزو خودروهای خیلی گران نباشد (مثلا زیر 500 میلیون تومان باشد) بیمه بدنه آسیا بیمه ارزان‌تر و به صرفه تری برای شما خواهد بود.

اما برای پوشش‌های پایه، یعنی تصادف، آتش سوزی، صاعقه و انفجار، و برای خودروهای گران قیمت بیمه بدنه ایران تفاوتی با بیمه بدنه آسیا ندارد. حتی گاهی کمی ارزان‌تر هم خواهد بود.

مثلا برای یک ماشین پژو 207 دنده اتوماتیک، مدل 1396 و ارزش 150 میلیون تومان، اگر با پوشش‌های اضافی بلایای طبیعی و سرقت قطعات، از سایت ازکی استعلام بگیریم، قیمت بیمه بدنه آسیا حدودا یک میلیون و 580 هزار تومان و قیمت بیمه بدنه ایران دو میلیون و 115 هزار تومان خواهد بود.

همچنین از نظر تخفیف بیمه بدنه، بیمه ایران تخفیف‌های بیشتری نسبت به بیمه آسیا دارد. مثل تخفیف خودروهای با کیفیت و تخفیف ارزش خودرو.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه هم در بیمه ایران و بیمه آسیا دقیقا مشابه یکدیگر و حداکثر 60 درصد است.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه و تمام تخفیفات آن | تخفیف بیمه بدنه آسیا، دانا، پاسارگاد، ایران و ....

کیفیت بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟

پس از مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا از نظر قیمت و اعتبار، اگر بخواهیم بیمه آسیا و بیمه ایران را از نظر کیفیت بیمه‌نامه مقایسه کنیم، باید بگوییم این دو شرکت بیمه و سایر شرکت‌ها از نظر کلیات بیمه بدنه یکسان هستند و یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه آسیا این است که در بیمه ایران پوشش اضافه‌ای تحت عنوان پوشش کشیدن میخ ارائه می‌شود که در بیمه آسیا این پوشش وجود ندارد.

در پوشش کشیدن میخ، خسارت‌های ناشی از کشیدن میخ و ایجاد خط و خش بر روی خودرو با اجسام تیز جبران می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های بیمه بدنه ایران و بیمه آسیا، در زمینه پرداخت خسارت است. به این صورت که در بیمه بدنه ایران امکان پرداخت خسارت در محل وجود دارد. یعنی اگر به عنوان مثال در یک حادثه تصادف، شما مقصر باشید و ماشینتان آسیب ببیند، می‌توانید با شعب بیمه ایران تماس بگیرید تا کارشناس خسارت به محل تصادف اعزام شود. پس از بررسی کارشناس و برآورد مبلغ خسارت، شما می‌توانید همان لحظه چک خسارت خود را دریافت کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به مراجعه حضوری و صرف زمان زیادی نیست.

اما در بیمه بدنه آسیا چنین امکانی وجود ندارد و زمانی که بخواهید از بیمه خود خسارت بگیرید، باید به صورت حضوری و همراه با مدارک خود به شعب بیمه آسیا مراجعه کنید.

همچنین بیمه ایران و بیمه آسیا از نظر تعداد شعب پرداخت خسارت هم تفاوت چندانی با هم ندارند. مثلا بیمه ایران در استان تهران 8 شعبه پرداخت خسارت دارد و بیمه آسیا 6 شعبه.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه خودرو چه خسارت‌هایی را تحت پوشش بدنه قرار می دهد؟

خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران و بیمه بدنه آسیا از ازکی

ازکی مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است و در سایت ازکی امکان استعلام، مقایسه و خرید اینترنتی انواع بیمه از جمله بیمه بدنه وجود دارد. یعنی شما می‌توانید قیمت و شرایط بیمه بدنه خودروی خود را در شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه ایران و آسیا مشاهده و مقایسه کنید، در صورت نیاز برای انتخاب بهترین بیمه بدنه از کارشناسان متخصص ازکی مشاوره بگیرید و سپس خرید خود را در سایت ازکی تکمیل کنید.

پس از بازدید کارشناس بیمه از خودروی شما، بیمه مورد نظرتان به سرعت صادر شده و به آدرس مورد نظرتان به صورت رایگان ارسال می‌شود.

خرید بیمه از ازکی، روشی آگاهانه، راحت و به صرفه است و تجربه خوبی از خرید اینترنتی را برای شما ایجاد خواهد کرد.


بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا
5 (100%) 9 votes
Print Friendly, PDF & Email

25 دیدگاه در “بیمه بدنه ایران بهتر است یا بیمه بدنه آسیا؟ مقایسه بیمه بدنه ایران و آسیا

  • موافقم
   چندین ساله رازی بیمه می کنم و به همه هم میگم که برن بیمه رازی بیمه کنن از همه لحاظ خوبه و بی سر و صدا داره کارش رو درست انجام میده

 1. من بیمه بدنه اسیا و ایران را خریداری کردم خوب بود یکی از بچه ها بیمه بدنه پاسارگاد بهم پیشنهاد داد وقتی به خسارت خوردم متوجه شدم هیچ بیمه ای پاسارگاد نمیشه واقعا عالی بود برای همین بیمه عمرم هم پاسارگاد گرفتم واقعا عالیه

 2. بیمه ایران فوق العادس و اصلا قابل مقایسه با هیچ شرکت بیمه ای نیست .بیمه ایران مادر تمام شرکتهاست ..با بیش از ۸۵ سال قدمت و خدمت عالی

  • سلام دوست عزیز.
   ممنون از اینکه تجربه تون رو در اختیار ما گذاشتید.
   البته از اونجایی که درصد فرانشیز در بیشتر شرکت ها یکسانه، نباید تفاوت خاصی هم در مبلغ پرداخت خسارت داشته باشن.

 3. چرا فقط ایران و اسیا را مقایسه کردید ؟
  مگه بیمه های دیگه بیمه نیستند
  مهم اینه که بیمه نامت درست تنظیم شده باشه و درست بهت مشاوره داده باشن
  یعنی دانا و البرز و پارسیان و …..بیمه نیستند
  نوشتید ایران بهتر است یا اسیا ؟

  • سلام دوست عزیز.
   هدف ما اصلا چنین چیزی نیست. توی این مطلب این دو شرکت رو مقایسه کردیم چون پرفروش هستن و خیلی از افراد بین انتخاب یکی از این دوتا تردید دارن. به زودی بقیه شرکت های بیمه رو هم مقایسه میکنیم.

 4. ممنون بابت مطالبی که گذاشتید. بحث توانگری توضییح دادید بیمه ایران مثلا 4 و بیمه اسیا 1 و بیمه کوثر 1 و .. ببینید بیمه ایران در روز چقدر خسارت میده مابقی چقدر .. در یه شعبه ایران روزانه چند پرونده خسارت داریم و شرکتهای دیگر چند تا ؟ بنظرم شرکتی دارای توانگری مالی 1 می باشد که پرداخت سریع به موقع خسارت داشته باشد که بیمه ایران قابل مقایسه نیست با شرکتهای خصوصی

 5. ماشین من یکبار خسارت دید بیمه ایران خیلی بیشتر از هزینه خسارت بهم پرداخت کرد اما یکبار دیگه ماشینم بیمه دانا بود و خسارت دیدم خیلی خیلی کمتر از هزینه خسارتم پرداخت کرد بیمه دانا را خیلی نازاضی بودم

 6. من ۱۶ساله بابیمه ایران شعبه میدان نورمنطقه۵تهران آقای نجف زاده کارمیکنم وماشینهایم راآنجابیمه ثالث وبدنه میکنم وتاحالاهیچ خسارتی نگرفته ام.

 7. ممنون ازهمه اظهارنظرکنندگان که مطالب بیمه ای خودرابه اشتراک میگذارند تادیگران هم استفاده کنند.بیمه ایی خوبه همانطور که حق بیمه را نصف شب هم باشه میگیرندوقبول میکنندخسارت راهم به آن راحتی بپردازند.ولی افسوس

 8. بیمه اسیا خیلی اذییت میکنه موقع پرداخت خسارت اولا که داغی باید حتما ببری براشون دوما میگه باید سلامت ماشین رویت بشه یعنی ماشین باید بعد از درست کردن ببری کارشناس ببینه ماشین تو که درست کردی قطعه تعویض کردی یا نکرد

 9. شرکت بیمه آسیا توانگری مالی خوبی داره ؛حق بیمه اش پایین تره؛ زمان پرداخت خسارت بهونه جویی ندارند.

 10. با سلام خدمت دوستان
  بیمه آسیا و بیمه ایران هر دو بیمه های خوبی هستن
  من هر دو بیمه بودم ودریافت خسارت داشتم اما
  در بیمه ایران ماشینم 12 میلیون تومان خسارت دید ولی مبلغی ک به من تعلق گرفت 4 میلیون تومان بود.
  ولی در بیمه آسیا مبلغ خسارت دیده 7میلیون بود ک با اختلاف 500 هزار تومان کمتر پرداخت شد.

 11. بیمه آسیا بیمه خوبی نیست ، در تصادف مقصر نبودم ، زیان دیده بودم ، اینقدر اذیت کردند که اصلا پشیمان شدم و با هزینه شخصی ماشین رو درست کردم

 12. بیمه آسیا خیلی کمتر خسارت پرداخت میکنه، همش بهانه افزایش قیمت ماشین میارن اصلا منطقی نیست.
  مثل اینه که کسی بیمه تکمیلی داره و بعد شش ماه کارش به عمل قلب بکشه آیا بیمارستان میگه چون هزینه فلان تجهیزات جراحی یا دستمزد پزشک بالا رفته بعلت تورم و دلار… تو الان کمتر باید هزینه دریافت کنی،

 13. بیمه سامان شرکت جوانیه و جویای نامی هست و تلاش میکنه در کنار شرکت های قدیمی بهترین خدمات بیمه ای را ارایه بده و مشتری مداری را سرلوحه کارش قرار داده بیمه بدنه اش تخفیف خوبی داره و در موقع پرداخت خسارت انعطاف زیادی داره چون هدفش نگه داری مشتری است

 14. من امسال خسارت سنگین داشتم حدود ۵۰۰میلیون تومان بیمه بدنه ایران بودم واقعا پرداختشون ضعیفه کارشناسهاش ایرادهای مختلفی میگیرنند پول که نگرفتم هیچ،آخر حدود ۱۸میلیون هزینه دادرسی دادم از بیمه شکایت کردم هنوزم مراحل دادگاهی دارم.

 15. سلام
  در حال حاضر حق بیمه بدنه آسیا به عنوان یک شرکت خوب و توانگری مالی یک از همه جا کمتره و بیمه آسیا هم پرداخت خسارت سیار راه اندازی کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *