بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

همه چیز درباره بیمه عمر زمانی و شرایط آن

بیمه عمر زمانی یکی از انواع بیمه‌های عمر است که برای جبران و پوشش خسارات فوت فرد بیمه شده در زمان اعتبار بیمه نامه طراحی شده است. این بیمه نامه معمولا برای افراد شاغل مخصوصا آن دسته از افراد که در مشاغل سخت و خطرناک فعالیت دارند کاربرد زیادی دارد. اجباری بودن داشتن این بیمه نامه برای کارکنان مراکز دولتی و امکان خرید فردی و گروهی آن، این نوع بیمه را بیش از پیش پر کاربرد کرده است. اما بیمه عمر زمانی یعنی جه؟ چه مزایا و معایبی دارد و چه شرکت‌هایی این بیمه را با چه شرایطی ارائه می‌دهند؟ در ادامه به همه این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

بیمه عمر زمانی چیست

بیمه عمر زمانی نوعی خاص از انواع بیمه عمر است. امکان خرید این بیمه برای هر فرد که بیشتر از 15 و کمتر از 70 سال سن دارد وجود دارد. در طول زمان اعتبار این بیمه نامه، شرکت بیمه‌گر متعهد می‌شود که در صورت فوت فرد بیمه شده سرمایه خسارت بیمه نامه به خانواده و ذینفعان آن پرداخت شود. مدت زمان این بیمه نامه معمولا یک ساله است و پس از پایان مدت زمان اعتبار، پرداخت دوباره حق بیمه برای خریداری آن و استفاده از بیمه عمر زمانی تجدید پذیر لازم است. بیمه عمر به شرط فوت، پوششی موقت دارد و به همین دلیل حق بیمه آن در مقایسه با دیگر بیمه‌ها ارزان‌تر است.

بیمه عمر به شرط فوت یا همان بیمه ساده زمانی نوعی از بیمه اشخاص است. سرمایه بیمه در این نوع بیمه تنها زمانی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود که بیمه شده در طول زمان اعتبار آن فوت شود. این به این معنی است که در این نوع بیمه نامه، بروز حادثه‌ای احتمالی از سوی بیمه‌گر، بیمه می‌شود.

انواع بیمه عمر زمانی

بیمه عمر زمانی از آن دسته بیمه نامه‌هایی است که هم به صورت انفرادی هم به صورت گروهی به فروش می‌رسد. هر فردی که تمایل داشته باشد می‌تواند با توجه به شرایط خود، اقدام به خرید آن کند. بیمه عمر به شرط فوت انفرادی می‌توانند بنا به شرایط شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید بلند مدت هم باشند. از آن‌جایی که خرید بیمه عمر به شرط فوت برای همه کارمندان مراکز دولتی لازم است، این بیمه نامه به صورت گروهی هم ارائه می‌شود. البته لازم به ذکر است که معمولا به خاطر کم بودن مبلغ حق بیمه بسیاری از شرکت‌ها و مراکز خصوصی هم این بیمه نامه را برای کارکنان خود برای مدت زمان مشخص تهیه می‌کنند. در بیمه‌نامه‌های گروهی نرخ حق بیمه بر اساس میانگین سنی بیمه شدگان مشخص می‌شود و تعداد بیمه شدگان معمولا باید بیشتر از 10 نفر باشد.

‌بیمه عمر زمانی ساده چه مزایایی دارد

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین مزایا بیمه عمر به شرط فوت، قیمت مناسب آن نسبت به دیگر انواع بیمه عمر است. برای محاسبه مبلغ این بیمه نامه موارد متفاوتی مانند سرمایه بیمه‌ای مورد درخواست، سن شخص بیمه شده و مدت بیمه نامه تاثیر گذار است. علاوه بر این بیمه عمر، به عنوان نوعی پس انداز و سرمایه گذاری برای تامین آتیه خانواده و بازماندگان تلقی می‌شود. بیمه گذار این بیمه نامه را خریداری می‌کند و بیمه گر متعهد می‌شود که در صورت فوت او سرمایه بیمه او را طبق قرارداد به صورت یکجا یا به صورت مستمری به بازماندگان خانواده و ذینفعان او پرداخت کند.

بیمه عمر زمانی یعنی چه

استثنائات بیمه عمر زمانی ساده

بیمه عمر به شرط فوت استثنائاتی دارد که خوب است قبل از اقدام به خرید آن حتما در رابطه با آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید؛ استثنائاتی مانند فوت به علت نزاع و زد و خورد در شرایطی که بیمه شده در حال دفاع مشروع از خود نبوده باشد، فوت بیمه شده بر اثر جنایت و یا انجام عملبات‌های آکروباتیک خطرناک و یا حضور در مسابقات اتموبیل رانی. در ادامه بعضی از این استثنائات شرح داده شده است.

خودکشی

اگر فرد بیمه شده‌ای که بیمه نامه بلند مدت دارد، پیش از گذشت دو سال از مدت اعتبار بیمه نامه دست به خودکشی بزند، سرمایه بیمه به ذینفعان وی تعلق نمی‌گیرد. این قانون برای دارندگان بیمه نامه‌های گروهی تا یک سال اعتبار دارد.

اقدام یا مشارکت در قتل بیمه شده توسط ذینفع

بدیهی است که اگر یک یا همه ذینفع‌هان بیمه عمر به شرط فوت، موجبات مرگ فرد بیمه شده را فراهم کنند و یا در مرگ او مشارکت داشته باشند، از گرفتن سهم خود در سرمایه بیمه محروم می‌شوند.

خطر جنگ

بر اساس ماده 28 قانون بیمه، در هیچ نوع بیمه‌ای شرکت بیمه گر ملزم به جبران خسارات ناشی از جنگ به دلیل تلفات زیاد جنگ و همچنین غبرقابل پیش‌بینی از لحاظ وقوع و برآورد میزان خسارات، نیست.

 بیمه عمر زمانی توسط کدام شرکت ها ارائه می شود

شرکت‌های بیمه معتبر بسیاری بیمه عمر به شرط فوت را با شرایط خاص و نرخ بیمه مختص به خود ارائه می‌دهند. در ادامه به بررسی و بیان مزایای برخی از این بیمه‌ها پرداخته شده است. این را به خاطر داشته باشید که همواره می‌توانید با مراجعه به وبسایت ازکی و وارد کردن مشخصات فردی خود در بخش بیمه عمر، شرکت‌های بیمه ارائه دهده بیمه عمر زمانی مختلف را بررسی کرده و از میان آن‌ها بهترین را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید.

 بیمه عمر زمانی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده این بیمه نامه در هر دو نوع گروهی و انفرادی است. بیمه عمر زمانی ارائه شده توسط این شرکت مزایای بسیاری دارد. پوشش فوت این بیمه‌نامه با توجه به هزینه نسبتا اندک حق بیمه آن می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی که همیشه نگران سرمایه و پس انداز برای بازماندگان و عزیزان خود پس از مرگ خود هستند باشد.

بیمه عمر زمانی پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد می‌تواند انتخاب خوبی برای خرید بیمه عمر زمانی گروهی باشد. بیمه‌های گروهی بیمه عمر پاسارگاد شامل پوشش خطر فوت به هر علت است و در مدت زمان اعتبار آن در تمام دنیا در طول 24 ساعت شبانه روز معتبر است. نرخ حق بیمه عمر زمانی پاسارگاد بر اساس میانگین سنی بیمه‌شدگان و سرمایه درخواستی مشخص می‌شود.

 بیمه عمر زمانی خاور میانه

شرکت بیمه خاورمیانه یکی کامل‌ترین پکیج‌ این نوع بیمه را ارائه می‌دهد. بیمه عمر زمانی خاورمیانه علاوه بر سرمایه فوت که پوشش اصلی است، پوشش فوت بر اثر حادثه، پوشش نقص عضو و از کار افتادگی و معافیت از پرداخت حق بیمه را هم به عنوان پوشش‌های فرعی و جانبی در اختیار بیمه شونده قرار می‌دهد. برای این بیمه نامه محدودیت سنی تا 90 سال است و مدت بیمه نامه به دلخواه بیمه‌گذار از یک سال تا 20 سال است.

بیمه عمر زمانی بیمه ایران

بیمه ایران یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین شرکت‌های بیمه است. با خرید بیمه عمر بیمه ایران می‌توانید علاوه بر پوشش فوت در اثر حادثه که پوشش اصلی این بیمه‌نامه است پوشش فرعی پرداخت غرامت از کارافتادگی بر اثر سانحه و بیماری را هم به پوشش‌های این بیمه نامه به صورت اختیاری اضافه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا