نام شرکت: بیمه آسیا
تعداد نیرو: 2569
سهم از بازار: 9.9
توانگری مالی: 100
سال تاسیس: 1338
تعداد شعب: 72
تعداد نماینده: 3000

بیمه مهندسی آسیا

پروژهای زیر بنایی‌، عمرانی، سازه‌های صنعتی و ساختمانی در تمام مراحل ساخت، از شروع پروژه و تمام مدت نصب تجهیزات و ماشین آلات و همچنین در دوره آزمایش و راه اندازی تا تحویل موقت، در معرض خطرات گوناگون و آسیب‌های ناشی از وقوع حادثه و از بین رفتن سرمایه بوده و این احتمال نیز وجود دارد که پیمانکار و عوامل ‌بیمه‌گذار در نتیجه سهل انگاری یا خطاهای انسانی باعث زیان‌هایی نیز به اشخاص ثالث گردند که قانوناً مسئول شناخته شوند. بیمه مهندسی آسیا جزو بیمه‌های اموال بوده و همانطور که از نامش پیداست، برای تحت پوشش بیمه قرار دادن فعالیت مهندسین در رشته‌های گوناگون می‌باشد.

تاریخچه بیمه مهندسی

در اواسط قرن نوزدهم میلادی و بعد از انقلاب صنعتی با افزایش استفاده از دیگ‌های بخار در بخش صنعت انگلستان و بروز انفجار دیگ‌های بخار و بروز صدمات و خسارات شدید جانی و مالی اشخاص، موجب شد استفاده کنندگان از این دستگاه‌ها در سال ۱۸۵۴ میلادی در شهر منچستر انگلیس گرد هم آمده و «سازمان استفاده کنندگان از دیگ‌های بخار» را تأسیس کنند. این سازمان از طریق استفاده از کارشناسان متخصص به طور منظم از دیگ‌های بخار بازدید‌ می‌کرد و نظرات مشورتی به استفاده کنندگان ارائه میداد.

در سال ۱۸۵۸ اعضاء اقدام به تأسیس «شرکت بیمه دیگ بخار» نمودند که نخستین شرکت بیمه در زمینه بیمه‌های مهندسی بود و پس از آن متعاقباً شرکت‌های بیمه دیگری تأسیس گردید. در آلمان نیز در اوایل قرن ۲۰ با صدور اولین ‌بیمه‌نامه ماشین آلات پیمانکاران عملاً صدور بیمه مهندسی آغاز شد. در ایران از اوایل دهه ۴۰ به کمک یکی از شرکت‌های بیمه آلمانی بنام «مونیخ ری» بیمه مهندسی شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر نیز ‌بیمه‌نامه‌های ایران نسخه ترجمه شده ‌بیمه‌نامه این شرکت‌ می‌باشد.

 • بیمه مهندسی در ایران از سال 1342 آغاز گردید.
 • بیمه‌های مهندسی با توجه به کاربرد‌های گوناگون در اغلب زمینه‌ها از تنوع بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.
 • بیمه مهندسی از زیر شاخه‌های بیمه‌های اموال است.
 • تمام اصول و کلیات بیمه‌های اموال، نظیر اصل حسن نیت، جانشینی، غرامت و … در بیمه‌ مهندسی هم صادق است.

تقسیم ‌بندی بیمه مهندسی آسیا

الف) بیمه‌‌های دوره احداث (Construction) بیمه مهندسی آسیا شامل:

 • بیمه تمام خطر نصب (EAR).
 • بیمه تمام خطر پیمانکاران (CAR).

ب) بیمه‌های دوره بهره‌ برداری (Operation) بیمه مهندسی آسیا شامل:

 • بیمه تجهیزات و ماشین‌آلات پیمانکاران (CPM).
 • بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان (LDB).

2 دیدگاه در “بیمه مهندسی آسیا

 1. با توجه به تجارب بنده در حوزه بیمه های مهندسی با سابقه کاری15 ساله در این صنعت در بخش فروش بیمه اسیا تقسیم بندی شاخه های مهندسی در بالا بطور کامل نبوده و بطور مثال بیمه های دوره بهره برداری شامل بیمه جامع ماشین الات CMI , و یا شکست ماشین الات MB میباشد .
  درحال حاضر اینجانب توانایی جذب پروژه های فولادی را دارم که هر کدام از پروژه ها حق بیمه های بالای 100.000 یورو را دارند در صورت نیاز مایل به همکاری با مجموعه شما میباشم .

 2. با توجه به تجارب بنده در حوزه بیمه های مهندسی با سابقه کاری15 ساله در این صنعت در بخش فروش بیمه اسیا تقسیم بندی شاخه های مهندسی شامل بیمه جامع ماشین الات CMI , و یا شکست ماشین الات MB میباشد .
  درحال حاضر اینجانب توانایی جذب پروژه های فولادی را دارم که هر کدام از پروژه ها حق بیمه های بالای 100.000 یورو را دارند در صورت نیاز مایل به همکاری با مجموعه شما میباشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *