بهترین بیمه عمر

راهنمای انتخاب بهترین بیمه عمر

در حال حاضر بیشتر شرکت‌‌های بیمه به ارائه بیمه عمر می‌پردازند و با تبلیغات گسترده خود در این زمینه به دنبال دستیابی به فروش بیشتر هستند. همین موضوع انتخاب بهترین بیمه عمر را که با نیازها و شرایط هر فرد متناسب باشد، دشوار کرده است. در ادامه قصد داریم با بررسی و مقایسه دقیق بیمه عمر در شرکت‌‌های مختلف، متقاضیان این بیمه را برای خرید بهترین ‌‌‌‌بیمه‌نامه راهنمایی کنیم.


بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه‌‌های اشخاص است که در آن بیمه‌شده با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرد. این بیمه علاوه بر اینکه یک سرمایه‌گذاری سودآور در زمان حیات ‌‌‌‌بیمه‌گذار است، در صورت فوت او نیز نوعی حمایت مالی از ذی نفعانش به شمار می‌رود. همچنین با خرید بیمه عمر، ‌‌‌‌بیمه‌گذار می‌تواند در زمان حیات از پوشش‌‌های بیمه‌‌‌‌ای فراوانی بهره‌مند شود.

در واقع می‌توان گفت که داشتن بیمه عمر یک آینده‌نگری مطمئن برای تمام افرادی است که به آتیه‌ی خود و خانواده‌شان اهمیت می‌دهند. به همین دلیل نیز خرید این بیمه به دقت و توجه زیادی نیاز دارد.

حتما بخوانید:  بیمه عمر چیست ؟ مزایا و شرایط بیمه عمر ؛ نحوه محاسبه نرخ حق بیمه عمر

بهترین بیمه عمر

مفهوم بهترین بیمه عمر برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال بعضی از افراد با خرید بیمه عمر فقط به دنبال دریافت سود و داشتن یک سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند و برای برخی دیگر از افراد استفاده از پوشش‌‌های بیمه‌‌‌‌ای در این ‌‌‌‌بیمه‌نامه اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل نمی‌توان یک گزینه قطعی را به عنوان بهترین بیمه عمر معرفی کرد و باید عوامل بسیاری را در انتخاب این ‌‌‌‌بیمه‌نامه در نظر گرفت.

عواملی مثل میزان پوشش‌های ارائه‌شده و سقف پرداختی هرکدام از آن‌ها، سهولت در دریافت هزینه‌ها در زمان نیاز توسط ‌‌‌‌بیمه‌گذار، کامل بودن پوشش‌‌های بیمه‌ای، بالا بودن میزان سود قطعی پرداختی، میزان توانگری مالی شرکت بیمه و….

در ادامه قصد داریم با بررسی دقیق این عوامل شما را در انتخاب بهترین بیمه عمر راهنمایی کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر برای خرید این بیمه اقدام کنید.

بهترین بیمه عمر

بهترین بیمه عمر

بهترین بیمه عمر از نظر میزان سوددهی

همان‌طور که گفتیم یکی از اهداف خرید بیمه عمر برای بسیاری از افراد، داشتن یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور می‌باشد. سود بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تقسیم می‌شود.

سود تضمینی همان سودی است که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و همه شرکت‌‌های بیمه موظف به ارائه آن هستند که بر اساس آخرین اعلام بیمه مرکزی، سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد 16 درصد، در دو سال دوم 13 درصد و در سال‌های بعد 10 درصد است.

برخلاف سود تضمینی، سود مشارکت در منافع در شرکت‌‌های مختلف بیمه متفاوت است و مقدار آن به نحوه سرمایه‌گذاری شرکت‌‌های بیمه با استفاده از حق‌بیمه‌‌های دریافتی بستگی دارد.

سود مشارکت در منافع برای سال‌‌های آینده قابل پیش‌بینی نیست اما می‌توان بر اساس میزان سود سال‌‌های گذشته، سود سال آینده را حدس زد.

با توجه به مطالب فوق اگر قصد شما از خرید بیمه عمر، تشکیل یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است، بهتر است به روند سوددهی شرکت‌‌های بیمه در سال‌‌های اخیر توجه کنید.

در جدول زیر سود قطعی شرکت‌‌های بیمه در 5 سال گذشته بررسی و مقایسه شده است. باید بدانید که سود قطعی، مجموع سود تضمینی و سود مشارکت در منافع است که هر ساله توسط هر شرکت بیمه اعلام می‌شود.

شرکت بیمه13921393139413951396
بیمه سامان2524.52321.520.5
بیمه پاسارگاد2022201918.5
بیمه پارسیان242320.12318
بیمه مان (بیمه ایران)24.9242124.9
بیمه ما27.127.52724.419.6
بیمه کارآفرین2122181617.7

حتما بخوانید:  4 روش برای افزایش سود بیمه عمر | بررسی سوددهی بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه

بهترین بیمه عمر از نظر ارائه پوشش‌‌های بیمه‌ای

یکی از مزیت‌‌های مهم بیمه عمر، پوشش‌‌های بیمه‌‌‌‌ای آن است. پوشش‌‌های این بیمه را می‌توان به دو دسته پوشش‌‌های اصلی و اضافی تقسیم‌بندی کرد.

پوشش‌‌های اصلی که توسط همه شرکت‌‌های بیمه ارائه می‌شود، شامل پوشش فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه می‌باشد. این پوشش‌ها به این معنی است که در صورت فوت ‌‌‌‌بیمه‌گذار به صورت طبیعی یا در اثر حادثه، شرکت بیمه موظف است که بر اساس شرایط ‌‌‌‌بیمه‌نامه، به بازماندگان او غرامت پرداخت کند.

پوشش‌‌های اضافی بیمه عمر که ممکن است در شرکت‌‌های بیمه متفاوت باشد، شامل موارد زیر است:

 • پوشش بیماری‌های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
 • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی
 • پوشش درمان تکمیلی و…

اگر می‌خواهید یک بیمه عمر کامل داشته باشید تا در زمان حیات از آن به شکل بهتری استفاده کنید، بهتر است به پوشش‌‌های اضافی ارائه شده توسط هر شرکت و سقف تعهدات این پوشش‌ها توجه داشته باشید.

در جدول مقایسه بیمه‌‌های عمر که در مطالب پایین ارائه شده است، می‌توانید با مقایسه پوشش‌‌های بیمه‌‌‌‌ای در شرکت‌‌های مختلف، بهترین بیمه عمر را انتخاب کنید.

بهترین بیمه عمر از نظر سطح توانگری مالی شرکت‌‌های بیمه

یکی از معیارهای مهمی که می‌توان از طریق آن یک شرکت بیمه خوب را شناسایی کرد، سطح توانگری مالی آن شرکت است. سطح توانگری مالی هر ساله توسط بیمه مرکزی بررسی و اعلام می‌شود و نشان دهنده این است که هر شرکت بیمه برای جبران خسارت و انجام تعهدات خود چه میزان توان مالی دارد.

هر چه توانگری مالی یک شرکت بیمه در سطح بهتری باشد، آن شرکت قابل اعتمادتر است و در زمان بروز خسارت بهتر عمل خواهد کرد.

توانگری مالی اعلام شده توسط بیمه مرکزی 5 سطح دارد که توانگری سطح یک، بهترین و توانگری سطح پنج ضعیف‌ترین آن است.

در جدول زیر جدیدترین آمار از توانگری مالی شرکت‌‌های بیمه در سال 97 قابل مشاهده‌ است و شما می‌توانید برای انتخاب بهترین بیمه عمر شرکت بیمه‌‌‌‌ای را انتخاب کنید که سطح توانگری مالی بالایی داشته باشد.

نام شرکتسطح توانگری
بیمه سامانیک
بیمه پاسارگادیک
بیمه دانایک
بیمه آسیایک
بیمه البرزیک
بیمه پارسیانیک
بیمه معلمدو
بیمه ایرانیک
بیمه کارآفرینیک
بیمه ملتیک
بیمه مایک

بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی

در سالنامه آماری که هر ساله توسط بیمه مرکزی ارائه می‌شود، اطلاعات مفیدی در مورد شرکت‌‌های بیمه منتشر می‌گردد که می‌توان بر اساس این اطلاعات تصمیم بهتری برای خرید بیمه گرفت.

یکی از موارد قابل توجه در این سالنامه، تعداد شعب و نمایندگان بیمه عمر هر شرکت بیمه است. هر چه این تعداد بیشتر باشد دسترسی به خدمات بیمه‌‌‌‌ای سریع‌‌‌‌‌تر و راحت‌‌‌‌‌تر انجام می‌شود و شرکت بیمه موردنظر خدمات رسانی بهتری خواهد داشت.

در جدول زیر تعداد شعب و نمایندگان بیمه عمر شرکت‌‌های مختلف بیمه را مشاهده می‌کنید.

شرکت بیمهتعداد نمایندگان بیمه عمرتعداد شعب
بیمه ایران941209
بیمه پاسارگاد1618881
بیمه پارسیان30662
بیمه سامان10526
بیمه آسیا092
بیمه کارآفرین28261
بیمه دانا8972
بیمه ملت5406
بیمه البرز4856
بیمه معلم42258

همچنین یکی دیگر از معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر بر اساس آمار بیمه مرکزی، میزان فروش یا تعداد ‌‌‌‌بیمه‌نامه‌‌های عمر صادر شده در هر شرکت بیمه است. بالا بودن میزان فروش هر شرکت می‌تواند نشان دهنده موفقیت آن در زمینه ارائه بیمه عمر و جذب مشتری باشد.

همان طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، تعداد کل بیمه‌نامه‌های عمر صادر شده، 2,124,267 عدد در سال 97 می‌باشد که بیمه پاسارگاد با صدور 1,034,132 بیمه‌نامه بیمه عمر، رتبه اول در فروش این بیمه را بین شرکت‌های دیگر کسب کرده است.

شرکت بیمهتعداد بیمه نامه های عمر صادر شده در سال 96
بیمه پاسارگاد 1,034,132
بیمه ایران348,734
بیمه کوثر101,841
بیمه معلم80,274
بیمه سامان61,631
بیمه کارآفرین44,666
بیمه دانا50,938
بیمه ملت107,140
بیمه پارسیان33,031
بیمه البرز 27,800
بیمه ما28,403
بیمه نوین 30,297
بیمه سرمد19,659
بیمه سینا29,635
بیمه رازی 14,255
بیمه دی 5,698
بیمه آرمان 1,876
بیمه تعاون 6,929
بیمه میهن2,757

جدول مقایسه بیمه‌‌های عمر

در جدول زیر اطلاعات کامل و جامع مربوط به بیمه عمر در شرکت‌‌های معتبر ارائه دهنده این بیمه قابل مشاهده و مقایسه است. شما می‌توانید با بررسی موارد مقایسه شده در این جدول و با توجه به نیازها و شرایط خود بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

بهترین بیمه عمر

بهترین بیمه عمر

بیمه عمر ایران

در ادامه بررسی بهترین بیمه عمر قصد داریم به بیان توضیحی در مورد برخی از شرکت‌‌های مطرح در زمینه بیمه عمر بپردازیم. شرکت‌‌‌هایی مثل بیمه ایران، بیمه سامان و بیمه پاسارگاد.

همان طور که می‌دانید بیمه ایران اولین شرکت بیمه تاسیس شده در ایران و جزو اولین شرکت‌‌های ارائه دهنده بیمه عمر می‌باشد. این شرکت در سال 96 با صدور 290,626 ‌‌‌‌بیمه‌نامه، رتبه دوم فروش بیمه عمر را در بین شرکت‌‌های بیمه کسب کرده است.

بیمه عمر ایران در قالب طرح‌‌های مختلفی مثل بیمه عمر گروهی، بیمه تأمین آتیه فرزندان، بیمه جامع زندگی، بیمه مان و … عرضه می‌شود که جدید‌‌‌‌‌ترین و کامل‌‌‌‌‌ترین طرح آن طرح بیمه عمر مان است. بیمه عمر مان ویژگی‌ها و مزایایی نسبت به طرح‌‌های قبلی بیمه ایران دارد، ویژگی‌‌‌هایی مثل عدم وجود محدودیت سنی برای صدور بیمه‌نامه عمر، پرداخت هزینه ابتلا به سرطان تا سقف ۳۰ میلیون تومان، امکان بازخریدی از ماه دوم قرارداد و…

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌‌های موفق در زمینه ارائه بیمه عمر است که طبق آمار بیمه مرکزی در سال 96 رتبه اول فروش بیمه عمر را بین سایر شرکت‌‌های بیمه به دست آورده است. همچنین این شرکت بالاترین تعداد نماینده‌‌های بیمه عمر را در سطح کشور داراست.

بیمه عمر پاسارگاد در قالب دو طرح بیمه عمر و تأمین آتیه و بیمه عمر به شرط فوت ارائه می‌شود که بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد پر طرفدارترین و کامل‌‌‌‌‌ترین طرح بیمه عمر این شرکت محسوب می‌گردد.

از مزایای مهم بیمه عمر پاسارگاد می‌توان به امکان استفاده از پوشش بیمه درمان تکمیلی sos، پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، پوشش امراض خاص برای ۵ بیماری جمعا تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان، امکان دریافت تخفیف در سایر رشته‌‌های بیمه‌‌‌‌ای و … اشاره کرد.

بیمه عمر سامان

یکی دیگر از شرکت‌‌های پیشرو در زمینه ارائه بیمه عمر، بیمه سامان است که از نظر میزان فروش بیمه عمر در سال 96 رتبه پنجم را در بین سایر شرکت‌ها داراست.

بیمه عمر سامان در قالب طرح‌‌های مختلفی مثل بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر زمانی، بیمه بازنشستگی تکمیلی، بیمه عمر و تشکیل سرمایه و بیمه جامع عمر و زندگی عرضه می‌شود که بیمه جامع عمر و زندگی سامان جدیدترین طرح بیمه عمر این شرکت است.

از ویژگی‌ها و مزایای مهم طرح جدید بیمه عمر سامان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش بیماری‌‌های خاص تا سقف 1.5 میلیارد تومان (پوشش امراض خاص)
 • پرداخت هزینه‌‌های بیمارستانی تا سقف 20 میلیون تومان (پوشش درمان)
 • پوشش ساختمان، تأسیسات و اثاثیه منزل بیمه شده در مقابل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، سرقت با شکست حرز و… در طرح پوشش خانه سبز (یا بیمه جامع اموال)
 • و…
حتما بخوانید:  مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد

خرید اینترنتی بهترین بیمه عمر

پس از آشنایی با ویژگی‌ها و چگونگی انتخاب بهترین بیمه عمر، به نحوه خرید آن می‌پردازیم.

یکی از راه‌‌های خرید سریع و آسان بیمه عمر، خرید اینترنتی از سایت ازکی است که مزایای بسیاری نسبت به خرید حضوری آن دارد. مزایایی مثل امکان مقایسه بیمه‌‌های مختلف، صرفه جویی در زمان و هزینه، امکان دریافت مشاوره تخصصی و …

شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات در سایت ازکی، قیمت و شرایط ‌‌‌‌بیمه‌نامه عمر خود را مشاهده نمایید و پس از دریافت مشاوره بی طرفانه از کارشناسان ازکی، بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری کنید.


راهنمای انتخاب بهترین بیمه عمر
4.3 (86.54%) 52 votes
Print Friendly, PDF & Email

115 دیدگاه در “راهنمای انتخاب بهترین بیمه عمر

 1. سلام بیمه رازی یکی از بهترین بیمه عمر ها رو داره با سطح توانگری دو !!
  چرا تو رده بندی شما نیست ؟

  • سلام و وقت بخیر.
   از اونجایی که بیمه رازی جزو شرکت های محبوب و پرفروش در زمینه بیمه عمر نیست، ما در این متن به مقایسه این شرکت نپرداختیم.
   اما اگه قصد دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه عمر رازی رو دارید، میتونید با شماره 02154864 تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنن.

 2. بنظر من اول برند و اطمینان من از اون شرکت بیمه مهمه و ایران و آسیا فکر کنم از همشون مطمئن تر هستند و پوششعای ببمه شون هم خوب بود

  • سلام دوست عزیز.
   ممنونیم از اینکه نظر و تجربه تون رو در اختیار ما گذاشتید.

  • ایران بیمه گر تخصصی عمر نیست،تازه یه سری نمایندگی فروش داره که بلد نیستن پیشنهادهای خوب بدن. من داشتم بیمه عمر ولی چون پوشش های حادثه و بیماری های خاص و سرمایه فوت رو بدون ضریب و حتی بعضی ها رو صفر زدن بعد از ۳ سال که ۱/۵ میلیون پول دادم رفتم بازخرید ۷۰۰ تومن بهم دادن رفتم یه شرکت دیگه عمر گرفتم. اسم نمیبرم که نگید تبلیغ میکنه.

   • سلام دوست عزیز.
    ممنون از اینکه تجربه تون رو در اختیار ما گذاشتید.
    متاسفانه شما دچار سو تفاهم شدید یا اطلاعات اشتباه بهتون دادن. در تمام بیمه های عمر، فرقی نداره از چه شرکت بیمه ای، اگه قبل از 5 سال برای بازخرید اقدام کنید، هزینه هایی مثل هزینه پوشش ها و هزینه های اداری از سرمایه تون کسر میشه و در نهایت مبلغی کمتر از اونچه پرداخت شده دریافت می کنید. پس این موضوع ضعف بیمه ایران نیست و قانونیه که توی تمام بیمه های عمر وجود داره. برای همین همیشه پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه قبل از 5 سال بیمه عمرتون رو بازخرید نکنید.

   • سلام تمام شرکت ها برای فروختن بیمه عمر به تبلیغات منفی درباره بیمه عمر بیمه ایران دست میزنند پس دوست عزیز بدان سابقه 85 ساله بیمه ایران راندارند و اکثر مدیران همین بیمه های خصوصی بیمه ایرانی هستند. پس با احترام لطفا بدون تحقیق وبررسی قضاوت نکنید…ممنون

    • با سلام و احترام. دوست عزیز سابقه مهمه ولی عملکرد در دوران سابقه هم مهم تر. وقتی سابقه داشته باشی ولی عملکرد مناسبی نه، خوب این تعصب بی مورد لازم نداره. همه توانایی تشخیص و انتخاب بیمه شایسته و مناسب‌تر بجای بیمه ایران و دارن. مخصوصاً تو بیمه عمر. من قبل خرید بیمه عمر تحقیق کردم دیدم بیمه پاسارگاد تو ۱۴سال ۳برابر کل سابقه بیمه عمر ایران، بیمه فروخته

     • با احترام… خدمتتون عرض کنم تعداد بالای فروش هم نشانه برتری نیست یه تحقیق ریز بکنین متوجه میشین که بیمه پاسارگاد ویزیتور و بازاریاب زیادی جذب کرده و بیمه گذار هم بخاطر مبلغ کم و عدم اطلاعات کافی از اینکه با پرداخت ماهیانه این مبلغ با حقوق بازنشستگی مثلا ۱۰سال بعدش پفکم نمیتونه بخره ،سریع فرم پر میکنه .. نیاز همه افراد جامعه یکسان نیست که یه نسخه رو برا همه بشه پیچید

    • میتونی نام ببری مدیر کدوم شرکت بیمه عمر ایران زده؟ نت سرچ کن بیمه کارمندان بیمه مرکزی ببین چی میاره 🤣

   • دوست عزیز اینکه ضریب ها رو براتون صفر زدن باعث شده ازتون حق بیمه ی کمتری کسر بشه
    و در نتیجه مبلغ بیشتری برای بخش سرمایه گذاریتون جمع شده.
    ولی در کل اگر فرد نان آور خانواده باشد باید حداکثر پوشش ها برایشان در نظر گرفته شود.

  • نه دوست عزيز، اگه بخوايم مقايسه كنيم بيمه پاسارگاد و بعد سامان و بعد ايران بهتر از باقي شركت ها پوشش ميدن .

  • ولی وقتی بیمه مرکزی کار نظارت روی بیمه ها و ضمانت آنها را انجام میدهد بنابراین از نظر اطمینان شرکت های بیمه ای در یک سطح هستند.

   از نظر من مهمترین عامل ها توانگری مالی
   و میانگین سوددهی
   و پوشش ها است

   • درسته بیمه مرکزی نظارت داره ولی تو چند سال گذشته دیدین که با تمام نظارت ها بیمه توسعه ورشکست شد و خیلی از زیان دیدها مخصوصا تو بخش بیمه ثالث رفتن زندان تا اینکه بیمه ایران به دستور بیمه مرکزی خسارت زیان دیده های بیمه توسعه را پوشش داد

    • بیمه ها میتونن توو سود و زیان هم شریک باشن اینارو کارشناسان بیمه خوب بلدن حتما تووو سودش سهیم بوده که ضررشم متحمل بوده وگرنه یه شرکت سطح ۲ توانگری در راه رضای خدا این کارو نمیکنه

  • اطلاعی از شرایط بیمه عمر بیمه ایران رو ندارم. اما باهمین عقیده که بیمه ایران دولتی هست قدمت داره و نمایندگی زیاده داره همیشه اقدام به بیمه شخص ثالث خودرو دراین شرکت میکردم. یکبار که خودروی عمومی بنده تصادف کرد بااینکه حق بیمه رو من پرداخت میکنم.و تصادف جزعی بود و سهل انکاری فردباعث تصادف شد. اما رفتار کارمندان بیمه ایران شعبه پارس آباد با من مثه متهمین و قاتلین بود.بااینکه خودم بهشون اطلاع دادم خسارت اگه کم بود ازجیب خودم پرداخت خواهم کرد اما بدون اینکه به من اطلاع بدن خسارت به زیان دیده دادن. و هیچ اطلاعی ازمبلغ پرداختیشون یا برخوردشایسته از این شرکت بیمه ندیدم.درضمن حق بیمه این شرکت خیلی بالاتر از شرکتهای دیگر که الان اقدام میکنم هست. بنظرم شرکتهای غیردولتی به مراتب از این بیمه بهتر هستن.

   • دوست عزیز جناب عارف منم نزدیک به ده سال هست تمام بیمه هام واسه ایرانه و مخصوصا تو ثالث و بدنه چندین بار اتفاق واسم افتاده و خوشبختانه تمام خسارت را چه ثالث و چه بدنه پرداخت کردن و هیچ گونه مشکلی نداشتم حالا یه نماینده یه برخورد سرد با شما داشته دلیل بر این نمیشه که این شرکت بزرگ بیمه با این قدمت را تخریب کنید همه جا خوب و بد داره چه تو بیمه دولتی و چه بیمه غیر دولتی لطفا منصف باشید

    • دوست محترم جناب سالار کاملا مشخصه که پاسخ شما به اقای عارف یه تبلیغ کذبه و صرفا بخاطر تعصبتون روو نمایندگیتون قدمت ایرانو به عرش میکشین چون توو زمینه پوشش ها و درصد سوددهی که مهمترین عامل تفاوتهاست حرفی برای گفتن ندارین.

  • از لحاظ مطمئن بودن همشون مطمئنن
   نگران نباشید
   چون برای شخص خاصی نیست و سهامی عام هستند و زیر نظر و مجوز بیمه مرکزی

  • من هم بیمه اسیا هستم ولی نمیدونم چرا اینجا صحبتی ازش نشده,قدمت شصت ساله داره

  • اگه منظورتون اطمینان به واسطه پشتوانه اس که عملکرد تمامی ۳۲شرکت بیمه تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزیه..پس پشتوانه همشون یکیه. توانگری مالی شرکت ها نشون میده که چقد میتونن به تعهداتشون عمل کنن نه سابقه و قدمت یه شرکت. اولین شرکتی که تلویزیون ساختو میشناسین؟ فیلیپس بود اما ایا الانم فیلیپس بهترین تلویزیونهارو میسازه؟اصلا اسمشم توو لاین تلویزیون نشنیدیم بله توو لاین ریش تراش و…خوب عمل میکنه ولی به عنوان اولین سازنده تلویزیون هیچ شهرتی توو این لاین نداره فقط توو لاین ثالث ماشین تونسته مشتریاشو حفظ کنه و سطح توانگری مالیشم ۲ هستش لطفا سطح اطلاعاتتونو ببرین بالا بیمه عمر سامان توو صندوق رشد۱ دو سال اخیر ۳۰%سود داده سال ۹۶ ۲۷% امراض خاصش شامل ۳۰تا بیماریه و ۳بار تا سقف ۱/۵میلیارد میده نت سرچ کنید بیمه عمر کارمندان بیمه مرکزی میبینید همه سامان زدن همونایی که ۳۲تا شرکت زیرنظرشونه سامانو انتخاب کردن برید پیش یه کارشناس نه بازاریاب بهتون اطلاعات درست بده

 3. با سلام
  لطفا چنانچه مقدور است، بروزرسانی کلیه اطلاعات فوق را تا نیمه اول سال ۹۸ منتشر نمایید و آخرین جداول و رتبه بندیها و شرایط جدید چند شرکت برتر فروش بیمه های عمر را در اختیار مخاطبان قرار دهید.
  با سپاس و تشکر

  • سلام و وقت بخیر.
   حتما در اسرع وقت به روز رسانی این متن انجام میشه.
   ممنون از دقت و توجهتون.

 4. با سلام و تشکر از مطالب جامع و مفیدتان
  لطفا کلیه اطلاعات فوق را “تا قبل از نیمه دوم سال ۹۸” بروزرسانی نمایید.
  با احترام

 5. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شماوعوامل زحمتکش سایتتون مطالب بسیار مفید وپرکاربرد بودامادر بعضی قسمت ها زحمت شما اگر امکان دارد نسبت به بروزکردن قیمت پوشش ها وغیره اقدام فرمایید سپاسگزار

 6. با سلام خوب بود در مقایسه شرکت های بیمه شرکت بیمه “ما” رو هم درج می کردید که بالاترین سود مشارکت رو به بیمه گذاران خود پرداخت کرده.

  • سلام دوست عزیز.
   ممنون از توجه و پیشنهادتون. حتما در اسرع وقت این مطلب آپدیت میشه.

 7. اطلاعات مفیدی بود .اگر امکانش هست به صورت تخصصی هم بررسی بشه که بتونیم با توجه به شرایط خودمون بهترین بیمه عمر رو انتخاب کنیم .خیلی ممنون میشیم

  • سلام دوست عزیز.
   ممنون از توجه شما.
   پیشنهادتون رو حتما در نظر میگیریم

 8. سلام
  مطالب خوب نمایش ندادید و توی جداول مختلف مشخص نیست واقعاً کدوم شرکت بهتره یه جا نوشتید سامان یه جا ایران

  • سلام دوست عزیز.
   همانطور که در متن هم نوشتیم، ما نمیتونیم به صورت قطعی و دقیق اعلام کنیم که کدوم بیمه عمر بهتره. چون هر کدوم از بیمه ها مزایای خاص خودشون رو دارن و انتخاب بهترین بیمه به شرایط شما و حق بیمه ای که میخواید پرداخت کنید هم بستگی داره.
   در مجموع بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه ایران و بیمه کارآفرین بهترین بیمه های عمر هستن

 9. سلام وقت بخیر..سوالم این هست که درصورت کلاهبرداری یکی از سازمان های بیمه ها آیا بیمه مرکزی بازهم موظف به پرداخت غرامت به بیمه گذاران اون سازمان هست یا خیر؟ چون من شنیدم که در صورت ورشکستگی(و نه کلاهبرداری)..بیمه مرکزی غرامت بیمه شدگان را میده اما در مورد احتمالی مثل کلاهبرداری و در پی اون به عنوان مثال خروج از کشور مسولین یک ارگان چه اتفاقی برای بیمه شدگان اون ارگان میفته؟

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   بر اساس قانون هر مشکلی که برای شرکت های بیمه به وجود بیاد، بیمه مرکزی از بیمه گذاران اون شرکت حمایت میکنه. نگران این موضوع نباشید دوست عزیز

 10. سلام‌
  میخوام اگه امکانی باشه یعنی چنین شرایطی که مثلا ۵ یا ۶ ساله پسرم روکه الان ۱۹ سالشه بتونه با پرداخت مبلغی از یک حقوق دائمی برخوردار بشه آیا چنین شرایطی دربیمه های عمر وجود دارد یانه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  • سلام دوست عزیز.
   بیمه های عمر از 5 سال تا 30 سال میتونه ادامه داشته باشه. اما هرچی تعداد سال های اون بیشتر بشه، پس اندازتون بیشتر میشه و سود بیشتری بیشتری هم به اون تعلق میگیره. یعنی اگه بیمه عمری بخرید که کوتاه مدت باشه، در نهایت سرمایه زیاد و قابل توجهی نخواهید داشت. پیشنهاد ما اینه که بیمه عمرتون رو حداقل 10 ساله ببندید. اگه به مشاوره بیشتر نیاز دارید، میتونید با شماره 02154864 تماس بگیرید.

 11. سلام و خسته نباشید
  اگه کسی بیماری خاص داشته باشه و یا بیماری های صعب العلاج باز هم پس از بیمه شدن میتونه بلافاصله درخواست هایی مثل درمان _ از کار افتادگی _ نقض عضو _ آتش سوزی _ معاف از پرداخت بیمه رو طلب کنه یا باید حداقل ۶ ماه بگذره؟

  • سلام دوست عزیز.
   متاسفانه شرکت های بیمه برای فردی که در زمان درخواست بیمه عمر، این بیماری ها رو داشته باشه، بیمه عمر صادر نمیکنه

   • از کجا میفهمن طرف داشت بیماری رو یا ن؟؟ازطریق بیمارستان وازمایشگاه ک واس بار اول تشخیص بدن فرد رو؟

    • سلام دوست عزیز.
     با بررسی پرونده پزشکی و سوابق درمانی فرد این موضوع برای شرکت بیمه مشخص میشه

 12. با عرض سلام و تشکر بابت مطالب بسیار مفیدتون..من میخواستم اروم اروم شروع کنم و یه توی کلاس ها و امتحانای ورودی بیمه شرکت و اگه بتونم نمایندگی بیمه عمر و حوادث و یا حتی خوردرو ها رو بزنم‌‌میخواستم ببینم به نظر شما کدومیکی از این شرکت های بیمه گذار رو انتخاب کنم میتونم بهتر عمل کنم و پیشرفت خوبی داشته باشم..در واقع خواستم بفهمم بیمه عمر و حوادث بهتره با بیمه های خودرو و دیگر بیمه ها…ممنون میشم راهنمایی کنید..

  • سلام دوست عزیز.
   ممنونیم از توجه و همراهی شما.
   انتخاب یکی از رشته های بیمه بر اساس علاقه، بازار و شرایط شما متفاوت هست. بهتره کمی بیشتر تحقیق و بررسی کنید.

 13. سلام
  اطلاعات کامل و جامع بود . پاسخگویی تلفنی تون حرفه ای و بی نظیر با صبر فراوان
  ممنونم از تیم حرفه ای تون

 14. سلام روز به خیر من بیمه عمر پاسارگاد گرفتم ولی بهم گفتن باید ایران می گرفتم چون پاسارگاد در نهایت بعد چند سال که می خواید بازنشسته بشید یه دفعه پول مالیات هاتون رو ازتون می‌گیره ولی یه بیمه ای مثل ایران از اول هرچه قدر باهاتون طی کردن در آخر همون مبلغ رو می دن ، درست هست؟ فقط یه سال پول پاسارگاد رو دادم اگر درسته الان ابطالش کنم

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز مالیات در همه بیمه های عمر وجود داره. بیمه ایران هم مالیات رو به تدریج و از حق بیمه های ماهانه یا سالانه بیمه گذار کسر میکنه ولی بیمه پاسارگاد این مالیات رو در انتهای قرارداد یکجا کسر میکنه. در واقع بیمه ایران و بیمه پاسارگاد از این جهت تفاوتی باهم ندارن

 15. سلام حداقل و حداکثر وجه پرداختی ماهانه بابت بیمه چقدر هست و اینکه میتونیم در سال های مختلف هر مبلغی که بخواهیم پرداخت کنیم برای اینکه باتوجه به نرخ تورم در پایان قرارداد متضرر نشویم؟

  • سلام دوست عزیز.
   حداقل مبلغی که ما برای حق بیمه به شما پیشنهاد میکنیم، ماهی 100 یا 200 هزار تومنه. حداکثری هم در پرداخت حق بیمه وجود نداره.
   همچنین شما میتونید در بیمه نامه درصد افزایش حق بیمه رو برای سال های بعد مشخص کنید.

 16. سلام دوستان وقتتون بخبر من خودم نماینده رسمی بیمه عمر پاسارگادم به تحقیقاتی که کردم چه از توان مالی چه خدمات درمانی پاسارگاد توی کشور رتبه‌ی یک‌رو به دست آورده.

 17. سلام من میخام خودم رو بیمه کنم ولی میخام بدونم کدوم بیمه بهتره
  خودم تو روستا زندگی میکنم نمیدونم بهتره یعنی روستاری رد کنم

  • سلام و وقت بخیر.
   ما توی این مطلب مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف رو انجام دادیم . انتخاب بهترین بیمه به نیاز و شرایط شما هم بستگی داره. اگه مشاوره کامل تری لازم دارید میتونید با شماره 02154864 تماس بگیرید، همکاران ما شما رو راهنمایی میکنن

 18. سلام و احترام
  معذرت میخوام ی پرسشی داشتم درباره بیمه تجارت نو اطلاعی دارین بیمه خوبی هست لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • سلام و وقت بخیر.
   بیمه تجارت نو یکی از شرکت های تازه تاسیس هست و قطعا تجربه و اعتبار شرکت های بیمه مثل ایران و پاسارگاد رو نداره.
   البته ما به زودی در مورد شرایط بیمه عمر این شرکت مطالبی رو منتشر میکنیم.

 19. سلام آیا احتمال ورشکستگی بیمه پاسارگاد هست؟ واقعیت داره که ورشکست شده؟

  • سلام دوست عزیز.
   خیر بیمه پاسارگاد یکی از بهترین شرکت های بیمه ست و داره به فعالیتش ادامه میده. ضمنا بیمه مرکزی در صورت ورشکستگی و … از همه شرکت های بیمه حمایت میکنه

 20. با سلام
  خوب نمایندگی ها اطلاعات کامل میدن اما ما از اینده شرکت بیمه گذار و نمایندگی اطلاعات درست نداریم.

  • سلام دوست عزیز.
   به اعتبار شرکت بیمه توجه کنید، نه به نمایندگی. بیمه مرکزی از شرکت های بیمه حمایت میکنه و از این بابت نگران نباشید.

 21. سلام
  بهترین بیمه عمر از لحاظ سود دهی و پوششها را بیمه سامان ارائه میده و سود سال 97 اوم 30.1 درصد بوده که واقعا عالیه

  • سلام و وقت بخیر.
   ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید

 22. سلام خدمت شما عرض کنم که کسانی که بیماری های خاص مثله ام اس دارند هم میتونند بیمه عمر بشند یا بیمه ای هست که برای این بیماران شرایطی داشته باشه! ممنونم اگر کامل راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز.
   با توجه به شرایطی که میفرمایین، ممکنه بعضی از شرکت های بیمه، بیمه عمر رو برای فرد بیمار صادر کنن اما با شرایط خاص. مثلا ممکنه پوشش درمان بیماری های خاص رو به فرد ندن

 23. مطالب جامع و کامل بودن،تنها مشکل اینجاس ک بروز نیستن،اگه مقدوره بروز رسانی بشه.خیلی ممنون از سایت غنی از اطلاعات بیمه!

  • سلام دوست عزیز.
   ممنون از همراهی شما با سایت ازکی و ممنون از پیشنهادتون. حتما به زودی این اطلاعات به روز رسانی میشه

  • سلام دوست عزیز.
   ممنون از همراهی شما.
   بله تیم مشاوره بیمه عمر در خدمت شما هستن. لطفا با شماره 02154864 تماس بگیرین.

 24. سلام وقتتون بخیر ممنون از مطالب مفیدتون فقط جسارتا یک سوال داشتم این که من یک بچه دو ساله دارم و میخوام بیمه عمر بشه شما کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنین؟

  • سلام و ممنون از توجهتون.
   بیمه سامان و بیمه پاسارگاد در حال حاضر جزو بهترین بیمه های عمر هستند. البته باز هم به شرایط شما بستگی داره.
   شما میتونید با شماره 02154864 تماس بگیرید تا همکاران بیمه عمر ما به صورت تخصصی و رایگان بهتون مشاوره بدن.

  • سلام و وقت بخیر.
   بیمه ما جزو بیمه های پرفروش و پر طرفدار در بیمه عمر نیست. اما سعی میکنیم به زودی بیمه عمر ما رو هم بررسی کنیم.

 25. بیمه عمر کارافرین اصلا خوب نیست به هیچ عنوان توصیه نمیشه .حداقل شعبه مشهد واحد خساراتش اینجوریه.

  • سلام و وقت بخیر.
   ممنون از اینکه تجربه تون رو در اختیار ما گذاشتید

 26. سلام..فوت طبیعی سامان یک میلیارد تومنه سقفش‌…. و بیمه تکمیل درمان انغرادی داره که هیچ بیمه ای نداره…پاسارگادم نداره درواقع همون پوشش بیمارستانی وپزشکی هست که در بیمه عمر سامانم هست… دردوسال اخیر سامان رتبه اول رو داره..

 27. با سلام
  من پنج سالی میشه که بیمه سرمایه گذاری و عمر یه شرکت رو دارم و بخوام شرکت بیمه را عوض می کنم آیا میشه با شروع مبلغ بالا زمان را بخرم و یا خیر و با آنهایی که 5سال بیمه پرداخت کردند همتراز شد ؟

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز در بیمه عمر امکان تغییر شرکت بیمه یا همتراز شدن وجود نداره.
   شما اگه از بیمه قبلیتون ناراضی هستید، باید اون رو فسخ کنید و یک بیمه جدید خریداری کنید. البته از اونجایی که در سال پنجم هستید و بیمه شما به سوددهی خوبی نرسیده، فسخ بیمه به ضرر شما خواهد بود و ما این کار رو بهتون پیشنهاد نمیکنیم.

 28. با سلام
  چند سوال:1- آيا در صورت فوت بيمه گذار، حقوق او به فرزندان و همسرش به ارث ميرسد يا نه؟
  2- كمترين حقوقي كه ماهيانه ميدهند چقدر است؟
  3- در صورت بيمه فرزندان هزينه تحصيل، ازدواج، جهيزيه و حقوق ماهيانه از چه سني داده ميشود؟
  4- كساني كه از طرف تامين اجتماعي بيمه باشند آيا خودش و خانواده اش ميتواننددوباره از همين شركتها بيمه شوند؟

  • سلام و وقت بخیر.
   اگه منظورتون از حقوق، مستمری بیمه عمر هست، مبلغ این مستمری به حق بیمه هایی که پرداخت میکنید و مدت زمان بیمه نامه بستگی داره.
   بیمه عمر بیمه ای کاملا جداگانه از بیمه تامین اجتماعیه و در صورت فوت بیمه گذار، اندوخته یا مستمری بیمه عمر به ذی نفعانی که در بیمه نامه تعیین شده تعلق میگیره.
   برای فرزندان هم شما میتونید از بدو تولدشون بیمه نامه رو خریداری کنید و هر زمانی که بیمه نامه به سوددهی خوبی برسه (مثلا بعد از 15 سال) شما میتونید برای هزینه های مختلف فرزندان از بیمه نامه برداشت کنید.

 29. سلام.
  خسته نباشید.
  لطفا تفاوت بین شرکت های تخصصی بیمه با سایر شرکت های بیمه مانند تامین اجتماعی را بیان کنید.
  ممنون میشم.

  • با سلام وقت بخیر.
   هر شرکت بیمه‌ای که خدمات بیمه ای ارائه میکنه مثل دانا، ایران، پارسیان و … جزو بیمه های بازرگانی هست. اما بیمه تامین اجتماعی، سلامت، نیروهای مسلح و .. بیمه پایه هستن.
   به طور مثال بیمه پایه بخشی از هزینه های درمانی رو تقبل میکنه. بیمه بازرگانی اضافه بر تعهد بیمه پایه، هزینه ای رو بابت درمان پرداخت میکنه.
   یا در رابطه با بیمه عمر. بیمه تامین اجتماعی بر اساس قانون کار هزینه ای رو بابت مستمری بازنشسگی پرداخت میکنه که پوشش های محدودی داره و بر اساس حق بیمه ای که در طول دوران کای پرداخت شده، هزینه محاسبه میشه. اما در بیمه های بازرگانی پوشش ها و خدمات متنوع تره و طرف چند سال میتونید از خدماتش بهره مند شید و مستقل از محل کار اون رو خریداری کنید.

 30. سلام.
  خسته نباشید.
  آیا سقف سن برای بیمه وجود داره؟
  و اینکه آیا شرکت های تخصصی بیمه عمر مناسب هستند یا بیمه عمر تامین اجتماعی؟

  • با سلام وقت بخیر.
   سقف سن در شرکت ها متفاوت هیت ولی عموما بین 60 تا 70سال سقف سن رو مشخص میکنن که بستگی به شرکت بیمه داره.
   خرید بیمه عمر از شرکت بیمه مزایای زیادی داره یکیش اینه که پوشش‌هایی ک بهتون تعلق میگیره در بیمه عمر تامین اجتماعی وحود نداره

 31. سلام خسته نباشید
  آیا در بیمه ی پاسارگاد سود ماهانه به حساب بیمه شده واریز میشود؟

  • با سلام وقت بخیر.
   از نماینده بیمه پرسیدید؟ چون ب روال اداری اون شرکت بستگی داره

 32. باسلام
  درحال حاضر بیمه عمر چندمنظوره چترای بیمه البرز بهترین کامل ترین وعلمی ترین بیمه عمر درکشورهست.که فقط مختص شرکت بیمه البرز هست.
  بااحترام به همه شرکتها ونمایندگان کشور.
  قابل ذکرهم هست که بدترین نوع دشمنی را خودنمایندگان دارن باصنعت بیمه میکنند که هرنماینده توسرشرکتهای دیگه میزنه وبشدت ازشرکتهای غیرازخودش بدگویی میکنه که باعث عم اعتمادمردم به همه شرکتها شده..بنده هرکسی که ازم سوال میکنه میگم همه شرکتهابسیارخوب هستندوبستگی داره به سلیقه مشتری.وتحقیق کردنش.
  نمایندگان عزیز لطفا از شرکتهای دیگه بدگویی نکنید ضررش برای خودشماست درمرحله اول

 33. سلام و خدا قوت
  میخاستم نظرتون راجع به بیمه خاورمیانه بدونم ،ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام ممنون از شما.
   بیمه خاورمیانه یکی از شرکت های بیمه بسیار جوانه که در مورد بیمه عمر هم طرح های خوبی رو ارائه داده. اما برای خرید بیمه عمر که بیمه ای مربوط به سال های آینده ست، معمولا افراد به شرکت های بیمه ای که سابقه روشن تر و طولانی تری دارند، بهتر اعتماد میکنن

 34. سلام پدر من بیماری صرع مقاوم به درمان داره و 45 سالشه
  اقدام کرده بودیم برای از کار افتادگی بیمه تامین اجتماعی که ندادن بهمون. میخواستم بدونم میتونم براش بیمه عمر بگیرم؟؟؟

  • سلام و وقت بخیر.
   دوست عزیز به احتمال زیاد شرکت های بیمه هم به دلیل سوابق بیماری پدرتون برای ایشون بیمه صادر نمیکنن

 35. سلام
  با مشورت نمایندگی تمام شرکت های بیمه در اصفهان بیمه عمر نوین را انتخاب کردم اما چرا اسمی ازش برده نمیشه؟
  کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  • با سلام وقت بخیر.
   بیمه عمر نوین طرح‌های متفاوتی نداره ولی سود بالایی داره. در سایت ازکی می‌تونید دربارهش مطلب کاملی بخونید.

  • سلام وقت بخیر.
   بیمه نوین طرح‌های متنوعی برای بیمه عمر نداره اما سود نسبتا بالایی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *