بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم

آیا بیمه تکمیلی هزینه عمل چشم را پرداخت می‌کند؟

عمل لیزیک و لازک جزو جراحی‌های پر کاربرد است که برای رفع مشکلات بینایی مثل نزدیک بینی، قوز قرنیه و … انجام می‌شود. با توجه به این که هزینه جراحی‌های زیبایی توسط بیمه پرداخت نمی‌شود، بعضی از شرکت‌ها عمل لیزیک و لازک را عمل زیبایی می‌دانند و هزینه‌ی آن را پرداخت نمی‌کنند.

بیمه تکمیلی چشم طرح جداگانه‌ای نیست، بلکه پوششی از بیمه تکمیلی است. در نتیجه افراد برای جبران هزینه‌های درمانی  چشم باید بیمه‌نامه تکمیلی خریداری کنند.

به همین علت در این مطلب به منظور انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم، جبران هزینه‌ی جراحی‌های چشم، عینک، لنز و عمل لیزیک را در بیمه تکمیلی و بیمه‌های پایه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی

خدمات بیمه تکمیلی گروهی بر اساس قرارداد بین شرکت متقاضی و شرکت بیمه مشخص می‌شود. اگر در قرارداد، پوشش رفع عیوب انکساری  (مثل عمل لیزیک، لازک، عینک و …) در تعهد بیمه قرار بگیرد، این هزینه‌ها قابل جبران خواهد بود.

اما در بیمه تکمیلی انفرادی طرح‌های مشخصی وجود دارد و بررسی این که کدام شرکت هزینه عمل جراحی چشم را  جبران می‌کند، امکان پذیر است. به همین علت در این مطلب به بررسی طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی در شرکت‌های سامان، تعاون و sos پرداخته ایم تا در نهایت بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم را انتخاب کنیم.

حتما بخوانید:  بیمه تکمیلی درمان چیست؟ | شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی گروهی

هزینه عمل لیزیک با بیمه تکمیلی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان هزینه‌های عینک را پرداخت نمی‌کند. با توجه به این که لنز طبی جزو زیبایی محسوب می‌شود، این هزینه توسط بیمه سامان پرداخت نمی‌شود.

عمل لازک و لیزیک جزو پوشش عیوب انکساری است که در بیمه تکمیلی انفرادی سامان تحت پوشش قرار می‌گیرد. البته کاشت لنز ثابت جزو تعهدات بیمه نیست و نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود. قبل از انجام عمل لیزیک چشم، لازم است پزشک به روش‌های مختلف شرایط چشم را بررسی کند. بسیاری از پزشکان قبل از انجام عمل لیزیک، انجام بعضی از آزمایش‌ها مثل عکس برداری از قرنیه و بینایی سنجی را لازم می‌دانند. در بیمه‌های تکمیلی انفرادی آزمایش‌های قبل از عمل لیزیک به شکل محدودتری پرداخت می‌شود. اما در بیمه تکمیلی چشم سامان هزینه بینایی سنجی و  OCT  قبل از عمل لیزیک قابل جبران است.

در بیمه تکمیلی عمل لیزیک و لازک جزو پوشش عیوب انکساری محسوب می‌شود. بینایی سنجی جزو پوشش پاراکلینیکی 1 و عکس برداری از قرنیه (OCT) جزو پاراکلینیکی 2 است. سقف تعهد بیمه تکمیلی چشم سامان در طرح‌های مختلف به شرح زیر است:

نوع پوششطرح‌ مهر سامانطرح‌ سروش سامانطرح شمیم سامانطرح وصال سامانطرح عقیق سامان
عیوب انکساری ( لیزیک و لازک)600،0001،000،0001,600,0002،000،0003،000،000
پاراکلینیکی 1 (برای هزینه‌های OCT و …)300،000500،000800,0001،500،0002،000،000
پاراکلینیکی 2 ( بینایی سنجی، آنژیو چشم و …)150،000250،000400,000750،0001000،000

دوره انتظار این عمل 3 ماه است و تنها افرادی که شماره چشم آن‌ها بیش از 3 دیوپتر است می‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

در بیمه تکمیلی اگر متقاضی، قبل از خرید بیمه مشکل یا بیماری خاصی داشته باشد، نمی‌تواند از آن پوشش بیمه‌ای استفاده کند. به همین دلیل در بیمه تکمیلی چشم ، برای پوشش رفع عیوب انکساری (عمل لیزیک و لازک) لازم است شماره چشم متقاضی بیمه صفر بوده و ضعیف نباشد. بیمه سامان برای بیمه کردن افرادی که چشمان ضعیفی دارند انعطاف بیشتری به خرج می‌دهد. به این ترتیب اگر فرد درصد کمی ضعف چشم داشته باشد درصورت تایید پزشک معتمد بیمه، می‌تواند از پوشش رفع عیوب انکساری بهره‌مند شود.

انعطاف شرکت بیمه در جبران خسارت و تحت پوشش قراردادن افراد، در خرید بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم موثر خواهد بود.

بیمه تکمیلی سامان و عمل چشم

سایر جراحی‌های چشم مثل آب سیاه و آب مروارید که صرفا جنبه درمانی دارند با بیمه تکمیلی سامان قابل پرداخت است. پوشش بیمارستانی بیمه تکمیلی این هزینه‌ها را جبران می‌کند.

بعضی از شرکت‌ها برای فروش بیمه تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش را الزامی کرده اند تا مشخص کنند آیا فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا نه.  اما بیمه سامان این موضوع را ضروری نمی‌داند. بلکه متقاضیان موظف اند پرسشنامه‌ی وضعیت پزشکی خود را پر کنند و تنها در صورتی که پزشک بیمه لازم بداند باید آزمایش بدهند.

سقف تعهد پوشش بیمارستانی برای جبران هزینه‌های مربوط به جراحی چشم (بجز لیزیک و لازک) در بیمه تکمیلی سامان:

طرح‌ مهر سامانطرح‌ نسیم سامانطرح‌ سروش سامانطرح شمیم سامانطرح وصال سامانطرح عقیق سامان
3,000,00015,000,0005،000،0008,000,00015،000،00037،500،000

تعدد مراکز درمانی طرف قرارداد در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم موثر است. لازم به ذکر است که بیمه سامان برای انجام خدمات چشم پزشکی ( جراحی، چشم پزشکی و …) با نزدیک به 30  مرکز درمانی قرارداد دارد.


بیمه تکمیلی تعاون و عمل چشم

در بیمه تکمیلی انفرادی تعاون پوشش رفع عیوب انکساری وجود ندارد. در نتیجه هزینه‌ی عمل لیزیک و لازک توسط این بیمه پرداخت نمی‌شود. همچنین آزمایش‌های قبل از عمل لیزیک مثل عکس برداری از قرنیه جزو تعهدات بیمه تکمیلی چشم تعاون نیست و تنها هزینه‌های بینایی سنجی (اپتومتری) در این بیمه جبران می‌شود. با توجه به این که هزینه OCT ، پنتاکم و … به شکل آزاد بسیار بالاست، انتخاب طرحی که این هزینه‌ها را پرداخت کند در خرید بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم موثر خواهد بود.

در طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی تعاون هزینه‌ی عینک و لنز طبی قابل پرداخت نیست.

سایر جراحی‌های درمانی مربوط به چشم مثل آب مروارید زیرمجموعه پوشش بیمارستانی است و هزینه‌های آن تا سقف تعهدات بیمه پرداخت می‌شود. البته درباره مشکلات ناشی از دیابت باید گفت، چنانچه شخص در زمان خرید بیمه‌نامه، بیماری دیابت داشته باشد، نمی‌تواند برای جبران هزینه‌های درمانی از بیمه تکمیلی چشم خود استفاده کند.

پوشش بیمارستانی بیمه تکمیلی تعاون برای جبران هزینه های جراحی چشم در طرح‌های مختلف:

پوششاقتصادیجامعویژهممتاز
بیمارستانی (برای جراحی آب موارید، آب سیاه و … )4,000,0006،000،00010,000,00040،000،000
پاراکنیکی گروه 2 (بینایی سنجی، آنژیوچشم و …)200,000300,000500,0001,000,000

لازم به ذکر است، در بیمه تکمیلی چشم تعاون انجام آزمایش قبل از خرید بیمه الزامی نیست. افراد تنها لازم است پرسشنامه وضعیت پزشکی را تکمیل کنند و در صورت درخواست پزشک معتمد بیمه، آزمایش بدهند.

بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم

بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم

هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی SOS

بیمه sos هزینه عینک و لنز را پرداخت نمی‌کند. پوشش پاراکلییکی شامل عمل لیزیک و لازک بوده در طرح بیمه تکمیلی انفرادی sos وجود دارد. این بیمه هزینه لیزیک و لازک را برای چشم بالای 3 دیوپتر پرداخت می‌کند. همچنین هزینه آزمایش‌های قبل از انجام عمل مثل OCT و پنتاکم توسط بیمه sos قابل پرداخت است.

دوره انتظار عمل لیزیک و لازک در بیمه تکمیلی چشم sos سه ماه است. در بیمه sos شماره چشم متقاضی بیمه قبل از خرید آن باید صفر باشد در غیر این صورت نمی‌تواند از پوشش رفع عیوب انکساری استفاده کند. گرچه دوره انتظار کم تر در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم موثر است اما دوره انتظار عمل لیزیک و لازک در همه بیمه‌ها ثابت و برابر با 3 ماه می‌باشد.

سقف پوشش بستری و پاراکلینیکی برای جبران هزینه های لیزیک، لازک، OCT، پنتاکم، جراحی آب مروارید، آب سیاه و … در بیمه تکمیلی چشم SOSبه شرح زیر است:

 • هزینه بستری (برای جبران جراحی آب مروارید، آب سیاه و ..) 100,000,000 میلیون تومان
 • پاراکلینیکی ( برای پنتاکم و OCT ، لیزیک، لازک و …) 3،000،000 میلیون تومان

بیمه تکمیلی SOS  یک طرح مشخص دارد. همچنین برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی sos انجام آزمایش الزامی است و این شرکت تنها نتیجه‌ای را معتبر می‌داند که در آزمایشگاه sos انجام شده باشد.

این شرکت برای انجام خدمات چشم پزشکی ( جراحی، چشم پزشکی و …) با نزدیک به 30 مرکز درمانی قرارداد دارد.

هزینه عمل لیزیک با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی هزینه لیزیک و لازک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. همچنین لنز طبی و زیبایی جزو تعهدات تامین اجتماعی نیست. آزمایش‌های قبل از عمل لیزیک مثل عکس برداری از قرنیه توسط این بیمه پرداخت نمی‌شود. اکثر داروهای مراقبتی بعد از جراحی لیزیک آزاد هستند. در نتیجه هزینه‌ی آن توسط بیمه تامین اجتماعی قابل پرداخت نیست.

مبلغ هزینه عینک تامین اجتماعی 98

افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می‌توانند هزینه‌ی عینک طبی را از بیمه پایه خود دریافت کنند. البته بیمه تامین اجتماعی هر دو سال یک بار هزینه‌ی تعویض شیشه عینک را پرداخت می‌کند. هزینه قاب عینک هم هر ده سال یکبار قابل پرداخت است که سقف مشخصی دارد. سقف خرید عینک (شیشه و قاب ) در سال 98 برای بار اول 40 هزار تومان و برای دفعات بعدی 20 هزار تومان است. 10 هزار تومان برای شیشه و 10 هزار تومان برای قاب عینک.

جراحی‌های درمانی چشم مثل آب سیاه و مشکلات چشمی ناشی از دیابت، توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و در تعهدات این شرکت قرار دارد.

هزینه عمل لیزیک با بیمه سلامت

بیمه سلامت یکی از بیمه‌های پایه در ایران است که هزینه عمل لیزیک و لازک را پرداخت نمی‌کند. البته هزینه‌ی آزمایش‌های قبل از جراحی مثل عکس برداری از قرنیه در تعهدات بیمه سلامت است. البته تنها در شرایطی که برای انجام آزمایشات قبل از جراحی به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت مراجعه شود.

لنز چشم جزو زیبایی محسوب می‌شود و در تعهدات بیمه سلامت قرار ندارد. همچنین هزینه‌های خرید قاب عینک و شیشه توسط این بیمه پرداخت نمی‌شود.

اما هزینه‌های جراحی درمانی چشم در تعهدات بیمه سلامت است و مواردی چون آب مروارید، آب سیاه و مشکلات ناشی از دیابت در این بیمه پرداخت می‌شود.

با توجه به این که هزینه عمل لیزیک و لازک در تعهد بیمه‌ای سلامت و تامین اجتماعی نیست، انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم اهمیت پیدا می‌کند.

عمل چشم

عمل چشم

هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی ایران، البرز، دانا و …

بیمه‌های البرز، ایران و پاسارگاد جزو شرکت‌هایی هستند که بیمه تکمیلی را به شکل گروهی ارائه می‌کنند. همان طور که در مطلب قبل بیان شد، در بیمه‌های گروهی پوشش و تعهدات بر اساس قرارداد بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی مشخص می‌شود. البته اکثر بیمه‌های گروهی برای شماره چشم بالای 3 دیوپتر خدمات عمل لیزیک و لازک را ارائه می‌کنند و این شرط در همه شرکت‌های بیمه یکسان است.

همچنین جراحی های درمانی چشم و آزمایش‌های قبل از آن با سقف بالا در بیمه‌های گروهی تحت پوشش قرار داده می‌شود.

هزینه عمل انحراف چشم با بیمه سلامت

عمل انحراف چشم در تعهدات بیمه‌های پایه از جمله بیمه سلامت قرار دارد.

اگر برای عمل انحراف چشم و بستری به بیمارستان دولتی دانشگاهی (طرف قرارداد) مراجعه شود تنها 10% کل هزینه‌ها باید توسط فرد پرداخت شود. در صورتی که به بیمارستان خصوصی طرف قرارداد مراجعه شود فرد باید بجز 10% کل هزینه‌ها مابه تفاوت تعرفه بخش خصوصی و دولتی را هم پرداخت کند. چنانچه به مرکز غیر طرف قرارداد مراجعه شود شخص باید کل هزینه‌ها را خود پرداخت کند و تنها می‌تواند بخش ناچیزی را تحت عنوان «خسارت متفرقه» از بیمه سلامت دریافت کند.

با توجه به این که بیمه سلامت در تمام مراکز درمانی هزینه را پرداخت نمی‌کند، خرید بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم ضرورت پیدا می‌کند.

گرفتن پول عینک از بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی گروهی هزینه عینک را بر اساس قرارداد پرداخت می‌کند. در نتیجه سقف پوشش و میزان هزینه‌ای که برای عینک پرداخت می‌شود در بیمه تکمیلی گروهی، بدون قرارداد قابل پیش بینی نیست.

البته بعضی از شرکت‌ها برای اضافه کردن پوشش عینک به بیمه‌نامه تکمیلی چشم محدودیت‌هایی دارند. به طور مثال در بیمه تکمیلی گروهی تعاون، هزینه‌های عینک تنها برای گروه‌های بالای 1000 نفر قابل جبران است و چنین پوششی برای گروه‌های زیر 1000 نفر در نظر گرفته نمی‌شود.

بیمه سامان و آسماری جزو شرکت‌هایی هستند که حتی برای گروه‌های زیر 100 نفر هم بیمه تکمیلی صادر می‌کنند. پوشش‌هایی که در این بیمه‌نامه‌ها ارائه می‌شود محدود تر از خدمات بیمه درمان گروهی برای گروه‌های بالای 100 نفر است و هزینه‌های عینک در آن جبران نمی‌شود.

اما طبق آنچه در مطالب قبل گفته شد، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی در هیچ شرکتی، هزینه عینک را پرداخت نمی‌کند. هم هزینه شیشه و هم هزینه قاب عینک در تعهد بیمه تکمیلی انفرادی شرکت‌های سامان، تعاون و sos قرار ندارد.

بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم را ازکی بخریم؟

با توجه به این که در حال حاضر تنها بیمه سامان در طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی خود پوشش رفع عیوب انکساری را جبران می‌کند و عمل لیزیک و لازک در این بیمه قابل پرداخت است، شما می‌توانید به شکل آنلاین بهترین طرح این بیمه را در سایت ازکی خریداری کنید.

اگر به دنبال بیمه تکمیلی چشم هستید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسانه ازکی استفاده کنید. ازکی به عنوان مرکز مشاوره و خرید آنلاین بیمه در زمینه ارائه خدمات بیمه‌های تکمیلی در قالب انفرادی، خانوادگی و گروهی فعالیت می‌کند. همچنین ازکی این امکان را فراهم کرده است تا افراد بتوانند با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان بیمه‌ای متناسب با شرایط خود، بهترین بیمه درمان را انتخاب کنند.


آیا بیمه تکمیلی هزینه عمل چشم را پرداخت می‌کند؟
3.5 (69.52%) 21 votes
Print Friendly, PDF & Email

16 دیدگاه در “آیا بیمه تکمیلی هزینه عمل چشم را پرداخت می‌کند؟

 1. با درود خدمت اساتید محترم
  وقتی سقف عینک 2000000ریال باشد با 10% فرانشیز وهزینه عینک 2600000ریال باشد مبلغ قابل دریافت من چقدر می باشد

  • سلام دوست عزیز.
   به طرح بیمه ای شما، سقف تعهدات پوشش عینک و نحوه محاسبه شرکت بیمه بستگی داره

 2. سلام من بیمه تکمیلی ندارم و میخوام عمل لیزر انجام بدم شماره چشمم 3به بالا هست سوال:در صورت داشتن بیمه تکمیلی آیا تحت پوشش بیمه خواهم بود و لطفا بفرمایید چه بیمه ای؟

  • سلام دوست عزیز.
   از اونجایی که شماره چشم شما در حال حاضر بیشتر از 3 هست، نمیتونید برای عمل چشم از بیمه های تکمیلی انفرادی استفاده کنید. اما اگر شرایط خرید بیمه تکمیلی گروهی رو داشته باشید، میتونید از این بیمه استفاده کنید.

 3. سلام.من هیچ نوع بیمه ای ندارم.شماره چشم هام هردوتا بالای 8 هست.اگه بخوام چشمهام رو عمل کنم از چه نوع بیمه ای میتونم استفاده کنم و هزینه بیمه چقدر میشه و چقدر از هزینه عمل رو پوشش میده

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه با شماره چشمی که شما میفرمایید، نمیتونید از بیمه تکمیلی انفرادی استفاده کنید. اگر عضو گروه یا شرکتی هستید میتونید از اون طریق بیمه تکمیلی گروهی با پوشش رفع عیوب انکساری چشم تهیه کنید

 4. سلام .خسته نباشید
  شماره چشمهای من بالای ۳ هستش و والدینم دارای بیمه تکمیلی هستند ولی خودم بیمه تکمیلی نیستم
  میتونم الان از شرایط بیمه تکمیلی برای عمل لازک استفاده کنم؟؟؟

  • سلام ممنون از شما.
   برای استفاده از پوشش های بیمه، شما باید خودتون بیمه تکمیلی داشته باشید.
   اگه بیمه تکمیلی پدر و مادرتون بیمه گروهی هست، پوشش رفع عیوب انکساری رو داره و شما هم شرایط خرید اون بیمه رو دارید، میتونید هزینه عمل چشمتون رو از بیمه بگیرید.
   ولی اگه منظورتون بیمه تکمیلی انفرادی هست، متاسفانه در حال حاضر هیچ کدوم از شرکت ها برای شماره چشم بالای 3 بیمه رو صادر نمیکنن

 5. سلام وقت بخیر
  من در یک شرکت خصوصی فعالیت دارم
  که از طریق همین شرکت بیمه تامین اجتماعی و پاسارگاد برام پرداخت میشه
  نمره یکی از چشمام2.5ویکی2.25هستش
  چطور میتونم عمل لیزیک انجام بدم که بیمه حمایت کنه؟
  ممنونم میشم راهنمایی کنید.

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   اگه شما از طرف شرکت بیمه تکمیلی دارید و بیمه نامه شما پوشش رفع عیوب انکساری رو داره، شما میتونید برای عمل چشم از بیمه استفاده کنید.
   اطلاعات دقیق تر رو باید از واحد منابع انسانی شرکت و یا از طریق تماس با شرکت بیمه دریافت کنید.

 6. سلام وقت بخیر ،جراحی پیوند قرنیه جزو تعهدات بستری بیمارستانی هست یا پاراکلینیک ؟ یعنی میخام بدونم سقف تعهد چنده واسه این جراحی؟

  • با سلام وقت بخیر.
   منظورتون بیمه تکمیلی گروهی هست یا خدمات درمانی که روی بیمه‌نامه عمر دریافت می‌کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *